Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

gyty
1. bře 2013

@maladama jdu do TP v utery tak se na to vyptam.s prvnim sem problemy nemela. ani sem nevedela ze sem tehu. az na sale sem nekolikrat omdlela.
ekg sem mela pry ok
dam pak vedet
problem je s tema papirama a zmenou dr a stehovanim a tak a jeste jsem se nedostala k ty anamneze
zatim se resili klasicky vysetreni aby se to dohnalo a protoze sem moc nemela problemy tak na otazku zda je vse ok sem odpovidala ano vse ok. a navic ze zacatku sem byla i hodne v nemocnici kvuli silnymu krvaceni atak takze blazinec!

barusmackova
1. bře 2013

Ahojda holky tez jsem byla vcera v poradne a dopadla dobre dr chvalila za jsme zatim v poradku a cipek plne uzavreny dneska jsem byla na cukrovce fujfujfuj ale zvladla jsem to a ted budu cekat na vysledky za 3tydny dalsi kontrola a domluva na premereni kluku to budem 30 tt takze velky utz jak jste tu psaly do 25tt se to tahlo a ja doufala ze uz brzo budeme za hranici potratovosti a ted ty tydny nejak moc rychle utikaji zachvilju budu chystat postylky jeste je musi ale pritel obrousit a natrit 😀 uz dokupuju jen takovy hadriky co mi padnou do oka 🙂 pro sebe zbalit tasku musim do porodnice to jeste stale nemam 😀

@adriene tobe drzim palecky a budu na vas s klucima myslet at vam vse dobre dopadne a tesime se na krasne zpravicky 🙂

gyty
1. bře 2013

@barusmackova
ahoj
tak super ze zatim drzitte! a kolik vazi vis?
jsem za tebou jen par tydnu ale pro mimca nemam este ani dudlik! sem poverciva a porad se bojim ze se neco stane. a nakonec me to chytne driv a ja nebudu mit ani jednorazovou plenku!!!
cas travim vyberem kocaru - ale zatim si nic vybrat nemuzu! na kazdym kocaru mi neco vadi. fakt hruza. uz sem videla snad vsecky a ani jeden nezaujal. takze to asi budu muset vzit vylucovaci metodou ale nevim nevim.

maladama
1. bře 2013

@gyty já první kousek výbavy koupila až 23+6 (chtěla jsem počkat do 24+0, ale nemohla jsem riskovat, že tam druhý den už dvoje stejné dupačky v padesátce nebudou 🙂 ) - no a teď jsem 28+3 a jediné, co chybí, je vyzvednout kojeneckou váhu od kamarádky a odsávačka, co měla dorazit dneska, ale pošta má zřejmě víkend už od pátku, protože mi nejdřív poslali SMSku, že teda jako dneska, a pak druhou, že sorry, nedoručujou. Dá se to pak zvládnout docela rychle 🙂

jinak s kočárem tě plně chápu. Nelíbí se mi ani jeden, ten vychvalovanej EW snad ze všech nejmíň, ale byla jsem utlučena logickými argumenty, tak už ho máme v garáži. Ještě musím zjistit, jestli mám k němu správné adaptéry k autosedačkám, jestli ne, tak fakt nevím.

maladama
1. bře 2013

@gyty jinak v úterý se pořádně vyptej a nenech se odbýt! Fakt lepší, aby tě vyšetřili s negativním výsledkem, než aby se něco podcenilo.

adriene
1. bře 2013

@maladama Ahoj 🙂 Tak to moc gratuluji k super výsledkům z poradny!! Vypadá to s tebou více než dobře, to je moooc pozitivní... výsledky jsou super, i když ty už toho máš plné zuby... teď už jen vydržet 😉 A ty váhy!! Máš je teda pořádný, ty mimíse!! Mně se včera dostala do ruky celá má dokumentace, tak jsem si z ní pro sebe vypsala schválně všechny váhy v ohledu k týdnům, tak je sem vypíši a můžeš ty či kdokoliv porovnat a srovnat. Každopádně už teď ti tvoji jsou o dooost "vyžranější" ... že ty je cpeš stále těmi proteinovými nápoji?? 😀
Váhy: 22+4: 472g a 506g ; 24+5: 700g a 889g ; 26+5: 975g a 1031g ; 28+5: 1317 a 1306g ; 30+5: 1634g a 1699g ; 32+5: 2108g a 2002g ; 34+5: 2267g a 2425g
Příští týden budu vědět další rozměry 😉
A jak tedy se mnou? Tak říkáš, že jsi se ptala v Motole a že v Podolí "tahaj" dvojčata dříve?? Hmm... tak mé info z dneška: Výsledky opět super, byla jsem v indikační poradně dr. Velebila, tak mi skouknul všechny výsledky, kouknul na mě... plán je, že mě hospitalizovat nebude, ale budu chodit na kontroly... další monitor mám v pondělí, když bude OK, tak příští čtvrtek mě čeká monitor, poradna a UZ... kdyby se něco nezdálo, tak mě seknou v pátek, ale pokud bude vše OK, tak by rád vydržel ještě přes ten víkend... abychom byli prý úplně donošení.. takže v plánu operací jsem tak, že 11.3. příjem a 12.3. plánovaná sekce. No a kdyby něco, tak kdykoliv dříve... proto ta zvýšená monitorace. Jestli vydržíme s klukama do toho 12., tak budu 37+3 ... a počítám váhy kolem 3kg?? Asi prasknu... už teď je to fest.
Takže tolik k mému plánu... na jednovajky by to byl asi slušný výkon, ne?? Jestli to ovšem klapne 😉 😀

adriene
1. bře 2013

@gyty Největší problémy s tou dušností jsem měla v noci, také. Pak to tedy přestalo... též bych se nechala řádně vyšetřit, souhlasím s @maladama , nepodceňuj to!!
A jestli jsi anemická normálně, nejen v těhotenství, tak o to víc!! V těhu je anemická každá druhá, někdy i každá první, natož s dvojčaty... jedou ti tam navíc další dva oběhy.,.. a ty je musíš ustát a zásobit... to se někde musí vzít... pokud by ti nasadili železo a tys měla zácpu, tak to se dá vždy řešit, např. Lactulosou.
Budu držet palečky a rozhodně si někam zajdi 😉

adriene
1. bře 2013

@gyty Ke kočárku... my koupili teutonia team cosmo, 1,5 roku starý za 11,000,- , ale v absolutně bezvadném stavu, je jak nový... Má vložné tašky, ruční brzdu, je vhodný do terénu, objemný nákupní koš, projede dveřmi 80cm a byl v barvě, která se nám líbila a kterou jsme chtěli (tmavá). Nevýhodou je, že na něj nejdou autosedačky... ale to hold nevyužijeme, zvládneme to jinak. Pro info ho mám v albu, tak kdyžtak koukni.
Vybrat kočár pro dvojky, tak aby vyhovoval je vážně těžké 😒

barusmackova
2. bře 2013

@gyty bohuzel vahy ted nevim ale za ty tri tydnu bude ten utz a tam je budeme zase zkoumat ale jak psala ted
@adriene tak kolem toho kilca maji kdyz jsem 26+4tt
Jinak k tem kocarkum mame jane twintwo ale jak jsem zjistila sportak ma dost maly prostor takze pak asi koupim jiny docela me zaujal tkf nebo tfk ted nevim jak je ta zkratka nebo bumbleride

gyty
3. bře 2013

@adriene
jojo musim se prihlasit at to zkontrolujou. me to nak nenapadlo a ta anemie mi driv problemy nedelala...Lactulosu sem musel brat dlouhodobe sama o sobe a kdyz mi nasadili to zelezo tak bohuzel ani lactulosa nezabirala. tak sem se na zelezo vybodla...
taky premyslim o teutonii ale ted nak nejsou. ty cosmo vubec jen alu team. a jen 2009...
jeste porad premyslim o dorjanu max. ten normalni bych nechtela to uz radsi tu teutonku ale kdyz bych konecne nekde videla ten sirokej 93cm a dal by se ovladat tak o nem taky premyslim. jinak mi vsecko prijde hrozne mrnavy. vlozne tasky u teutonie maj mit 31cm a sedacka 33 - akorat nevim jak s tim ze nema to deleny sezeni.ze se asi budou rusit.
jinak sem si zadej jinej nevybrala. ty mas ty pevne vlozne tasky?

gyty
3. bře 2013

@barusmackova jj. taky sem koukala na tfk ale pride mi nestastny to polohovani na zipy a nacvakavani pevny korby...u bumbleridu taky polohovani nejsem si s tim jista...ach jo. s tema kocarama je hroznej problem! mohli by vyrobit nakej co by mu nic nechybelo?

adriene
3. bře 2013

@gyty No ta teutonka alu me moc neoslovila... mymeli hold stesti na tu cosmo a tak jsme po ni hned sahli... Mam do ni dve vlozne tasky... maji pevna zada, jinak zbytek latkovy a zdaji se mi prostorne... pozdeji uz je necham pak ve fusakach ve sportaku. Jinak sportak ma kazdou sedacku zvlast polohovatelnou, coz mi prijde super.
K tomu zelezu... ono asi i zalezi, co tinapisi za zelezo... ja mam treba Aktiferin a zacpu mi nedela, spis naopak... Tak to chce i vyzkouset...

chrobacek
3. bře 2013

dobrý den, nabízím kočárek TFK po našich dvojčatech jsme z Brna pokud by měl někdo zájem písněte, jinak se omlouvám za vpadnutí 🙂

gyty
3. bře 2013

@adriene jj
souhlas
me prave ta alu taky moc nebere tak cekam na cosmo z druhy ruky a nebo se chci jeste podivat na ten dorjan jak moc je korbicka prostorna. mluvila jsem s par lidma co dorjan normani sire maji a neztezuji si.tak bych ho chtela videt na zivo a pak se rozhodnut. na teutonce se mi prave libi sportak. ostatni maji ty sportaky takovy na nic. nejdou do uplneho lehu, bez vyztuzenych zadicek, nektere nemaji ani polohovaci nozicky a to je blby a nakonec polohovani na zipy pasky atd mi pride nesmysl. a sportak se bude pouzivat dost dlouho tak to chce promyslet.
jinak stale premyslim kdy zacit nakupovat vecicky. porad se bojim ... aby neco... a fakt sem zatim nekoupila ani dudlik.
a ted se zas zacinam bat aby to fakt neprislo moc brzy a ja pojedu do porodnice a nebudu mit ani sbalenou tasku, ani zavinovacku ani nic!

chrobacek
3. bře 2013

áá zrovna koukám, že i o TFK je řeč, tak jen z vlastní zkušenosti - bále jsem se polohování na zipy, ale opravdu to nebyl žádný problém naopak mi to přišlo mnohem šetrnější k dětem než jakýkoliv jiný systém co jsem viděla, pokud usnuly v kočárku dali se krásně postupně spustit až do lehu právě díky zipům, další věc jsou nacvakávací korby lehčí systém jsem si fakt nemohla přát hodně jsem jezdila autem a hravě jsem si zvládla sama naložit kočár a opět dát dohromady navíc je velmi dobře skládatelný a korby se dají navíc také ještě složit což u menšího auta nebo pokud potřebujete ještě naložit tašky je obrovské plus, takže se nich dá udělat v podstatě placka

jarkalada
3. bře 2013

@gyty já mám dorjan, ale normální šíři. Vlezou se tam relativně v pohodě. Ten širší jsem si jen zkoušela ošahat v krámě a to je děs - to je opravdu jak autobus a opravdu vůbec nikde s ním nemáš šanci projet. To bych viděla jen na procházky kolem domu 😎

gyty
3. bře 2013

@chrobacek
diky za zkusenost!
muzu se zeptat jak siroke jsou korbicky a sportovni sedacka? daji se polohovat nozicky?
nejdriv to byl muj favorit ale pak sem zacala mit obavy z toho polohovani....a zacala jsem premyslet o teutonce nebo o dorjanu...
mimca se maji narodit v kvetnu a obavam se ze v zime se ve fusaku do korbicek nevejdou a uz budou muset do sportaku a u teutonky i dorjanu se da dat upne do lehu sportak a daji se polohovat nozicky a mely by mit taky oba pevna zada. ale u tfk netusim...
diky

chrobacek
3. bře 2013

z polohování žádný strach,
nožičky polohovací nejsou, ale to při výběru kočárku nakonec bylo pouze jedno negativium, které jsem na něm našla, ale pak při užívání jsem to stejně nepotřebovala (tak jak psaly maminky v recenzích podle kterých jsem se orientovala) když už je dítě ve sporťáku tak toho tam zase tolik nenaspí a v sedačce v autě když usne tak má taky nohy dolů, já měla děti v únoru a v hlubokém jezdili dokud z něj nezačali vylézat pak jsem je musela dát do sporťáku, takže zimu už jsme měli ve sporťáku s fusaky Emitex a vlezou se do něj ještě teď jsou jim dva roky akorát už kočárek skoro nevyužíváme, protože děti rádi chodí a máme ještě jeden, do lehu jdou ve sportáku taky a oni jsou na začátku tak malincí, že vlastně nožičky ani dolů z toho kočárku nemají

já jsem teda spíš nejvíc řešila váhu kočárku chtěla jsem co nejlehčí, snadno ovladatelný a brzda pro mě byla třešnička na dortu a je fakt, že se využije

chrobacek
3. bře 2013

šířka sporťáku je 32 cm délka toho lůžka 67 cm, takže jim fakt nikam nožičky nepadají navíc jsou pevně ve fusaku

gyty
3. bře 2013

@jarkalada
takze asi stejna otazka...muzu se zeptat jak siroke jsou korbicky a sportovni sedacka? jak dlouho ho mas a jak zatim slouzi?
co autosedacky mas je od dorjan nebo si koupila jine?
diky moc

chrobacek
3. bře 2013

tak ještě hluboký je šířka 32cm a délka 82cm a jak jsem psala na rozdíl od holek s jinými kočárky, které musely dát děti do sportáku kvůli místu já je tam dávala kvůli tomu, že už nechtěli ležet, ale chtěli koukat ven a lezli mi z kočárku ven 🙂

jarkalada
3. bře 2013

@gyty já jsem ale nepsala, že ho doporučuju 😀 ale vlastně jen kvůli tomu, že nemám přední otočná kolečka. Jinak by mi nevadil.
Rozměrově je podobný, jako ostatní - uvnitř maj každej 81x31cm. Měla jsem do něj vložný tašky, bohatě mi to stačilo.
Autosedačky jsem měla půjčené od segry a kamarádky.
Nepotřebovalal jsem nacvakávací. Kdy jsme někam jeli, ta jen buď s kočárem. Když do obchodu, tak sedačky do vozíku. Nebo pak rovnou děti do vozíku.Teď na tu další kategorii 9-18kg jsme už koupili.

werinka1
3. bře 2013

Ahojky, jdu na vás mrknout. Měla jsem tu od minulého týdne mami a neteř (3 roky) se synovcem (6let) a neměla jsem moc času. Jak tak koukam všechno je u všech v rámci mezí a možností v pořádku a @adriene je teda držák 😀 No je to super, že budou klučíci takhle pěkně dopečený 😉 Já byla teda na KO ve středu, ale jen u mého dr., když jsem mu řekla, že jedu na genetiku teď v úterý, tak je ani neměřil, nic, jen udělal UTZ, prej se vyvíjejí, pak v rychlosti spodek, taky prej ok a šla jsem. Takže spíš se něco více dozvím až v úterý. Začínam být zase strašně unavená a hned utahaná. Já nevim jak potahnu ten pupík. Teď mi za pár posledních dní docela nakynul a já chodim jak kačena a hekam. Začíná mě trochu trápit bušení srdce, snad to bude jen tou o něco vyšší zátěží. Tlak vcelku v normálu, 120/60 a váha 70 kg. Takže 4 kg nahoře. Pan doktor mi říkal, teda na to že tam máte dvě, vypadáte docela.....zachovale! 😀 A já si říkala.....ZATÍÍÍÍM 😀

werinka1
4. bře 2013

Holky včera mi trošku začalo a dneska pokračuje takové mravenčení nebo jak to mam popsat v břiše. Neni to vyloženě bolest, už jsem to měla, ale to bylo v začátku. Tenkrát jsem kvůli tomu šla k doktoru a vše bylo ok. Není to na jednom místě, ale tak to jakoby projede od podbřišku nahoru. Že by se pořád roztahovala děloha? Zítra jedem naštěstí do Plzně na genetiku, ale mam strach, aby nebylo něco špatně ☹

kacikaci
5. bře 2013

Ahoj holky, tak jsem si dneska byla u praktický pro výsledky rozborů krve - nestačila jsem se divit, vyfásla jsem atb. na zánět močového měchýře ☹ prý jsou slabé a mimčům by neměly ublížit, tak v to doufám, pak Euthyrox na sníženou fci štítné žlázy - ta byla jen trochu po dolní hranicí, ale prý pro jistotu, s tím, že jsem objednaná ještě na endokrinologii, pak snížený hemoglobin, takže ještě železo...na jednu stranu jsem ráda, že jsem si zašla k mudr a budu fakt pod kontrolou, na druhou se děsím toho, co všechno mi našla..normálně nejsem zvyklá lítat po doktorech, (ťuk, ťuk, ťuk) jsem zdravá a teď tohle 😨 tak jsem z toho torhcu vyjukaná, ale snad bude všechno ok, na zítra jsem se ještě přeobjednala na gynekologii k mé doktroce, aby zkoukla kluky, jestli je i po téhle stránce všechno v pořádku...

@werinka1 takové mravenčení (bublinkování) bývá ze začátku pohybů, teď taky občas cítím, jak mi někde píchne a to je od roztahování dělohy..jinak nevím, co by to mohlo být, určitě se na to zeptej, když jdeš na genetiku..ale ais to nic nebude

werinka1
5. bře 2013

@kacikaci Ahojky, už jsem si říkala, kde jsi a jestli jste v pořádku. Myslim, že nemusíš být nijak vyděšená, to co píšeš není taková hrůza. Se štítnou žlázou se já léčím s přestávkami od 15-ti let a právě v těhu je ta potřeba jódu o dost vyšší, takže pokud ti vyšla trochu pod hranicí, je to v poho. Určitě budeš brát jen malou dávku a po těhu to zas bude v normě. Z toho zánětu se určo taky brzo dostaneš, že bys prochladla??No, já taky chytnu kde co, ale tohle je jedna z mála věcí co se mi zatím vyhýbá (taky musim zaťukat). Uvidíš, že kluci budou v pořádku 🙂

My dneska dopadli dobře. To mravenčení přešlo, nakonec jsem se ani nezeptala. Holky byly do sebe pěkně zamotaný, ale pan doktor zkontroloval srdíčko, močový měchýř a další věci, prý se zdá všechno v pořádku. Holky jsou úplně stejný - 330 g a 339 g a zhruba 25 cm. Máme z nich radost 😵 15.3. jedem ještě na to samé pracoviště na vyšetření srdíček a jinak nás pan doktor už objednal do rizikové poradny do fakultky kam budem odteď jezdit.

Potkala jsem se dneska s paní, která vozí svoje dvojčátka v EW a velmi ho chválila. Zkusila jsem si ho do ruky a je neskutečně lehký a snadno ovladatelný. Tak jen pro ty, kdo o něm uvažujete.....

karlisska
5. bře 2013

Ahoj holky, doufám, že se Vám všem i miminkám daří dobře. 🙂 my už konečně cítíme pořádné pohyby a cítil to včera poprvé i manžel, je to zvláštně hezký pocit. 🙂 jsme rádi 🙂

kočárek máme bumbleride. Dala jsem manželovi na výběr mezi EW a bumbleride a mu se EW vůbec nelíbil. Myslím, že ten bumbleride bude taky fajn, je lehký, skladný, takže zatím jsme spokojeni, více ukáže samozřejmě čas 🙂 jinak ted řešíme jaké koupit autosedačky, rozhodujeme se mezi maxi cosi a cybex. Maxi cosi je dražší, a když si to vynásobím dvěma, tak mám ušetřeno na jeden monitor dechu, že? 🙂

@werinka1 gratuluju k pozitivní kontrole, 🙂 to mravenčení jsem měla dneska u žeber, ale mysím, že se tam nějak vrtěl chlapeček. ve kterém jsi týdnu, jestli se můžu zeptat, já pořád srovnávám váhy... 🙂

werinka1
5. bře 2013

@karlisska Jsem na konci 20 týdne, musím to už konečně nastavit. Já ani nevím jestli jsme tak jako ostatní.....zatím nesrovnávám, protože jsme se váhu dozvěděli poprvé dneska. Vlastně už minule, ale to jsme úspěšně zapomněli 🙂
Bumbleride je taky moc pěkný, ani jsem ho doteď "neobjevila". Až teď když o něm píšeš. Já mrkla na pár diskusí, na net a našla jsem ten EW. Většina mamin ho chválila, tak jsem začla shánět nějaký z druhý ruky. Pak jsme se dohodli, že koupíme korbičky starší (ty se nijak moc neopotřebí) a šasí (prostě ten sporťáček) koupíme nový. A pátrám už jen po něm. Bumbleride je takovej kulatější, ale mě se třeba ta "hranatost" u EW líbí. No, korbičky jsme už pořídili, takže už nemam šanci couvnout a jsem ráda. Jsem ukrutně nerozhodnej člověk a kdybych ty korbičky už neměla, ještě bych začla uvažovat o tom Bumbleride a to bych pak musela zastřelit sama sebe 😀
Vajíčka máme Cybex. Jednak jsou o něco levnější a našla jsem, že vyhráli nějakej test v Německu co se týče bezpečnosti.
Já už pohyby cítím docela dost. Teda ne vyloženě kopance, ale takové jasné žďuchání a několikrát denně 😵 Akorát jsem pak šíleně nervní, když se třeba náhodou nějakej čas neozvou.....

karlisska
5. bře 2013

@werinka1 Ty jo tak já srovnávám a mám pocit, že jsme nějací malincí, ale snad kdyby něco nebylo v pořádku, tak by doktor řekl. Byla jsem na kontrole 21+0 a vážili 351 a 365g, měřili 22 cm, dívala jsem se i na tabulky a je to celkem ok, ale všichni tady jste větší.No příští týden jdu na kontrolu, tak snad doktor řekne, kdyby něco nebylo v pořádku.

Právě že manželovi se nelíbila ta hranatost, mě už to bylo celkem jedno, zase EW se ti bude asi lépe prodávat. Já jsem jinak taky nerozhodná, ještě jsem uvažovala nad tím tfk, ale to jsem zse slyšela, že tam jsou nějaké součástky z plastu či co a to taky prý není vhodné.
S tou bezpečnosti u těch sedaček jsem taky četla, asi půjdeme do těch, máte nové?
Jinak oblečení už máme skoro všechno, teď budu kupovat praktičtější věci, přebalovací pult, postýlky, monitory. Jo a ještě musíme malovat, to se nám moc nechce 🙂
Jinak už nebudu chodit do práce, cítím se sice ještě fajn, ale už budu raději odpočívat. co ty? do práce chodíš?

jinak já malé necítila třeba dva tři dny a fakt od pátku kopou jak zběsilí, po obědě chlapeček a večer holčička, jsou fakt sehraní už teď 🙂

werinka1
5. bře 2013

@karlisska No to asi nejste malincí. Vždyť já jsem dnes 19+6, takže oproti tomu co píšeš, je to o týden. Tudíž bych to viděla tak nějak nastejno? A nebo jsme taky malincí. Ale dr. nám taky nic neřekl, naopak to vypadalo, že je to naprosto v pořádku a i ve zprávě máme napsáno, že odpovídáme.
Oblečení ještě vůbec nemáme. Doposavaď jsme pořídili ty korbičky, originál fusaky, monitor dechu(druhý dostanu od ségry) a dneska ty vajíčka s takovýma fleccovýma zavinovačkama-dekama. Muj přítel má známého(velice zámožného) a ten mu řekl, že pokud budem chtít, dá nám úplně zadarmo nový přebalovací pult ještě nevybalený, pak postýlky a další věci, jen se přijet podívat. Prý to všechno kupovali 3x (domov, chalupa a další chalupa) a spoustu věcí nepoužili. Takže nejdřív se chystáme tam a podle toho co dostanem budem dokupovat zbytek. Jinak ty vajíčka jsou nakonec z druhé ruky. Holky mi tady radily, že tam může být jen malinkatá prasklinka a hned to snižuje bezpečnost. Asi je to pravda, ale sehnali jsme velice zachovalé, fakt pěkné. Prohlídli jsme je, je jasný, že asi malinkatou prasklinku neobjevíme, ale snad jsme neudělali tak špatně. Navíc, já s nimi nehodlam až tak cestovat. Z porodnice a pak možná občas k našim. Jinak bydlíme ve městě, takže žádné dojíždění za doktory, nákupy nebo tak.
Do práce už nechodím od začátku. Myslela jsem si, že se budu nudit, ale zatim se mi to vážně nestalo. Ze začátku jsem byla v nemocnici kvůli krvácení a pak 3 měsíce totálně nepoužitelná v posteli. Vůbec si nedokážu představit, že bych chodila do práce. Byla jsem fakt hotová jak mě bylo zle a i teď jsem ze všeho brzo unavená a dost spim.
Já holky cítim od půlky 18 týdne a zatím jsem je necítila před týdnem celou sobotu a dopo v neděli a to už jsem teda byla značně nervní. Jinak poslední 2-3 dny je cítim dost a často. 🙂 A jsem za to ráda 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru