Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

salu
16. čer 2010

@provazek tomu bohužel nezabráníš i když mažeš jako blázen. Je to daný rychlostí růstu dělohy, pružností tvojí kůže a i geneticky. Já se zatím držím. U prvního těhu mi vyjely strie na prsou a bokách. Teď už jsou bílé, nejsou ani vidět.

salu
16. čer 2010

@monika.tdm já vím, v Praze je to fakt boj o místa 😝

monika.tdm
16. čer 2010

@salu Kdybych necekala dvojcata tak snad jdu nekam v okoli Prahy!!!! 😉

salu
16. čer 2010

@monika.tdm To věřím, ale je tam zase nejlepší péče ..... asi tam zavolej, za to nic nedáš.

monika.tdm
16. čer 2010

@salu No zavolam po vikendu!!!! 😉

monika03
16. čer 2010

@monika.tdm ne, nikdo nic neříkal. Uvidíme po velkém ultrazvuku, to chci změnit dr., abych nemusela dojíždět do Hodonína, tak pak mi snad někdo tady poradí.

monika03
16. čer 2010

@provazek taky se zatím držím, i když jak píše Monča též mám nohy z dřívějška popraskané. Tak uvidíme, kdy mi porupe pupek.

monika03
16. čer 2010

@monika.tdm teď jsem si všimla, že ses ptala na registraci- zatím nikde nejsem tak snad nebudu muset rodit někde před vchodem!

lenca78
16. čer 2010

@monika.tdm Ahoj Moni, a muzu se zeptat,kam ses v Praze prihlasila? Nebo je to jedno? Mne zacala strasit moje doktorka, ze mi ted v pondeli uz da prukazku, abych se za dva tri tydny mohla registrovat. No a ja samozrejme nevim v jake porodnici. Nejblize mame Bulovku, bydlim 20 km za Prahou smerem na sever. Myslela jsem, ze bych rodila v pohode v Neratovicich, ale taky se s dvojcaty bojim.

monika.tdm
16. čer 2010

@lenca78 No ja jsem u Apolinare a zaregistrovat se musis v 14+0!!! Na Bulovku jsem nesla, ikdyz jsem personal a nadstandard bych mela zadara!!! Sal tam je v poho, ale na sestinedeli jsou divne sestry!!! Prej velka neochota!!! A u Apolinare jsou na dvojcata nejlepsi!!!! 😉

lenca78
16. čer 2010

@monika.tdm Moni, tak diky za tip. No ja teda nevim, ale kdyz to na Bulovce takhle znas, tak asi to nebude to prave. Navic jsem slysela, ze tam moc nemaji zarizeni pro nedonosence, co nam s dvojcaty hrozi.
Tak ja popremyslim. A u Apolinare jsi spokojena? Chodis tam pak na nejaka vysetreni nebo se chodi az pozdeji pred porodem?

monika.tdm
16. čer 2010

@lenca78 K Apolinari chodim kazdy mesic na sono a jsou tam hodni!!! Bulovka ma novou neonatologii a ta je hezka, byla jsem tam a jsou tam i hodne sestricky!!! Ale tam ty nejsi tam jsou jen mima!!!!

lenca78
16. čer 2010

@monika.tdm aha,tak ja to jeste zvazim. No pro me je Bulovka idealni hlavne proto, ze tam jsem za 45 min autem. Kdybych volila treba Apolinare, tak autem je to po magistrale na zabiti, musela bych metrem a to si prictu jeste tak 20min k tem 45 min a to uz je na me moc. Ale promyslim to, jestli jsou tam na dvojcatka nejlepsi, tak asi pujdu tam.
Ja jsem si myslela, ze budu rodit u mamky, dela porodni asistentku v Klatovech, jenze tam nemaji pro nedonosence nic, pokud je problem, leta se vrtulnikem do Ceskych Budejovic nebo se vozi sanitkou do Plzne. A nejsou tam moc vybaveni ani na cisare, je to mala nemocnice jen s tim zakladnim vybavenim, to se bojim. Ale mela bych to super, mamka mi porad slibovala, jak me napicha vsim moznym, abych to mela rychly a mene bolestivy 🙂)) A ja si to nakonec budu muset protrpet v Praze :(

monika.tdm
16. čer 2010

@lenca78 Na Bulovce na sale mam kamosku, tak bych ji treba zavolala at da na tebe pozor!!! 😉 Jinak znas to vsude je to o lidech u Apolinare taky nejsou vsechny super sestry, vzdycky se najde cerna vrana!!!! 😉

lenca78
16. čer 2010

@monika.tdm Moni, tak to jsi me potesila 🙂 No ja jeste uvidim, mam par tydnu cas. Kamaradka rodila ted v sobotu v noci a to co mi popisovala, me docela odrovnalo. Chytla blbou sestru a fakt si to chudak uzila. Mozna jsem to nechtela slyset tak dopodrobna, mam od te doby hrozne nocni mury o porodech 🙂

fiallinka
16. čer 2010

tož já hlásím, že strie jsem kupodivu neměla 🙂

a ty registrace vám nezávidím, nicméně i kdyby se to ideálně nepodařilo, tak jak chcete, tak stejně buď už v té nemocnici před porodem budete 🙂, nebo vás vezmou s dvojčaty fakt skoro všude, to se bere jako rizikové, a kdyby jste rodily brzo, stejně musíte tam, kde mají neonatologické centrum...

gilotek
17. čer 2010

Ahoj holky, tak já mám po krevním testech v gennetu a 30.6. tam jedu na konzultaci a ultrazvuk. Doufám, že všě bude ok....JInak nevim 😒
Včera jsem byla na gyndě na kontrole, tak prý vše vypadá že je v pořádku. Myslíte, že se dá poznat na klasické gyn. prohlídce, že jsou v děloze pořád 2 plody?

My ted taky uvažujeme kde bych rodila. Prvního syna jsem rodila v Čáslavi, kam bych už nikdy nešla - pokud by to nebylo něco rychlého...... takže zvažujeme Kolín nebo Havlíčkův 'Brod. Tam jsem včera psala a prý se nemusím registrovat. Takže ještě čekám na zprávu z Kolína a až mi bude líp tak bysme se tam vydali na obhlídku a rozhodla bych se.

Nerodila jste některá v Kolíně nebo Brodě?

betina
17. čer 2010

ahoj holky,

holky Pražačky tak s tma registracema vám to nezávidím ☹ u nás v Brně to není, teda snad to není a nebo už je u mě pozdě 🙂 ne,ne, nebývá to, prostě si vyberete porodnici a tam pak chodíte od určitého týdne, u nás dvojek jasně dřív. tak vám držím pěsti, at se dostanete tam, kam chcete!
včera jsem byla na doplnění UTZ, tak vše v pořádku a ještě odpoledne jsme byli na tom kardiu, tak taky v pořádku,zaplatpánbůh, tak ted ty kluky nosit co nejdřív, ale my jsme spolu domluvení, že dřív jak 36.týden o tom není ani řeč 😀 byla jsem ale hodně překvapená, jak jsou miminka nahečmaná na sebe a jak o sobě vědí, asi si budete myslet, že jsem úplná blbka, já myslela, že tam jsou prostě oddělený, ví o sobě, ale nemají kontakt a oni se tam mlátili hlava nehlava 😀 to bude lásky 😀 bylo to krásný. jeden se otočil, takže A je hlavou dolů a B hlavou nahoru, ale takhle brzo závěry nedělám.
hezký den holky

salu
17. čer 2010

@betina blahopřeju! to jsou dobré zprávy. já měla jako ty jedno KP, druhé hlavičkou a ve 30tt na UTZ - obě KP 😎 Takže na závěry je opravdu ještě brzo.

salu
17. čer 2010

@gilotek
@lenca78
@jara

až budete chtít, napíšu vás do naší tabulky čekatalek 😎

***ČEKATELKY***

SALU - 29. července - dvojvaječné holčičky
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, ???
VLCKULKA - 22. srpna - dvojvaječné holčičky
BASINA - 28. srpna - chlapeček a holčička
MONIKA03 - 30. srpna - dvojvaječné, ???
MRKVICKA28 - 7. září - jednovaječná dvojčata a trojče
ZKA - 15. října - asi holčičky ???
ALSOU - 17. října - dvojvaječná, ???
PAVCAHOLA - 23. října - holčička a kluk
BETINA - 24. října - kluci
PROVAZEK - 24. října -
TULANEK - 25. října - holčičky
BROUKB - 27. října - chlapeček a holčička
KAFICKO - 5. listopadu -
CEPECEK - 6. listopadu - dvojvaječná - necháme se překvapit co je v bříšku
BLER - 17. listopadu -
BEATRICE7 - 29. listopadu - dvojvaječná, ???
SARIK1 - 1. prosince -
FIALLINKA - 14. prosince -

beatrice7
17. čer 2010

Ahojky holky 🙂 Tak já jsem včera byla na utz kvůli měření hlaviček a tripple testu, tak jsem se zeptala dr., jestli tam už vidí pohlaví. On že je to ještě asi brzo, ale že to vypadá, že jedno mimčo není kluk, řekl- tady by měl být pytlík a já ho tam nevidím 🙂, takže holčička. To druhé se schovalo 🙂 Holky, já mám radost. Chtěla jsem aspoň jednu holčičku. No ale taky je možný, že to bude jinak... že to ještě nebylo vidět na 100 %.. Holky, kdy vám řekli pohlaví ?

betina
17. čer 2010

Betrice, nám řekli ve 12.tt na NT screeningu, ale rovnou říkali, že to není na 100%, ale jeden na 90% a druhý na 70% no a pak mi to potvrdily před týdnem na tom genetickém UTZ a ještě včera 😀 přála bych ti holčičku, když po ní toužíš a je pravda, že ty holky jsou jiní než kluci, já zase budu zkoušet to druhé 😀
gilotku,bohužel s těmi porodnicemi neporadím a myslím že kolik je tam miminek se pozná jen pomocí UTZ, ale je dobře,že jsi v pořádku gynekologicky.
Salu, děkuju za úpravy tabulek, že to někdo hlídá!!

beatrice7
17. čer 2010

@lenca78 já jsem se taky zaregistrovala u Apolináře. Nejdřív jsme chtěli Bulovku, ale tam se zrovna v mém termínu maluje a pak taky mě odradila jedna známá, přesně jak říká monika.tdm, hrozný přístup sester. Pak jsem zvažovala Podolí, ale to mě zas odradila sousedka, ta tam pracuje jako zdravotní sestra na nedonošeneckém, teď je taky těhotná a rodit bude u Apolináře, do Podolí by nešla a to tam má kamarádky- kolegyně, zná to tam.... Tak jsme se byli podívat na Apolinář, zjistili jsme, že zrovna začíná informativní schůzka, tak jsme tam šli, pak jsme se byli podívat kde se registruje, zrovna tam byla paní, žádná fronta, tak mě zaregistrovala a to jsem byla teprve ve 13 tt... takže úplně v poho.

beatrice7
17. čer 2010

@betina no paráda, máš jednu holčičku, teď budou dva kluci 🙂 Já už taky mám syna, je mu 13, tak bych si aspoň jednu holčičku moc přála 🙂

beatrice7
17. čer 2010

@monika03 kdepak tě máme ? 🙂

gilotek
17. čer 2010

@salu jestli můžu poprosit do tabulky, tak čekám 9.1.2011 dvouvaječná dvoj. - pohlaví zatím nevíme 😀

@betina ono prostě nic jiného nezbývá, než čekat na ten ultrazvuk v gennetu a doufat, že dvojčátka zůstali a jsou v pořádku.

salu
17. čer 2010

@beatrice7 Monika03 určitě zase pracuje 😝 Dneska přivezou kočárek, jupííííí. 🙂

salu
17. čer 2010

@beatrice7 Nám pohlaví ve 20tt jednu holku a pak ve 21tt výsledky AMC - 2 holky 😉

gilotek
17. čer 2010

@salu jééé tak to budeš mít 3 ženský doma 😀

beatrice7
17. čer 2010

@salu No ty jo. Dvě holčičky. Ty budou určitě hodňounké 🙂 Koukám, už jsi první na řadě v tabulce.... bože, to letí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru