Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

evikj33
26. lis 2012

@barusmackova Ahojky já poprvé postřehla takové slabší vlnění cca v 15tt jsem myslela že blázním,ale dr.říkal že je to možné,hlavně pokud už dítko máš že pak to postřehneš odost dříve.Jinak jsem četla o tvém EKG-hlavně že je Ok,já měla okolo 12-13tt také problém s tlakem a motákama,bušením-už mně chtěl dr.dát holtra,ale nakonec se to srovnalo samo a zjistila jsem že mně to dělal asi Utrogestan co jsem brala cca do začátku 12tt.Ted je to celkem Ok jen občas to skočí ke 130ale spodní drží max.85 dnes jsem měla dokonce 125/75 a neříkal že se máš kontrolovat popř.přeměřovat tlak?(vím že nato v těhu ještě píší dopegyt)

barusmackova
26. lis 2012

@evikj33 ahojda ja mam tlak prave nizkej doporucila me aspon jedno kafco za den a zatim se uvidi az jak dopadne krev na ty mineraly ona to muze delat i ta stitna zlaza

evikj33
26. lis 2012

@barusmackova A s tou štitkou chodíš pravidelně? Já chodila co 6týdnu na krev a kontrolu a upravoval mně dávkování letroxu až do 26tt

barusmackova
27. lis 2012

@evikj33 jojo minuly mesic jsem byla na odbery a ted jdu pristi tyden ona me stitnou dela moje obvodni doktorka tak to mam prijednom jak to ekg tak tohle je hodne dobra a spolehliva a stitnou mam po mamr a babicce a tu aritmii zas z tatovy strany fakt sami lepsi a muj bracha nic z tohodle 😀

dodinka87
27. lis 2012

Ahojky holky 🙂 muzu se k vam pridat,,,,jsem 9+6 a vcera nam pan dr.rekl ze cekame jednovajecna dvojcatka,,,jsme nadseni jen mam taky strach aby vse bylo oki a miminka pekne prospivala.Maji oba 2,5 cm v prosinci jdu na screening,tak snad vse dobre dopadne.Obrazecek mam na lednici a nemuzu se vynadivat takovy malinky snehulacci 😉 😉

adriene
27. lis 2012

@dodinka87 Gratuluji Ti moc a moc! Také čekám jednovaječná dvojčátka 🙂 A jak to máte uvnitř? Jednu placentu, vak a dva vnitřní vaky? Nebo jinak? 😉

dodinka87
27. lis 2012

Moc dekuji..toto my doktor nerikal..jen ze jsou jednovajecna a ze budou obe pohlavi stejna a budou i stejna jine informace ocekavam az na tom screeningu.Jinak jsem opravdu rada,manzel je stastnej.Jinak ty jsi asik uz po trimestru nebo mene?

dodinka87
27. lis 2012

Se ptam hlavne ze to tam vidim pod tvym profilem..:D Jen se zeptam vse u tebe probiha dobre bez nejakych vaznejsich starosti? Moc ti preji zdrava miminka 😉

barusmackova
28. lis 2012

@dodinka87 ahoj vitam te tak tu aspon uz nebudem nejmladsi dvojanci a mas je prirozene nebo na umele? To je krasny jednovajecnacci budou uplne stejny to je nadhera moc gratulujeme

barusmackova
28. lis 2012

Ty jmeeeena to me dava zabrat vubec nevim a kdyz neco pred chlapem reknu tak to je hned NO TO SES ZBLAZNILA 😀 tak fakt asi budem davat jmena na sale nebo nevim on sam nevi co by se mu libylo a me odsuzuje za NELLU A ELLU i kdyz vime ze bude parecek nejspis na tenhle muj napad nezapomene a neproslo by me to ani za nic 😀DDD a jak jste na tom vy

evikj33
28. lis 2012

@barusmackova Ahojky ani nemluv se jmenama jsme natom podobně,nejdřív se mamža nechtěl bavit že je brzo,pak se nějaká plácla a ted je zas vše jinak 😅 ale včera už jsem řekla dost a definitivně už se to rozseklo(alespon doufám) Takže to nakonec bude Eliška a František 😎

adriene
28. lis 2012

@evikj33 Ale to jsou úplně jiná, než na začátku, ne?? 😀 😀 My měli pro dívky vybráno Elizabeth a Anna, pak jsem zjistili, že to teda budou kluci... tam jsme chvíli bojovali, nakonec z toho máme: Lukáš a Štěpán 😉
@dodinka87 To, co je pod jménem, platí 🙂 , jsem teď 22+4 , už to letí. Zatím u mě probíhá vše v pořádku, první tři měsíce jsem bojovala s extrémní nevolností, pak se to kolem 15. tt obrátilo a je klid. Takže kromě zvětšujícího se břicha a bolestí v zádech je to OK. U jednovaječných dvojčat bys měla být více sledovaná, oproti 2vaječným hrozí více komplikací, jako: transfuzní syndrom (ten po celou dobu těhu), pak větší riziko vývojových vad, atd. Ale to ti asi vše řekne Dr. 🙂 Určitě si nejvíce oddychneš po prvním screeningu 😉 Těhu s jednovajkami se má ukončovat mezi 34-36 tt sekcí, právě kvůli tomu, že hrozí transfuzní syndrom a mívají jen jednu společnou placentu.

dodinka87
28. lis 2012

@barusmackova ....Děkuji za uvítání 🙂 ..noo se nám to tak povedlo,sme se snažily 3 měsíce s ovu testama a když sem to nejmíň čekala a měla nejvíce práce tak se to povedlo,,prvně se byla na utz v 6 tt pak v 7 tt to byly majinký a nějak u sebe schovaný že to ještě nepoznal noo a teď sem 9+7 (dnes) a už tam tak kráásně byly vidět.Hlavně ať už uteče ta kritická doba.. 😎

dodinka87
28. lis 2012

@adriene Noo něco malinko my takhle říkal,,ono to člověka nepovzbudí když na tebe vysypa všechny negativní vlivy které se mohou přihodit,já se prostě snažím věřit že snad všechno bude dobréa budeme mít kráásná miminečka..🙂..To je pravda taky si myslím že až bude ten 1 screening zamnou tak se my bude i lépe spinkat..🙂.Jinak pan doktor říkal že pro mě udělá maximum a bude stále sledovat zda nebere něco jeden druhému.Stejně to byl ten nejkrásnější pohled v mém životě když sem viděla jak tam pěkně už to jedno mimi plave těma majinkejma ručenkama..🙂..Jinak jjá už mám venku pupek prej někomu začíná dříve takže fakt to jde už vidět,nevolnosti že bych zvracela nemám od začátku,jen ty pachy my vadí,,že je my sem tam šoufl ale není to tak zlý,teď sem spíš více ospalá aunavená...

evikj33
28. lis 2012

@adriene No však píšu že je nakonec vše jinak 😀 Protože Jana má bratranec a docela často se navštěvujem a Barboru chtěl hlavně manža(já moc né protože má svátek v prosinci) pokud se narodí v lednu bylo by to vše pomalu v jednom měsíci a navíc si umínila bratrancova žena že oni chtějí taky Barboru(čeká to koncem března) a on chodil a pořád do mně a máti rejpal že jsme střelene dávat stejné jméno...až jsem toho měla pokrk,protože jeho ženuška mu řekla že ona nic měnit nebude protože 3letá dcera už říká že je to Barunka a tak to bude že ji nic odnaučovat nebude(přitom jí to sugeruje 5xdenně) 😠 Takže jsme se rozhodli jinak.Ale pěkně je podusím nic jim říkat nebudu at si myslí co chtějí jaká jména máme se doví až jak se prdelky narodí 🙂

barusmackova
28. lis 2012

@evikj33 nasemu jirkovi co vi se libi ondrej a u holek johanka rozarka ale me neeee budem muset napsat kazdy seznam a proskrtavat

adriene
28. lis 2012

@evikj33 To jsou ale rodinné boje!! 😀 ale hezky jsi to vymyslela... já myslím, že bude nakonec spokojenost na všech stranách 🙂
@dodinka87 Hlavně, že nezvracíš... to bych nepřála nikomu, ty stavy 🙂 Uvidíš, že až bude po screeningu, hned to budeš brát vše jinak. Důležité je, že máš dobré lékařské zázemí, že Tě ohlídají a pak už vše poběží jak po drátkách 🙂
Pro mě byl screening takovým mezníkem... od něj jsem se odpíchla 🙂

Jinak já jsem dnes holky po kontrole. Čípek perfektní a děti parádní, stejně velké, živé a zdravé 😀 Nic, co by nasvědčovalo transfuznímu syndromu či jiným nedostatkům. Tak zas na kontrolu za 14 dnů 🙂

kacikaci
28. lis 2012

ahojky, mohu se k Vám přidat? ještě teď tomu nemohu uvěřit, ale i k nám zavítala dvě miminka najednou - dvouvaječná..dneska jsme 8+1..nejlepší na tom všem je, že máme doma roční čertici, takže si vůbec nedokážu představit, jak to všechno zvládneme..těhu bylo plánované, ale jen do jisté míry že :D

adriene
28. lis 2012

@kacikaci Moooc gratuluji a samozřejmě vítej!! 🙂 Téééda, najednou se to tu teď dvojčaty jen hemží, to je dobře 🙂
Jasně, že jste asi plánovali... ale takhle asi ne 😀

evikj33
28. lis 2012

@kacikaci Vítej a plánovaly jsme víceméně vechny a všechny jsme pak byly překvapené 😀 Hlavně at nám miminka rostou a jsou zdravoučká-příroda nás obdařila protože naznala že jsme velké holky a že to zvládnem 😉 @adriene Tak super gratuluji ke kontrole a čertíkum a přeji sladkéj zážitek při OGTT 😀

adriene
28. lis 2012

@evikj33 Děkujeme... to bude cucu 😀

kacikaci
28. lis 2012

@adriene
@evikj33 díky za uvítání..my se s manžou z toho ještě probíráme 😀 a já teda vydýchávám nevolnosti..při prvním těhu mi bylo na začátku taky zle, ale takhle teda neee, tak doufám, že to brzy přejde, zvracím už třetí den všechno co přijmu, tak se bojím, aby mimísci měli všechno, co potřebují..a dohodli jsme se, že rodině tu radostnou událost oznámíme pod stromečkem, snad stihneme do té doby 1. screening, tak jsem zvědavá, co na to babičky a dědové budou říkat 😀

evikj33
28. lis 2012

@kacikaci To je většinou u dvojek pruvodní jev časté zvracení já jím trpím ještě ted,ale je to odost lepší než na začátku. 😉 Prej je to znak prosperujícího těhu a miminka si berou co potřebují z tvého těla,takže ty bys měla zobat nějaké ty těhu vitamíny,hlavně listovku protože pro dva to pokrejt pestrou stravou(navíc když zvracíš) je docela těžké 😅

dodinka87
28. lis 2012

@kacikaci Taky mooc gratuluji a zároveň přeji jen a jen to nejlepší a hodně zdravíčka..🙂

adriene
28. lis 2012

@kacikaci Zvracela jsem do 15.tt, a to vážně hodně :( Tobě tedy přeji úplně jiný stav, hlavně ať Tě to brzy přejde. Jez jen to, po čem ti není zle, ostatní se srovná později. I ty živiny, váhu... to vše pak doženeš 😉 Jak říkala @evikj33 , chce to kyselinu listovou, první 3 měsíce a pak i nějaké vitamíny pro těhu 🙂

kacikaci
28. lis 2012

@adriene díky, listovku beru, i když je teď problém spolknout i tu tbl.
@dodinka87 díky!
@evikj33 ještě teď? ty brďo, to mě mrzí ☹ je to náročné, ale mimísci za to stojí 😉
taky Vám všem přeji klidné těhu a zdravé dětičky

jaká je pravděpodobnost, že se dvojčátka proderou na svět v termínu? asi mizivá co? když jsou tam dva, jdou o něco dřív? honí se mi hlavou tolik otázek a myšlenek 😝

adriene
28. lis 2012

@kacikaci Ono hodně záleží na tom, jaké jsi konstituce, zda jsi první mimi donosila? No a pak záleží, kdo se o tebe stará... jsou i případy, že matky s dvojčaty rodily skoro v 40.tt... ale není to moc dobře. Normálně se to těhu ukončuje max. v 38.tt ... a pokud se jedná o jednovaječná dvojčata, tak tam se má ukončovat těhu sekcí mezi 34 - 36 tt, a to především kvůli té jedné placentě, která ke konci nestíhá vyživovat obě děti, tak aby se něco nezanedbalo 😉 Jinak předčasné porody nejsou výyjimkou...

evikj33
28. lis 2012

@kacikaci Je to jak píše @adriene Nejdéle do 38tt dvojvajky Tak mně to řek i muj gyndr,akorát že u dvojvajek je možnej i spontální porod nemusí být CŘ jde o natočení hlavně 1plodu v době porodu,ideální je když jsou oba hlavičkama(což jsem měla ted na poslední kontrole)tak tajně doufám že už se moc točit nebudou 🙂

rychetkami
28. lis 2012

@kacikaci já jsem svá dvojčata rodila 38+2

evikj33
28. lis 2012

@rychetkami Jé a rodila jsi spontalně nebo to byl plánovanej CŘ,vyvolanej porod?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru