Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

basina
30. črc 2010

@monika03 Tak to je super! třebas v porodce tě budou jen víc sledovat a nechají tě doma!!!

monika03
30. črc 2010

@basina v to taky doufám! Že po těch lékách mi to klesne a bude to v pohodě. 😉

gilotek
30. črc 2010

Ahoj holky. Tak máme z toho krásně střídavýho počasí angínu :(
Martin měl od středy 39 horečky a začal mi zvracet, od včera si stěžuje že ho bolí v krku, nemůže polykat, v noci nespíme, řve chudák.
Tak jsme dnes naklusali k doktorivi a ona angína.
Máme ji podruhé v životě, 1.5 roku ji neměl :kluk: Doufám, že bude za chvíli dobře :(

matteka
30. črc 2010

ahoj holky, můžu k vám? Čekáme taky dvojčátka a pohlaví zatím neznáme. Pár stránek zpět jsem četla, že se tu chvilku probíraly tripple testy, tak bych chtěla napsat také svou zkušenost. Vyšly nám pozitivní - se "zvýšeným AFP", což prý znamená zvýšené riziko roštěpu páteře. No v ordinaci jsem si během UTZ pobrečela, ale dr mě ujišťoval, že tam žádný roštěp není, ale poslal mě i přesto do Brna na Veveří. Jinak první NT screening nám vyšel negativní. Prý se ty hodnoty zkreslují i tím, že je věk matky vyšší (mě je 30) - jsou na to nějaké vzorečky a u 25leté maminky by to dalo určitě taky jiné číslo. Tak nevím, no ale snad to bude ok. Jinak gratuluji všem novopečeným maminkám dvojčátek a přeji jen vše nej a hodně sil

matteka
30. črc 2010

jo a ještě jsem chtěla říct, že mě také bolí žebra 😝

gilotek
30. črc 2010

@matteka ahojky, to je mi líto, že to vyšlo špatně. Já jsem dneska chtěla volat do gennetu jak to tedy je u nás, protože té zprávě co mi přišla nerozumím, no jenže jsem měla co dělat s Martínkem a tou blbou angínou, takže vím prdlačku 😠

fiallinka
30. črc 2010

@gilotek tož a jaké tam máš čísla 🙂? A je tam pozitivní nebo negativní? Já jsem teď docela odborník...

fiallinka
30. črc 2010

@matteka jestli jsi byla u Vlašína, tak jen je široko daleko nejlepší, tak se vůbec neboj, zrovna ty rozštěpy jdou poznat z ultrazvuku velice dobře (u ostatních vad to tak být nemusí...)

ale jinak až budete mluvit s holkama po mně, radši je upozorněte na náš případ, ne vždy je triple test na houby 🙂

gilotek
30. črc 2010

@fiallinka víš, co ono tam není přímo napsáno, že je to výsledek triplů. Já jsem byla i na odběru krve na karyotyp, tam jsem vyčetla, že je OK.
A hned na hoře byli hodnoty AFP, uE3, Pappa a Hcg. Takže podle udání AFP jsem usoudila, že je to tripl.

Opisuju:

Integr. screening: AFP 1.4,
uE3 2,43
HCG 2,19
PAPP 1,94
NT plod A: 1,03
NT plod B: 1,00

risk MD ...1/14000, risk NTD 1/2800

Zvláštní je, že na tom prvním screeningu mi vyšlo u obou plodů NT 1,3 😕

gilotek
30. črc 2010

A ten první scr byl negativní.....

matteka
30. črc 2010

@fiallinka tvůj příběh znám, občas jsem vás tu četla a je mi to moc líto, ale určitě ti všechno to trápení ta malá princezna vynahradí, jak bude na světě...
Právě k tomu dr.Vlašínovi máme jet asi za měsíc na ten UTZ, dříve nás bohužel neobjednali. Já měla celkový výsledek "pozitivní" / důvod - zvýšený AFP, riziko M.D. nižší než 1 z 50000 / riziko NTD 1 z 240.
hodnota MS-AFP:61,53 iu/mL + 2,12 MoM
hodnota uE3: 6,76nmol/L + 2,37 MoM
hodnota Total hCG:74,660iu/mL + 2,76 MoM

matteka
30. črc 2010

@gilotek tak to je mazec, to jsem z toho jelen - se z těch zkratek picnu, kdo tomu má rozumět 😀 😀

fiallinka
30. črc 2010

@gilotek víš co, ty to máš napsané všechno dohromady první i druhý trimestr, oni to tak píšou, když je to zpracovávané ve stejné laboratoři oba ty testy 🙂, protože na triply se papp už nebere a taky se neměří už NT (ten rozdíl může být chybka), taky jsem to tak měla napsané...
ale rozhodně dle mého oka to máš velice krásné 🙂 a naprosto negativní (pozitivní je to až cca 1: 280 a míň a ty to máš v tisících)... , to první riziko /MD/ je na Downův s. a to druhé na "rozštěpy" apod.

matteka: ty to máš 1:240, žádné hrozné číslo, ale ono to fakt i u těch dvojčat může zkreslovat jak sviňa, tož nebála bych se, kdybych byla na dobrém ultr. jako ty 🙂

fiallinka
30. črc 2010

jinak holky se tu mějte, na týden jedeme pryč a budu bez netu, ale prosím nepřestávejte držet palce 🙂

jinak pěkně o těch screenincích je to na www.prediko.cz 🙂

matteka
31. črc 2010

@fiallinka mockrát děkuji za info a držím palce moc moc moc

mufla2
1. srp 2010

Ahojky.. zdravím Vás všechny a dovoluji se přistoupit do "klubu" 😉 jsem 8tt. Dvojvaječná dvojčátka. První šok zatím ještě nevodezněl ☹ Tak se snažím hltat informace alespoň po internetu..

monika.tdm
1. srp 2010

@fiallinka budeme na tebe mysleti!!!! 😉

salu
1. srp 2010

@matteka @mufla2 vítejte 😉

@mufla2 Já taky měla šok 😝 Na 7tt mi řekli jedno mimi a na 12tt DVĚ 😀 Taky jsem hltala informace na Koníkovi a holky mi dodávaly sílu při pochybnostech, vyšetřeních .... neboj, jsme silné ženské a vše se dá zvládnout. Heslo tady zní: dvojčátka si vybrala právě vás za rodiče, protože vědí, že to zvládnete! A taky se tady rodí až od 33 tt, takže hlavu vzhůru a ničeho se neboj.

gilotek
1. srp 2010

Holky, napište. Taky jste někdo míval takovej divnej pocit dole, jako kdybych to měla šíleně prokrvený, celej spodek, bolí mě i jizva po prvním nástřihu 😝

alsou
1. srp 2010

@mufla2 ahoj, no vím přesně co prožíváš já na tom byla stejně a taky v 8. týdnu 😀 Nevěděla jsem jestli mám bečet radostí nebo zoufalstvím(měla jsem z toho strach). 😉 Ale to brzo přešlo 😀

@gilotek takovej pocit jsem naštěstí ještě neměla 😀 mám zase jiné pocity, třeba když kopou do děložního čípku tak držím nohy u sebe a mám pocit, že to musí prokopnout ven 😀 😀 😀

Jinak jsem byla v pátek na kontrole a vše zatím v pořádku na další kontrolu až za 3 týdny. 😵 Nejsou to žádní obři, ale jsem spokojená 28+5 A - 1097g, B - 1043g. 🙂 Jsou obě koncem pánevním, ale mají dost místa, tak doufám, že se alespoň jedno otočí.

Jinak se tu někdo ptal na matraci, koš, monitor dechu.
Tak já měla na Toníčka a teď teda dokupuji do páru 😀 Monitor dechu Nanny a pod kokosovou matrací nebyl problém. Koš na pleny jsem taky neměla házela jsem pleny do obyčejného koše vedle přebalováku.

alsou
1. srp 2010

@salu no vy teda přibýváte to je skvělý. A umíš holky kojit najednou nebo je kojíš postupně. 😉

Jinak ten monitor dechu jsem měla pod matrací a nezlobilo to. A do kočárku jsem měla deky do kočárku to bohatě stačí 😨

sarri
2. srp 2010

Ahoj holky,
napíšu nějaké moje mateřské postřehy ohledně věcí pro dvojčata.
Určitě si pořiďte:
1.monitory dechu (pokud nejsou penízky, zkuste klidně i bazarové, co jsou ještě v záruce, Nanny mají záruku 5 let, takže se jich prodává spousta, ostatní 2 roky, rok v záruce Vám stačí)
2. pěkný fusak nebo zimní zavinovačku, co pasuje jak do autosedačky, tak do auta, tak do sportovního kočárku (na MMB je toho i po dvojčatech spousta, takže to nemusí být nutně velká investice a většinou je to z fleece nebo něčeho, co se jen tak neopotebí, případně se očeše pár žmolků a zas to dělá parádu) - nic jiného se Vám v zimě do kočárku nedá, takže takové ty kočárkové peřinky jsou na houby
3. bílé ponožky - pasují k většině věcí a neruší - bohužel většina je jich hodně barevných a pak člověk neví, jak to zkombinovat s oblečením, navíc ponožky jsou hned v háji tím, jak děti šmrdlají nohama
4. přebalovák ve správné výšce - není to jen o přebalování, ale i o nekonečném oblékání, mazání po koupání, odsávání soplů apod. - nad přebalovákem strávíte s dvojčátky hodně času, takže žádné hrbení. Před pár dny jsem byla v Ikea a mají tam super závěsný na zeď, který se dá zavřít a nezabere moc místa - nemít holky skoro rok, tak bych do něj určitě šla a dala si ho nad pračku (mám podložku na pračce a není to úplně ono, takže většinou používám jídelní stůl a to taky není nic moc, neb by to mohlo být vyšší) odkaz - http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/8014...
5. odsavačku hlenů, která se připojuje na vysavač - miminka neumí smrkat a rýma je nejčastější problém, odsavačkou na vysavač soplíky nejlépe odsajete - je to bezbolestné a nejúčinnější oproti jiným vynálezům
6. mast na zadek Rybilka - potvrzeno od více maminek - levná a účinná, pravda - trošku smrdí - hlavně zpočátku, než si na to člověk zvykne
7. šňůrky na dudlíky - zpočátku je pohodlně najdete vy a pak se děti samy obslouží a nehledáte dudle všude v okolí postýlky, neztrácíte je na ulici apod. Co jsme začali používat řetázky, tak nám stačí 2 duslíky s řetázkem pro každou
8. ohrádku - koupili jsme s polohovacím dnem, takže měla využití opravdu brzy, kdy v ní holky jen ležely v obyváku, no teď bych si bez ní ani neuprdla, protože je to jedinné bezpečné místo, kam je můžu vrznout, když prostě musím. Místa není nazbyt, takže nemáme dvojčecí megaohradu, ale větší šestihran pro jedno dítě a když jsem s nima, tak tam většinou bývá jen jedna a druhou stíhám hlídat, když lozí.
9. rychlý digitální teploměr - klasiku, aby šel strčit do zadečku a do zásoby léky na tlumení teploty v podobě čípků
10. dále se nám osvědčilo: spací pytel - z poddeky se odkopávají, takto mají těličko pěkně zakryté, pěnové puzzle velké - výborná izolace na zem, dá se použít i do vany na hraní - drží přilepené na vaně či kachlích - u nás nejvděčnější hračka, DVD s Teletubbies - když jsem večer sama, tak je to nepostradatelná pomůcka, pokud nechcu aby jedna řvala zatímco druhou koupu a krmím...

broukb
2. srp 2010

@sarri děkujeme moc za postřehy..takvých rad klidně víc 😉 Jsi moc hodná, že si nám to sem vložila. 🙂

basina
2. srp 2010

@monika03 holka, ať to dobře v porodce dopadne!

basina
2. srp 2010

@sarri ahoj Sarri, taky díky. Nejzajímavější je to DVD 🙂 Ne, fakt díky. Koukala jsem na fotky Vás mamin a to pěnové puzzle fakt všechny užíváte...vypadá to dobře ...
Ke krému jen doplnění, moje dětská dr. ještě doporučuje sudocrem - teď jsem si ho osvědčila na sobě, pořád mne trápí kožní problémy a je moc fajn i na rty ....a taky není tak drahý...

sarik1
2. srp 2010

Ahoj holky.... sarri díky moc za info.....já už začínám pomalu kupovat, máme podložku na přebalovák a budem si nechávat dělat přebalovací pultík, už mám i vaničku a komplet 56 pro dvojčátka + velikost 62...a nějaké ty kousky 68.... 2 osušky s rohem na hlavičku, zatím 20 plen, 2x 3-fazové lahvičky, hřebínek na vlásky... a ještě budem kupovat příští měsíc teploměr, zvažuju ten infračervený laserový..

sarik1
2. srp 2010

jo a ještě 6 ponožtiček....a budu mít 2x fusak od Gessleinu, kterej v létě chladí a v zimě hřeje tak krásně, že mě bylo řečeno, že dvojčátka nemusím moc oblékat přes zimu když půjdeme ven a nebudu je zbytečně budit...takže ušetřím za oblečení

sarik1
2. srp 2010

@sarik1 a hlavně ušetřím čas 🙂

atreides
2. srp 2010

Ahoj maminky, tak jsem si říkala, že se přidám až zítra po NT srcreeningu, kdy si budu jistá, že je vše OK, ale "risknu to" a snad nic nezakřiknu. Tak vás všechny zdravím 😉
¨
Pro mě bylo též velké překvapení, že čekáme dvojvaječná dvojčátka. Depky jsem měla jen jeden den, a to spíš z toho, že tři deti nezvládnu a nejvíc se bojím toho, že bude NInuška bokem víc než by byla s jedním miminkem 😒

K té výbavě, za sebe doporučuji také velice Sudocrem a teploměr do ucha, kdy se dá měřit i spící dítko a hlavně u NInušky, která do zadečku už nechce a v podpaží ho ještě neudrří se nám velice osvědčil. Pěnové puzzle je už snad klasika, též ho máme a užíváme.

sarri
2. srp 2010

@sarik1
No, ten laserový měli v porodnici a sestry na to nadávaly, že prý je to hodně nepřesné a že prdelka je jistota.

A vaničku mi tchýně donesla a zase hned odnesla, protože jsem ji neměla kde mět a stejně jsem holky koupala rovnou ve vaně - ony ty vaničky jsou na chvilku, za chvíli se tam děti nedají a stejně se musíte hrbit u vany, ale kdo to nedá - mě bolela po proleželém těhotenství záda s prominutím jako pr..se, prostě ochablé svalstvo, ale už je to mnohem lepší.

@basina
Basi, to DVD je někdy existenční nezbytnost 😀 😀 😀 Doma mame Xtreameara, takže jim pouštím prdelaté anténkáče rovnou z youtube, ale u babičky máme DVD 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru