Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lenny2
7. únor 2012

@maruja Hele, já to právě měla taky, už ve 4.měsíci jsem vypadala jak v sedmym. No, nějak v tom 4.měsíci jsem objevila na obou bocích červený flíčky, nejdřív jsem si myslela, že jsem se někde praštila a pak se to rozjelo ☹ Hlavně teďka ke konci mi to břicho roste tak, že jeden den oblíknu nějakou třeba košili přes legíny a za 3 dny už jí nezapnu 🙂 Hnedka jak se po porodu oklepu, letim na laser 😀

lenny2
7. únor 2012

Jinak holky, super prádlo jsem objevila - jak pro těhotný, tak do porodnice, tak po porodu:
http://www.detskydum.cz/kategorie/textil/pro-ma...
Materiál jedna radost, ty stahovací kalhotky po porodu jsou fakt pevný a ještě k nim mám stahovací kojící tílko s odepínacíma ramínkama ( tu tady nemaj) a fakt užasnej matroš 😉

catharin
7. únor 2012

@jarkalada : jojo, myslím, že máš recht 🙂 Mám dojem, že jsem o tom taky tak nějak slyšela, že už pak není něco v pořádku, tak je to ta plodovka 😉
Chcete ukázat moje břicho? 😀 V 32tt

zvalentova
7. únor 2012

@ostrava8 máme Easy Walker duo, kupovala jsem ho ještě na začátku prosince z webu dvojcata.cz 😉

ostrava8
8. únor 2012

@catharinkrásné ránko, téda to je bříško hezké ani nemáš venku pupík . Holky já ted čtu užasnoou knihu jmenuje se "Pět v tom" doporučuji, jsem se zasmála .... je to příběh 5holelk, které se seznámí v poradně a napíší knihu o všech věcech v těhotenstí, nejlepší kapitola je "sex v těhotenství"

ostrava8
8. únor 2012

@zvalentova JJ ten kočárek má hodně maminek dvojčátek ... uvidíme v tom Brně jak se rozhodneme 🙂 Na kolik vás přišel ?
Ty a co cukrovka ? ty se hned dozvíš výsledky? nebo musíš čekat ?Mě to teprve čeká 😖

catharin
8. únor 2012

@ostrava8 : jééé, díky 😀 byl to ke konci opravdu už buben.. JInak taky krásné ráno. my dnes v noci trpěli.. Asi zoubky, jsem z toho už na nic.. ☹ Ne a ne se vyklubat.. Já s cukrovkou v pohodě, vypila jsem si tam tu jejich šťávu, byla nepříjemná a za 2 hodiny byly výsledky 😉 Ty tak čteš? Já taky přečetla asi dvě bifli 😀 A teď přemýšlím o dalším dílu, jsem měla od kamarádky půjčené "nevěstka"- dle skutečnosti, ze starých dob, jak to bývalo.. Moc zajímavé...

ostrava8
8. únor 2012

@catharin
No já čtu docela hodně zatím mám čas víš jak, jsem od začátku ne nemocenské, tak se trohu nudím. I když už můžu dělat lehké domací práce, tak se snažím šetřit. Ze začátku těhu jsem si užila své ... 🙂 tak mám strach 🙂 Ale tebe obdivuji, jak jsem ochopila, tak máš ddvě holčičky vid ? dvojčátka ...tak jaké to je ? Viď že se to dá zvládnout ? Já se už na to moc těším, sice nebudeme mít dvě princezny, ale páreček, a ještě to budou ve znamení býk, tak to bude asi legrace ... ale holka moje zlatá, už aby to bylo 🙂 už se moc těšíme

zvalentova
8. únor 2012

@ostrava8 stál mě 14 tis. vč. adaptérů na autosedačku, takže velká spokojenost.
Cukrovka naprosto v pohodě, při čekání jsem si četla a uteklo to rychle. Jen jsem od rána měla šílený hlad 🙂

ostrava8
8. únor 2012

@zvalentova tak to máš opravdu hezkou cenu ale to asi není fungl nový nebo jo ? Koukala jem na ty inezráty a některé kočárky tam vypadají moc hezky 🙂
Jé já z té cukrovky mám obavy, prý je to pěkný hnus jak to máš vypít , no to bude zase zážitek 🙂

zvalentova
8. únor 2012

@ostrava8 tak pokud je bazarový, nový nebude 😎
Pití bylo v pohodě, to jen přecitlivělé matky mají tendenci všechno zveličovat. Je to jak dětský sirup.

ostrava8
8. únor 2012

@zvalentova jé jako dětský sirup ? no tak to si pošmáknu 🙂 Já takové věci můžu ... a vůbec ,podstoupit to musím ,takže se nedá nic dělat 🙂 Ale chápu to, že někomu to nesedne, a nebuď taková 🙂 maminy za to nemůžou, to hormony působí ...
Já myslela že na tom webu co jsi poslala jsou i nové kočárky, tak proto jsem se ptala ... Ale ty budeš asi hodně od rány vid ? 🙂

lenny2
8. únor 2012

@ostrava8 Neboj se toho testu na cukrovku, dá se to 😉 Vem si sebou citron vymačkanej, těhule co tam se mnou byly ho sebou měly, jednak to prej trochu rozředí tu sladkost a pak se to pije líp a jednak citron sráží cukr v krvi. Já ho sebou neměla, nikdo mi to neřekl.....

catharin
8. únor 2012

@ostrava8 : Já byla taky na nemocenské od začátku, chytla mě bronchitida ☹ Tak jsem na ní už zůstala.. A pak na mateřskou. Takže jsem taky hodně četla apod. Lítala jsem dosti po venku, stihla jsem toho opravdu hodně, svoji svatbu, svatbu kamarádky (ta byla poslední kapkat 😀) a spoustu jiných aktivit a jsem moc ráda.. 🙂 S dvojčátky se to dá zvládnout. Já si připadám, že i levou zadní 🙂 Jako, všichni se mi diví, pořád se ptají:"Zvládáš? Jde to? Hrůza, viď? Moc práce, že.." Ale kde.. Já mám hodné děti, jsem až někdy přísná matka, hlavně ze začátku, nenaučila jsem je na houpání, zakazovala jsem rozmazlování apod. A jaké jsou hodné, nepotřebuji pořád houpat s kočárkem, vydrž jen tak stát, nic jim nevadí. Vydrží samy pod hrazdičkou, s hračkama a já jdu vařit nebo uklízet, či si dělat věci pro sebe apod. Takže je to hodně o tom, jak si to sama uděláš, sama stanovíš pravidla. Já nejsem typ, který skočí hned kvůli každému "kviiik", takže tak 🙂 Možná to příjde surové nebo se někdo bude osyčovat, ale já je prostě nerozmazluji. Ale miluji je, mazlím se s nima, učím je hodně novým věcem a hlavně na ně mluvím "normálně".. Nesnáším šišlání, a pitvoření českého jazyka. Vždy se mi ježí chlupy na hlavě 😀 Ale to je každého věc. Já jen sleduji, jak lidi na své děti šišlají a huhňají a pak se diví, když jim ve 3-letech neumí říct ani jedno normální slovo, viz.můj synovec. Mají z něj stále miminko, a to není dobré. Ale je to jejich výchova..
Ta cukrovka nebyla tak špatná, vzali mi krev, pak jsem vypila tu jejich šťávu, 2hodiny seděla, zase vzali krev a už se mohla konečně najíst 😀

zvalentova
8. únor 2012

@ostrava8 matky mají tendenci přehánět a pak se to šíří jako lavina 😀
Měla jsem sirup připravený z jejich laboratoře, namíchaný s citronem a fakt jsem vypila na dva zátahy.
Proč myslíš od rány?

zvalentova
8. únor 2012

@ostrava8 @catharin jj, čekání na jídlo - snídani - bylo jak světlo na konci tunelu 😀

catharin
8. únor 2012

@zvalentova : bylo to nepříjemné, ale zvládli jsme to.. 🙂

maruja
8. únor 2012

@zvalentova ahoj, taky myslím že čekání na jídlo je nejhorší 😉

ostrava8
8. únor 2012

@catharin ty mi mluviš z duše, taky si říkám, že budu mít takovy přístup, s manželem se na hodne věcí shodneme, když se bavíme o výchově, ale jak píšeš, děcka musi mít plán a organizaci, jinak zblbneš i u jednoho. já to vidim na švagrové, ta se stala otrokem svých děti, a to je šílené.jen vydržet a neustupovat a nemyslim si, že když někdo vidi takovy přístup, že si mysli, že jsi macecha. kor ještě u tech dvojčátek.

ostrava8
8. únor 2012

@zvalentova no že jsi taková přímá, ale není to myšleno ve zlem, neboj. jsi moje krevní skupina, nemám ráda lidi s přetvářkou.

ostrava8
8. únor 2012

@lenny2
@lenny2 jak se citíš, matko rodu? jsem na tebe myslela, jestli už to náhodou nemáš za sebou. jinak k tomu píchání v břichu... já beru magnesium 6 tablet denne, tak by to melo pomoct. jinak holky davali jste si i vanu? já někde četla, že to teplo neni moc dobrý...ale zádička by to potřebovala

maruja
8. únor 2012

@ostrava8 je to opravdu o tom vydržet, jak jednouo ty mimina poznaj že jsi měkká tak budou řvát furt a pak tě bude stát hodně nervů to změnit 😉 ale u dvojčat je to ještě jasnější, protože ani není v tvých silách nosit dvě děti najednou 😀

maruja
8. únor 2012

@ostrava8 vana, když tam teda nemáš 40°C tak neva, já mám taky ráda horkou vodu tak to teď akorát nepřeháním s teplotou 😉

zvalentova
8. únor 2012

@maruja @ostrava8 vanu celkově nemám ráda, tak mi to nevadilo.
Magnesia beru 4x denně dvě tablety a tvrdnutí se rozhodně zmítnilo

catharin
8. únor 2012

@ostrava8 :tak to jsem ráda, že mě neodsuzuje někdo. 🙂 My s manželem taky se shodneme na spoustu věcí, ale on je měkota, v tomto, nevydrží dlouho.. 😀
@maruja : člověk musí vydržet, nic jiného nezbyde. Jinak by měl ty děti fagany a ony moooc dobře vědí, když kviknou a Ty přiletíš, tak to zkouší pořád až ženská zcvokne 😀 To mají obě mé švagrové. Ale můžou si zato samy..
S tou vodou, já koupel taky nee, a teplou vodu nesnáším. Ale při porodu to bylo fajn, jen ne na moje ntaklé nohy, to byla můza 😀

lenny2
8. únor 2012

@ostrava8 Cítim se dneska děsně, skočila na mě nějaká chřipka a mám takovej ten hnusnej kašel, to bude po císaři na tu jizvu super 😀
Jo, hořčík prej na to tvrdnutí fakt pomáhá.
Vanu já miluju a jak říkáš, na záda to je paráda, jen ne moc horkou a bacha na to, aby byla pořádně čistá, jakákoliv bakterie by prej mohla ublížit v tom smyslu, že by mohla napadnout sliznici a pak se prej můžeš začít otevírat. Nevim co je na tom pravdy, já měla preventivně od doktrora takový vag. globule Macmiror, abych byla cajk. Teďka mi dělal ty finální stěry a ok 😉 Do vany už teďka nelezu, protože se bojím, abych neuklouzla.....jen sprchu dávám.....
Do porodnice jedu v pátek, tak uvidíme, jsem docela už nervózní a hlavně nemám furt jasno, jestli tu celkovou nark., nebo spinál. - každej říká něco jinýho.......

ostrava8
8. únor 2012

@lenny2 jé díky za rady asi fakt ještě vydržím s tou vanou 🙂 je to přece jen větší riziko než přínos 🙂 Tablety na vag. výtok neberu, snažím se o fakt pořádnou hygienu i když tam dolů už nevidím 🙂 nevím jak to zvádnu se oholit na prohlídku to jsou fakt muka ) prý se zrcátkem .)
Ty a proč celkovou ? Já myslela, že si zase až tak (teda pokud nemáš nějaké zdrav. problémy ) vybírat nemůžeš. Já bych do celkové nešla .... je to určitě už tak škoda že si to neprožijeme normální cestou, tak alespon půlku toho si užít, ale víš jak, ted mluvím jak hrdinka, ale počkej, až budu jak ty - irka dva dny před porodem, to budu mít bobek u zadku 🙂
Hele a co malí ? ještě kopou ? oni tam už nemají asi moc místa vid? tak se asi moc nehýbou já už cítím pohyby tak 4 týdny

ostrava8
8. únor 2012

Baizny co máte deska dobrého k obědu ? včera mě tak nahlodala bývalá kolegyně, že si dám dneska smažák s hrnaclemi a tatarkou .. to je co ? to jsem matka ale dám si k tomu červenou řepu, trocha zdraví🙂 Jinak prý velice taky na ty křeče v bříšku pomáhá čaj z malinového listí, tak chci zaskočit do zdravé výživy a podívat se jestli něco takového prodávají

ostrava8
8. únor 2012

@lenny2 jo a jeste jedna rada pro tebe, mozna to jeste stihnes, nejlepsi na jizvu k zahojeni je pry ciste veprove sadlo.tak nezapomen nachystat

maruja
8. únor 2012

@ostrava8 my máme zapečený brambory a salát 😉
jinak do celkový bych taky nešla, proto chci epidurál i kdybych šla přirozeně, kdyby se něco zvrtlo aby mě nemuseli uspávat 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru