Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

broukb
11. zář 2010

@zlatovlaaska děkuji moc, trochu si mě zas postrčila 🙂 Však oni u nás všichni říkaj, že sice budu fňukat jak je to hrozný, ale nakonec je dotahám až do konce 😀 😀 Jsem ráda, že mě chápeš a neodsuzuješ, že je vyhánim...oni si ze mě stejně nic nedělaj a vesele se prdelej dál, je mi jasný, že čim budou větší tím je to lepší a stejnak dokud nebudou chtít, tak nikam nepolezou 😀 No co se dá dělat na vyvolání prý až týden před termíneml, takže mě čeká ještě max 5 týdnů a to už snad vydržim, když už jsem to vydržela 8 měs. Spíš mě děsně štve okolí jak se každej den všichni ptaj, tak co-?už si myslíš, že půjdou atd..nebaví mě furt na to reagovat nejadši bych se zakopala na ten měsíc pod zem a vylezla až to bude akutní 😀
No nic jinak moc děkuji všem za povzbuzení a přeju krásnej víkend! 😉 A tobě zlato ať ti kluci dělaj samou radost a hezky ti rostou tak jakoo do teď (jsou k sežrání!!!)

gilotek
11. zář 2010

Holky co kupujete miminům na spaní na přikrytí?

Malýmu jsme koupili deku v Ikee, kterou použil až někdy v roce, jinak byl přikrytej fleesovou dekou, zavinovačku nechtěl, ve spacím pytli taky jen asi měsíc, tak nevím jak to mají dvojčátka.

Jestli spací pytlík nebo třeba zavinovačku, poraďte 😉

kapradina
11. zář 2010

@gilotek tak naši kluci když se narodili.už je to teda 2 roky,tak spinkali v zavinovačce.protože byli i malinci.když se narodili měli 1,60 a 1,80kg.pak chvili v pytli.a pak jsem je zakryvala zavinovačkama a až byli větši tak jsem jim koupila detske protialergenni přikrývky.

gilotek
11. zář 2010

@kapradina díky za zkušenost 😉 Asi to vyřeším dvěma závinkama a v záloze budu mít 2 pytle 😕

majka07
11. zář 2010

@gilotek gilotku, já hodlám nejdříve používat zavinky, pak určitě spací pytle, M. pod dekou spát nechtěla a v pytli pala skoro do roku a půl, měla jsem jeden super dlouhej 😉

gilotek
11. zář 2010

@majka07 tak fajn, už jdu po nějakém kouknout, jeden mám doma, tak dokoupit druhej 😝

atreides
11. zář 2010

tak já zase plánuju spaní v zavinkách, v pytli mi Niny spát nechtěla (a osobně mi vadilo to vyndávání skrz přebalování), tak jsem povlíkala místo peřinky deku na přikrytí a až někdy v roce jsem povlíkala normoš dětskou peřinku, taky vše Ikea 😀

ivarei
11. zář 2010

Zdravím budoucí maminky dvojčátek, jukněte kdyžtak ke mně do inzerce: https://www.modrykonik.cz/bazar/prodejce/ivarei/

Jinak k vaší diskusi o zavinovačkách x pytlích - našim prďolkům jsou tři měsíce a ještě jsme na noc v zavinovačkách, perfektně se uklidní a hlavně mají reflux, takže když jsou zafixovaní v zavinovačce, méně se hýbou a tolik nezvrací, navíc je musíme ukládat do zvýšené polohy a když jsme to zkoušeli bez zavinovaček, pořád se sváželi a leželi v postýlce napříč. Protože jsou hodně blinkací, máme zavinovačky troje - a tak tak stíhají uschnout na sušáku.
K pytlům - ty máme taky, jsou prima, doporučují je jako prevenci syndromu náhlého úmrtí, protože se je miminko nepřetáhne přes obličej jako klasickou přikrývku. A hodí se i později do kočárku - golfek, protože je děti nevláčí po zemi jako deku.
Tak držím palce, omlouvám se, že sem lezu a ať máte těhotenství bez problémů.

gilotek
11. zář 2010

@ivarei Ahoj Ivuš 😉 Máš krásný dvojčátka 😵

Kde jsou ty časy kdy jsme si psali na diskuzi beremese a hledali svatební šaty na e-bay 😀

ivarei
11. zář 2010

@gilotek 🙂 🙂 🙂 Viď 🙂

gilotek
11. zář 2010

@ivarei a ještě větší náhoda, že čekáme obě dvojčata 😀

Četla jsem jak bojujete s trávením a tak. Martin blinkal asi do 8. měsíce 😒
NA bříško vyzkoušej Babycalm, jestli už nedáváte 😉

majka07
11. zář 2010

@gilotek jako dokud budou malincí budu zavinovat, u M. jsem si to neužila, byla moc veliká a z porodky nás pustili po měsíci díky mým komplikacím, ale do zavinky se už nevešla a deku odkopala, já kupovala výplně na MMB polštářek mám schovaný, stále ho nepoužíváme, M. spí na rovině a jsem ráda. Ty pytle mně osobně vyhovovaly, ale ne na knoflíky apod., nejraději jsem měla zip uprostřed právě kvůli přebalu, jeden jsme dostali na zapínání ze zadu no ten letěl na prodej na MMB 😀

gilotek
11. zář 2010

@majka07 😀 no zapínání vzadu muselo být žůžo 🙂

Já se po závinkách kouknu, líbějí se mi ne ty na suchý zip, ale zavazovací 🙂

kapradina
11. zář 2010

@ivarei tak to musim s tebou v každem pripade souhlasit.i kdyz ja uz mam dvoulete dvojky. 🙂

kapradina
11. zář 2010

@gilotek my meli i na suchy zip i normalne na zavazovani.a oboji jsme uzivili.a je to pravda,jak jsem je dala v zavinovačce ležkat,tak se nijak neotačeli.supr. 🙂

majka07
11. zář 2010

@gilotek no to by bylo, ten jsem hnedka dala do oběhu, ani jsme ho nezkoušeli 😀 Jako byl krásnej to jako jo, ale pro mě fakt nepraktickej
@ivarei díky moc za příspěvek, jen mě to utvrdilo v mém názoru co si myslím, ale zkušenost ještě nemám s dvojčátky že 🙂

kapradina
11. zář 2010

@majka07 ale brzo tu zkusenost budeš mit ne? 😉 😉 😉

kapradina
11. zář 2010

@ivarei pockej ty mas dvojky ze jo?

majka07
11. zář 2010

@kapradina tj 😀 😀 😀

kapradina
11. zář 2010

promin ale to bude zahul.1 dite doma a pak jeste dvojky.me staci ty dvojky a jde mi nekdy hlava kolem. 😀 😀

lenulinka21
11. zář 2010

JJ souhlasím s kapradonou dvojky bohatě.... 🙂 😀

kapradina
11. zář 2010

@lenulinka21 vidim,ze taky maš 2kluky.počkej az budou zas o rok mit vic.to nebudeš vedet kam s ocima. 😀 😀 😀 😀

lenulinka21
11. zář 2010

jj to mi říká každý a něco na tom bude 🙂 🙂 ale já jsem takový klidas tak snad
nebude tak ZLE ikdyž všude se uvádí že varianta KLUCI je nejhoršííí 😀 😀

kapradina
11. zář 2010

@lenulinka21 tak to mas dobre,ze jsi klidas.ja prave moc ne.akorat kdyz nekdy kricim,tak se to stejne miji nekdy ucinkem.rikam si nebudu kricet,ale pak stejne vybuchnu. 😀 opravdu doplnovacka jak vysita.co dela jeden tak i druhy.a nekdy fakt same kraviny. 😀

lenulinka21
11. zář 2010

kapradina: kluci jsou pěkný čertíci 🙂 🙂 koukala jsem do ALBA to moji
jsou takový opatrní žádné hrrr 😀 Tak si říkám at jim to vydržííí 🙂

kapradina
11. zář 2010

@lenulinka21 jo holka u nas jeden byl pred rokem taky klidas,rikali,ze je strasne hodne dite.ale uz to neni pravda.ne ze by byli zli nebo tak.jak rikas mali certici.jinak se to nazvat asi neda.ale je pravda,ze u vas to muze byt jinak.ze budou klidaskove po tobe.jeste me ted spi,tak mam aspon chvili klid. 😀

betina
11. zář 2010

holky, to máte jedno, jestli je to holka nebo kluk. To moje šídlo malý je uragán jak blázen, takže ted mám naplánovaný, že o klukách ani vědět nebudu 😀
broukb, o těch kecech mi povídej, si připadám jak výstavní exot, nikdy si nikdo a to akždý den neodpustí komentář k termínu, velikosti břicha atd...jsme prostě exoti nebo co... ☹

emtu
11. zář 2010

@betina No a to až budeš jezdit s dvojčecím kočárem, to si teprvá užiješ. Mně neustále lezli neznámí lidi do kočáru a komentovali úplně všechno. A ne všichni se zeptali,jestli se můžou kouknout a neřekli mi ani dobrý den. Někteří lidé jsou vskutku podivní.

majka07
11. zář 2010

@emtu to souhlasím, některý lidi jsou podivní až přímo protivní a vlezlí 😒

Na dovče byly trojčatka bylo jim asi tak 9 měsíců a byly skvělý, potkávali jsme je hlavně na snídani nebo obědě 🙂

lenulinka21
11. zář 2010

Někteří lidi byly tak drzí: a to máte dvouvaječné nebo jednovaječné???
No prostě na FACKU 😀
Taky jsem se v obchodě setkala s jednou paní a ta jééé dvojčata(jako by byly přízrak)
a hned na mě to máte po umělém? nebo v rodině? Jsem zlostí zčervenala... no co byste jí odpověděli...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru