Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

adriene
1. pro 2012

@barusmackova No super a kdy jedete? Pak dej info 😉

koksi
4. pro 2012

ahoj holky...taky čekáme dvojčata ,-) asi jednovaječný... nějak se ze začátku dr.nemohli shodnout ale přiklánějí se k jednovječným 😀 a termín je konec unora. Nicméně min.týden na KO mi dr. řekl že jedno mimčo je už hlavičkou dolů přichystané v porod.cestách... druhé je konec pánevní.. chci se zeptat maminek co už rodily.. můžete to znamenat -když už to jedno je takto připravené že můžu rodit už během prosince?? trošku mě to děsí.. Čípek už mám prý hodně zkrácenej a měkkej. Zítra jedu na velký UTZ tak se dozvím aspon váhy...neboť před 2týdny neměli ještě ani 1kg :-/ tak bych teď rodit ještě nechtěla.. ikdyž na druhou stranu i bych se těšila, břicho mám teda mega velký..ale zase ať jsou ještě tam kde jsou...a vše se jim pořádně vyvine... nějak bych měla strach kdybych teď porodila aby byli zdraví/é. Takže holky co myslíte?? a taky další otázka.... uvažuji o koupi kojícího polštáře pro dvojčata..je to docela drahá investice... a tak nějak se bojím že třeba kojit ani nebudu, že budou nějaké problémy nebo prostě to nepůjde, nebo když se narodí dřív tak vlastně jim budu mlíko odstříkávat tak aby se vůbec naučili sát... takže vlastně nevím jestli ten polštář řešit nebo to nechat být a koupit až po porodu, až se uvidí co a jak... no mám z toho trošku hlavu jak balon 😀 jinak máme doma už 3 děti a ty jsem kojila v pohodě všechny do 1roku. tak díky za reakce ,-)

koksi
4. pro 2012

😒 nechodím sem tak často takže nevím..jak to, že se mi u ikonky nezobrazují děti když si na ni najedu? nebo to nevidím jen já ale vy ano?? 😎

koksi
4. pro 2012

a ještě takový možná blbý dotaz 😀 je lepší dvojčata oblíkat uplně stejně nebo raději v odlišných barvách?? líbí se mi když jsou stejného pohlaví dvojky oblíkaný stejně ale z toho praktického hlediska nevím jestli to není spíš na škodu 😀 jakože ráno vím co jim obleču tak přes den je aspon v jiným oblečení poznám 😀 ale možná je to jen moje domněnka 😀

evikj33
5. pro 2012

@koksi Nevím jak jsi natom,ale pokud je čipek zkrácenej měla bys asi hodně odpočívat,možná být i v nemocnici,já jsem ve 32tt a zatím dobre a čipek drží-kojo polštář jsem sehnala skoro novej z druhé ruky na Aukro.cz a pokud jsi už uspěšně kojila,mělo by to jít i u dvojčat.Pokud jde o oblékání je to jen natobě,mně se také stejně oblečení prckové zamlouvají,ale nevím u malejch to stejně asi neklapne,pač asi nebudou ublinkávat a kakat stereo 😀 takže asi během dne budeš ruzně převlékat.Možná později to pujde a pokud jsou jednovajky a doma je v poho.rozeznáte tak klidně stejně vyfešákovat 😉 Pokud jde o děti musíš to zadat do svého profilu i termín porodu a budou se zobrazovat tt.Přeji at prckové nespěchají a ještě se u maminky hezky dopékají 🙂

adriene
5. pro 2012

@koksi Ahoj a vítej 🙂T

adriene
5. pro 2012

@koksi Ahoj a vítej 🙂 Také čekám jednovajky, termín mám konec března, ale počítám (když to všechno dobře dopadne), konec února.
Zatím nakupuji oblečení vždy dvojmo, něco jsem dostala i po jednom dítěti, takže to bude tak různě, jak to přijde pod ruku, ale určitě plánuji oblékat stejně, líbí se mi to 🙂
Kojo polštář jsem také koupila použitý, ale jen 2 měsíce, je jak nový, takže super 🙂 Mám foto v albu, pro inspiraci.
S tím zobrazováním tt je to tak, jak píše @evikj33, najeď si na profil a zadej si tam termín porodu a ty ostatní údaje. Pak by se ti to mělo zobrazovat.

gyty
5. pro 2012

@barusmackova ahoj
tak sem se po case zase ukazala. mam za sebou utz na projasneni sije nebo tak nejak nejaky screening v 1.trimestru...pry vsecko v poradku. Akorat na kazdem utz co jsem zatim byla je jedno mimco vylozene hodne ale hodne aktivni v podstate tam skace a mrska nozickama a rucickama jako kdyby boxovalo a to druhe budto spi a neda se vzbudit nebo se sem tam malicko pootoci a zase vypada ze spi....dr. je popisovala jako plod A a B a sama rikala ze to jedno je spici a to druhe hodne aktivni. mam ted trochu strach ze to jedno stale spinka....mate s tim nekdo zkusenost? jak vase utz? a taky to ospale miminko je pry ulozeno hodne nizko v deloze. pry to je duvod ze stale spinim a nekdy krvacim. co to vubec znamemena? me rekla ze je to jen konstatovani. ale nevim. jinak se mi zatim nevolnosti neupravili spis mam pocit ze se to zhorsuje...a navic se do toho pridavaji silene migreny. nic moc. a ja se tesila ze po prvnim trimestru se to upravi!!!

evikj33
5. pro 2012

@gyty Tak super že jsou miminka v pořádku,unás je taky mimi A a B a mimi A je slečna a ta se také méně vrtěla a B je klučík a ten dováděl víc,nemusejí mít stejnou aktivitu.Ted když už cítím pohyb jsem se nato ptala i dr.že se mně zdá že malou cejtím méně a on říkal že je to tím jak je uložená a také že má možná placentu na zadní stěně.Jinak nevolnosti u dvojčat opavdu přetrvávají déle já je mám poránu ještě dnes,hlavně jak jsem ted trochu nachlazená a frkám.Jinak na migrénu mužeš zkusit Paralen alespon občas,mně to pomohlo a pak se to zlepšilo.Pokud jde o uložení,tak to moc neporadím asi je mimi nějak natlačeno na placentu a měla bys hodně odpočívat než se trochu pošoupne-nejlépe ti to asi objasní tvuj Gyn.

gyty
5. pro 2012

@evikj33 jee to je na prd kdyz je clovek nastydlej! 😒
my se nastesti drzime i malej zatim dobry 😉
dr taky rikala ze muzou mit kazdy jinou aktivitu, kdyz jsem cekala malyho tak ten sebou prave porad mrskal jak ryba na suchu a tak kdyz jedno mimi je jeho verna kopie a to druhy uplnej opak ... tak sem v tom hned hledala neco divnyho. jinak placenty maji pry obe mimca vpredu. ja tomu za mak nerozumim...ale hlavne ze je to v poradku. taky rikali ze to vic aktivni mimi je o malinko vetsi. od zacatku jsou o tyden vetsi nez vychazi podle vypoctu dle ms. ale to je asi normalni kdyz je pri KET zavadeli tak meli myslim pet nebo sest dni takze to je asi v poradku.
ja se bojim cokoliv vzit ale dneska mi dr taky rikala ze paralen muzu. tak to zkusim. v noci sem kvuli ty bolesti hlavy ani nespala a prez den chodila jen tak napul protoze sem myslela ze se mi hlava rozkoci. neco silenyho.
od kdy si citila pohyby?
pry u druhyho tehu se citi pohyby driv nez u prvniho.
tak se tesim. 🙂

evikj33
6. pro 2012

@gyty Já cítila pohyb už kolem 15tt jsem si myslela že jsem blázen,ale pak jsem se ptala dr. a říkal že je to možné,no bylo to jen sem tam takové zavlnění uvnitř,ale věděla jsem že to není zažívání a bylo hned líp 😀 Jak už osobě davaj vědět člověk je kapku klidnější.U placent je hlavně duležité že jsou nahoře.Jinak naše prdelky jsou taky větší cca o 4dny oproti termínu MC.A klučík je od začátku o pár gramu větší,ale není to nic zasadního jen cca20-30g Maly je ve školce,aůe je to jak na houpajdě týden doma týden školka,ted se drží už 2týden tak snad už se to zlomí,kucal měl rýmu,pak začal i manža a ted já,ale naštěstí to není s teplotama a už to odezníva.Zvládli jsme to všichni bez ATB.

gyty
6. pro 2012

@evikj33 jee tak to uz se tesim!
ja u prvniho tehu cejtila prvnni pohyby v 16.tt a tvrdili mi ze to je nesmysl, ze sem prvorodicka a jako takova v 16tt nic cejtit nemuzu! ale byl to prcek! tak sem zvedava na ted!
blby je ze ted menim dr kvuli stehovani a kvuli vsemu tomu budu mit mezi kontrolama asi 5 tejdnu
sem z toho nervozni
ted sem byla na usg a na kontrolu k novymu dr pudu az po novym roce!ale pry bych mela jit po 3 tejdnech...
tak mam strach
ale nejde to jinak vymyslet ☹

evikj33
6. pro 2012

@gyty No jde to udělat jen tak že skákneš na pohotovost že tě bolí bříško,zaplatíš 90kč,ale měli by tě zkontrolovat,je to taková nouzovka,ale za klid to stojí.Já to nepotřebovala,ale některé holky co měly pocit že se něco děje to tak udělaly.Nikdo ti nemuže nic říct. 🙂

gyty
6. pro 2012

@evikj33 no to je fakt jenze ja na svatky jedu k pribuznym do ciziny...prave to to zkomplikovalo a do toho zmena dr a volny terminy staryho a novyho a uz je to !! smarja nejdriv mi to prislo jako dobrej napad ale ted jak vo tom premejslim tak zacinam panikarit!

evikj33
6. pro 2012

@gyty Musíš být v klidu,pokud je vše v pořádku neplaš,a pokud bys měla nějaké podezření připlat cest.pojištění a popřípadě skákni,ale myslím že by mělo být vše Ok,krom nevolností jsem problém dosud neměla,tak si říkej jako já že je vše v poho a prdelky rostou.Musíš být hlavně v pohodě a nic netahat a nestresovat-to je hodně duležite.Sebou vem paralen,těhu vitamíny a hořčík,na nevolnost zkus lízatka gravipop a docela mně pomáhal těhu čaj od Leros.Ale pila jsem ho většinou vlažný,nebo studený. 🙂

gyty
6. pro 2012

@evikj33
ach jo mas pravdu...
hlavne v klidu
jo pripojistim se s tim pocitam maj nejaky pojisteni pro tehotny do 24 tt pak uz se to sjednat pry neda ale me to vyjde vracim se v 16tt
jo jinak tehu vit neberu! jen kys listovou ! v lekarne mi to rozmluvili ze pak jsou mimca zbytecne prerostly pri porodu a dr mi rekla ze pry bych pak mela moc ty kys listovy...tak nevim!
ale zase kdyz jsou to dvojcatka tak bych asi mela ne?
dr mi rekla ze jestli normalne zdrave jim a nic nevynechavam tak vit jsou zbytecny...sama z toho nejsem dvakrat moudra. ale pravda je ze mi silene padaj vlasy i kdyz to muze bejt i tema hormonama....uz sem to nechala zkratit ale stejne to nepomohlo asi za chvili vyplesatim.... 😅

adriene
6. pro 2012

@gyty Těhu nevolnosti jsou hrozné... dá se říct, že mi na to nezabíralo skoro nic ☹ Lízátka nic moc, čaje také nic moc... prostě jsem se to snažila přežít... Trošku bych vyzdvihla to, že jsem si dělala do džbánu vodu s ledem a citron rozkrájený na čtvrtky. Či půl grepu vymačkaného do studené vody... To mi to trochu zmírnilo. Ale každý reaguje trochu jinak, musíš vyzkoušet, co pro tebe bude nej 😉
Také jsem měla hrozné migrény, jak píšeš. Samozřejmě jsem se i bála cokoliv vzít, abych nějak neublížila miminkům. Paralen ale nezabíral a doktorka mi pak řekla, že jeden Ibalgin občas nemůže uškodit. Tak jsem občas vzala i ten, a byl klid. Obrovská úleva...
Budu také prvorodička. Jak jste se tu bavily o těch pohybech... Nejsem k sobě moc citlivá, spoustu věcí přehlížím a ignoruji. Ale první pohyb jsme cítili s manželem spolu. On přiložil ruku na bříško a jeden z kluků zrovna kopl. To byl 16.tt. Byli jsme z toho dost vykulení 🙂 Pak jsem asi 2 týdny nic necítila... či jsem tomu nevěnovala pozornost a pak se to postupně více rozjelo. V tom 16.tt to musel být od toho prcka asi super výkon, že jsme to cítili oba. Zřejmě zdravil 🙂

adriene
6. pro 2012

@gyty Tak já bych ti asi vitamíny doporučila... už z logického hlediska... skoro nic nejíš, zvracíš... takže o pestré stravě nemůže být řeč, navíc dvojčátka nebývají přerostlá, naopak... tudíž pokud naberou nějaké ty gramy díky vitamínům, jen a jen dobře. I pro tebe, aby ti nepadaly vlasy a nekazily se zuby... Já brala do 12. tt jen samotnou kyselinu listovou, tu jsem pak vysadila a rovnou jsem najela na vitamíny. Tudíž oboje neberu. Ona se stejně listovka má brát jen do toho cca 12-13. tt.

gyty
6. pro 2012

@adriene me v institutu kde delali KET rekli vsecky leky vysadit ve 12tt jen kys listovou brat az do konce tehotenstvi...
tak prave nevim jeste jsem se nedivala kolik ji je v tabletce a kolik v tech tehotenskych vitaminech...
tak nevim
co se tyce stravy tak me zabira prave to ze jim
malo ale v podstate porad takze i pribiram. kdyz jsem cekala malyho tak jsem naopak v prvnim trimestru nepribrala nic a to me spatne vubec nebylo
zato ted je mi jak pri jizde na horsky draze ale kdyz kazdych 15 min neco soupnu do papule tak se to da zvladnout a muzu uvarit a tak ale nekolirat za den se to zhoupne bohuzel tak moc ze to nevydrzim a bezim....a nebo jen lezim a snazim se nemyslet na to ze bych mohla bezet ....
ale presto pribiram protoze musim kazdou chvili neco jist
tak vidis 16tt a taky si to poprve citila!!! a me tvrdili ze je to holy nesmyls! lezela jsem v nemocnici protoze jsem zacala silne krvacet / u toho prvniho/ a tam jsem jim to hlasila a personal se mi smal ze sou to prdy!!!!
😖 😨
vitaminy mam doma tak nevim jestli mam listovku vysadidt a brat vitaminy nebo to brat dohromady.....muzu se kys listovou predavkovat nebo se vylucuje?

evikj33
6. pro 2012

@gyty Souhlasím s @adriene Vitamíny se určo hodí,nemusíš je brát denně pokud máš strach z velkejch miminek,ale ber v potaz že jsou dvě a to ta váha bude určo jiná,navíc mně taky trochu padaly vlasy a krvácela dásen.Takže já beru a zatím jsou miminka v pruměru. a hlavně dvojčátka se rodí většinou dříve nejméně o 14dnu,takže nebudou mít čas přerust.Skus to třeba střídat jeden den jen Listovku a druhej zas jen vitamíny

gyty
6. pro 2012

@evikj33 to je fakt na stridacku. a s tou vahou to vim, to se nebojim jen to pisu ze to rikali v lekarne ze mi to skoro rozmlouvali...
jinak me taky zacali krvacet dasne....
musim k zubari na nakou tu tehu kontrolu ale ma cas az po novym roce tak s tim nak musim vydrzet

evikj33
6. pro 2012

@gyty Mně nato hodně pomáhal zelenej Elmex a třeba trochu citronová štáva,prej stahuje dásně.Je i Elmex voda,ale to jsem nezkoušela a u zubajdy jsem byla a v pondělí jdu podruhé-pozvala mně at ještě dojdu jednou že jak budou prckové nasvětě nebudu mít tak honem čas,tak at nemám velkou prodlevu 😉

adriene
6. pro 2012

@gyty Zkus si to dát do googlu... či jinde, já teď opět koukala a opravdu je lepší ji brát jen 1. trimestr a pak přejít na nějaké těhu vitamíny... Femibion, nebo levnější Mamavit. Dohromady bych to ale nebrala, to zas ne...

Z těch diskuzí třeba zde:http://www.mojetehotenstvi.cz/do-kdy-kyselinu-listovou
http://www.emimino.cz/diskuse/jak-dlouho-brat-k...

Ona je v těch vitamínech totiž obsažená v dostatečné denní dávce, plus navíc i železo a jiné potřebné... Já byla před začátkem těhotenství také proti vitamínům, protože se říká, že po nich děti hodně narůstají, ale když jsem zjistila, že čekám dvě a že budu rodit předčasně a děti nebudou zas až tak velké, po vitamínech jsem sáhla... Logicky to k tomu směřuje 🙂

gyty
6. pro 2012

@evikj33 vyzkousim! stejne musim do lekarny mam si koupit neco na cestu at sem v nemecku radsi vybavena! tak se poradim. jinak si mam koupit naky boraxinovy globule. rikala sem po tel ze me to kapku zaclo dole svedit a taky pri kultivaci nasli snad nakou candidu a a taky ureaplazmu ale ta se pry da prelecit az dyl ze je este brzo kvuli mimcum tak na tu candidu ze si muzu vzit ty globule. fakt jim to nic neudela? ja to neznam. nikdy nepouzila....
jo a este otazka, strasne rada plavu, ale nevim jestli to neni ted do bazenu nebezpecny, chodite plavat? me to hrozne chybi ale bojim se abych tam neco nechytla...

jarkalada
6. pro 2012

@gyty taky jsem brzy na začátku brala pár dnů nějaký globule od dr.Přímo na nich byla ale napsáno, že se v těhu můžou 😉 A vitamíny jsem brala celé těhu. Prý jsou všechny víceméně podobné a ani od dr. jsem neslyšela, že by měly něčemu vadit

adriene
6. pro 2012

@gyty Jestli teď trpíš na nějaké mikózy, tak bych určitě bazén vynechala...

evikj33
6. pro 2012

@gyty Tak s globulema zkušenost nemám,ale pokud je nějakej problém asi se mužou,v lékarně určo poradí a tím pádem bych asi bazén vynechala,protože chlor není zrovna OK,jen snad nějakej pro těhu plavání,holky psaly že jsou i takové pro těhu cvičení ve vodě,nebo i pro kojence byla voda bez chloru,ale nejdřív bych asi přeléčila a počkala co to uděla.Každopádně se plavat určo muže jde spíš o kvalitu vody a pak dukladně osprchovat. 😉 Já mam rizikáč a PN takže se nikam moc nedostanu,chodím jen na prochajdy 😉

gyty
6. pro 2012

@adriene mam koupeny calibrum mami a nemuzu tu vycist kolik listovky obsahuje
v ty tabletce je 10mg co mam brat zkousim hledat na netu jeslti nenajdu slozeni....
@evikj33
no to ja mam rizikac taky...spineni krvaceni tvrdnuti delohy
asi se na to plavani zatim vybodnu

@jarkalada
na globule se du zeptat do lekarny i na ty vitaminy....

gyty
6. pro 2012

@adriene
@jarkalada
@evikj33
tak sem to nasla.
kys listova co beru je Acidum folicum 10mg v 1 tablete a calibrum ji ma 0,2 mg
je to mozny?

Přesné složení 1 tablety Calibrum mami:
VITAMÍNY:
Vitamin C 100,0 mg
Vitamin E 10,0 mg
Vitamin PP 7,5mg
K. pantothenová 5,0 mg
Vitamin B1 1,0 mg
Vitamin B2 1,0 mg
Vitamin B6 1,0 mg
Kyselina listová 0,2 mg
Biotin 15,0 ug
Vitamin D3 2,5 ug

MINERÁLY:
Vápník (Ca 2+ ) 100,0 mg
Hořčík (Mg 2+ ) 50,0 mg
Fosfor (P5 + ) 50,0 mg
Železo (Fe 2+ ) 10,0 mg
Zinek (Zn 2+ ) 5,0 mg
Mangan (Mn 2+ )
Měď (Cu 2+ ) 0,250 mg
Jód (I ) 0,075 mg
Chrom (Cr 3+ ) 0,0125mg

jestli to dobre chapu tak by asi nemelo vadit kdyz bych brala dal tu kys listovou jak mi rekli pri KET do konce tehu a k tomu i treba to calibrum
nebo sem to nepochopila spravne?

evikj33
6. pro 2012

@gyty Já taky myslím že listovkou se nepředávkuješ a jak píšeš je toho v těch vitamínech fakt jen trošku,takže bych to zkusila,listovku denně a ktomu obden vitamín. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru