Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kocina7
23. únor 2011

Ahoj holky tak mi už jsme ve 20 týdnu 🙂 strašně rychle to utíká. V pátek jedem na druhý velký ultrazvuk do Budějek tak jsem na to zvědavá jestli nám potvrdí páreček či nikoliv. Bobíci začínají poskakovat v bříšku dělají si mejdánky a mě nepozvou uličníci 😀 . Musím říci že od začátku těhu jsem něměla sebemenší problém vubec mi nebylo špatně jako někomu bejvá tak jsem za to ráda. Zatím jsem přibrala 2 kg takže nejspíš ta vlna teprv přijde.Je pravda že ted pocituji větší unavu a někdy mě bolí v podbřišku ale to mi doktorka vysvětlila že se zvětšují děložní úpony a proto to bolí nejvíc při chůzy. Takže dodržuji to co mi poradili nějaké procházky hodně odpočinek a tak nějak bejt v poho a to se mi zatím daří.Takže tu všem co očekávají přeju jen zdravíčko aby vše probíhalo v pořádku. Těm co čekají nějaké testíky aby vše dobře dopadlo a těm co už mají dvojčátka u sebe přeju at jim dělají jen a jen radost 🙂

koubovka1
23. únor 2011

Ahoj děvčátka, chtela jsem se zeptat, začala jsem pomalu sondovat co se týček kočárků a jsem z toho jaksi zmatená, nejdřív jsem myslela, že koupíme nějaký bazarový,pak a mi kamarádka řekla, že se dá sehnat i nový za super cenu, tak jsem se chtěla zeptat, zda nemáte nekterá tip na dvojčatový kočárek? nejak se v tom ztrácím už ted.
moc děkuji

kocina7
24. únor 2011

@koubovka1 Ahojky no zaleží jaké máš nároky. Mi jsme třeba hledali kočárek podle rozměrů aby jsme projeli do baračku do obchodu k doktorovy prostě takový aby měl dobré rozměry. Náš kočárek má rozměry na šířku 80cm což je fajn protože i do výtahu projede a to když bydlíš ve městě tak je to docela podstatné.Pak jsou kočárky i větší šířky nejvetší co se dělá je široký 93cm což je pro mimi určitě i pohodlnější protože vnitřky korbiček jsou širší ale je pak problém s ním někam projet. Mi koupili značku DorJan a moc se nám líbí a už se moc těšíme na vožení miminek. Jestli mohu poradit tak si určitě kupte kočár co má nafukovací kola to je k nezapalcení. Mi jsme hlavně koukali i na to aby děti měli každej svojí korbičku. Kočárku je spousta na dvojčata jen dobře vybírat.Nám se taky líbil ten větší širší ale z technických důvodu jsme od něj museli ustoupit. Takže stačí si dát na netu do vyhledavače kočárky pro dvojčata a vyskočí ti toho dost a tam se mužeš podívat na všelijaké typy. A jestli koupit z druhé ruky? každej na to má svuj názor mi ho máme z druhé ruky ještě na něj máme stale záruku a stál nás 7000. Mám ho v albíčku tak se jukni jaký typ jsme pořídili.Byl to užasný kup.Kamaradka měla uplně nový stál ji 15 000kč a měli ho rok a pak ho prodávala a ani za polovinu ho bohužel neprodali. Takže rozhodnutí je jen na tobě jestli uplně nový či použitý. Přeji dobrý výběr kočárku i barvičky. 🙂 🙂

katkar6
24. únor 2011

@koubovka1 mi máme Teutonii z druhé ruky. Měla by projet 80kama dveřma, ale u nás v paneláku jsou futra tak křivá, že se stejně nikam nevejdeme. Ale jinak kočárek jezdí dobře, dobře se ovládá. Nový by stál přes 18000, nás bazarový stál 8500.
Mrkni na http://www.dvojcata.cz/inzerce, http://www.dvojcata.cz/index.php třeba ti to pomůže.

werty
24. únor 2011

@koubovka1 Asi před měsícem jsem na tom byla stejně. Řešila jsem kočárek a vůbec nevěděla který....četla diskuze, doporučení,...až mě z toho bolela hlava. NAkonec jsem se rozhodla, že chci nový - bála jsem se, že u staršího budou zlobit kolečka apod. Taky jsem hrozně řešila zda ten vendle sebe nebo tandemový. Chtěla jsem tandemový a na netu si vybrala Inglesia a Per Perego (snad se to tak píše). Jeli jsme do malviku, aby jsme se na nějaký podívali. Vůbec se mi ten obchod nelíbil, nic tam neměli skoro vystaveno, prodavačky protivný.....ztráta času.
Asi před 14 dny jsme se v sobotu jeli kouknout do Kolína www.kocarky.cz.. Chtěla jsem si všechny vyzkoušet. Tam jsem si je všechny ošahala - byli jsme tam skoro 2hodiny. Zjistila jsem, že tandemový kočár se strašně špatně ovládá - je hrozně dlouhý a úzký, skoro se s ním nedá zahýbat....Všechny mi připadaly hrozně těžké....
Nakonec jsem se rozhodla pro EasyWalker. Nelíbila se mi ale cena - je docela drahý, když se nakoupí vše. V neděli jsem googlila a objevila nabídku EW - poslední kus modelu 2010 za 12400. Dlouho jsem váhala, přišlo mi brzo na koupení kočáru, ale nakonec jsme se rozhodli a koupili ho. Korbičky jsou limetkové a sporťák modrý, dostali jsme k tomu i UV síťky, moskytiéry....Kočár leží u rodičů ve sklepě (ani jsem ho neviděla). 🙂
Omlouvám se za román a držím palce při výběru 🙂

koubovka1
24. únor 2011

@werty no tak ten váš easy walker se mitaky líbí, jen ta cena, třeba narazím taky na nejakou slevu, takhle to je hrozná pálka, ale moc děkuji za rady a všem

j.cien
24. únor 2011

Zdravim vsechny dvojtehulky a jen hazim tip na podprdu za par kacek 😉
http://www.tchibo.cz/Podprsenka-na-kojeni-p2000...

j.cien
24. únor 2011

A jeste tip na prima kocarek,jsme s nim hooodne spokojeni,Svedska kvalita s neskutecnou slevou!

http://www.babyexpert.cz/produkt/kombinovany-ko...

ciratko
24. únor 2011

@werty Tak to je super kup 😀 Na jakých stránkách jste to kupovali?
My máme možnost Easywalker od známé. Taky jsem chtěla jen nový, ale zase když vím od koho to bude a jestli bude v super stavu, tak to asi řešit nebudu.

werty
25. únor 2011

@ciratko Obchod se jmenoval Anna a Viktorie - nebo tak nějak. CHtěla jsem Ti sem dát odkaz, ale už neexistuje...☹

kocina7
25. únor 2011

Tak dnešní kontorla na velký ultrazvuk v Budějkách dopadl moc dobře. Máme potvrzené bobíky a bude to kluk a holka takže páreček což je užasné.trochu se mi tam dnes udělalo špatně pač kontrola byla delší a ležení na zádech mi dalo zabrat ale zvládli jsme to s menší pauzou. Bobíci byli krásně vidět byl to fajn zážitek máme to i nahrané na dvd na památku. Takže jsem moc štastná že to vše tak krásně dopadlo a že jsme zdraví 🙂

werty
25. únor 2011

@kocina7 Gratuluju!!!

ciratko
26. únor 2011

@kocina7 tak velká gratulace k párečku 🙂 To je asi sen každé maminy s dvojčaty 😀
@werty tak to byl super kup 😉 Ta limetková je úplný univerzál a tenn modrý sporťák vybavíš na půlce holčičíma doplňkama a bude to taky jedno 😉 Hlavně máš za cenu ojetého úplně nový 😉 Koukala jsem, že v sérii 2011 jsou ty easywalkery o 1 kg lehčí, ale nemyslím si, že to kilo je zas až takový rozdíl ☹

salu
27. únor 2011

ahoj maminky,
prodám velký kojicí polštář, snímatelný bavlněný potah, výplň kuličky. Vše vypráno.
Používala jsem ho na kojení dvojčátek do 5 měsíců, při kojení jednoho mimi
jsem si kuličky sesypala k jedné straně. Kuličky je též možné dosypat dle
vaší potřeby. Cena 150,- + pošt.

brusle
28. únor 2011

@salu ahoj, napsala jsem Ti IP. Pěkný den 🙂

koubovka1
3. bře 2011

@werty ahojky, tak máme nakonec také easywalker, sice z druhé ruky, ale se spoustou vecí k tomu i s autosedačkami. Je celý limetkový a krásný a je fakt jak nový, tak mám radost, mám ho zabalený u ségry a taky dělám, jako že nic.

werty
4. bře 2011

@koubovka1 🙂 denska jsem mluvila s kolegou, co má 2 holčičky a EW si chválil. Určitě se nám bude s ním dobře drandit. 😉

koubovka1
4. bře 2011

@werty já jsem o tom přesvědčena. 🙂

katkar6
11. bře 2011

Ahoj všem, přejeme hezký den, jdeme se jen pochlubit a pak zase rychle k dětěm.
Dnes kontrola na 6ti týdnech. Stále plně kojíme, Anička má 4200g a Kubíček 3940g, to je více než kilo deset každý od poslední kontroly. Jediné trápeníčko je Aničky pupeční kýla. Jinak jsou to zatím naprostá zlatíčka a je to krásné mít jich tolik.
držíme všem palečky, ať to jde bez problémů a tak jak má.

jjjb
11. bře 2011

@koubovka1 chválím kočárek, my ho máme taky, raubíři mají 2roky a tři měsíce a kočárek je nesmrtelný. Jediné co se porouchalo, že jsme za ty dva roky asi 3x píchli, ale oprava stojí 55,-kč, takže pohoda. Máme taky limetkový (korbičky i sporťák) a jediné co mi vadí je, že v létě veškeré muchy a včelky lítají na kočár. Dokoupila jsem ještě na sporťák(u korbiček byla) originál síťku a super. Můžu jen doporučit!! Máme i originál limetkové zimní fusaky a kočárek vypadá fakt super. Ted na přelomu jara, léta budeme vše prodávat, kdyby jste něco sháněli v limetkové barvě, máme snad vše 😀 😀 teda korbičky jsem už prodala, ale sporták, tašku, fusaky, ušité na míru podložky do kočárku(šedé), držáky na láhev(šedé), no všeho se budem zbavovat, kdyby jsi něco z toho chtěla, klidně se ozvy 😉

všem přeji pohodové těhulkování, mít dvojčata je opravdu radost 😵 😵 ...bez ironie 😉

jjjb
11. bře 2011

ještě fotečku pro inspiraci 😉

kocina7
12. bře 2011

Ahoj holky chtěla bych se zeptat jestli tady má někdo dvojčátka rozená v červnu či červenci co jste jim brali na sebe do porodnice když jste šli domů.A ještě bych se chtěla zeptat co vše do porodnice musím vzít pro dvojčata kolik jednorázových plen atd prostě vše co se tam pro ně má brát díky moc za info 🙂

sorini2
12. bře 2011

ahojky... měla bych úplně stejný dotaz jako kocina7 🙂 manžel se mi směje že mi musí koupit lodní kufr 😀 jak to tak čteme co vše by si nastavající maminka sebou měla vzít...

kocina7
12. bře 2011

@sorini2 Ahojky no já právě taky nevím kolik a co vlastně vzít pro dvojčátka 😀 a jaké to oblečení či pleny a co vše kolem toho. Tak doufám že nám tady holky poradí co už mají mimísky doma 🙂 Já když to pročítám co vše je nutné na jedno dítě tak jak říká tvůj manžel to je opravdu na lodní kufr a to mi to máme dvojnásob že to je mazec 🙂

sorini2
12. bře 2011

@kocina7 přesně, tak já asi využiju erární oblečky pro mimisky z nemocnice, a věci na cestu domů, nechám pěkně doma manžílkovi na očích a přiveze až pojedeme domů, ale ten zbytek.. plenky atd.. a hlavně pro mě.. a těch ručníku, přece jenom, jeden na jedno koupání... to prostě vidím na ten loďák 😀

kocina7
12. bře 2011

@sorini2 Jo jo u nás taky davají dětem v porodnici jejich erární oblečení pro miminka a přesně jak píšeš já to své doma taky něchám ale nevím přesně co připravit aby mi to přítel přivezl nevím co přesně pro dvojčata vzít na sebe aby to nebylo moc ani málo a jestli vzít zavinovačku či jen deku no jsem z toho nějaká mimo. No vidíš a ručníky to mě ani nenapadlo to je mazec.ted jestli sebou mám vzít vlhčené ubrousky no prostě vše kolem toho. Nechci tam pak někde plašit že mi něco chybí tak snad se tu rady dočkáme. 🙂

monika03
12. bře 2011

@sorini2
@kocina7 ahoj holky dvojtěhulky. Já rodila 2.8. v Olomouci. Děti byly nějakou dobu na intermediálu. Tam nepotřebovaly vůbec nic jen vlhčené kapesníky. Takže ty jsem tam dodávala pravidelně. Plenky používala nemocnice svoje, protože tam bylo vše sterilní. Brala jsem si tam balík plín, které jsem použila až, když jsem dostala Vojtu na pokoj. Oblečení stále využíval jejich, to samé s kosmetikou. Takže jsme toho opravdu moc nepotřebovali. Až na cestu domů jsem pro ně měla bodyčko s dlouhým rukávkem, ponožky, takové ty hadrové bačkůrky, tenkou teplákovečku a čepičku. No malá tam ještě dva týdny zůstala, protože byla malinká a neuměla papat a pak jsem ji oblíkla do stejného jako Vojtu. Tak snad jsem vám trošku poradila. 😉 Hezké těhulkování!!!

monika03
12. bře 2011

Jo a nejdůležitější jsem zapomněla- vajíčko- sedačku do auta!!!! Plus teda jsem je přikryla lehkou dekou. 😉

sorini2
12. bře 2011

@monika03 děkujem,

monika03
12. bře 2011

@sorini2 není zač! Pokud něco tak pište. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru