Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lenca78
14. říj 2010

@eshta jo a jeste si tam take stezovali na vydrz baterie do modelu 2010, odesla jim treba za mesic pouzivani - zalezi asi jak dlouho to lezi na prodejne

eshta
14. říj 2010

@lenca78 Tak budu prostě opatrná a doufat, že neprdnou..a když budou prckové moc řvát kvůli prdíkům, tak je sundám a nasadim, až usnou..stejně jim je chci nasazovat, jen když přes den usnou a na celou noc..budu je mít doma ze začátku v overalcích a stejně se ze začátku pořád svlíkají a přebalují, tak to snad půjde..
ony ty monitory jsou spíš proto, kdyby ve spánku mimi ublinklo, tak aby se neudusilo..tak když na to moc trpět nebudou, tak je už po 4měsících přestanu dávat a zkusím prodat..stejně před SIDS vás žádnej monitor neuchrání 😢 😢

lenca78
14. říj 2010

@eshta asi to tak taky udelam, stejne neni zadna jina volba 🙂

gilotek
14. říj 2010

My budeme mít nanny tak neporadím 😒

sarri
14. říj 2010

@eshta
Monitor sice neuchrání, ale to děcko přivedeš ke vědomí a nadechne se. Já jsem měla Respisense do 7m nonstop - jednomu prdla spona - všimla jsem si toho, až jsem ho chtěla prodávat a vyměnili mi ho a na druhý mi shodily holky ze stolu a šlápl na něj manžel, tak prdl taky. Doporučuju si koupit širokou krejčovskou gumu - takovou tu s dirkama, dát na ni knoflík a monitor dár na tu gumu a tu kolem bříška - omezí se tak neustálé nandávání na plenku. Ty pleny pro větší děti jsou pak tlustší a hůř se na to dává.

eshta
14. říj 2010

@sarri To je supr nápad s tou gumou! Moc díky za typ 🙂 🙂 🙂 Určitě vyzkouším 🙂

A s tím SIDS - samo že nejsem odborník a dávám do placu jen to, co jsem si někde přečetla..fakt je, že doktoři doteď nevědí, co SIDS způsobuje..jedna z teorií je, že podnět, který tě nutí k dýchání a přichází po nervových drahách z mozku z neznámých důvodů přestane fungovat tak, jak má. I když dítěti něco zavibruje na tělíčku, tak ho to nepřinutí se nadechnout, protože je toto vůlí neovlivnitelné..vibrace by fungovala jen v případě, že je dítě ve spánku apnoické (má delší dechové pauzy)..ale to je jen jedna z teorií

eshta
14. říj 2010

@sarri A ta guma se dá nasadit i ne na holé tělo, ale přes bodýčko pod overal..je to fajn nápad 😉 😉

eshta
14. říj 2010

@sarri A sarri máš nádherný holčičky! Moc se vám povedly 🙂
Můžu se tě jen zeptat, jak na tom byly zdravotně (dýchání, reflux..), když se narodily? Koukala jsem, žes rodila ve 34+2tt
Já jen, že jsem dnes 34+5tt..tak jen kdyby něco...

mikii
14. říj 2010

@gilotek jj to jsou takové ty staré ještě po nás, já je mám taky. Mamka mi do nich taky našila takovou měkkou podívku ..

@darma já taky měla skoro na 100% do 20tt Aničku a Haničku a teď je to najednou kluk a holka 🙂
A jestli chceš jet kvůli dvojčecím kočárkům do Malvíka, tak je to zbytečná cesta. Mají tam tak 2-3 kočárky. Oni se tím vůbec nezabívají. Maximálně si tam vyptáš u pokladny ten dárek jsou to ty zavinovačky a neboj se si říct o dvě.
Opravdu výběr kočárků a ošahat si je v tom Kolíně. A jsou tam strašně příjemní. Já tam byla jednou a to někdy v létě. Bylo to v sobotu a bylo moc lidí. A paní majitelka je strašně ochotná. Nakonec jsme si ten kočárek objednali přes telefon. Volala nám zase paní majitelka a úplně bez problémů. Takže doporučuji. Akorát nemají e-shop. Což malvík má a má tam opravdu spoustu věcí...

mikii
14. říj 2010

@eshta tak ten odkaz už nefunguje Byla to dobrá cena.... Já taky nad tímto monitorem přemýšlím, protože je taky asi budu mít v jedné postýlce a druhou budu mít v obýváku. Máme doma mezonet, tak bych se asi pěkně nalítala ...

sarri
14. říj 2010

@eshta
No, to s tím SIDS máš pravdu, ale právě pokud dítě usne tak tvrdě - k čemuž dochází právě na břiše -tak se jakoby zapomene nadechnout a dá se probrat a začně dýchat. Ono se u těch kojenců na nic nepřijde - takže umřou jakoby na udušení. Každopádně i kvůli tomu ublinkávání je to dobré, že kdyby se děcko dusilo, tak víš. Z počátku byl s tím brkáním hrozný problém, nedělalo se nic jiného než jedlo a brkalo, takže se mnohdy stalo, že ani po 20min. usilovné snahy o odříhnutí nic nebylo a v tom případě dětské sestry radily uložit děcko na bok, ale i tak jsem vždycky měla strach, že přepadnou na břicho.
Holky byly v pohodě, 2 dny v inkubátoru, 1 den ve vyhřívané postýlce a pak už u mně. Já jsem rodila normálně a v porodce byla preventivně od 32tt, obě šly ven hlavičkou, porodní váhy na stádium těhotenství a jednu placentu nádherné (stejně by mě nechali už jenom týden a porod vyvolali), potíže žádné, dýchaly si samy bez toho, aniž bych měla předtím napíchlé kortikoidy na dozrání plic. Akorát byl problém s kojením a silnou novorozeneckou žloutenkou díky které nonstop spaly a byl problém je nakojit - nejelo jim to ani z flašky a já pak došla o mléko z těch nervů, takže od 1m byly jenom na umělém mléku. Ublinkávalo se celkem málo, ale někdy šla i celá dávka, ani s prděním problémy neměly - dávala jsem probiotika. Těch 6 týdnů, co měly být v břiše si krásně dospaly a i se hezky rozpily.
Takže neboj, i kdyby to přišlo hned, tak už bude vše ok.

eshta
14. říj 2010

@mikii Jeeee, já to napsala blbě 😅 😅 😅
ten odkaz je
http://www.detatko.eu/RESPISENSE/
a ještě ho mají v akci 🙂 🙂 🙂

eshta
14. říj 2010
annamat9
14. říj 2010

Ahoj holky, jste se teda rozkecaly. Já mám zavinovačky 4, dvě rychlo a dvě klasický starý krajkový po mě. Spací pytle mám taky ale malá mi v nich spát nechtěla takže uvidím co holky. Kombinézky z teska byly nádherný, taky jsem se prala s tím jestli je koupit nebo ne, ale je to fakt pálka, dvě.
Já byla dnes na kontrole , takže jsme v pořádku jen mi napsala železo, za dva týdny jdu na odběry a za 3 týdny na kontrolu. Mám si zajít do porodnice sepsat porodopis a vyplnit papíry, takže musíme konečně dotvořit ty jména. Docela mě pobavil když mi povídá tak kluci jsou v pořádku..... Tak mu říkám, ale já čekám hoky, a on aha, tak to nevím proč jsem si to tak zafixoval. Jednu hoku zkontroloval a je to holka a druhá byla otočená, tak doufám, že se mi tam nevyklube kluk. Jsou obě hlavou nahoru (v neděli bylo jedno hlavičkou dolů druhý nahoru). Naštěstí mě neposlal do nemocnice jak původně vyhrožoval, jen řekl že za ty tři týdny je to pravděpodobný 🙂 tak se budu muset šetřit víc. A holky jsou jedna 1040g a druhá 950g, tak doufám, že ten rozdíl není moc velký.

gilotek
14. říj 2010

@annamat9 už máš vypráno pro mimča? 😅

tetes1
14. říj 2010

Ahoj holky,
náhodou jsem na vás narazila na hlavní straně,tak jsem s prominutím nakoukla a koukám,že řešíte monitory,tak jsem jen chtěla poradit,že jsme je měli půjčené z půjčovny /jsou v každém větším městě,lze najít přes net) a stálo to na půl roku 900 Kč.

@annamat9 rozdíl mezi dvojčaty může být až 500g, když je to víc už to doktoři řeší a většinou těhu ukončujou pokud je to jenom trochu možné. Takže mají holky pěkné váhy.

eshta
14. říj 2010

@sarri Děkuju sarri. Moc ráda slyším takovou odpoveď 🙂
Mám takový mezníky, kam se chci až v těhu dostat a pak je vždycky posunu dál a dál a říkám si, že by fakt bylo fajn, kdybych kluky úplně donosila 🙂 Ale to asi všechny holky tady 🙂
Teď bych hrozně chtěla vydržet do 37tt a ještě líp když to zvládnu až do 38tt 🙂 V 36-37tt se ještě dovyvíjí jícen, proto je lepší vydržet co nejdýl..

Jinak já kluka nikdy spát na bříško nedávala, bála jsem se, až když se ve 4,5měs začal přetáčet na bříško sám, tak začal spinkat na boku sám. Teď už je velkej a jinak než na bříšku skoro nespinká 🙂

bejatka333
14. říj 2010

Ahoj, tak jsem po kontrole, naštěstí děložní čípek je zavřený, chlapeček má 1000 g. a holčička 960 g. Chlapeček je hlavičkou dolů, ale dívčina si to taky rozmyslela a začíná být hlavičkou dolů. Ptala jsem se, do kolikatýho týdne těhu je možné, aby se ještě otočili - říkal, že do 30 tt. Nejvíce mě štve, že chce mi ukončovat těhu ve 36 tt., nevím proč, když třeba nebudou možné kompilkace, ale Mudr. říkal, že těhu dvojčat se ukončuje ve 36 tt., tak nevím ☹

eshta
14. říj 2010

@bejatka333 To teda nevím, co máš za doktora, ale pokuď je vše ok a dětem i tobě se daří, tak se ukončuje těhu s dvojčaty v ukončeným 38tt. Někdy, vyjímečně už v 37tt, ale podle mě i to je škoda, pokuď se všem daří dobře. Pediatři to neradi vidí, podle nich je donošené dítě ve 38tt. Jednovaječné dvojky ukončují většinou dřív, je to rizikovější těhotenství..Uvidíš, co ti řeknou v porodnici, ale ve 36tt ti to snad neukončej pokuď bude vše ok.
Ty poslední týdny těhotenství stojej za prd vždycky (i s jednim mimi), ale stojí to za to to vydržet 🙂
Jo a mimča se můžou otočit v pohodě ještě po 30tt.. já mám oba kluky KP a dr mi řekla ve 33+3tt, že by se ještě klidně mohli přetočit, i když už je to spíš nepravděpodobný..ale mimča je prej někdy dokážou překvapit 🙂

majka07
14. říj 2010

ahojky, hlásím se z ko UTZ super, byla to bomba:o) Za 3 týdny jedeme ještě na ko srdíček, projistotu, sice vše vypadalo ok, ale druhý se hodně schovával a jak mám placentu vpředu a on je dost v blbé poloze tak chce pan dr. aby jsme dorazili ještě až povyrostou a aby se to ještě zkontrolovalo, ale prý mám být v klidu, že vše vypadá dobře. Pohlaví řekl to samé co můj dr. v pondělí 😵

eshta
14. říj 2010

@majka07 tak to je pěkný 🙂 🙂 se ti ulevilo, viď? A pohlaví teda ještě nevíte? Píšeš o nich jako o klucích 😉

mikii
14. říj 2010

@eshta prosim tě, ty vaky na spaní se teda používají , až jak se nevejdou do těch zavinovaček ? a ještě jsou v těch vacích nějaké rozdíly ? jako v zapínání atd...??
@majka07 gratulace ke ko a rovnou si můžeš doplnit pohlaví ať se pořád neptáme? a máte už nějaká jména??

radka.k
14. říj 2010

@eshta Mimča se můžou přetáčet i později. Moji kluci jsou toho důkazem. Rodila jsem v 35+4 řezem, před tím jsem ležela dva týdny v nemocnici, kde mě stále monitorovali a dělali UTZ. Kluci byli pokaždé v jiné poloze!

eshta
14. říj 2010

@mikii Jo, do spacího vaku jsem dávala od 3měsíce, kdy jsem přestala používat zavinovačku na noc. To aby si kluk zvykl a pak moc neremcal. Jsou různý velikosti (délky)pytlů. A pak materiál a zateplení. Mně se osvědčilo koupit nejmenší 6-12měsíců, menší ne. Měla jsem ráda Cherokee z Tesca, ty jsou bavlněný a ne zateplený a cena fajn, i když zapínání ne zrovna ideální ale zvykneš si. Když bylo chladno, tak jsem kluka ještě přikryla dekou. Kdyby se ti zdálo, že jsou moc velký v průramku, tak si tam došij nějaký cvoček nebo knoflík, co pak vypářeš. Pro někoho je otrava pořád mimčo rozepínat a zapínat na přebalení v noci, ale takhle malušenký ti z postýlky nevylezou a moc neotravujou, což se pak nedá říct o dětech, který jsou starší 😀 Proto je fajn vydržet a zvyknout je na to 🙂 Kdyby jste jen věděli, jak je můj kluk aktivní a je furt všude, ale spinkání máme kvůli tomu fakt vychytaný 🙂
No a pak je nejlepší pytel vždycky změřit - celkovou délku od ramen dolů. Samozřejmě jsou nejpraktičtější ty na zip, kdy zapínáš od shora dolů ( snadný přebalení a pak ti to zlotřilý dítko nerozepíná).. Já mám teď na kluka asi 104cm dlouhý pytle (jsou mu necelý 2 a měří asi 93cm), takže má dole ještě fajn vůli a je to pro něj pohodlnější..ty 104cm velikosti dělá fajnový next, pytle jsou sametový a jsou psaný do 3let..nejlepší je kupovat použitý, hooodně se ušetří a náš malej v noci hodně pije a často se pročůrá i přes plínu, tak jich máme v oběhu víc..

A jak je tobě? Pořád ležíš? Co říkali na kontrole?

eshta
14. říj 2010

@radka.k No vidíš! Tak to jsem zvědavá, jak dopadnem my 🙂 Já mám jejich hlavičky pod žebrama, krásně je tam cítím, tak je po nich vždycky u telky drbu 😀

majka07
14. říj 2010

@eshta
@mikii díky. jméne nemáme to je boj, jinak dva doktoři to vidí na holčičky 😉 Tak uvidíme co na další ko a hlavně co po porodu:o)

eshta
14. říj 2010

@majka07 Další ženský!!!! To je fajn 🙂 No někdo nám ty manželky pro naše kluky musí vyrobit, viď Radko? 😀 😀
@radka.k

gilotek
14. říj 2010

@eshta tak to my máme doma prcka, Martinovi budou v lednu 3 roky a má 94 cm 😀 😀 😀

eshta
14. říj 2010

@gilotek No jo, ale Karim nemá bejt po kom malej..já mám 178cm, máma taky a táta 190cm a můj muž má 184cm, takže my jsme spíš banda dlouhánů 😀
Spíš bych byla nervozní, kdybych čekala holky, jak mi pak vyrostou 😕 😕 .. ta moje vejška je taková hraniční..ale co, podpatky do písku stejně neužiju, tak je to šumák 😀 😀 😀
Aby tě ještě Martínek nepřekvapil, může se za rok vytáhnout ani se nenaděješ 🙂

majka07
14. říj 2010

@eshta 😀 😀 😀
jen by mohly být akčnější, vůbec o nic nevím, horší jak M. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru