Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

atreides
7. zář 2010

@valmark když jsem ho našla, tak jen s těma taškama, s autosedajdama ho prodávali snad je u nás jako celý komplet, ale ty si můžeš dokoupit solo prakticky jakékoli

majka07
7. zář 2010

Jen zdravim s rodinkou z dovolene, relaxuju, vse ok doufam, dvojcata dostavaji spoustu vitaminu, Mau nejhodnejsi dite pod sluncem az cubrnim jak si uziva, hlavne kacen, labuti, lodi z tech je total hotova, takze brzy pojedeme okruzni jizdu. Pocasi promnenlive, ale jinak super. Mejte se 😉

annamat9
7. zář 2010

Ahoj holky, já se vám divím, že tak řešíte ten kočárek. Stejně na skoro všech diskusích maminky píší, že hodně brzy vyměnily trojkombinaci za golfky kvůli váze. Já bych si kočárek za 30000 fakt nekoupila, vždyť za to může mít mimčo spoustu dalších věcí. Být vámi tak si to rozmyslím, ať pak za půl roku nebrečíte, jak to bylo zbytečný vyhození peněz. I u nás se dají sehnat pěkné a kvalitní kočárky za krásnou cenu, viz třeba Dorjan a nebo tako (ten je údajně nerozbitný) . Jenom můj názor, já dokonce přemýšlím i o tom, že koupím na zimu kočár jetej a až do sporťáku vrazim třeba 8000.

No a jinak je mi pěkně blbě, dcera chytla po třech dnech ve školce zánět nosohltanu, tak leží s 39 horečkama a dneska ráno jsem se probudila já s plným nosem a bolestmi v krku, snad to nějak přežiju a nedostaví se horečky. takže jsu hajat, tak se tady mějte. 🙂

lenulinka21
7. zář 2010

Ahoj HOLKY 🙂

Dovolím si říct svůj názor a plně souhlasím s annamat9.
Kopíte si kočárek třeba EW za šílené peníze a jakmile začnete použivat sportov.verzi
a dětičky přibývat na váze udřete se s tlačením.
Já koupila klasickou 4 kolku z druhé ruky- měla vložné tašky pro mimi-bydlíme v paneláku takže
se to krásně hodilo 🙂 a pak v 7měs jsme ho zase prodali a zaměřili se na lehký sporták.
A s tím budu jezdit až do konce 🙂 🙂

gilotek
7. zář 2010

@annamat9
@lenulinka21 už jsem to tu psala dříve. Já jsem ochotna do kočáru dát max. 7000kč za jetej. Jednak na víc nemám a jednak mi to přijdou peníze vyhozený. Kor když bydlíme na vesnici. Parádu dělat nemusíme, hlavně aby nebyl moc těžkej.

sarri
7. zář 2010

Já zas nemůžu souhlasit s tím, že se golfky vyměňují kvůli váze - s golfkama obzvláště dvojčecíma můžete pouze po kvalitním povrchu, pokud dáte byť jen něco jako lehký terén nebo kostky, tak je to se sporťákem nesrovnatelné. Pravda je, že se sorťákem budete jezdit mnohem déle než s hlubokým (dá se přesedlat už od půl roku), ale rozhodně bych nepočítala s tím, že pak budu mít jenom golfky - ty se pořizují většinou kvůli skladnosti.
Doporučuju rozmyslet si šířku - viz. leviroo - je víc jak 80cm - na dědině klidně, co vám dveře dovolí, terén - kopce? u nás na rovině si k dětem do Dorjane můžu přihodit ještě pytel cementu a furt je to pohoda, na dovolené v Krkonoších jsem v 14 % stoupání měla s děckama co dělat i v lehlém sporťáku Emmaljunga a z kopce bych uživila ruční brzdu.

lenulinka21
7. zář 2010

gilotek: my koupili jetej za 5000kc v dobrém stavu hl.že tam bylyty
vložné tašky pro mimi jak už jsem psal bydlíme v paneláku
s ULTRA malým výtahem ☹ kde nevleze kočárek pro 1 dítě.
Takže jsem kluky nosila vtěch taškách dolů do kočárkarny.

Od 7 měsíců máme sporták je lehoučký, max.skladný mám ho v albumu tak mrkni 🙂

sarri
7. zář 2010

A hlavně - každý si to utřepe dle svého vědomí a svědomía možností jako např. Gilotek - to jako vážně nic ve zlém 😉
Já jsem třeba za parádu ochotná utratit dost a u kočárku mi moc záleželo na tom, jestli se mi líbí vzhledově.

lenulinka21
7. zář 2010

sarri: ten Dor Jan je moc pěkný a není drahý 🙂 ale v době kdy jsem byla těhu tak
nebyl ještě na trhu.

jitakl
7. zář 2010

Ahojka holky tak tady sleduji opět vaší konverzaci na téma kočárek..... Mi jsme se s manželem dohodli a asi půjdeme do Taka zdá se nám nejlepší a za rozumnou korunku také se mi nechce utratit za kočár 30000.... zdá se mi to zbytečné ale já jsem v tomto ohledu trochu asi jiná než vy tady myslím si že nejsou potřeba ani autosedačky přímo na kočárek představa že jedeme s manželem a s 2 dětmy na nákup s jedním autem mě opravdu děsí umím si představit jak děti sedí v sedačkách v zadu mi ve předu a kufr plnej kočárku myslím tím bez korbiček.... A kam asi dáme ten nákup???? to opravdu asi nepůjde proto asi budeme řešit pohodlí pro mimísky a nákupy atd... řešit bez dětí prozatím......... Je to jen můj názor ale ruku na srdce vy si to umíte představit?

lenulinka21
7. zář 2010

jitakl: tak já zásadně na nákupy jezdím BEZ DĚTÍ vše si v klidu obejdu a
hl.nic nezapomenu 🙂 Manžel vždycky kluky pohlídal stejně on nakopování v marketu
nesnáší takže nám to tak vyhovuje 🙂
Jinak TAKO je dobrá volba a budeš používat i sportovní verzi?

sarri
7. zář 2010

@jitakl
S tím nacvakáváním autosedaček souhlasím - použila jsem to asi 2x o víkendu u našich, kdy jsme nebrali hluboké korby a jeli k druhé babičce na oběd. když jsou děti malé, tak stejně na nákupy je někam tahat není moc dobré (u nás se to řešilo tak, že jsem jezdila po osmé večer do Tesca), k doktorovi jsme jeli buď kočárkem klasicky v korbách nebo autem a sedačky jsem nesla v ruce a teď když jedeme nakupovat, tak si tu sedačku cvaknu na nákupní vozík a za chvilku stejně budeme mít už normální autosedačky. Fakt je, že jenom toho kočárkového podvozku je plný kufr, takže kam nutně kočár není třeba, tak tam ho neberu.

jitakl
7. zář 2010

@lenulinka21 no uvidíme zatím chceme Tako JUMPER DUO až jsem se divila že i manželovi se líbí.... Já se v kočárkách moc neviznám ale na tento kočárek jsem četla jen samou chválu....
@sarri jsem ráda že se mi potvrdili mé myšlenky zdá se mi že dnes jak je toho na trhu hodně tak každý člověk to chce mít a pak to ani nevyužije a proto já řekla že takové věci nechci když pak zjistíme že by se nám to hodilo tak proč to nedokoupit potom ale kupovat to jen kuli tomu abych měla sadu to se mi nechce

lenulinka21
7. zář 2010

jitakl: jj ten znám jsou na něj dobré recenze 🙂 koukám, že ještě nevíte pohlaví
tak hl.přeji mimčám aby z tebe zůstali, co nejdýl 🙂

lenulinka21
7. zář 2010

jéééé tad jsem si toho všimla 😅 čekáte páreček
tak to je krasné ba naprosto ideální 🙂 taky jsme je chtěli.....

sarri
7. zář 2010

@jitakl
Tako je hodně podobný Dorjanovi, akorát široký. Já jsem potřebovala a potřebuju do 80 cm, kvůli dveřím ve sklepě.
My jsme měli celou sadu přísllušenství ke kočáru v ceně, ale holky byly v říjnu a v zimě s těma autosedačkama stejně člověk na kočáře moc nenajezdí, i kdyby sebevíc chtěl.
Nevýhoda toho sporťáku Tako a Dorjan je cestování - musíš sportovní sedačky dat zvlášť (dají se do rakve na střechu) a podvozek do kufru. Kvůli tomu jsme koupili ještě jeden sporťák, protože bydlíme na dvou místech, tak abychom pořád nemuseli balit kočárek a taky hodně výletujeme, tak jsem chtěla něco, co se složí do kufru i se sedátkama, ale ne golfáče.

sarri
7. zář 2010

@lenulinka21
Leni, zas máte krásné modrooké klučíky 😀 😀 😀 Sen všech tatínků. U nás je hold babinec.

valmark
7. zář 2010

Ahojky všem, já stále přemýšlím, zda je opravdu nutná ta možnost nasazení autosedaček na kočár. Bydlíme v paneláku s maličkým výtahem, kam se kočárek nevejde a nemáme ani kočárkárnu. Takže vše bude zůstávat v garáži spolu s autem, ale ta je kus od vchodu do domu a děti budu nosit v sedačkách nebo vložných taškách.
Také potřebuju gumová kola, jelikož bydlíme v prudkém kopci s rozbitou silnicí a nad kopcem máme les, kam budu chodit na procházky. Dost také jezdíme do hor za turistikou a na to prostě potřebujem pořádný kočár. A rozhodně si nedovedu představit, že bych na to měla golfky. Vím, že jsou lehčí, ale do terénu se prostě nehodí.

marenkam
7. zář 2010

Zdravím všechny! Už nějakou dobu vás čtu, ale jaksi jsem neměla čas napsat žádný příspěvek. Až teď, když dcerka spí tak mám chvíli. Mám postřeh k těm kočárkům - čekáme taky dvojčátka 32 tt - a po dlouhém vybírání jsme si koupili DorJan Danny Sport Twin (ve verzi, která se vejde do 80 dveří) a můžu říct, že i když s ním zatím nemáme zkušenosti z terénu, tak se nám jeví moc dobře. Kupovali jsme ho hlavně kvůli těm autosedačkám, protože doktory a spol. absolvuji sama s mimískama + tříletou dcerkou (kterou nevzali do školky, protože nemají místo a já budu na další mateřské takže to je prej v poho 😠 , ale to je jiná story) a bez problémů projede těma 80 dveřma. Dokonce jsou ochotni ušít ho i v barvách, které jsou normálně na single kočárky a za celou troj(šesti)kombinaci jsme dali 15,500Kč (hluboké korby, sposrtovní verze, autosedačky, adaptér na autosedačky, všechno má komplet nánožníky, pláštěnku, tašku, slušně velký nákupní košík a autosedačky mají i vložky pro malá miminka. Všechno se lehce nacvakává a dobře skládá, má několik polohování zad i nohou, prostě všechno co jsme chtěli aby měl po zkušenostech se starší dcerou.
Přečetli jsme spoustu diskusí ohledně váhy, měli jsme docela strach, ale je výborně ovladatelný, protože má přední otočná kolečka a my bydlíme na oooopravdu obrovském kopci a nebojíme se toho.
K dcerce jsme si koupili (tenkrát novinku) trojkolku Jané za téměř 30.000 Kč a to už bych rozhodně nedala. Navíc mě u EW překvapilo, že se nedají polohovat nožičky. Minulý týden jsme viděli maminku s dvojčátky tak cca dvouletými a spinkali a nohy od kolem měli zalomené, to se mi vůbec nelíbilo. Přemýšleli jsme i nad tím Takem, ale ten se nevejde do 90 plastových dveří, porovnávali jsme je v obchodě a pokud s ním opravdu chcete někam vjet tak je to problém. Protože jsou sice 90 dveře, ale průjezd mají třeba jen 85-86 a Tako má víc.
Bumbleride se mi taky moc líbil, ale já už tu novou kolekci jaksi neuživím, měla by přijít podle amerického dealera až k jaru, což je hodně pozdě....
😝

sarri
7. zář 2010

@valmark
V tom prudkém kopci zvaž ruční brzdu - bolí z toho kolena jako blázen, když brzdíš kočár.

gilotek
7. zář 2010

Holky já ted tady vypadám jak ouplná socka 😀

Autosedačky na kočár nechci. Stačí mi sedajdy do auta, kdybysme jeli do obchodáku, tak se šoupnou do košíku 🙂

Stejně tak jsme to dělali s prvním synem. A stejně do marketů s ním nejezdím. Budou mu 3 roky a jestli byl v obchodě 5x ??? 😀

Ale chápu samozřejmě maminky co bydlí ve městě, řeší šířku kočáru, jak budou jezdit po chodníkách, jak se vejdou třeba do MHD aj. To prostě neřeším no..... Ale taky je pro mě důležitý vzhled. To já zas nekoupím hned první jen proto že je levnej. Prostě aspon nějaká kvalita a dobrý vzhled 😉

valmark
7. zář 2010

@sarri jojo ruční brzdu bych chtěla, ale nějak nemůžu najít kočárek, který bude mít všechno a nebude stát 30tis ☹

valmark
7. zář 2010

@gilotek já právě do těch obchodů, doktorům atd. budu jezdit sama, takže si myslím, že to nacvaknutí sedaček na kočárek bych využila. Ale zkušenost nemám, to se pak těžko vybírá 🙂

marenkam
7. zář 2010

Teda fuj, to mám dlouhý příspěvek a to byl teprve první 😉
Jo ruční brzdu ten DorJan nemá, ale to už budeme muset oželet...

sarri
7. zář 2010

@valmark
Vím jenom o TFK, že ji má, jinak ne.

@gilotek
Nevypadáš jako socka. Každý má nějak a kdo má dnes tak, tak zítra může mít onak. Kočárek péči o dítě usnadní a zpříjemní, ale důležité je úplně něco jiného a to je zadarmo 😵

gilotek
7. zář 2010

@sarri ano, ano

Já si nedokážu představit jak bych jela s dvojčatama sama k Dr. a ještě se synem 😀 No bude to masakr. Jednou mě to určitě potká 🙂

Holky co už máte dvojčátka doma, já jsem třeba včera přemejšlela jak třeba ty dětičky vyndaváte z postýlek?
To vezmete jedno a druhé pak jen jednou rukou. Nebo si to jedno položíte o kus dál a pak jdete pro jiný?

Blbej dotaz co? Ale já si to nějak nedokážu představit. S Martínkem to byla pohodička 🙂

atreides
7. zář 2010

já si nedovedu vůbec představit jezdit u nás v zimě s golfkama, proto chci dobrý kočár s velkými koly a moje požadavky, co se týče ceny a vlastností jako takových, splňuj právě Bumbleride. S Niny jsem jezdila kočárem opravdu hodně a už mám ucelené představy o tom co je a není pro mě důležité.

sarri
7. zář 2010

@gilotek
Jedno vezmu a přebaluju a oblékám a druhé řve, pak si to oblečené nachystané na ven přivážu do jídelní židle, aby si nevyzulo boty, ponožky a nenacpalo do pusy, udělám potřebné s druhým (já už musím být oblečená, než vůbec něco začnu), přebalím pokaděné první - v židli se dobře tlačí a po jednom odnáším do kočáru, který jsem si připravila předem. Jinak teď je krmím najednou, ale byly doby, kdy si do té pusy za jídlem hrábly a to taky vždy jedna někde řvala, když druhá jedla.

V podstatě jde hlavně uvyknout tomu, že ať děláš, co děláš, tak vždycky někdo řve.

gilotek
7. zář 2010

@sarri 😀 😀 😀 😀 už se těším. Do toho ten náš řvoun uřvanej mamánek 😀

annamat9
7. zář 2010

Ahoj, golfky nemusí být jen takové ty trasořitky s malými kolečky, do toho bych asi ani nešla. Viz kočárek patron, má ty přední kola tak malý, že bych se bála, že se to zlomí. Jsou i kočárky s předními otočnými koly, který váží cca 15 kg (váha normálního kočárku pro jedno dítě). Do něčeho takovýho půjdu, jelikož bydlím v Liberci kde je spousta sněhu, nechci malý kola. Na malou jsem si nechala dovést kočár z Anglie cca za 25 tisíc a za 3 měsíce se rozbil a já neměla žádný doklady(když jsem ho kupovala tak jsem byla hrrr). Nakonec jsem koupila kočár v bazaru za 2500 a byla jsem s ním spokojená (bylo to něco jako tako). A když měla malá rok tak jsem koupila od chcica golfky ct0,1 a ty mi vydržely až do dvou a půl let. Měli jsme je i na zimu. Samozřejmě když někdo má na to, aby dal za kočárek 30000 a za půl roku koupil další za 10000 tak proč ne, ale já i kdybych ty peníze měla tak si nekoupím EW, který je drahý, na diskusích se píše o problémech že má, nelíbí se mi a má i nedostatky, což by kočár za 30 tisíc mít fakt neměl. A pokud chcete ten bumbleride tak tady máte dva skoro stejný jen o polovinu levnější 🙂
http://www.malvik.cz/Kocarky/kocarky-pro-dvojca...
http://www.malvik.cz/Kocarky/kocarky-pro-dvojca...

já osobně při výběru kočárku nekoukám ani na cenu ani na vzhled ale hlavně na funkčnost. Ono totiž není vše, co je drahé taky spolehlivé a funkční. Kočárek stále ještě vybraný nemám, ale nehledám podle kolekce nebo módy nebo ceny nebo podle těhlech parametrů. Hledám prostě to co potřebuju, lehký s otočnými koly, vložnými taškami (po císaři vám donese dvě 7 kilový korby do bytu kdo?), a podobně, mám už pár tipů, ale je na to čas. Jinak mě osobně nadchl ten tako, chtěla bych ho, aby bydlím ve 2 patře bez výtahu, takže budu muset asi zvolit vložný tašky, abych si neuhnala pooperační kýlu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru