Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

monika.tdm
28. čer 2010

@monika03 Tady na konikovi uz holky korby prodavaji!!!! 🙂

monika03
28. čer 2010

@monika.tdm díky moc za info- juknu na to! 😉

monika03
28. čer 2010

Holky co jste EW objednávaly nový na kolik vás ve finále i s těma korbama vyšel???

monika.tdm
28. čer 2010

@monika03 korby, sportak, adaptery, autosedacky maxi cosi(to jsou ty lepsi), plastenky , 38020kč doddaci lhuta z Kolina 2 měsíce!!!

sarri
28. čer 2010

@monika.tdm
Moni, to je pálka, ale když se člověk zamiluje...do kočárku.
Mně se na EW nelíbí ty hranaté boudičky na korbách, ale jinak sporťáček se mi líbí.
Stejně si myslím, že nebude trvat dlouho a dvojčatových kočárků přibude, neb díky IVF se to už teď dvojčaty jen hemží a když si pak půjde ženská vybrat kočárek, tak se jí budou ptat jestli pro jedno či pro dvě dítka 😀
Zatím výběr nic moc.

@monika03
Moni, korbičky bych taky klidně pořídila z druhé ruky - z vlastní zkušenosti - ty naše vypadají jako funglovky - ani se nemuselo na nich nic prát - jeté přes zimu, nevybledlé. Mimino tomu nemá co udělat, max. se tam může poblít.

sarri
28. čer 2010

@salu
Salu, to je dobře, že je to lepší a že si Tě i tak nechají. Máš jistotu, že neporodíš někde cestou nohama napřed. Moc vám to i s Aničkou sluší. V nemocnici je to nuda, alemně tam teda bylo paradoxně mnohem lépe před porodem než po porodu - to jsem dělala maximum pro to, abych byla už doma.

sarri
28. čer 2010

@monika03
moni, dobrý výběr za dobré ceny mají i ve Valašském Meziříčí - alespoň, když jsem tam byla já, tak dvojčečích měli k vidění dost. http://www.darababy.cz/zbozi/kategorie-dvojcatove
Kolín - jako ten Kmochův Kolín? To je dost z ruky.

betina
28. čer 2010

ahoj holky,

salu, to s tím ledem je dobrý, takový komfort doma nemám 😀 , hlavně s e s Vlckulkou držte a moc prosím od nás pozdavuj!!!

Moni, s tím přístupem no comment, já se svou cholerickou povahou bych je poslala do ...ale co bych s tím nadělala, že: MOni, co ten X-lander? na tu výstavu zítra jdu, ale zatím sem rozhodnutá pro něj, i skrz cenu, mají jej ted i když jen v zelené barvě s 30% slevou za 10.490,- a to je hodně slušný i s těma vloženýma taškama, ty prostě musím mít, protože je budu tahat o patra prtousky a stačilo mi tahat jednu korbu s Verunkou po císaři...takže vložený tašky u nás hrají prim...zase asi ten X-lander je otočený po směru jízdy a to se mi moc nelíbí..no uvidíme, bohužel EW si dovolit nemůžema,ale moc se mi líbí, o tom žádná 😀

salu
28. čer 2010

Tak tu byl manža s malou, nechal jí přistříhnout vlásky, teď šli do bazénu ..... no malá místo toho, aby se mazlila se mnou, tak lezla pořád po něm ☹ takže tatínek boduje.

monika.tdm
28. čer 2010

@sarri Ja mela vybrany bumbleride, taky se mi nelibili korbicky, jenze se zamiloval manzel a to znate kdyz se zamiluje chlap tak s nim nehne ani par volu!!!! 😀

annamat9
28. čer 2010

Ahoj všem, já po kočárcích taky koukala, ten EW se mi nelíbí, ty hranatý korbičky jsou nic moc. Já už mám předvybraný Tako jumper x duo a nebo potom Dorjan danny sport. Oba jsem viděla na obchodech tak se mi líbily. Hodně ten tako, chtěla jsem podobný na jedno mimčo když jsem ještě nevěděla že budou dítka dvě. I cena je přijatelná. Mě se hlavně u jiných kočárků na které jsem narazila nelíbila spojená stříška, ten kočárek pak vypadá jak tank🙂 Ale kupovat budem asi až když budu v porodnici. Vy si ho pořizujete dopředu?

monika.tdm
28. čer 2010

@annamat9 No, my už ho máme, protoze jsme meli dlouhou dodaci lhutu, nevim jak ostatni!!!!!

basina
28. čer 2010

@monika03 Moni, já to z hlavy nevím (jsem totiž rovněž ve fázi stěhování), ale zjistím, jakmile najdu služku EW.

@monika.tdm takže by nám tam prcci měli vydržet cca 8 měsíců? ... tedy do dubna. To jde. Trochu se děsím toho, že by třebas v únoru z toho vyrostli...
@sarri Mně se snad líbí kočát celý, vyjma toho, že nemá přehazovací rukojeť (ale to fakt technicky nejde) a že je drahý. Jinak ovládání pro jízdu ve městě, pro MHD (toho se asi děsím nejvíc) a i pro lesní cesty se zdá super a pak takové to vyndavání korbiček, skládání podvozku, to je velmi jednoduché. A tak v rámci mého klidu, že se nebudu každou chvilku vztekat, že něco nejde... Jo a taky záruční servis v Kolíně mne potěšil - např. v případě reklamace podvozku půjčují podvozek zapůjční! To mne potěšilo. Anebo součástky posílají poštou. Nevím, jak je to u ostatních kočárků, ale třebas u jiných dražších věcí jsem se s podobným přístupem nesetkala.

salu
28. čer 2010

@annamat9 já si ho objednala ve 30tt, ale přišel před 14 dněma, je schovaný u známých, doma ho nemám.

basina
28. čer 2010

Jojo, ja bych taky bumbleride brala, ale když jsme objednávali, tak už bylo jasné, že nebude! Takže výběr již byl zúžen.
@annamat9 My ještě kočárek nemáme, ale objednaný je.
@salu Nesmutni, je dobře, že si to Anik s taťkou užívá! To asi tak časté není, ne? Jo a k těm bramborám s tvarohem, co Vám Vaří v nemocnici - měla jsem je doma o víkendu a moooc mne potěšily 😉

annamat9
28. čer 2010

@monika.tdm
@salu
Já s dcerou jsem ho měla doma už v pátem měsíci a v sedmém jsem mělu už vše připravené (včetně tašky do porodnice) Pak jsem všechno asi ještě 4krát prala a žehlila 🙂 a malá se narodila 9 dní po termínu. Ale teď mám nějak strach. Že kdyby se něco stalo, tak postýlka a oblečky a tyhle věcičky jsou takové malé ale kočár, přijít pak dom a koukat na něj. Asi jsem hysterka ale z tohodle mám fakt strach. I když v dnešní době umí zachránit i malá miminka, já jsem takovej smolař 🙂

basina
28. čer 2010

Holky, řešily jste očkování TBC v porodnici? Nedávno se o tom dost psalo a dnes v LN vyšel tenhle článek http://www.lidovky.cz/ockovani-kojencu-proti-tb...

monika.tdm
28. čer 2010

@monika03 Jo jeste jsem zapomnela na tasku!!! Ta jenom stoji skoro 1500!!

monika.tdm
28. čer 2010

@basina No taky jsem o tom slysela a prijde mi to uplne na hlavu!!!! My mame v praci kazdou chvili TBC a bud je to vietnamec, nebo ukrajina!!!! A fakt hnus!!! No ikdyz to zrusi tak ja do vakciny jdu!!!! Proste si ji zaplatim!!!!! ☹

basina
28. čer 2010

@monika.tdm Mno jo, to jsou zkusenosti. Zvlášť pokud ty se vyskytuješ v infekčním prostředí, tak tomu rozumím. Na druhou stranu očkovat 3 denní mimča mi přijde brzy - kdyby tady byla možnost očkování do 6 týdnů, jako doposud, tak snad jo. Ale kalmetizační oddělení tě teď po příchodu z porodky nenaočkují a čeká se až na to, až budeš mít za sebou hexavakcínu či jak se to jmenuje...(říkala moje dětská)

monika.tdm
28. čer 2010

@basina to jsou veci!!!! No ja z te Prahy mam strach, tady je to sama verbeš z vychodu v Hodonine je nepotkas!!!

sarri
28. čer 2010

@basina
Basi, když jsou ta kolečka otočná, tak rukojeť přehazovací by byla k ničemu - otočná kola musí napřed. Bez otočných - když se to zaaretuje - zas kočár nejde ovládat.
Hold se děti musí na vycházku mazat opalovákem - teda nesnáším to - zkuste si děcku natřít obličej, aniž by se vám snažilo lízat natírající ruku.

monika.tdm
28. čer 2010

@sarri Tak jim dej na prochazku škrabošky!!!! 😀

basina
28. čer 2010

@sarri to mne baví - zatím si stále myslím, že namazat obličejíček musí v pohodě jít - maximálně se prcek bude šklebit 🙂, ale že by mi lízal ruku? jejej, jsem fakt péčí o děti nepolíbená..... budu se muset hodně učit. A co za krém používáš?

monika03
28. čer 2010

@salu netrap se a buď ráda, že mu Anička nedělá problémy a bere to v pohodě. Vím asi to zamrzí, ale víc by tě bolelo, kdyby plakala a dělala scény, že chce být s tebou. Takto zvládne líp i buchtiny až je přivezeš! 😉 Uvidíš, jak budeš doma- budeš zase číslo 1!!! 🙂

annamat9
28. čer 2010

Ahoj holky chtěla jsem se vás zeptat, zda někomu netvrdlo začátkem čtvrtého měsíce břicho. Mě se to stává docela často, přisuzovala jsem to jídlu ale teď mě začaly bolet i záda u tvrdnutí. Kamarádka brala magnézko v těhu kvůli tomu, nevíte jestli to není nějak třeba nebezpečný?

A ještě když jsem u těch dotazů, jak to máte s výbavičkou, co kupujete opravdu dvakrát a co jen jednou. Já asi budu mít i jen jednu postýlku na první dva tři měsíce. Připadá mi to lepší, mimča jsou zvyklá být spolu. Jen mě napadlo, jak potom budou fungovat monitory dechu. Nevíte?

cepecek
28. čer 2010

Čauky - uložila jsem foto miminek + pupku, tak když budete chtít jukněte. Jinak zítra nás čeká ten kontrolní UTZ na srdíčka, tak se modlím, aby to dopadlo dobře.
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/cepecek/albu...

monika.tdm
28. čer 2010

@annamat9 Nemuzes mit jednu postylku na monitory dechu to pak nefunguje!!!! ☹

pavcahola
28. čer 2010

@annamat9 já bych taky chtěla mít děti tak do těch tří měsíců v jedné postýlce kvůli místu.Jedno dám na jednu stranu a druhý na druhou stranu,protože jsou maličký a do jedné se vejdou.

salu
28. čer 2010

@annamat9 Tak jednu postýlku jsem taky plánovala, ale zvítězily raději monitory dechu, takže každá bude ve svý. A třetí postýlku budu mít dole v obýváku - třeba přes den 😀

magnézko beru už od 23tt - tenkrát kvůli křečím do lýtek v noci, později na tvrdnutí, i tady v nemocnici ho mám

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru