Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

adriene
11. říj 2012

@sariky
@eva333 Dekuji za nazory, holky 😉

maruja
11. říj 2012

@adriene no mě ho kontroloval až po velkým UTZ takže po 20tt

adriene
11. říj 2012

@maruja Aha, no vidis... tak asi zalezi jak kdo a kde...
Moji kamaradce prave zkontrolovala cipek kolem 14 tydne a zjistila ze klesa a poslala ji honemna neschopenku lezet... proto se divim, ze mi tam nikdo nechce ani kouknout 😀
Ale kdyz tebe az po 20. tydnu... tak se na to za 14 dnu zeptam 😉

evikj33
11. říj 2012

@adriene Jedem na dvou frontách 😀 Tak mně čipek kontroluje pokaždé a zapisuje,listovku jsem brala od začátku do cca 12tt a ted beru GS-mamavit a magnezko,bo mně občas brněj ruce a tvrdne pupek.Jinak dle dr stačí ty těhu vitamíny brát obden,železo zatím asi bylo v normě. @eva333 Je tak takhle bych chtěla rodit taky-pořád nad tím dumám,ale stejně to neovlivním a bude to jak doporučí dr.v zájmu zdraví dětí i mého 😉

eva333
11. říj 2012

@evikj33 Hned od začátku jsem řešila, že chci rodit přirozeně (první porod byl v pohodě a chtěla jsem si to zopakovat). Pak jsem po čtení různých diskuzí byla rozhodnutá pro císaře, ale doktoři byli rozhodně pro přirozený porod. Opravdu radím, nechat to na doktorech. U porodu bylo vidět, že s tím mají zkušenosti. Prcci jsou 2 minuty po sobě, když je vyšetřili, tak mi je dali i na prsa. No všichni jsme si to užili 🙂

dolcevitav
12. říj 2012

Ahojky
Ráda se k vám přidám jsem 11+3 a čekáme dvojčátka po IVF 🙂

adriene
12. říj 2012

@dolcevitav Vitej 🙂 tak to je skvele! Cekas dvouvajecna dvojcata? 🙂

arianka
13. říj 2012

Moooc se omlouvám..., ale přesto.., prodávám ohrádku (nejen) pro dvojčata, kdyby některá z vás měla zájem 🙂 Ohrádka Péťa, viz web i s matrací na míru, jako nová 🙂 Pro mne při malých dvojčatech k nezaplacení 🙂
A všem hodně štěstí 🙂 a zdravá miminka 🙂

dolcevitav
13. říj 2012

@adriene Ano čekáme dvouvaječná dvojčátka.... 🙂

froka
16. říj 2012

Ahoj holky, snad se nebudete zlobit, když k vám nakouknu a zeptám se na pár věcí. Včera jsme byli na kontrole v 9+5tt, mimi v pořádku, pěkně se hýbalo a najednou se dr. při vrtění sondou zdálo, že vidí druhé. Prvně si myslela, že je to průsvit té sondy, protože na vrchním utz viděla jen jedno, ale pohrála si s tím a jsou tam opravdu miminka dvě. To druhé je ale buď o hodně menší, ale nešlo změřit, tak dr. tipla o 14dní (se srdíčkem) nebo je v zákrytu. Zajeli jsem ještě na lepší utz a tam dr. také ukazovala jedno a až jsem ji upozornila, že by tam měly být dvě, tak ho po chvilce viděla, ale až dala tu sondu jakoby zboku. Takže nejlépe to ukáže až ten velký genetický utz, kde máme jít za 14dní. Je to pro nás s manželem šok. V rodině sice dvojčata jsou (mamka je z dvojčat a všechny babiččiny sestry počaly dvojčata, ale urželo se jen jedno), ale jelikož jsme už 2x o mimi přišli, poprvé v 18tt a podruhé v 9tt a vždy bylo jen jedno, tak jsme s tím nepočítali. Mám teď obavy a jsem v nejistotě jak to vlastně je a může být. Zvládla bych vůbec donosit obě děti? Děkuju vám za každou radu nebo zkušennost 🙂

adriene
16. říj 2012

@froka Teda koukam... u tebe to bude velky diagnosticky krok 😉 Nejdrive gratuluji k miminkum a nasledne preji hodne stesti, at vse dobre dopadne! Ja mela zpocatku velky strach a popravde stale pretrvava... cekam jednovajecna dvojcatka a u nich je hodne rizik a vad - vznikaji chybou prirody a nezalezi na tom, zda nekdo z rodiny mel dvojcata, ci ne...
A pak dvojvajecna... ty jsou mene rizikova a mivaji vetsinou dve placenty. Casto se v rodinach opakuji, ale nemusi to byt podminka. Jinak dvojcata jsou rizikova sama o sobe... 😉
Tak ted uz jen urcit, ktera vlastne nosis 😎
Rozhodne asi budes muset na rizikove tehotenstvi a cekat na vysledky, jak to vse dopadne 😉

froka
16. říj 2012

@adriene Díky, na PN jsem už od počátku kvůli těm dvoum potratům. Na utz mezi nimi je přepážka, tak jsou možná jednovaječné s vlastním vnitřním obalem nebo dvojvaječné. Každopádně jsem na nervy, jak to vlastně je. A vy jste to zjistili hned nebo taky až později?

adriene
16. říj 2012

Ja vedela cca od 6. tydne, ze cekame jednovajecna dvojcata. Maji jeden obal a dva vnitrni vaky - amniony, takze maji prepazku, coz je moc dobre. Take jsem byla dost na nervy ... nedokazala jsem se z toho vubec tesit, vlastne az do velkehu UZ.

evikj33
16. říj 2012

@froka Ahojky gratuluji k těhotenství a přeji at má tentokrát zdárnej konec -zdravé miminko/ka Je to po IVF nebo přirozeně.Nedávno jsem otom něco četla-rozdílné stáří plodu dvojčat pokud jsou jednovaječná druhé se objevuje často později a bývá menší,protože se dělí o živiny-první plod je dominantnější a tudíž čerpá více,pak se také stáva že mohou dozrát vajíčka v rozmezí několika dnu a tudíž vzniknou dva samostatné plody s rozdílným stářím(poruch ovulace)což je asi lepší varianta,protože jsou dvojvaječná a čerpaj každé ze své placenty.Nebo se ještě stává že miminka nerostou stejně a jedno postupně slábne až zanikne(syndrom mizejícího dvojčete)stává se to většinou do 14tt a bývá to celkem běžné u IVF. Je to opravdu komplikované a dopředu asi nikdo neodhadne co bude.Moc přeji at se konečně dočkáte zdravého miminka/nek pokud možno bez potíží.

venuss
16. říj 2012

@froka ahoj, nám doktorka zjistila dvojčátka 8 tt, řekla mi, že jsou nejspíš jednovaječná, pak na screeningu mi doktor take rekl, ze jsou jednovajecna, ale asi maji kazdy svou placentu, tak vubec nevim. Kazdopadne jsou od zacatku stejna velka. Na velký ultrazvuk jedeme příští týden, tak se snad dovím víc.:D

venuss
16. říj 2012

holky, chtěla jsem se zeptat, jestli vám taky tvrdlo často břicho. Tvrdne mi třeba 3-5x za den.

adriene
16. říj 2012

@venuss No ja obcas tlaky bricha mam... ale spis me to dloube "spodem"... Ale jestli je to tvrdnuti, to nevim... kazdopadne vzdy kdyz mam divny pocit, spolknu magnezium.

froka
16. říj 2012

@evikj33 Ahoj, díky. Nebyli jsme na IVF. Otěhotněla jsem přirozeně. Chvíli jsem tedy brala hormony na podporu ovulace, ale to by byli asi dvojvaječné, zatím bylo viděť, že je mezi nimi přepážka. Možná je opravdu to jedno v zákrytu. Dr. také říkala, že může být menší a zmínila se o tom syndromu mizejícího dvojčete (ale mimi mělo srdíčko) anebo jsem mohla mít dvě ovulace. A navrhuji ještě variantu, že je v zákrytu. Děkuju za podporu. Musím prostě počkat 14dní, ale jsou to tedy muka.
@venuss @evikj33 A vy jste otěhotněli po IVF nebo to bylo také pro vás překvapení? Já jsem z toho pořád v šoku a mám strach. Jednak z toho, aby byli obě v pořádku (nebo se aspoň urželo jedno), tak i z toho, jak se zvládne péče o dva prcky. ☹

venuss
17. říj 2012

@froka ahojky, já otěhotněla taky přirozeně s pomocí clostylbegytu a týden jsem z toho nespala a byla jsem z toho hotová, mám již 2,5letého syna, ale časem jsem si na myšlenku zvykla a ted se moc tesim. Sice to bude zahul, ale tesime se... Přeji hodně štěstí, at je všechno v pořádku...

evikj33
17. říj 2012

@froka Tak já otěhotněla až po IVF,ale také to byl trochu šok-protože spousta holek vkládala dvě embrya a bud se ujalo jedno,nebo žádné a nám hned dvě 😀 ,jak jsem to kapku vztřebala tak už jsem se těšila,také už jedno dítko máme za 2měsíce mu bude 6(a bylo to přirozeně)Jen jsem asi do toho 14tt měla obavu právě ze syndromu mizejícího dvojčete-protže kam jsem vlezla všude nás nato upozornovali.Pak to byla ještě kontrola srdíček(Fecha) po velkém UTZ ve 20tt a doposud je vše jak má tak pevně věřím že to tak i zustane a budem 3v1 co nejdéle 😉 Jinak budu moc držet pěsti at to uvás dopadne co nejlépe at s jedním,či dvěma miminkama-hlavně at jsou v pořádku a donosíš je co nejdéle.Budem čekat na zprávy za 14dnu a myslet na tebe. 🙂 @venuss Mně taky začína tvrdnout břicho,tak jak to pocítím hned se natáhnu a snažím se trochu odpočívat a taky beru magne-laktici zatím 2xdenně.Jinak někde holky psaly že pokud je to cca do 10 stahu za den tak to neva,ale dr.bys to určo říct měla a víc začít odpočívat.

sariky
17. říj 2012

@evikj33 ja jsem na tvrdnuti bricha brala 6 tablet magnezia denne a pomohlo to. a to jsem ani nijak neodpocivala 😝

zvalentova
17. říj 2012

@venuss
@evikj33 nejdříve jsem brala magnesium 6tbl. denně, cca od 25tt 8tbl., To už jsem měla tvrdnutí cca každou hodinu, od té doby jsem více méně ležela a fungovala jen v bytě, cestování max k lékaři autem.

evikj33
17. říj 2012

@sariky @zvalentova A holky jak dlouho jste zustaly 3v1? Já si vzala předevčírem 3xmagnesko a pak mně to pěkně prohnalo,tak nevím?K dr. mám jít až 30.10.Jinak jsem byla minule pondělí a čipek i vše ostatní bylo OK.Akorát mně 2x v noci sklepala zimnice(prej je to s unavy)je fakt že ty dny bylo všeho trochu víc,praní vaření,nákup návštěva,práce v zahradě..Tak ted se snažím si to víc rozplánovat at nemusím někam do špitálu-protože už mám skoro 6letého syna.Budu ráda za každou radu nebo zkušenost moc holek co bylo víc těhu už sem nechodí,takže jak postupujou tt,tápem. 😎

zvalentova
17. říj 2012

@evikj33 rodila jsem ve 36tt sekcí, za tvrdnutí jsem si mohla sama, byl akorát leden a kolotoč daní, DPH se na tom podepsal. MUDra mě dost vyděsila pobytem v nemocnici, že jsem všechno zrušila a vzorně ležela.Raději doma s telkou ve svém.

sariky
17. říj 2012

@evikj33 ja jsem rodila planovane ve 38+3 tt. magnezium jsem brala nekdy od 30 tt (nebo driv? uz si to presne nepamatuji) a prohnalo me to kazdy den. konzultovala jsem to s dr a on rikal, ze to je normalni, ze to magnezium zpusobuje. nicmene je to pro tehotnou lepsi nez tvrdnuti bricha...
ja jsem mela nekdy od toho 30 tt velky bolesti trisel, bolesti podvozku, nemohla jsem dychat a vse me strasne unavovalo, takze jsem pak byla hodne nesamostatna. a ke konci to bylo priserny, to uz jsem byla cela bolava a uz jsem se fakt tesila, az ty maly ze me nekdo vytahne 😉

venuss
17. říj 2012

@evikj33 já beru magnezko 1x denně. Mám takový jakoby šumák.( magnosolv se to jmenuje.
Když jsem měla tablety, tak mě to strašně nadýmalo,tak mi doktorka napsala tyhle sumící a lékárník mi na ně napsal jen 1x denně... k doktorce jedu až 29.10., tak ji to řeknu. není to ještě nijak hrozný, tak snad je vše o.k.

evikj33
17. říj 2012

@zvalentova V 36tt to už celkem jde,kamarádka taky tak rodila sekcí holčičky-těsně před ukončeným 36tt.Tak asi budu poslouchat dr.že mám opravdu zvolnit-protože do nemocky se mně nechce jak z duvodu domácího pohodlí a starosti o syna tak i finanční stránka není zrovna košér(i když pro zdraví dětiček bych neváhala)ale pokud to mohu nějak ovlivnit,nebudu pokoušet osud.Máme skoro vše hotovo čeká už nás jen malování pokojíčku a přeprava a sestavení postýlek a nějaké dodělávky.

jarkalada
17. říj 2012

@evikj33 tak já ve 34tt, magnézko 6tb denně, ale nic mi po něm nebylo

venuss
17. říj 2012

@evikj33 taky odpočívám.dělám normální domácí práce, ne pořád, a chodím max. na menší nákupy nebo se synem na hřiště, ale teď je zima,tak jsme spíš pořád doma a odpočívám...

adriene
17. říj 2012

No kdyz to tak procitam... pplanovala jsem dochodit mon. tento zimni semestr a pokusit se v kvetnu o sttnice... ale to asi nevypada, co? Kdo vi, jak na tom budu... 🙄

Holky, chci se zeptat... jake pouzivate nebo planujete pouzivat plenky na prebalovani? Ja teda nejsem asi dost bio matka, takze do "latkovani" urco nepujdu... spis mi jde o to, kolik tak je treba nakoupit plen (chci kupovat dopredu), aby se to vyuzilo? Prece jen dvojcata budou mit vetsi spotrebu... jen si tu spotrebu nedokazu uplne dobre predstavit 😉
A mimochodem tento tyden v rossmann velka akce na pleny Pampers... tak chci nakoupit 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru