Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

basina
1. čer 2010

@beatrice7 Gratuluji! Mně zase řekli, že pokud porod do 32. týdne, že mne přijmou, pokud mezi 32-35. tak se uvidí dle obsazenosti, shodně 35.-36. a pokud po 36. tak přijetí bez výjimek. 😉

beatrice7
1. čer 2010

@basina V Apolináři, předpokládám ? 🙂 Tak já to asi budu mít stejný.... pamatuju si jen tu zmínku o 35 tt... 😅
Jak to uděláme abychom nerodily do 36 tt ? 🙂

beatrice7
1. čer 2010

@basina myslíš, že kdyby nastaly nějaký komplikace v průběhu těhu, že mě tam vezmou na odd. rizikového těhotenství ? Já právě nemám nejlepší zkušenosti s nemocnicema kde jsem ležela s krvácením, tak si říkám, že kdyby zase náhodou něco, jestli by mě nevzali u Apolináře... když jsem tam zaregistrovaná.

basina
1. čer 2010

@beatrice7 Vidíš, to mne tam nechali podepsat nějaký papír, že to beru na vědomí. A na něm je to všechno napsané. Pokud chceeš, mohu ti ho poslat.
Pokud budou problémy, jedu už jedině tam a doufám, že si mne tam nechají. Pokud by hrozil porod a oni neměli inkubátory, tak bude převoz, i s tím počítám. Ale co už. Budu jim věřit. A hlavně do toho 36. bych ráda vydržela 😉. (ale zase nevím, zda ta informace, že po 36 bez výjimek se týká dvojčat, které se rodí menší a je tudíž větší pravděpodobnost nutnosti použít inkubátor).
Teď ve čtvrtek tam jdu, pokud budu zdravá, tak to všechno okouknu a dám vědět. 🙂 Od kdy ti řekli, že tam máš chodit na kontroly???

beatrice7
1. čer 2010

@basina Ten papír jsem podepisovala taky, ale nedali mi ho... pokud ho máš, tak mi to, prosím, pošli.
Jinak mi paní dala papír kde je napsáno odkdy mám chodit k nim do poradny ( od 30.tt pro gemini ) a co všechno budou potřebovat od mého dr. ( výsledky vyšetření, testy a t.d.)

basina
1. čer 2010

@beatrice7 Já si to vyplnila 2x a jednou si to ponechala. Pošlu - mám ho oscanovaný - jen vůbec netuším jak. Možná emailem? Když mi ho dáš do IP. Snad to tak jde.

beatrice7
1. čer 2010

@basina o.k, napíšu ti email. adresu do IP. Chceš i ty ten papír s těma vyšetřeníma co máš mít hotový do toho 30 tt ?

basina
1. čer 2010

@beatrice7 Netřeba, myslím, že to mám taky. A navíc už tam ve čtvrtek jdu, tak doufám, že to bude v pohodě a když ne, tak to doplním později... 😉

beatrice7
1. čer 2010

@basina už mi to dorazilo, díky 🙂

balina
1. čer 2010

@mrkvicka - holka jedna statečná ! Koukám, že už máš 27 týden 🙂 Moc držím palečky

fiallinka
1. čer 2010

@sarri já jsem přijela autem do nemocnice, vypila vodu, odjela domů, hoďku a půl spala a jela jsem zpátky 😀

evelina75
1. čer 2010

Ahoj holky, tak tuto diskuzi jsem našla teprve dneska - jsem ostuda 😉 Mám dvojvaječné dvojčátka 2,4 roků a čekám třetí miminko (15tt). Takže to všechno skoro začínám prožívat znova. Ale na mimi nemám s dvojkama ani moc času, protože jsou to už draci a na mimi si vzpomenu jen večer v posteli.
Pokud berete i další členky, ráda bych se přidala. Nemám přes den moc času, ale občas není špatné si jen tak zdrbnout pár vět se mamkama, co jsou na tom stejně.
Jinak jsem rodila 35+4 - přesně o týden dřív než jsem to měla domluveno s Dr., děti 3200 a 2300 g.

hanula83
1. čer 2010

Evelino, ahojky 🙂... My, co máme už děti, jsme se přesunuly do diskuze v Kojencích. Je to Dvojčátka 2009/10, jinak jsou tam i další diskuze s dvojčátky, ale my jsme v té, co jsem psala 😉... a samozřejmě v téhle diskuzi jsou těhulky.... To byly teda pěkně velké děti, na 36 tt 🙂

monika.tdm
1. čer 2010

@beatrice7 Cauda!!!! Tak koukam, ze kazda porodni asistentka registruje jinak!!!! Ja mam volat az 32 tyden!!!! A nejak mi to nevadi protoze ja urcite budu chodit jako slonice, kdyby mne nebolely zada a nepalila zaha, tak si nepripadam jak tehotna, je to nejake divne!!! 🙂

beatrice7
1. čer 2010

@monika.tdm ahojky, ty ses ještě neregistrovala ? 🙂 Na stránkách Apolináře právě píšou, že to musí být 14 +0 tt. Tak jsem se tam byla zeptat a oni mě rovnou v tom 14 tt zaregistrovali. Zvláštní... 🙂
Jinak kdy tě začaly bolet záda ? A měla jsi nevolnosti ? Já právě vůbec nic, ani si nepřipadám jako těhotná 🙂

monika.tdm
1. čer 2010

@beatrice7 To jo, to jsem zaregistrovana, ale do poradny mne chteji az po 32 tydnu!!!

beatrice7
1. čer 2010

@monika.tdm Mončo, to není možný, to jsi něco přehlédla nebo přeslechla 😉 😀

beatrice7
1. čer 2010

@beatrice7 a říkala jsi jim, že čekáš dvojčátka ? Mě paní řekla, že tam mám přijít ve 30 tt.

beatrice7
1. čer 2010

@monika.tdm Napsala jsem sama sobě 😅

monika.tdm
1. čer 2010

@beatrice7 neprehledla mam to od ni cerne na bilem a vedela, ze cekam dvojcata!!!

beatrice7
2. čer 2010

Ahojky holky, vstáváme 😉
@monika.tdm, celej večer jsem si říkala, jak je to možný, že mě řekli, že mám přijít o 14 dní dřív než tobě. A pak jsem si vzpomněla, že ta paní říkala, že si mám ve 30. tt tam ZAVOLAT a oni si mě objednají. Tak to bude ono ! 😀 Těhotenská demence... co jinýho 😅 😎

monika03
2. čer 2010

Ahoj holky! Přesně tak jak píše Bea- vstáváme!!!! 😀 Teda i když se v takovém hnusném počasí asi nikomu nechce lézt z pelíšku, že? Tady opět a pořád lije jako z konve. 😠 Holky tak já se dnes vzbudila hezky nateklá- neví jestli je to tím, že jsem zase včera docela dlouho stála, nebo už je to tak jak psala Salu- běžná věc. 😝

beatrice7
2. čer 2010

Moni, a to se ti stalo poprvé ? Já jsem se naopak dneska probudila v 5.30, včera jsem šla spát pozdě, ale asi víc spát nepotřebuju 🙂 Jo a vážila jsem se, tak mám o 3 kg víc než v době před otěhotněním, to je síla, co ? 😒 Jestli to takhle bude pokračovat, půjdu rodit tlustá a ohromná jako slonice ...

hanula83
2. čer 2010

Beatrice, no neboj, slonice budeš se dvěma miminkama tak jako tak 🙂)).... Ne, to tě nechci strašit, byly tu i takové, na kterých bříško nebylo ani vidět 😉. Já začala přibírat až tak v 6. měsíci, ale víš já jsem celkově oplácaná, takže si to dětičky braly ze mě... a v těch prvních měsících jsem jen a jen zvracela 😝

monika03
2. čer 2010

@beatrice7 už jsem to právě párkrát měla a vždy to bylo po dlouhém stání a unavě. Tak snad i teď. Jinak mi běžně natečou večer, ale do rána to bývá dobrý. Já měla tři kila nahoru po skončení 12tt, jestli tě to utěší tak jsem někde četla, že při dvojčatech se přibírá běžně 17- 27kg. Mě to teda z kraje vaděsilo, ale už to začínám brát jako holou pravdu. ☹

beatrice7
2. čer 2010

@hanula83, no já mám taky nadváhu i normálně, asi 5 kg, před 13 léty když jsem byla těhotná poprvé, tak jsem taky první 3 měsíce prozvracela, zhubla jsem 5 kg a začala jsem přibírat až v pátém měsíci. proto se toho teď děsím, žádné nevolnosti v prvním trimestru, žádné zvláštní chutě, váha vesele stoupá nahoru 😖 Co se týče bříška, tak já už teď vypadám jako kdybych byla v šestém.....

beatrice7
2. čer 2010

@monika03 to jsi mě opravdu utěšila 😀 Já mám v plánu přibrat 10 😉 Neumím si představit jak to pak budu shazovat... i když s těma dvojčátkama to asi půjde snáz než s jedním 🙂

beatrice7
2. čer 2010

Moni, a kolik jsi přibrala do teď ?

hanula83
2. čer 2010

Beatrice, tak 5 kg nepovažuju za nadváhu a taky myslím, že budeš jako většina tady z nás, že v šestinedělí se ti všechna kila ztratí a možná i víc. Za to potom... já se rozjedla, jakobych roky nejedla 😕 , hrůza.

beatrice7
2. čer 2010

@hanula83 fakt, jo ? 🙂 Já tě obdivuju. Máš půlroční miminka a v klidu si s náma píšeš. Kde bereš energii, ženská ? 😉 Mimča jsou asi zlatíčka ?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru