Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

beatrice7
28. kvě 2010

Moni, ono to fakt ale strašně utíká. Tady v Praze je to úchylný s těma porodnicema takhle dopředu... ale nedá se nic dělat. Rodit někde budu muset. a je lepší když tam v té porodnici bude novorozenecká JIP.

vlckulka
28. kvě 2010

@monika03 já mám právě A uprostřed a B je narvané v pravém boku a vytočené zádíčkama ven a proto ani do teď nevíme, zda je to kluk či holka 😒

vlckulka
28. kvě 2010

@beatrice7 mě to tedy s těma pražskýma nemocnicema přijde naprosto šílený, protože ani registrace ti nezajistí, že tam nakonec porodíš

beatrice7
28. kvě 2010

Ty jo... já myslela že se o to místečko ty mimča nějak spravedlivě rozdělí 😉

beatrice7
28. kvě 2010

@vlckulka já vím, můžou mít stop stav a je to....

basina
28. kvě 2010

Dobre ranko,
@salu, ty vahy se mi taky zdaji moc krasne, gratuluji. Zajimalo by mne, kolik maji nasi prcci, ale to se mozna dozvim az za tyden na UTZ. A dneska se Vam vraci holcicka z vyletu. super!
@fiallinka, fakt to pak je 200 gramu za tyden? To musi byt fofr.
@monika03 - taky by se mi libilo, aby me kopali tak, ze se z toho probudim. Ale to se mi stavalo nekdy okolo toho 18, 19 tydne. Ted je sice vidim, jak rejdi, ale asi spim jak drevo (nastesti) - tedy pokud neni kasel... ☹
@vlckulka - fakt uz treti trimestr?????? To tedy ja taky???? Mno, ja mozna jeste 2., ze jo Moni 😉 Já jsem na ty počty fakt dřevo.
@beatrice7 - tak at se ti Apolinar libi! Mne vlastne potesila zprava Lity o te Thomayerce a o tom, ze i kdyz se k Apolinari nevejdu, tak to zas takovy horor neni a de facto to muze byt i bonus... 🙂. A moc nespechej s tím těšením se na prcky. Mně přijde i tohle období fajn - lidi mne v metru pouští sednout, víc si povídám, myslím na prcky a míň na práci, muž mne hýčká (někdy) - jen tu výbavičku stále nemáme a na kočárek jsme se ještě nebyli podívat... ☹

vlckulka
28. kvě 2010

@beatrice7 ze začátku jsem také řešila, kde rodit, ale když zrekonstruovali porodnici u nás v Mělníku a mají i novorozeneckou JIPku, tak už jsem to řešit přestala a kdyby se dělo něco, na co zde nestačí, tak nás stejně povezou do Prahy, kde už by mě přijmout museli

basina
28. kvě 2010

Holky a jak víte, které mimčo je Áčko a které Béčko??? Já je zatím rozlišuje dle umístěné - holka v levo a klučík v pravo 😉

vlckulka
28. kvě 2010

@basina z těch týdnů také moc moudrá nejsem, ale chodí mi denně maily o bříšku z rodiny.cz a tam mi tvrdí, že jsem ve 28. týdnu a III. trimestru, tak jim věřím 😀 a také těhotenská kalkulačka mi tvrdí, že jsem 23.5 začala III. trimestr - to jsem byla 27+0

beatrice7
28. kvě 2010

@basina já vím, je to vlastně jedno kde se zaregistruješ...

beatrice7
28. kvě 2010

@vlckulka Maily o bříšku ? 🙂 To chci taky...

vlckulka
28. kvě 2010

@basina tak já to vím jen proto, že mi to řekl doktor, že A je holčička a je uprostřed a B je v boku - ale co jsem pochopila, tak A je to miminko, které je níž - já je mám sice vedle sebe, ale A je o trošku níž

vlckulka
28. kvě 2010

@beatrice7 jen se tam zaregistruješ a každé ráno máš aktuální mail http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=1855

vlckulka
28. kvě 2010

zatím mizím, musím k doktorovi 🙂

beatrice7
28. kvě 2010

@vlckulka dík za odkaz, mrknu na to. Já taky mizím, jedu do té porodky.

basina
28. kvě 2010

@vlckulka to jo, rodinu znam, taky mi to chodi. Ale mne dnes napsali: Vaše dítě bylo počato před 173 dny, narodí se asi za 92 dnů.
Jste ve 2. trimestru a 27. týdnu těhotenství. Tak se to možná zlomí o víkendu 🙂 A tak to já nevím, kdo je A a kdo B, jsou vedle sebe!
At Vam doktori dopadnou dobre.

monika03
28. kvě 2010

@basina já už fakt nevím v kolikátém jsem. No a tak jsem si řekla, že třetí mi prostě začne příští týden- ono je to správně někdy tento, ale já v tom chci mít přehled. 😀 Takže v pondělí to začne! 😀 😀 😀
Jinak já mám mimča teda nad sebou a dr. na velkém UTZ říkala, že A je vždycky to které by se přirozenou cestou rodilo první. Takže u nás dolní. 😉

provazek
28. kvě 2010

Ahoj holky, mužu se k Vám přidat? Také čekám dvojčátka. Chci se Vás zeptat kdy jste začala která cítit pohyby? Já jsem v 19 tt a zdá se mi že nic necítím, ikdyž jednou tak za dva dny mám lehkej pocit že se ve mě něco hýblo nebo mě lehce koplo. Jsem strašan, moc se o ně bojím. A jaké máte bříško? Já teda ve stoje velké ale když si lehnu tak skoro žádné a zdá se mi i k že v leže moc neroste. díky za vaše rady nebo zkušenosti

basina
28. kvě 2010

@monika03 tak když ty pondělí, tak já sobota, ju? I když mám pocit, že spíš neděle .... 😉

monika03
28. kvě 2010

@provazek vítej! To víš, že se můžeš přidat- jsme rádi! 😉 Pohyby jsou zkraje jemné, takže jsi to cítila správně. Počkej chvilku- oni se budou jen stupňovat? No a velikost bříška je u každého jiná. Koukni k pár hokám do albíček a můžeš porovnávat. 🙂

monika03
28. kvě 2010

@basina no vidíš jak se hezky domluvíme- i bez počítání! 😀

basina
28. kvě 2010

@provazek Ahoj Provazku, ja prcky poprve citila 19.3., ale rozhodne to nebyly pohyby, ale spíš takové škrabkání. Musela jsem se hodně soustředit, někdy spíš po jídle to bylo. První kopání, tedy to, jak jsem si to představovala,bylo až o měsíc později, tedy 16.4. Ale kolikátý týden, to já fakt nevím... 🙂 a svůj těhu kalendář neumím najít. Ale z počátku to byl spíš zázrak, když jsem něco cítila. Neboj, ono to bude dobré....A s břichem to mám tak, že mám velké, ale někdy se mi stane, že na něj zapomenu, což mne překvapí 😉 (a v leže se taky někdy ztrácí)

provazek
28. kvě 2010

děkuju holky, příští týden jdeme na velký UTZ tak snad bude vše v pořádku. Blázním.Pořád se sleduju, sahám na břicho a čekám zda něco neucítím. Tak doufám, že to co občas zacítím jsou opravdu miminka. Ještě se zeptám, jak jste to měli s nárustem váhy? Já mám ted nahoře 5,5 kilo není to moc? Když si vezmu že mimi váží zatím jen malounko. To v létě budu jak hrošice 🙂

monika03
28. kvě 2010

@provazek bude to O.K. uvidíš! 😉 Jako hrošice si tu připadá hodně holek- včetně mě! Já do 20tt přibrala 6kg. 😝

vlckulka
28. kvě 2010

@provazek neboj, však za chvíli miminka ucítíš 🙂 Také jsem to v tom 19tt řešila, že je necítím a cítit jsem je začala až na začátku 21tt (tedy alespoň si to myslím, že to byly pohyby). No a bříško jsem měla pořád malé, říkala jsem si, kde ty děti jsou a začalo růst až teď, ale stejně nemám pocit, že by bylo nějaké velké na to, že jsou tam dvě děti a v leže se mi neztrácí, no možná trošičku, ale nijak významně, připadám si jak přefouklá pumpičkou na kolo 😀

vlckulka
28. kvě 2010

holky, dovolím si se pochlubit, jsem na sebe pyšná, ale zatím jsem nepřibrala od začátku těhotenství ani deko, mám pořád původní váhu 😎 Měla jsem z toho hrozný strach, protože jsem silné postavy a představa dalších kil mě fakt děsila a nakonec to příroda zařídila po svém - miminka prosperují do slova a do písmene z maminky 😀 Sice možná něco přece jen naberu, ale rozhodně to nebudou desetikila 🙂

provazek
28. kvě 2010

@vlckulka Děkuji, holt si počkám ještě chvíli...občas mám pocit, že něco cítím, ale to mužou být klidně střeva nebo něco jiného. Ani deko? To si mužeš opravdu gratulovat. Já jsem taky trochu silnější postavy a s těma desetikilama nák počítám, ale doufám, že to po porodu pujde dolu rychle.

vlckulka
28. kvě 2010

@provazek no právě, jako prvorodička jsem to opravdu nedokázala poznat, ono je třeba možné, že už byly pohyby dřív, ale pokládala jsem to za střeva 😀 A musím říct, že ani teď necítím žádné výrazné kopance, hlavně je cítím v podbřišku a čas od času čísi nožičku pod žebrama - někdy je třeba celý den necítím a pak už začínám být nervozní. A co se týče těch kil, celé roky se snažím zhubnout a nakonec to vypadá, že na to stačí jedno těhotenství 😀

provazek
28. kvě 2010

@vlckulka No ono se říká, že některé maminky spíš naopak zhubnou, třeba to bude tvůj případ. taky jsi cítila občas píchnutí v podbříšku, lehký chvilkový tlak a tak? To je asi jak se roztahuje děloha že?
Víš co čekáš za pohlaví? Nám řekl doktor jen u jednoho že snad holčička, druhé nevíme, ale doufám, že se to za týden dozvíme. Mužu se zeptat, to máš také z IVfF nebo se podařili přirozeně?

vlckulka
28. kvě 2010

@provazek cítila jsem i píchání, ale spíše to byla až ostrá bolest po stranách - bylo mi řečeno, že jsou to děložní vazy a tlak v podbřišku cítím dost často (občas mám až pocit, že musím porodit) a mám jakoby oteklá rodidla, to je mi velmi nepříjemné 😒 Ale evidentně to problém není, protože už to mám tak těch 10 týdnů a jsem stále zavřená a nic nenasvědčuje tomu, že by se mělo něco dít. Čekám na 95% holčičku a to druhé bohužel nevíme, protože je stočené do břicha a nechce se ukázat. A jsem také po IVF. Kde jsi ho podstupovala?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru