Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

beruska1982
27. říj 2012

@zvalentova Ahoj,chrastítko do kočárku jsem myslela takovou tu šnůrku na které jsou hračky a dítě na ně šahá.

venuss
27. říj 2012

@zikinka Ono mi nic jineho nezbyde, než se o syna postarat, i kdyz jsem unavena...🙂

roby
30. říj 2012

Ahoj holky, tak zítra nás čeká genetika a screening v I.trimestru. Na jednu stranu se moc těším, na druhou stranu mám trochu obavy, ale to je asi normální🙂 Prosím Vás, nevíte, jak je to s těmi týdny v těhu? Do konce 12. tt mám zavádět Utrogestan 3x2, podle oplodnění jsem dnes 12+1tt, ale na kontrole jsem teď nebyla, takže nevím, jak jsem na tom podle ultrazvuku. Myslím tedy, že už bych zavádět neměla, 12.tt končí v 11+6tt nebo se pletu? Dneska tedy ještě zavádím, protože mi Utrogestan stačí do čtvrtka, tak ho asi doberu a zítra na genetice uvidím, jak naše jednovajky týdnově odpovídají. Kontrolu u své doktorky mám pak v pondělí a podle genetiky uvidíme, jestli se budu muset registrovat do rizikové poradny kvůli tomu, že jsou jednovaječná.

froka
30. říj 2012

Ahoj holky, píšu jak jsem slíbila. Tak genetický screening je za námi. Horní miminko je krásné, zdravé, měří 5,25cm. Dolní miminko je bohužel menší už o týden (minule o 3dny), nevyvíjí se dobře a nemá skoro žádnou plodovou vodu. ☹ Dle dr. nemůže přežít, s největší pravděpodobností se přestane vyvíjet a vstřebá se. Kontrola na genetice za 14dní. Kdyby to samo nevzdalo, tak by nás asi čekala redukce. Jsme v péči přímo prof. MUDr. Jiřího Šantavého, CSc., přednosta kliniky, tak aspoň tak. Jsme rádi, že jedno miminko je zdravé a pěkně se vyvíjí. Ale teď bude zase čekání, zda se to vyřeší samo nebo se tomu bude muset pomoct. ☹ Snad vše dobře dopadne a budeme mít alespoň jedno miminko 🙂

evikj33
30. říj 2012

@roby Já myslím že se nic neděje když to dobereš a pak už nedáš nic,těch pár dnu takovou roli nehraje.Jinak držím pěsti at hezky rostete a jste bez potíží 😉

evikj33
30. říj 2012

@froka Je to asi klasickej s.mizejícího dvojčete-většinou se to rozhoduje do 14tt což by u tebe odpovídalo.Určitě si to pan doktor pohlídá a pokud bude nutná redukce,tak ji udělá-hlavně že je 1miminko v pořádku a hezky roste.Ted určitě budou dělat vše aby se druhému muminku dařilo co nejlépe a dobře to dopadne.Držím pěstičky at to příroda vyřeší sama.Pak dej vědět jak pokračujete.Myslím na Vás.

froka
30. říj 2012

@evikj33 Děkuju 🙂

jarkalada
30. říj 2012

@roby já jsem utrog. brala až skoro do konce těhu, takže těch pár dnů opravdu neřeš, tím nic nezkazíš 😉

adriene
30. říj 2012

@froka Dekujeme za zpravu 😉 Ano, vypada to a syndrom miz. dvojcete. Drzim palce, at vse dobre zvladnete a alespon jedno miminko je zdrave a bude vam delat radost 🙂

froka
30. říj 2012

@adriene Děkujeme. Snad se konečně dočkáme štěstí 🙂

maja89
1. lis 2012

Ahojky holky, dne 18.10.2012 se zapsal do našich srdcí jako nejkrásnější den 🙂 Rozrostla se nám rodinka, a hned o dvě nádherná miminka. Jako první na svět v 7:53 přišla Natálka s 2500 g a 47 cm a hned po ní v 7:54 Lilianka s 3250 g a 49 cm 🙂 Holky jsou narozené v 38+2 týdnu. Už jsme doma a užíváme si kolotoč kolem holek, naštěstí jsou zlaté a víme o nich, jen když nestíhám krmit 😉

maruja
1. lis 2012

@maja89 velká gratulace, máte podobné váhy jako my 😉

adriene
1. lis 2012

@maja89 Moc gratuluji... nadherne vahy, nadherne zpravy! A drzim palce, at vse jde bez problemu a klidne nadale 🙂

evikj33
1. lis 2012

@maja89 Krásná Novina moooc gratuluji a přeji holčičkám at jsou zdravoučké,at jim chutná a mají Milující rodče 😉

roby
1. lis 2012

@maja89 velká gratulace, přejeme hlavně zdravíčko a ať vám holky dělají samou radost🙂
@froka to mě mrzí, ale hlavně že je jedno miminko vpořádku a určitě vám bude dělat jen radost, držte se

No a zprávy od nás🙂 včera jsme byli na genetice a screeningu v I.trimestru, všechno dopadlo krásně, testy vpořádku, obě mimnka jsou stejně velká, CRL 6,0cm a dokonce pan doktor objevil, že každé má svůj vnější a svůj vnitřní plodový obal a viditelnou, dost silnou přepážku mezi sebou, takže to je ta nejlepší varianta. Začali spekulovat o tom, jestli jsou tedy jednovaječná nebo dvojvaječná, což tedy nevíme, jak by se mohlo stát, i když říkali, že i to se může stát (buď omylem přenos dvou embryí nebo se mi mohlo jedno vajíčko uvolnit dřív a čekala tam na něj spermijka a bylo🙂, no uvidíme, to je jedno, nějak to neřešíme, hlavně že jsou mimísci vpořádku. 27.11. tam jedu ještě na kontrolní ultrazvuk, kde definitivně potvrdí zygozytu a pohlaví a rozhodnou, jestli bude nutná riziková poradna. Teď v pondělí jedu ke své doktorce na kontrolu.

Jak jste tady psaly o té váze, já jsem dnes 12+3tt a váhu mám pořád na 50kg, při výšce 165 cm, ale mimča rostou krásně, takže zatím asi berou stále ode mě. Bříško mi roste, je to vidět hlavně večer po celodenním jídle, to mám skoro 51🙂 Když jsem měla hyperstimulační syndrom měla jsem 52, pak jsem to zhubla zpět na 50 a teď je to takhle.

adriene
1. lis 2012

@roby Gratuluji ke krásným zprávám 🙂
No podle toho co píšeš... každý má svůj vnější i vnitřní obal? To vážně vypdá spíše na dvojvaječná děcka :D
Každopádně moc gratuluji, důležité je, aby vše dobře pokračovalo 😉
A s váhou jsi tedy moc nezahýbala... já tedy zpočátku hubla, kvůli zvracení, ale teď už mám slušně dohnáno a možná i předehnáno 😀

barusmackova
3. lis 2012

@froka ahojda tak to je ni lito ale trochu so me vydesila protoze na utz v 8 tydnu mi dr rekla ze jedno se ji zda o 5 dni mensi jen mi rekla ze se uvidi za mesic ze s muze vse srovnat treba jen bylo jinak natocene takze cekam na 22.11. Kdy se dozvim vic to jsem si nemyslela ze se to takhle muze stat srdicka meli obe nasi no uz aby byla dalsi kontrola a tobe drzim palce aby vse bylo v poradku

barusmackova
3. lis 2012

Fakt nechapu ze me dr neinformovala tom ze kdyz je jedno mimco mensi ze muze byt neco spatne sice ted na to akorad budu muset myslet ale mela me to rict

adriene
3. lis 2012

@barusmackova Tak ona tě jistě nechtěla nervovat, či nějak stresovat. Jistě ti snad ale řekla, že dvojčata jsou riziková a co se každého těhotenství týče, tak rozhodující je především prvních cca 13 týdnů, kdy se vše zakládá, tvoří a než se podstoupí první screening. Tak buď zatím v klidu, hodně odpočívej a nech to vše na přírodě 🙂

adriene
3. lis 2012

@barusmackova Jinak mě též nic neřekli... jen o té rizikovosti se zmínili... asi především proto, že sdělení, že jsou tam dvě je většinou samo o sobě pro nastávající matku šok. A také byl. A jelikož já jsem od přírody dost zvědavá, sedla jsem k internetu a hned si vše našla sama. Takže jsem se vystresovala hned pěkně doma, v klidu 😉

barusmackova
3. lis 2012

@adriene jo to mas pravdu musim pockat na dalsi kontrolu uz aby to bylo

evikj33
3. lis 2012

@barusmackova Tak mně nato dr.upozornoval hned jak se ukázala srdíčka,že se to muže ještě změnit do toho cca 14tt nejčastěj.Tak jsem každou kontrolu chodila z obavou zda jsou stále dvě a v pořádku.Naštěstí se vše obešlo bez potíží,akorát manža do toho screningu pořád nechtěl brát na zřetel že už dvě zustanou,tak nějak to přijal až po tom ´vyšetření. Hlavně bud v klidu,stejně nic neovlivníme,skus se prostě těšit a věř miminkum.Já tak nějak podvědomě jsem od potvrzení věděla že zustanou s náma 🙂

barusmackova
4. lis 2012

@evikj33 tak to mame asi uplne stejny chlapy protoze ten muj taky porad rika ze tam bude jen jedno ale ja mam i dobrej pocit ze jsou v poradku teda doufam a uz aby bylo 22.11. A dalsi utz

roby
5. lis 2012

Ahoj holky, trápí nebo trápil Vás nějakou výtok při těhotenství s dvojčaty, Dneska jsem byla na kontrole u doktorky a mám takový žlutý výtok, chvíli jen žlutý, pak zase žlutý+vodový průhledný, ráno někdy zakalený, Doktorka mi udělala stěr, na výsledky mám volat za týden, jinak na kontrolu jdu až za tři týdny, nemá se chodit častěji?

evikj33
5. lis 2012

@roby Jj výtok mám taky,zezačátku s Utroše ale i ted,pokud nepálí nebo nesvědí prej to není problém.Dr říkal že to bývá překrvením a tlakem prcku.Takže zdar intimkám 🙂 Jinak pokud je infekční dá se přeléčit,hlavně se to kontroluje pak před porodem.

adriene
5. lis 2012

@roby Toto me netrapi, ale kamaradka cekala jedno dite a mela je cele tehu, dokonce to resily i s gyn nejakymi mastickami... Ja chodim na velke UZ a kontroly do pren poradny jednou / 14 dnu. S dvouvajkami chodi holky mam dojem s intervaly 3-4 tydny. Pak budu chodit kazdy tyden.

brasilka
5. lis 2012

@roby já na výtok taky trpím ale až tak od 20 tt.. Dr mi skoro na každé kontrole brala stěry - pro jistotu kdyby tam byla infekce... Ale nikdy se to nepotvrdilo.. Vždy byl nález čistý. Prý může být masivnější výtok díky tomu, že jsou v děloze dvě děti.. Pochopila jsem to tak, že některé látky se vylučují od dětí spodem...
Jinak ty kontroly - do 20. tt jsem chodila taky jednou za tři týdny.. Pak po dvou týdnech... a teď na konci chodím každý týden.. Ale co doktor to jiný přístup..
Přeji ať je vše v pořádku 🙂

evikj33
5. lis 2012

@roby Já taky na začátku chodila co 3-4týdny a od 26tt už to mám co 14dnu. 🙂 @brasilka Tak to se držíte pěkně,už to máte za pár a budete se těšit s miminkama v náruči.Moc přeji pohodovej porod a 6nedělí 😉 A pupík máš taky krásnej na dvě mimi já už mám ted ve 28tt 120cm a pupek leze ven,je to asi i tím že už je to druhé těhu 😅

barusmackova
6. lis 2012

Holky musim vam ukazat co se mi stalo v noci jsem se vzbudila a toto https://fbcdn-photos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-... myslela jsem ze je neco spatne ale nic me nebolelo no na 10+2tt to je mazec co

beruska35
6. lis 2012

Ahoj budoucí maminky dvojčátek, kdyby jste měla některá zájem prodávám věci po našich dvojčátkách https://www.modrykonik.cz/bazar/prodejce/berusk.... Tak se mějte a pěkné těhulkování.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru