Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

atreides
29. zář 2010

@betina a jak výrazně nesedl? co ti to dělalo? jestli se můžu zeptat?

mě by se zase líbilo mít jen ten epidurál, kdyby byl císař, že bych byla u toho, si nedovedu představit probudit se poblblá po narkoze a najednou si vše tak nějak postupně uvědomovat - to jsou mé doměnky, nikdy jsem na žádné operaci nebyla

betina
29. zář 2010

@atreides no....prostě se ten epidurál nedostal až tam , kam měl a tak, jsem trochu ten řez cítila, no tak mě hned uspali..ptala jsem se ted na to dr.a ona říkala, že se to stane v opravdu vyjímečných případech, takže normální to rozhodně není a ted jsme domluvené, že kdybych šla na císaře, zase zkusíme epidurál a uvidíme....jinak já myslela, že to trvalo chvilku, ale MM říkal, že vyndání Verunky byla chvilka, ale pak tě čistí a zašívají a to prý tak tu hodku dá, ptala jsem se právě na to kvůli tomu epiduralu, že to asi není moc příjemný, že potom "čekáš" až bude po všem a vnímáš a dr.říkala, že oni trochu ještě přisupí. já bych chtěla kluky moc vidět hned a ne čekat, u malé jsem čekala 4 hodiny a bylo to nekonečný ☹

majka07
29. zář 2010

@sovicka_ anestezii si můžeš zvolit, buď lokální nebo celkovou teda ve většině případů, pokud jsou velko komplikace jede rovnou celkovka. Já teda bych do lokální nešla, po celkové byly mamči rychleji na nohou než po lokálce a představa, že špatného napíchnutí mě děsí....

Jinak mně se nikdo neptal, automaticky dr. řekl že půjdu na císaře 😀 První bych normálně neporodila ani omylem, M. byla celou dobu příčka a bokem napřed fakt nepůjde 😀 😀 😀 jen vyjímečně byla KP a nehledě na to, že skoro pětikilový dítě bych prý neporodila ani omylem 😀 už takhle to bylo náročné, nemohli malou vyndat, ale hlavně že je zdravá a to je nejdůležitější.

Sovička, já šla na sál někak po 9 hodině, všechno připravují při vědomí, já to nevnímala, já byla plná elánu a smála se tam a bavila s dr, takže vůbec nevím kdy zavedli katetr, napíchali žily, jen teda vím že desinfikovali břicho, to hrozně lechtalo myslím že 9,05 jsem byla už tuhá a v 9,18 se narodila malá, první menší probrání bylo něco po 10 hodině, kkdyž mě odváželi na šestinedělí a J. říkal, že máme holčičku, cestu dolů jsem spala to byla chvilinka jen výtahem a chodbou a na pokoji jsem už vnímala a přicházela šílená bolest, paní co byla na císaři předemnou v 8 na mě mluvila to mi fakt hodně pomohlo a jak zabrala kapačka tak už bylo fajn. J. za mnou pak přišel a ukazoval mi malou na foťáku. Pak jel vyřídit rodný list a já si dala chrupku, asi hodinu a kousek a pak jsem už vesele rozeílala sms a kecali jsme s maminou aj jsem si sedla, jen se mi motala hlava kvůli ztrátě krve, ale odpo jsem si aj stoupla, kdybych neměla ztrátu krve tak velikou tak by bylo úplněfajn 🙂

majka07
29. zář 2010

@betina taky mám za sebou celkové anestezie a aj lokální a už lokální fakt neee, přesně taky jsem cítila jak to řeže, dr. to poznal tak se mě ptal zda to bolí, říkám no hrozně šíleně štípe tak mi přidal anestetikum, ale dostávalo se to k sobě šíleně rychle takže jsem si říkala že chcu přidat......pak šití děs, poslední stehy to už jsem mlčela ale byl to masakr a představa lokalního císaře, tak šílenééé to když by přišlo v řezech k sobě tak to by byl asi slušnej haluz 😖

atreides
29. zář 2010

@betina ty jo cítila řez? brrrr ... budu držet palečky, aby ti to vyšlo a mohla jsi mít jen ten epi, ale víš jak, hlavně, že bude vše v pořádku, a to není fráze!

betina
29. zář 2010

@majka07 taky se Epi bojím, ale víš co..ted před porodem jsme poprděná každá 😀 po porodu jsem si řekl už nikdy a jak dlouho to trvalo že? 😀 člověk opravdu velmi rychle zapomíná
@atreides necítila jsem to úplně, přece jen je člověk trochu oblblý, ale příjemný to nebylo....jak říkám, ale to je fakt vyjímka...přesně jak píšeš, hlavěm, at jsme všichni v pořádku a ty naše broučky máme brzo u sebe (myslím po porodu) 😀

majka07
29. zář 2010

@betina já po porodu M. řekla že do toho jdu znova ikdybych měla mít opět dvě operace v jeden měsíc, ale že do toho půjdu až M. dosáhne 3 roky tak že otěhotníme...ehm no ono to fakt vyšlo 😀 😀 😀

atreides
29. zář 2010

tak já si to říkala asi týden, že budu mít jedináčka 😅 😀 a myslela jsem to smrtelně vážně 😀

sovicka_
29. zář 2010

já už mám za sebou 3 operace v narkoze, takže vím, co to obnáší a nebojím se toho - jednou trvala operace 3 hodiny a to jsem pak byla úplně oblbnutá, jednou trvala operace asi půl hodiny a byla jsem pak na zbytek dne vyřazená z provozu, a jednou dvacet minut a to jsem pak hned byla naprosto čilá. Tak těžko říct, jak by dopadlo toto 🙂

zlatovlaaska
29. zář 2010

@broukb ty budeš rodit u Apolináře, že jo? Tak mě se taky Dr. ptal, jestli chci normálně nebo císařem, kluci byli hlavičkama. Normální to není, ale u dvojčat k tomu přistupují jinak. no a já, že nevím, že si neumím představit ani jedno, ale že asi spíš ten císař, on mě vyšetřil a řekl, že to na porod stejně nevypadá, ale že když si ještě ten týden vyřídím předoperační, tak že ten další týden by to udělali, tak ať přijdu následující týden v pondělí s předoperačním a že se domluví na ten týden termín, já splašila celou rodinu, že to jako bude a oni mi v pondělí řekli, že až ten další týden, takže ještě 10 dní, myslela jsem, že to už nevadržím, takže jsem dorazila na císaře 38+1, v 7:15 ráno, příjem se mnou sepsala Dr. Klimková, pokecali jsme o politice, zanadávali si na ně, byl tam se mnou manžel, kterýho se ptali, jestli půjde k porodu a on že ne, že bude na chodbě a až prcky vyndaj, že mu je ukážou, byli jsme tak domluvení, já jsem nebyla přesvědčená, že ho tam chci a on tam být nechtěl, tak bylo jasno 😀, sestra mi udělala poslech srdíčka a nemohla to levé najít, ani nevím, proč jsem zůstala v klidu, pak ho našla a já šla na přípravu, kde mě pořádně oholila, už jsem si na to tak neviděla 😀 a nechtěla jsem se případně fiknout 😀 pak klistýr a čekala jsem, až přijdu na řadu. mezitím zase poslech srdíček a zase to nemohla najít, tak šla pro doktora a ten si mě vzal na utz, že se rovnou podívá a zjistil, že je Filípek otočenej. Tak jsem byla fakt ráda, že mi naplánovali císaře, protože polohu KP by stejně dělali císařem. pak si mě zavolali na sál, já byla jak v transu. Dostala jsem cévku, bylo to ku podivu ok, jen sestra měla umělé nehty, tak to bylo dost nepříjemný, víc, než ta hadička... no a pak mi dr. umrtvovala záda, já tam s tím panděrem sotva seděla a ona mi řekne nahrbte záda 😀 to jsem jí řekla, že je vtipálek.. mezitím 2x telefonovala, nejdřív nebyla sterilní, tak ten telefon držela v ruce, pak už byla sterilní, tak jí ten telefon drželi u hlavy a ona řešila opravu nějakýho přístroje a zdržovala... dr. co mi dělal utz několikrtá nakukoval, tak co a kdy... tak že myslím, že v 10:25 se začne... tak jsem tam pak ležela a viděla přicházet Dr. Vokroje a Dr. Fajta (byli fakt zlatíčka, znala jsem je z dřívějška z CARu), před břichem jsem měla plentu, takže jsem je viděla jen od ramen nahoru. Oni se bavili, jako by byli na kafi a při tom "pracovali", já byla tak v pohodě, protože jsem věděla, že je vše ok, když kecají 😉 ne že bych nic necítila, spíš takové tlaky a tahání a najednou kuk, Adámek byl venku 10:28, tak mi ho ukázali, že to je kluk a šup s ním pryč a za chvíli kuk a Filípek byl taky venku 10:29, zase mi ho ukázali a zmizeli i s ním. Co mi říkal pak manžel, že ho volali, pojďte se na ně podívat, tak udělal takový polorozmazaný fotky a šel na mě počkat na chodbu, šití teda trvalo, to musím říct, ale nějak jsem to nedokázala vnímat a pojmout tu skutečnost, že to jsou moje děti a že tam byli schovaný 😀 tak mi do toho mýho rozjímání je přinesli ukázat, já si je pohladila, něco jsem jim povídala a pak už nevím, protože jsem začala bulit... pak mě přehodili na lůžko, já pořád při vědomí, vyvezli mě na chodbu a jeli se mnou na JIPku, manžel šel se mnou až ke dveřím, rozloučili jsme se a já byla na jipce do druhého dne, pak mě přestěhovali na normální pokoj a za asi 2 hodiny přivezli kluky, byla jsem jak ve snu... Jaký to bylo, popisovat nebudu, každá jsme jiná, ale bylo to den ode dne lepší a lepší. Rodila jsem ve středu a v pondělí jsme jeli domů. Ale teď s odstupem času jsem za toho císaře a lokální umrtvení fakt ráda. Nedovedu si představit normální porod a dneska vím, že jsem byla těhotná jen podle té jizvy, která už pomalu začíná světlat a klidně bych chtěla další mimi 😀
drž se, dobře to dopadne a těším se na fotečky 😉

chrobacek
30. zář 2010

@sovicka_ ano přesně tak triple testy....
@broukb u nás v porodnici upřednostnují i u dvojčat přirozený porod v žádném případě ti nedají na výběr ☹, pokud to není ze zdravotního hlediska jasné, že se musí císařem
@atreides gratuluju k výsledkům UTZ taky se na něj strašně těším a nemůžu se dočkat ... hlavně chci vědět jak tam ty miminka vlastně jsou .... protože tomu furt nerozumím 🙂 jednou mám bouli vlevo jednou vpravo a nevím jestli je to pokaždé jiné miminko nebo to jedno se přesunuje a to druhé je pod ním 🙂

sovicka_
30. zář 2010

@chrobacek a kde budeš rodit ? Pamatuju si, že jsi chodila do CARu na obilňák, sledovala jsem tvoji cestu za dvojčátky 🙂 - tak někde v Brně ?

chrobacek
30. zář 2010

@sovicka_ jj přesně porodnici na Obilnáku jsem myslela..... ale rozhodnutá nejsem ... šla bych i do Bohunic kvůli tomu jak vypadají pokoje, tam jsou tisíckrát lepší jak na Obilnáku, ale zase na Obil. si myslím, že jsou prostě lepší porodníci a i dětská JIP..... takže budu asi ještě hodně zvažovat, ale zatím mám výborné reference na porody dvojčat právě na Obilnáku 🙂

sovicka_
30. zář 2010

@chrobacek mám to stejně, ale já jsem teprve na začátku těhotenství, tak mám čas. Ale preferovala bych Bohunice i kvůli dojezdnosti a parkování, máme tam lepší spojení... takže pokud budou děti ok, určitě tam, pokud bych rodila moc předčasně, tak Obilňák.

janakar
30. zář 2010

Holky, koukám, že řešíte porody, tak bych chtěla napsat svou zkušenost. Mám doma skoro 6-ti týdenní dvojčátka, takže zkušenost celkem čerstvá. Rodila jsem přirozeně, bylo to teda předčasně, 32.tt, ale děcka měly obě skoro dvě kila. Vše probíhalo bez jakýchkoli problémů, porod prvního dítěte bych přirovnala k normálnímu mono porodu a po něm mě doktor upozornil, že ted se mi hodně uleví a jak ucítím sebemenší kontrakci, tak mám hned říct a musíme toho využít a tlačit. A měl pravdu, další kontra byla docela slabá a tak jsem začala tlačit a porodila druhé dítě, pak přišly na řadu placenty, vyšly obě naráz. Určitě to bylo jiný, než kdybych rodila v térmínu,ale jen jsem chtěla říct, že i přirozený porod dvojčat nemusí být očistec. Kdybych neměla tak strašný strach jak na tom děti budou, tak jsem si ten porod doslova užila. A rodila jsem na Obilňáku a vřele doporučuju. Ale i Bohunice jsou super, tam jsem zase rodila první dítě, dvojčata jsem ale chtěla rodit tam kvůli JIP a taky na Obi mají mnohem více zkušeností s porody dvojčat i trojčat.
Tak krásné těhulkování a hodně štěstí při porodu🙂

sovicka_
30. zář 2010

@janakar právě jsme se o tom bavily s Chrobackem. Kdybych byla více v pokročilém těhotenství, šla bych do Bohunic, ale takhle jako ty, v 32. týdnu, asi Obilňák, i když z něj nejsem nadšená 🙂

majka07
30. zář 2010

ahoj
Obilňák moje kamarádka s dvojčaty doporučuje, je tam prý pro dítě lepší péče, teď porodila třetího prcka a toho má z Bohunic takže to měla jako jankar, akorát naopak a Bohunice jsou prý super, ale dvojky by tam nerodila.

Hlavní ať je aby všechna dvojčátka byla v pořádku . 😉

atreides
30. zář 2010

dobré ráno 🙂
koukám, že řešíte prodinice, tak šup šup se zkušenostmi, já bych se osobně Brnu jako takovýmu nerjaději úplně vyhnula, ale co já vím, s dvojčaty. Jinak kamoška s dvojkama si zase chvílila Bohunice 😅 tak si pak vyberte

@janakar koukám, že máš šibeniční rozdíl mezi dětmi, vím, že je teď vše čerství a nezaběhnuté, ale jak to jde? Já se těch začátků, tááák bojím 😒

majka07
30. zář 2010

@atreides a kde jsi rodila? A plánuješ rodit?

Je fakt, že člověk se v tom nevyzná, každý to má jinak, někdo může být spokojetý tam jiný zase tam....

atreides
30. zář 2010

@majka07 v Boskovicích, je to pro mě víc "doma" ale nevím, jak jsou tam na dvojky nebo případný předčasný porody připravení, to musím ještě pozjišťovat .... ale kdych musela do Brna, tak já se v těch porodnicích vůbec neorientuju, nikdy jsem v žádné nebyla ani na návštěvě

majka07
30. zář 2010

@atreides aha. Já Brno znám jen z doslechů. V Bohunicích jsem byla na operaci s nohou, jinak nic.

atreides
30. zář 2010

@majka07 a kde jsi rodila M.?

sovicka_
30. zář 2010

Já se tomu Obilňáku chtěla vyhnout, fakt se mi nelíbí. Já vím, že o to nejde, jak porodnice vypadá, že jde hlavně o péči... asi si ještě počtu diskuzi o brněnských porodnicích, zaměřovala jsem se tam při čtení příspěvků hlavně na Bohunice, tak si přečtu ještě o Obilňáku.
Kamarádka rodila v cca 35. týdnu dvojčata císařem v Bohunicích.

beatrice7
30. zář 2010

@zlatovlaaska chodím sem jenom občas ale ráda jsem si přečetla Tvůj popis císaře u Apolináře. Bulela jsem u toho 🙂 bože, co ty hormony s náma dělají 😅 Taky budu rodit u Apolináře, mám z toho trochu strach, asi jako každá... Jsou tam skvělí doktoři, tak snad to dopadne dobře. Já mám jedno mimi hlavičkou, druhé bylo KP, teď je příčně. Takže jednoznačně císař. Akorát mi říkal dr. Koucký, že bych mohla rodit 39+0.... to trochu nechápu, když normálně se rodí 38+0, ale prý mám čípek 48 mm, to je hodně, miminka jsou menší, tak ať tam jsou co nejdýl 🙂 No já nevím, už teď když někam jdu, funím jak slon, nevím jak to vydržím až do toho 39.tt 😉 Jo a chci se zeptat - jak je to s kojením po císaři ? Kojila jsi je hned ten druhý den co Ti je přinesli ? Jak to šlo ?

majka07
30. zář 2010

@atreides v Třebíči, rozhodovala jsem se Bohunice - Ivančice- Třebíč, ale vzhledem k tomu, že můj dr. tam zároveň má služby a může být u Tvého porodu tak volba byla jasná. No a nestěžuju si, jen se mi nelíbili dvě sestřičky z dětského, ale ty pak byly na dovo takže pohodička, ten měsíc jsem se tam zabydlela a bylo to fajný.

chrobacek
30. zář 2010

@sovicka_ jo tak to vidím asi stejně 🙂)) no já na toto přemýšlení mám taky dost času 😀 😀

mikii
30. zář 2010

Ahoj holky,koukám,že řešíte porody. Zrovna se mě včera kámoška ptala jak budu rodit. Ale já nevím, můžu si naplánovat něco a nakonec to bude jinak. Ale říkala,že by do císaře nešla. Jenže ona rodila jedno dítě a to maličké a bez epidurálu,Má prostě jiný práh bolesti.
Ale mě hned jedna dr. řekla,že to půjde na císaře, ale dr. mi teď nic neříká. Spíš je rád,že se držíme a myslím,že to budeme řešit až to bude aktuální. Takže za mě taky nevím.....
Jinak já má rodit v Praze podolí, nikdy jsem tam nebyla takže vůbec nevím co mě čeká....

beatrice7
30. zář 2010

@mikii v Podolí rodila moje známá, taky dvojčátka. Říkala, že porod ok, ale šestinedělí nic moc. Jaká byla registrace ? Prý je to tam o život.

frodo78
30. zář 2010

@atreides
@lenca78 Moc díky 😉
@sovicka_ Já to znám, ten ždibek strachu mám doteď 🙂 🙂 a prý už je to na celý život , že se o ty pupíky budeš bát 😵

frodo78
30. zář 2010

@provazek Omlouvám se, že píšu tak pozdě, ale nějak nestíhám......Co jsem doma, tak po mě furt tady někdo něco chce, musím stále o něčem rozhodovat, že si dělám legraci, že mi ve špitálu bylo líp 😀 . Šlo to i beze mě, že?
Tak k tomu svědění - URČITĚ nepodceňovat!!!!!!!Raději ať Ti udělají testy. Když to bude OK tak jedině dobře. Prý je to fakt nebezpečné. Já si to také omlouvala vším možným a naštěstí to nedopadlo nejhůř (doufám). No tak dneska už jsi asi stejně někde byla, tak držím pěsti, ať je to jen nějaká alergie. Se mnou byla holčina a tu nesvědilo nic a testy měla ještě mnohem horší než já....... Jinak mě svědila kůže hlavně na prsou a břicho, pak nohy a to i chodidla a opravdu FEST! Připadala jsem si jak úchyl 😕 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru