Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kanegoo
28. říj 2010

Dobré ranko 🙂
@bejatka333 Beat, tak Třinec sondama vybavený jen, jen nevím, jestli je používá u porodu. U jednoho určitě ne. Já vůbec nevím, čemu bych teď v mém případě dala přednost. Pořád doufám, že se snad malý obrátí zpátky - ale zatím neposlouchá ☹

eshta
28. říj 2010

@kanegoo Dobrý ránko! Biolampu tu používám, nasvěcuju si tu jizvu 3krát denně, tak uvidíme 😅
Wobenzym jim taky a vše se mi hojí dobře, ale nemám srovnání, jak by se to hojilo bez toho 😕 😕
Doma začnu na jizvu patlat ten Hemagel a jak to pujde, tak budu masírovat asi měsíčkovou mastí, no uvidíme..
S jizvou po nástřihu po spont.porodu, o kterou jsem se vůbec nestarala, jsem měla takový problémy, že už nechci nic podobnýho, fuj, fuj..

@monstri Já jsem taky o tomto typu redukce slyšela, ale jen v případě transfůzního sy, jak píšeš. Pan doc.Marděšič mi sám říkal, že v tomto ranném stadiu těhu se dělá redukce jen u dvojvaječných..ale je pravda, že já je měla čtyřvaj. a ne jednovaj., tak jsem žádné jiné info ani nevyhledávala a nepátrala dál...možná si @blazik opravdu napiš mail do Pronatalu a zeptej se..třeba ti Marděšič doporučí i jinou variantu. Je moc ochotnej, má opravdu profesionální přístup a redukce dělá již roky..je opravdu jeden z nejlepších

bejatka333
28. říj 2010

@kanegoo - není všem dnům konec, jak tady psaly děvčata, tak je možné, že se obrátí i den před porodem. Už nevěřím tomu, co mi říkal ten můj doktor, že se může obrátit jen do 31tt. , pak že už nemá místo. 😖
Ale už začínám chápat, proč mi minule vykládal o ukončování těhu v 36 tt, protože kdybych šla na císaře, tak ho tady dělají dříve, protože se bojí, že jeden mimísek může vstoupit do porodních cest...A oni v Třinci (pokud je taková situace) Ti dali možnost výběru, ja chceš rodit? Nebo o tom budou rozhodovat při další kontrole? A byl tam primář nebo jeho zástupce?

pavlliina
28. říj 2010

Ahoj holky, narazila jsem na vaší diskuzi a můžu se přidat mezi vás 😅 Čekám dvojvaječná dvojčátka, podle dr. holčičky 🙂, dvojčátka jsme počali přirozenou cestou. Chtěla bych si popovídat o všem, co se těhotenství s dvojčátky týká... tak jestli můžu, budu moc ráda 😅

majka07
28. říj 2010

@pavlliina vítej mezi námi a gratuluji k dvojčátkům 😉

mikii
28. říj 2010

Holky, já měla dneska noc. Do dvou jsem byla vzhůru,protože já blbka vypila večer 2 litry coly. 😝 A ještě jsem toto nějak moc ani nesnědla. Takže jsem nemohla spát. Do toho manža je na moravě. A do toho psi, při každém projetí auta čekali na pánička.

@eshta tak jaká byla druhá noc?? a maloši už se přisávají nebo pořád dokrmuješ?? A ani nevím jestli máte žloutenku ??

@pavlliina vítám novou tvář, a gratuluji k dvojčátkům ... 🙂

pavlliina
28. říj 2010

Moc děkuji za přivítání 🙂 Chtěla jsem se vás zeptat, jestli jste byli na testech na cukrovku? Mě totiž zatím dr. nikam neposlal a ani se nezmiňoval, že by mě takové nějaké testy čekaly. Ale co takhle čtu, tak skoro všechny těhulky ho podstupují 😅

mikii
28. říj 2010

@pavlliina já dostala papír na cukr někdy ve 23tt, ale protože musím ležet tak mě tam dr. už neposílá. Ale co holky píšou, není to nic moc. Třeba ho dostaneš na další ko.

pavlliina
28. říj 2010

@mikii na další kontrolu jdu za 14 dní a to už budu ve 28. týdnu a co jsem četla, tak ten test se dělá do 28. týdne, tak nevím... Ale věřím dr., že ví co dělá 😉
Jestli se tě můžu zeptat, pročpak musíš ležet? Ležíš celý den, nebo se jen doma šetříš a poleháváš?
A jak se holky těhulky cítíte? Bolí vás něco, nebo jak to těhu s dvojčátky zvládáte? Já jsem zatím ťuky ťuk v pohodě, jen mě při delší chůzi začnou bolet třísla, podbřišek, stydká kost a kostrč 😀 Ale na to jsem si už zvykla a sžívám se s tím, vydržet se to dá... si pořád říkám, že bude hůř 😅

fiallinka
28. říj 2010

@blazik ahoj, u jednovaječných je to velký problém, dělá se to jen výjimečně, jak holky psaly, rizika jsou fakt velká. Já jsem redukci podstoupila hodně pozdě u dvojvaječných z důvodu gen. vady, a riziko už bylo skoro 20%, tady jsou větší. Na druhou stranu to může dopadnout jinak, 6. týden je hrozně brzo. Pokud se ti to ale fakt nerozleží v hlavě, tak na tyhle zákroky je asi největší odborník v ČR Dr. Hodík z Hradce Králové, tak se zkus informovat přímo tam.

gilotek
28. říj 2010

@pavlliina ahojky, také vítám novou tvář 🙂 Já byla na cukru v pondělí - takže 30. týden 😉

pavlliina
28. říj 2010

@gilotek děkuji za přivítání. Aha, takže ten test ještě můžu čekat 😀 No nic necháme se překvapit, já si fakt myslela, že se dělá jen do toho 28. týdne 😅

gilotek
28. říj 2010

@pavlliina mě říkali že se dělá okolo 28. týdne..ale je fakt, že kdybych se nepřipomněla v tom 28. týdnu, tak by na mě snad zapomněli 😀

mikii
28. říj 2010

@pavlliina no já ležím od 1.září, protože jsem se začala předčasně otevírat a hrozil mi porod. Ale docela jsem to ustála a asi nejhorší je za náma. Takže teď už vydržet jen pár týdnů a bude vše ok.

pavlliina
28. říj 2010

@mikii Tak to ti držím palečky 😉 A to tě nechali doma? To tě nehnali do nemocnice? Taky se bojím, aby se něco nepotentovalo a já nemusela ležet v nemocnici 😒 Ale myslím pozitivně a nic špatného si nepřipouštím a věřím, že vše nakonec dopadne dobře 🙂

majka07
28. říj 2010

@pavlliina zatím jsem na ukru nebyla a doufám, že mě to mine jako u M.

eshta
28. říj 2010

Ahoj holky, taky zdravím nové holčiny 🙂
Nás už snad zítra pustí dom, kluci konečně začali přibývat a žloutenku mají majijinkato, je to hraniční a dnes je setřička měřila a hodnoty jim klesly, takže je snad vše ok.
Posílám vám ještě fotečky na pokochání, já se samozřejmě jako každá mamča na svá mimi nemůžu vynadívat 🙂

mikii
28. říj 2010

@eshta jé tak to budeš mít super,že už půjdeš domů....
Kluci jsou k sežrání, nádherní ...se ti nedivím že se nemůžeš vynadívat....A jsou si hodně podobní ?? na těch fotkách to není moc vidět.... No já si ještě taky počkám aspoń 4-6 týdnů a budu mít ty boje bobísky u sebe

@pavlliina ne dr. mě nechal doma, říkal, že mi bude líp doma než ve špitále. A taky bych tam mohla být už od toho září třeba do konce a to by bylo asi šílené...I když já jsem chtěla jít do špitálu, ale nakonec jsem ráda,že jsem doma. Smím akorát na wc. Ale už jsem si zvykla.

dana24
28. říj 2010

Eshta,ti jsou fakt úžasní..Až mi vyhrkli slzy,když jsem je viděla..No,jo hormony pracujou na plný obrátky..Jak já se těším na ty mý malý broučky..Super,že už půjdete domů 🙂

Holky já myslím,že se cukru nevyhnete.Aspoň mě bylo řečeno,že při dvojčatech se tam jít musí,protože riziko cukrovky je vyšší než normálně..Jinak je to povinný od 25 let..I když teda nevím..Já jsem musela jít i ve 22,když jsem čekala Martínka..

kanegoo
28. říj 2010

Ahoj holky
@bejatka333 No, připadá mi, že mi dají vybrat. Což si myslím, že spíš oni by měli vědět, co je v jakém případě nejlepší. Byl tam zástupce.. A v 36 tt se mi zdá i na císaře brzy.. Ale nevím, nevyznám se v tom.

kanegoo
28. říj 2010

@pavlliina Ahoj Pavli a gratuluju k holčičkám 🙂

@eshta Jé, ti jsou fajní 😵 😵 Jakou máš velikost oblečků? Já mám nejmenší 56 😅

jitakl
28. říj 2010

Krásný večer přeji vše
nejdříve vítám nové příchozící a blahopřeji k těhotenství s dvojčátky =)

@eshta tobě moc gratuluji ke kloučkům a musím uznat že jsou opravdu k sežrání jsou moc hezcí ještě jednou gratuluji a přeji hodně přibívání na váze a všem třem hodně zdraví

Jinak já jsem zatím ok hodně doma odpočívám tak to vypadá že si dětičky u mě ještě zůstanou tedy alespon v to doufám.....
nesu vám také zprávičky od ANNAMAT leží v nemocnici v Liberci na kapačkách a snažejí se jí rozehnat kontrakce zatím se prý neotvírá ale jak jí sníží dávky kapaček ( magnéska) tak znovu má kontrakce
Moc na ní myslím a doufám že si to holčičky rozmyslí a ještě chvíli u ní zůstanou....

Já se zatím s vámi loučím a zase se tady brzy na vás kouknu opatruj te se a všem držím pěsti at všem dobře všechno dopadne zatím ahojka budoucí mjaminky nebo už maminky 😀

pavlliina
28. říj 2010

@eshta Jéžíííííš ty jsou nádherní!!! MOC a MOC gratuluju ke krásným kloučkům 🙂 Jsou si fakt hodně podobný, tak by mě zajímalo, jestli je od sebe rozeznáš 🙂 Asi blbá otázka, ale mě to zajímá... já čekám holčičky a bojím se toho, že když je obléknu stejně, tak je pak od sebe nerozeznám a popletu je... teda ze začátku až pojedu domu z porodnice, tak se bojím, abych je nepopletla 😅

@mikii Už jen pár týdnů musíš vydržet... co bysme pro ty naše prďolky neudělaly, že jo? Asi to není moc lehký celý den proležet ale myslím si, že je fajn, že nemusíš ležet v nemocnici, tam by ty dny byly asi delší.
Já se nemocnice úplně děsím. Při poslední KO jsem měla docela vysoký tlak, tak už mi dr. vyhrožoval, že pokud se ještě o kousek zvýší bude následovat nemocnice 😒 No a je jasný, že teď při každém měření budu vystreslá a tlak bude vyšší 😠

pavlliina
28. říj 2010

Jo a jak psala kanegoo, taky by mě zajímala nejmenší velikost oblečků. Já mám taky nejmenší 56 a přemýšlím jestli nedokoupit pár oblečků v 50 😕

dana24
28. říj 2010

Já mám i ve velikosti 50 po prvním synovi..Byl taky hodně malej a 50tka mu byla ještě velká,tak nám vydržela dlouho..

majka07
28. říj 2010

Já mám 50, ale co jsem dostala ještě od pár holek zdarma tak tam jsou třeba overálky vel. 46 😀 takový pidi, páč se dvou kámoškám narodili prckové v 30 tt ale sama bych měla od vel 50.

kanegoo
28. říj 2010

Holky, my pořád řešíme kočárek, to je děs!!!

Prosím vás, máte některá TFK?
A kdo jste psala, že budete objenávat Bumbleride z USA? Objednali jste? Jaký vám sdělili dodací termín?
DÍKY MOC!!

dana24
28. říj 2010

@kanegoo Jo,tak s tím ti neporadím..Je to,ale boj,vybrat kočárek pro dvojky co?

majka07
28. říj 2010

@kanegoo tak přeju ať dobře vyberete. já v tomto směru vůbec neporadím

pavlliina
28. říj 2010

@kanegoo Asi taky moc neporadím... my vybrali nakonec DorJan Danny Sport Twin 2010 ... sice mám strach z šířky korbiček a spoťáku ale 30. tis za kočár se nám dávat nechtělo 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru