Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

eshta
14. říj 2010

@majka07 Ještě je brzo, však tě ještě kopancema potrápěj, uvidíš 🙂

majka07
14. říj 2010

@eshta tím bych si nebyla tak jistá, jako já je cítím to jo, ale vždy většinou večer a třeba 4 dny pauza. M dělala to samé teda až ve třetím trimestru, M. jsem ítila hrozně brzy a ordinace a matrix to bylo její, takže když bylo podezřele ticho, sice srdíčko jsem si poslechnout mohla ale chtěla jsem kopaneček tak jsem pustila matrix a bylo, tyhle prďolky malý na ně nezabírá nic, ani žádná hudba, teda ještě jsem nezkoušela horory 😀 😀 😀 Ale jinak abych měla šílené kopance tak to u u M. vůbec neměla. No ikdyž dvojky mají zajímavou poloho zádama nahoru tak nožky jdou k druhému. Se kopou navzájem 😀 😀 😀

eshta
14. říj 2010

@majka07 Přesně jako mý klucí v tomhle období. Byli příčně a kopali se do hlaviček, trumberové 😀 😀
Někdy si říkám, jak to tam tak dlouho můžou takhle vydržet, když je furt někdo kope 🙂
Mamča má trošku klaustrofobii, tak je jí úplně mdlo jen když si představí, že jsou tam zavřený 2 😀 😀
No vidíš, u vás to vypadá na vychovaný slečny už od začátku, to se mi jako potenciální tchýni celkem zamlouvá..třeba bys je k nám pak mohla pustit na dovču 😉 😉 😉

darma
14. říj 2010

@mikii díky za info o Malvíku...no fakt nevím...je to pro nás všechno daleko, Kolín ještě dál. Bydlíme na Šumavě...manžela napadlo, zajet se podívat k německým sousedům, je to blíž a prý tam mají s kočárky velké markety....tak uvidíme.

s těmi monitory nevím, jestli mám pořizovat, na malýho jsem je neměla....ale spíš bych si je asi půjčila v té půjčovně.
zavinovačky mám 3 staré a jednu rychlo. Pokud nebudou stačit, pořídím až pak....

eshta
14. říj 2010

@darma Já bych si monitory taky půjčila, kdybych nebydlela v zahraničí a nepotřebovala odjet. ale půjčujou jen na půl roku a to se mi vůbec nevyplatí ☹ Půjčujou i Respisense, ale už nevím, kde...

sarri
14. říj 2010

@majka07
Majko, tak jak je to s nima? Bylas na velkém ultrazvuku? A jsou mo-bi nebo bi-bi?

majka07
15. říj 2010

Dobré ráno

@eshta no pokud by jedna žila v Egyptě a druhá někde poblíž tak bych se nezlobila, jako potencionální tchyni by se mi líbilo navštěvovat Egypt a dle foteček jééééé tam by se mi líbilo 😀 😀 😀
@sarri no na výsledné zprávě mám napsáno UZ: v děloze gemini biamniales spíše monochoriales to ze včerejší ko, můj dr. říká jasný mono 😀

sarri
15. říj 2010

@majka07
Jůůů, takže to vypadá na společnou placku a holčičky.... Tak to gratuluju a držte se holky

majka07
15. říj 2010

@sarri jj, můj dr to vidí takto: -společná placenta, dvě amnia a společný chorion takže ta lepší varianta. ála jsem se, aby nebylo všechno společné 😉

majka07
15. říj 2010

@sarri jsem teď jukla do pasu, to je mazec vy budete už pomali slavit roček, co oslava???

sarri
15. říj 2010

@majka07
Oslava už byla minulou neděli, protože jedeme v termínu na dovču - celkem spokojenst - sešla se celá rodina - slevilo se u babičky, tak trošku trošku hlučno a chaos, ale děcka vcelku spokojené. Akorát babička se opozdily a holky už neměly stání na focení před dortem, neb měly hlad 🙂

majka07
15. říj 2010

@sarri kukla jsem na foto, hezkej dortíček. Tak to jo, tak dovo si užijte a holkám teda všechno nejlepší k ročku v předstihu:o)

eshta
15. říj 2010

@majka07 Čauky majko, to je fajn, že mají holky 2amnia - to je supr varianta, když mají přepážku..

Jinak já teď odvedla Karímka do školky, bude tam celej den, tak mám dnes lehárko 😀 hurá, konečně skouknu ňákej film a budu si číst a nic nedělat 🙂

majka07
15. říj 2010

@eshta jj, jsem taky ráda. Valím do sprchy, M. v posteli, ráno jsem jí musela dát celou dávku ATB znova to vyplivla že je to šíleně sladké no není to moc dobré, ale musí se, kotě moje, hlavní bude když se to nerozjede, ještě že máme super dr. by mě zajímalo kde k tomu přišla 😒

eshta
15. říj 2010

@majka07 chudinka malá 😢 a co jí je? Asi mě to info někde minulo....ani se jí nedivím, že to plive..je teda větší než Karímek, ale s ním svádíme hrozný boje pokud jde o sirupový ATB 😝 od ledna do dubna měl v Egyptě 4krát laryngitidu 😢 😢 😢 už jsme z toho byli zoufalí, pořád to chytal dokola, jak měl chudáček oslabenou imunitu, no hrůza 😢 😢 A to do roka nebyl ani jednou nemocnej a pak todle..nejedl, zhubnul, byl průsvitnej, no fakt hrůza..on už takhle je nežravka, ale v tomhle období byl živej v podstatě jen na bílejch jogurtech, nic jinýho jsem do něj nedostala..

monika.tdm
15. říj 2010

Cus holky!!! Mam dotaz, nakupujete vecicky pres mistni bazar???? Jestli ma cenu to tam davat!!! Nechce se mi s vecickama na Aukro!!! Radeji to nabidnu znamym tvarim???? 😀

eshta
15. říj 2010

@monika.tdm Ahojky..já třeba nakupuju jen přes mimibazar a jsem spokojená..zadám si značku, velikost, co za druh oblečení chci a to mi vyhovuje

sovicka_
15. říj 2010

Určitě mimibazar, je podle mě nejobsáhlejší.

gilotek
15. říj 2010

@monika.tdm Ahoj Mony, nene, tady vůbec nenakupuju 😉 Hoď to na mimibazar, určitě to tam líp prodáš, anebo sem, ale já už mám nakoupeno 😅 TAk to sem radši neházej, nebo zase něco nakoupim safra 😠 😠 😀 😀 😀 😀 😀

Co holčičky jak se máte?

eshta
15. říj 2010

@gilotek Moje řeč, já už žádný mini věcičky nechci taky ani vidět..už takhle si moje celá rodina myslí, že jsem máklá, kolik toho na kluky mám 😅 😅 😅

gilotek
15. říj 2010

@eshta jojo tak nějak. Naštěstí manžel nic neříká, teda říkal, že je rád, že aspon nebudou chodit nahatý, ale už je na něm vidět, že by to teda jako mohlo stačit 🙂
@monika.tdm Ale když to budeš dávat na MMB, tak hoď odkaz jo? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

eshta
15. říj 2010

@gilotek Já to manželovi ani neukazuju..radši 😕 Prostě mu do jeho poloprázdnýho kufříku vždycky přibalím pár zalepenejch igelitek se slovy ať je doma neotvírá a dá do skříně 🙂 jen kroutí hlavinkou, ale zatím neremcá, tak je to dobrý 😀

monika.tdm
15. říj 2010

@gilotek Dekuji za optani mame se dobre!!!! Ja si nemuzu stezovat holky jsou fakt hodnoucke!!!! Mohla bych jich mit klidne pet!!! Co ty jak se tehulkuje???? 🙂 Tak jsem si minule rikala, ze to tehotenstvi tak uteklo, ze jsem si ho ani neuzila!!!! Teda az na tu podelanou zahu, 😠 tu bych znova prozit nechtela!!!!

monika.tdm
15. říj 2010

@eshta Bud rada, aspon nemusis furt prat a zehlit!!! Se mi podivej do profilu jakou tam mam fotku a to byly bodycka a overalky!!! Zbytek jsem nevyfotila!!! Kdyz predcasne narozene deti maji velke refluxy ja je i 4 krat za den prevlikala jak byby furt mokre!!! 😒

gilotek
15. říj 2010

@monika.tdm Jéé tak to je super, že jsou hodné, přeju ti to 😉 NO u mě docela dobrý zatím, žáha zlobí tak 5x za den, většinou po sladkým a někdy v noci, zatím to jde. Horší jsou záda, ale to už se taky nějak doklepe 😝
V neděli začínám 29 tt, opravdu to nějak letí, kor když ještě Martin zlobí, už si to prostě tak neužívám jako první těhu 😨

gilotek
15. říj 2010

@monika.tdm no ten reflux je nahouby, Martina to trápilo až do 7 měsíce, kdy začal pořádně sedět a už to pak bylo lepší, ale taky jsem byla ráda, že toho mám na něj hodně.

majka07
15. říj 2010

@eshta má náběh na zápal plic, od soboty se jí drží teplota okolo 38,2 nejdřív to vypadalo zánět nosohltanu, ale teď včera jak přijela dr. k nám tak už to měla trošku slyšet, takže rychle přeléčit, ale nemocně nevypadá to fakt ne... udržet jí v klidu je umění, ještě že pohádky zabírají. Už je to 4 případ 😒
@monika.tdm tady nenakupuju, teda vzala jsem cosi od kamarádky ale jinak ne, hodím to semka, ale na MMB to jde víc, nehledě na to, že někdy co tady procházím tak ceny se mi zdají u dost věcí přemrštěný.

lenca78
15. říj 2010

@monika.tdm Jee, Moni, bud rada, ze mas hodne deti. Zavidim. Ja budu mit urcite nejake raubire 🙂 Protoze si to planuju, jak to bude v pohode, jak k tomu stihnu spoustu veci a jeste si na jare chceme brat k nasemu psovi stenatko. Tak si myslim, ze se asi zblaznim 🙂

Jinak ja tady taky moc nenakupuju, neprijde mi ten vyhledavac prehledny, na kojenecke potreby to jde, ale zrovna na oblecky mi nevyhovuje. Radsi pres mimibazar, kde si vyberu velikost a co chci. Ja uz taky nakupovat nesmim, ale hod sem odkaz, rada se mrknu. Veci neni nikdo dost 🙂

eshta
15. říj 2010

@monika.tdm Jeeee, ta fotka je hustá 😀 to musím ukázat mámě, že nejsem jediná nenormální 😀 😀 😀
Na malýho jsem nic moc z mini mini věciček neměla a v noci v šestinedělí se mi pořád prokakával, pročůrával, ublinkával, tak jsem ho taky tak 3krát za noc převlíkala 😒
Tak teď jsem opravdu ready na vše 😀
Jo a s těma hodnejma miminkama - moc ti přeju hodňouké holčičky..u nás po porodu to samé, až na prdíky to byl nejhodnější chlapeček pod sluncem..teda nevim, jestli to tak funguje u všech dětí, ale v 5tým měs začal být průbojnější a průbojnější a teď mu je 22měs a celý den strávený s ním je skoro na prášky 😝 😝
Je to můj miláček, někdy neuvěřitelně slaďounkej, ale raubíř děsnej 😝 😝

eshta
15. říj 2010

@majka07 Chudinka šmudlinka..Tak vám přeju, ať je jí brzo líp..ale děti jsou v tomhle děsný, jen trochu spadne teplota a už zase pobíhaj a v klidu nevydržej 😢

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru