Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

frodo78
24. srp 2010

@bubisek To je jasné 🙂 . Jen ať vše raději zkotrolují. Lepší více vyšetření než něco zanedbat!
@mikii Doufám, že už je manžovi lépe
@alsou Jsem ráda, že po mě tu hatmatilku přečtete. A to jsem fakticky čistokrevná češka 😀 😀 Jen jsem občas jak Anka prudká 😝
Jinak jsme dneska byli u Apolináře na utz. Tak snad vše dobré -jsme dnes 31+5 a miminka váží : plod 1) 2035g a plod 2) 2039g a plodovky mají prý oba tak akorát 😅
Jinak jsem se vypravila na návštěvu za Basinou. Ale nepustili mě k ní ☹ Bohužel jsem věděla jen, že se jmenuje Bára a v pátek se jí cisařem narodila dvojčátka Kvido a Julie. No a když jsem jim toto řekla, tak mě vypoklonkovali, že žádné informace podávat nemůžou 😖 . Tak jsem se těšila, že uvidím miminka a maminku rekordmanku 😔 Koupila jsem ji čokošku a něco ovocíčka a pak jsem tu čokošku (už zcela nepodobného tvaru z toho vedra) ze zoufalství slupla na lavičce v parku porodnice ☹
A co Vy? Jak se daří?

broukb
24. srp 2010

@frodo78 Teda čim ty je krmíš??? ty budeš mít rekord ne...jsou nějaký veliký 😀 gratuluju, takový pěkný obříci...

rozara
24. srp 2010

Ahojky.To je teda skoda,ze ti navsteva nevysla. 😒 Ja jsem dnes byla v dia poradne a jsem spokojena.Mam to mirne zvysene a jist muzu skoro normalne. 🙂 Samo krom sladkosti! Chi se zeptat ,tvrdne vam brisko? Ja jsem ho jednou mela tvrde celou noc.Ani spat jsem moc nemohla.

kanegoo
24. srp 2010

Ahoj holky 🙂
Tak jsem dneska byla na kontrole a konečně jsem hukla na dr. at mi změří miminka - chlapeček má 908 a holčička 879 g.. Takže prý v pohodě.. Tak jsem asi toho druhého doktora blbě pochopila..
Dokonce mi řekl, že to vypadá na spontánní porod, protože jsou obě hlavičkou dolů. Ale podle mě se ještě můžou kolikrák otočit, ne?

Holky, prosím, nemáte některá nějaký odkaz na seznam na výbavičku nebo byste mi některá už zkušená maminka mohla napsat, co a čeho je tak u dvojčátek třeba? Já si připadám úplně neschopná ☹

alsou
24. srp 2010

@frodo78 tak máš miminka tak o půl kila větší než já to je paráda 😀 Škoda, že tě za Basinou nepustili 🤐

@broukb já jsem měla na Tondu vaničku a tak jí budou mít poděděnou, jen kdyby se jim koupání nelíbilo tak zkusíme kyblík 🙂 Jinak nemám ještě zbalenou celou tašku, a ani připravené oblečky musím je vyprat a vyžehlit 😵 Kosmetiku jsem moc nepoužívala jen rybilku a bepanthen na zadeček. Slunečnicový olej z lékárny na suchá místečka 😅 Mýdlem jsem Tondu myla tak jednou v týdnu a to jen na zadečku 😅 Tak to mám tak nachystané i teď pro dvojčátka, kdyžtak něco dokoupím pak 😀

@rozara taky mi tvrdne bříško, ale nejčastěji když jdu z kopce nebo po schodech 😝 Tak po hodině zas povolí, když se nenamáhám 😎

frodo78
24. srp 2010

@broukb Já Ti nevím 😀 Zrovna teď "ujíždíme" na rohlíčkách s máslem 😀 😀 Onehdá jsem zbuchla tři velké jen tak dopoledne.Že by to bylo tím 😉

alsou
24. srp 2010

@kanegoo mě se ještě pořád točí ve 30. týdnu byli obě miminka koncem pánevním a teď se otočili hlavičkama dolů 😅 Doktorka mi řekla, že se ještě mohou otáčet 😀

kanegoo
24. srp 2010

@alsou Jj, mi se zdálo, že je na nějaké závěry o porodu ještě brzy 🙂

annamat9
24. srp 2010

Ahoj @rozara mě tvrdne břicho skoro pořád, dokonce i v noci se občas probudím tvrdnutím břicha, beru na to magnézko.

mikii
24. srp 2010

@frodo78 díky, manžovi je už dobře. Dokonce už dneska normálně i jedl. Takže jsem si docela oddechla.

@kanegoo taky jsem prvorodička, a docela tápu co koupit a co ne.

Holky prosím vás, když vám poprvé řekl dr. pohlaví, viděli jste to taky?? Manža pořád věří, že tam ten kluk bude, a že vůbec neviděl jestli to opravdu ty holky jsou.

Jo a ještě začínají mi hodně otékat nohy, co proti tomu funguje??

Jo a ještě byla jste některá po 20tt někde na dovči letadlem u moře? Dalo se to nebo už jeto riziko??

rozara
24. srp 2010

Ja taky beru magnezko. 3 krat denne dve. Ja vetsinou lezim a stejne tvrdne. Lezet musim,protoze se mi zkratil cipek.Ale uz se to zas trochu zlepsilo. 🙂

betina
24. srp 2010

@mikii upřímně by mě s dvojčátkama ani nenapadlo někam lítat...rok si počkej, však nic neuteče, ale na tohle jsem prostě opatrná.
Rozari, taky beru magnezko, 5 tablet denně, ale já asi nepoznám co je tvrdnutí břicha a co jen, že se protahujou...si připadám jak blbka.

rozara
24. srp 2010

Mne,kdyz tvrdne tak to mam jak kamen. Kdyz kopou,tak to jsou rany.Ja doufam,ze to tvrdnuti je i nekdy to protahovani.Holt dve maji min mista.

hanula83
24. srp 2010

@mikii Tak já nechci být za chytrou, ale letadlem bych rozhodně nelítala... Přímo tady na diskuzi byla holčina, která letěla letadlem ve 24 tt, málem porodila ještě v letadle... a konec špatný... ☹ ☹ ... Nemuselo to být tím, ale já bych neletěla ani náhodou.

rozara
24. srp 2010

Mikii ,proti otekani nohou vic odpocivat,nebud porad na nohou.

fiallinka
24. srp 2010

@mikii mně poprvé i podruhé řekl doktor pohlaví hned, já jsem neviděla a nepoznala vůbec nic, ale trefil se vždycky...

jinak já bych let neriskovala, pořád mně straší případ Koiry, která o dvojčátka takhle po dvacátém týdnu přišla, letěli do Řecka a porod začal už v letadle... u nás, kdyby se to stalo, je pořád šance, že to zastaví, dají tě na kapačky, je tu výborná péče... jinde bych měla strach... ale samozřejmě že v 99,9% případů to dopadne dobře, takže stejně je to na tobě...

a proti otékání nohou pomůže jen klid, nohy nahoru nebo do vody, moc nechodit a nepřehřívat se, hodně pít... nejvíc ti asi pomůže změna počasí... mně otékaly hodně v létě, pak jsem ležela v nemocnici a bylo to ok 🙂

hanula83
24. srp 2010

@fiallinka Fiali, obě nás napadl ten stejný případ zároveň... taky si to pamatuju jako dnes.

fiallinka
24. srp 2010

@hanula83 no, já jsem bohužel chodící černá kronika, sama o sobě jsem nejhorší příklad, nicméně proč to neříct, když to tak bylo - když ono pravděpodobně za to nemohlo letadlo ani nic podobného, ale prostě u nás by to fakt možná zastavili...

už tu fakt musím přestat chodit, jenom se užírám 🙂

kanegoo
24. srp 2010

@mikii Miki, tak já jsem na utz nepoznala nic.. Ale když už mi to dr. vysvětlil, tak jsem pak už pindíka poznávala 🙂 Můžu tě potěšit, že holčičky jsou vždy nejisté - ještě z nich pořád může být kluk (což doufám nebude v našem případě 🙂 )! Ale když už tam je pindík, tak už je kluk jistý..

fiallinka
24. srp 2010

Ale aspoň mám už skoro pět týdnů po redukci, vypadá to dobře, pokud se nepodělá něco jiného 🙂

tulanek
24. srp 2010

Ahoj holky,no ja bych letadlem taky neletela,staci,co to dela s clovekem samotnym normalne,ty tlaky a turbulence,neumim si a ani nechci predstavit,co to dela s miminkama v brisku...Jeste kdyz u dvojcatek,je mnohem vetsi riziko predcasneho porodu...Jak pise Betina,clovek mze rok pockat a letet.kdyz uz musi k mori...Recko je nadherny,souhlas 😀 taky jsme tento rok ale ozeleli,nikdy by mi Recko nevynahradilo holcicky nase....

hanula83
24. srp 2010

@fiallinka Držím všechno co můžu, ať v poho vydržíte co nejdéle. Myslím, že nejhorší už máte za sebou... Já si teda myslím, že s tím nešlo nic dělat, takové věci člověk ovlivní jen horko těžko. Asi by musel být neustále napojenej na monitoru a to nejde... A byla by škoda, kdybys sem přestala chodit, však nebudeš mít od dětí tak velký věkový rozdíl 😉

tulanek
24. srp 2010

@fiallinka vsechno uz bude dobry, uz se nepodela ubec,ale ubec nic!!!!!! 🙂

betina
24. srp 2010

@fiallinka souhlas s holkama, prdátko se krásně drží a držet bude!!!!!!!!!!!!!

broukb
24. srp 2010

@mikii tak já taky nechci být nějakej plašan, ale já loni otěhotněla přirozeně (což u naší diagnoz byl zázrak) a hned na začátku jsme odletěli na dovču a 5 den tam jsem začala ´krvácet a bylo po všem :( nevím jestli to bylo tím letem, ale do teď si to vyčítám..asi bych mimi neudržela ani tady, ale ten let tomu rozhodně neprospěl. Takže být tebou tak bych to rozhodně neriskovala!!!

@alsou teda já mám miminka od 20. týdne otočený pořád stejně a bylo mi řečeno, že už se neotočí, protože maj málo místa, tak čumi, že se ti ještě točí 😀 akrobati
@frodo78 tak zítra k snídani si dám rohlíčky s máslem, když po tom tak hezky přibívaj 😀
Jo a já taky beru magnesko 4x denně po jednom a břicho mi tvrdne buď po větší zátěži (vytírání atd) nebo při chůzy, v klidu málokdy.
A co se týče výbavy..řídím se heslem přiměřeně a radši víc, než míň 😉

betina
24. srp 2010

@tulanek Tuli, co dneska na kontrole?

hanula83
24. srp 2010

@broukb To je blbost, děti se můžou otočit i ve 38 tt - můj případ 😉)... den před porodem jsem byla na UTZ, obě holky byly celou dobu koncem pánevním a na tom UTZ se jedna přímo před doktorkou otočila hlavou dolů... no a potom zase nazpět 😉

broukb
24. srp 2010

@fiallinka já myslim, že ty už si té smůly vybrala za všechny maminky světa..teď už se nic nestane a vše dobře dopadne!! Musí jinak by na světě nebyla žádná spravedlnost...Tak žádný pochybnosti a užívej si té vaší nádherný berušky..a nikam neodcházej prosím 😉

betina
24. srp 2010

@hanula83 Hani, nestraš, já je tak přemlouvala, aby se otočili hlavičkama dolů až se otočili...tak ted teda žádný otáčení!!!!!!!!! 😀

broukb
24. srp 2010

@hanula83 no tak to koukám 😕 mě to fakt řekla dr na utz ... že je hodně malá pravděpodobnost, aby se točili.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru