Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarri
12. srp 2010

@kaficko
Kafi, dvojčátko jsou sice menší, když se narodí, protože kdyby tam měla mět ta ženská dvě čtyřapůlkilové děti, tak by asi praskla, ale zpočátku děti rostou úplně stejně jako by tam bylo jen jedno, takže ty váhy klidně ber jako u jednoho - až v tom posledním měsíci pak jsou o něco nižší. On je to stejně velký rozkmit. Zdravé jedno miminko může mít normální porodní váhu od 2,5 kg, takže tak.
Délka těhotenství se počítá podle termínu poslední menstruace http://www.babyweb.cz/Termin-porodu.aspx
To, že jsi 24tt a doktor podle měření plodu napíše 22+3 je ok - je tam nějaká odchylka - toho se neboj, někdy se to naměří, že je plod o fous mladší, někdy starší.

kaficko
12. srp 2010

@chrobacek Ja jsem byla na neschopence zhruba od 15tt a jsem za to rada.Ono take zalezi na tom,jak velke nevolnnosti mas prvni 3mes a jak se citis a urcite take na tom,jakou mas praci.Ale rozumne je podle me od 20tt jit na neschopenku.

hanula83
12. srp 2010

@chrobacek Jo jo, já se taky vždycky těšila/netěšila na ty ultrazvuky, člověk je pak vždycky na chvíli klidnější 😉...

chrobacek
12. srp 2010

@kaficko no já mám pohodovou práci a doted mi prakticky nic nebylo... jen sedím v kanclu a čumím do počítače....
@hanula83 no já se na ně těším strašně moc... ale pochopitelně se bojím aby byly v pořádku, že ? klasika

kaficko
12. srp 2010

@chrobacek Jo presne jak pises,ten vecny strach o miminka je fakt klasika.Jen mirne to polevilo po 12tt.

chrobacek
12. srp 2010

no taky doufám, že to poleví 🙂 hlavně to konečně řekneme v rodině takže to se mi taky uleví

kaficko
12. srp 2010

My to rodine rekli asi v 8tt a v praci zhruba po tom 12tt.Na me to stejne kazdy poznal,bylo mi dost blbe a v me praci se to moc utajit nepodarilo 🙂 Jsem zvedava,az pak napises reakce rodiny a okoli 🙂

chrobacek
12. srp 2010

@kaficko o budete to dárek tatkovi k narozkám, tak si myslím, že se bude plakat 🙂))

okurkaa
12. srp 2010

Ahoj holky, nevim jestli se me pamatujete. Pred casem jsem sem psala, ze cakam trojcatka a nevedela jsem, kolik detatek si nechat. Tak nakonec to priroda vyresila a sama zredukovala na dvojcatka. 🙂 Sice me to treti jeste porad zlobi a casto krvacim, ale snad to bude ok.
Chrobacek, to jsme na tom asi tak stejne. Kdy mas termin podle PM?

chrobacek
12. srp 2010

Podle MS 4.3. podle utz v 8tt byly o kapku menší to mi dal termín 7 a 8.3.

chrobacek
12. srp 2010

@okurkaa jak to že jsi měla tři? každé samostatně nebo jedny jednovaječné?

okurkaa
12. srp 2010

Chrobacek, po IUI, tri samostatne. Ja podle PM 1.3., ale podle UTZ se zdaji trosku vetsi. A ty, prirozene? Jo a bricho uz mam pekne velky, posledni dobou mi roste snad kazdy den. Pry uz mam delohu az u pupiku, odpovida to na 4. mesic. Tak ze ho nemas nafoukle, ale roste 🙂

chrobacek
12. srp 2010

aha no tak to se vám teda povedlo slušně 🙂))) jé tak to jsem ráda, že jsi mi to tak krásně potvrdila a tím pupkem 🙂) jinak my máme pochopitelně po IVF a jsme rádi za to, že se to konečně povedlo 🙂 takže to třetí se přestalo vyvíjet ted někdy? kdy jsi byla na posledním UTZ?

okurkaa
12. srp 2010

Nechodila jsi do Pronatalu? Me delali UTZ dost casto kvuli tem trojcatkum. To treti si to rozmyslelo docela pozde, asi v 8tt, tak jeste neni cele vstrebane. Proto asi porad spinim a obcas krvacim. Jinak jsem casto na pohotovosti, tak tam mam taky UTZ. Vcera jsem konecne dostala tehu prukazku a na dalsi UTZ jsem objednana az za 3tt, ale mezi tim jdu na screening ve 12tt. Uz jsi taky na nej objednana? Bud rada, ze to mas zatim vsechno bez problemu. Ja musim dost lezet a tak rada bych se sla pochlubit s briskem 🙂 Jinak odkud jsi?

chrobacek
12. srp 2010

aha ... já jsem z Brna... já jdu rovnou na NT screening mezi tím ani potom na žádný utz nepůjdu ....takže jsem už docela nedočkavá ....no jo to já jsem ráda normálně chodím do práce a v podstatě o tom, že jsem těhu ani nevím krom teda toho nafouklého břicha

irminka
12. srp 2010

no nazdarek Chrobáčku, to je parááááda...hlavně se opatruj holka jedna 😉

sarik1
12. srp 2010

Já se v těch jejich výpočtech taky nevyznám.... já měla ET 13.3., PM 18.2. a UZ byl 21+3 a o 14 dní do těhu průkazky mě v poradně napsali 19+1... se v tom nevyznám a doky jede podle termínu porodu, neřídí se ničím jiným, ´pak se v tom má člověk vyznat.

chrobacek
12. srp 2010

@irminka ahoj brouku 🙂 já tě šmíruju jak kluci rostou 🙂)

kaficko
12. srp 2010

Holky,mely jste nebo mate ve 3.trimestru vytok?Nesvedi ani nepali nebo tak....

irminka
12. srp 2010

@chrobi: do albíčka toho moc nedávám, spíš přímo do diskuze ....jo jo, rosteme jak z vody.Dnes jsem našla Brundovi(y) zub 😅 .

irminka
12. srp 2010

@kaficko: v těhotenství je normální mít výtok či zánět, ale mělo by se to přeléčit. zajdi si k gynekolog., vezme ti stěry at nemáš nějakého koka. při porodu by to mohl být problém. také jsem to měla na konci, ro už jsem byla v nemocnici a dávali mně na to jakési čípky.

chrobacek
12. srp 2010

@irminka jak jste byli spokojený s kočárkem? my ted tak sondujeme co koupit 🙂

okurkaa
12. srp 2010

Taky zrovna premyslim o kocarku. Puvodne jsem chtela EW, ale podle tech negativnich reakci ted nevim. Irminka, co mate za kocarek vy?

chrobacek
12. srp 2010

já bych šla klidně i do použitého 😉

basina
12. srp 2010

@kaficko Naši prcci měli v 27+5 (počítáno dle UTZ) asi tak 1131 gr. a 1273 gr.

fiallinka
12. srp 2010

@kaficko já jsem chodila se slipovkou skoro pořád, pokud z tebe jen zvýšeně "teče", navíc v létě, je to normální - pokud bys k tomu cítila i něco víc, tak je lepší to přeléčit 🙂

gilotek
12. srp 2010

@irminka Kráááásní kluci 😵

basina
12. srp 2010

@lita, @frodo78 Tak mám dudlíčky zn. Boček! Respektive švagrová je zakoupila v Rakovníku a dnes mi je má poslat! Tak jsem tedy zvědavá, jaké zázraky to jsou 🙂

salu
12. srp 2010

Holky, Mrkvicka28 porodila trojčátka !!!! Kluky a podle fotek měly 2 kg a tipuju na 35tt. To je teda nádhera!

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/mrkvicka28/

irminka
12. srp 2010

holky mám kočárek Dorjan a jsem s ním spokojená až na semtam defekt, ale já jezdím po cestách necestách 😨 .

Na podzim ho budu prodávat, protože máme ještě jeden a vozík za kolo croozer 3v1, takže budu vozit i v tom.
Jedná se o set hl. korb, sportáku i vajíček, vše s nánožníkama plus pláštěnka.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru