Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lenca78
30. zář 2010

Ahoj holky, taky prihodim par informaci k cisari, ktere jsem ziskala na predporodnim kurzu na Bulovce. Ptala jsem se na tu narkozu, taky nechci epidural, uz jsem ho zazila a ja sice nic necitila, ale ani 15 hodin po operaci jsem stale nebyla schopna citit nohy. A nikomu nepreju zazit situaci, kdy nad vama stoji 5 doktoru, pichaji vas jehlama do chodidel a resi, proc to necitite a co se mohlo pri epiduralu stat. Ja uz jsem se videla na voziku, pak se to ale do druheho dne zlepsilo a byla jsem ok.
Nicmene doktor porodnik mi rekl, ze pri cisarich preferuji epidural z toho duvodu, ze to oblbne jen maminku a ne miminko, takze pry maji vice casu na jeho vyndani. Kdezto u celkove narkozy se musi mimco /mimca vyndat co nejdrive, aby byly z tela ven, souvisi to s tim, ze jsou uspany i oni. Pochopila jsem, ze na Bulovce nebudu mit na vyber a pokud to nebude akutni, tak mi daji jen epidural. Doufam ale, ze me pak na to siti uspi, to pri vedomi zazit nechci 🙂

frodo78
30. zář 2010

@broukb Ahojky Brouku, no s tím porodem - mě to také už klepe na dveře 😀 😀 V pondělí v poradně mi také říkali, že děloha už projevuje jakousi akci. My tedy máme na 90% císaře - Boženka je mírně napříč a ještě koncem pánevním a tak předpokládám, že v příští poradně 4.10. ( jestli do té doby nepřijde něco neočekávaného ) nám naplánují termín. Za týden budu 38+0 🙂 No jinak já jsem asi trochu sralbotka a raději bych šla do císaře - být Tebou. Jednak bych se bála, že po hodinách bolestí a tlaku kdy porodíš jedno mímo se to druhé otočí a stejně Tě císař nemine a jednak bych se bála, že ty dvě nestihnu "vytlačit" tak rychle, jak je potřeba...... Ale to je jen můj pocit 😔
Jinak já mám zase takové "halušky" z toho, že už skoro týden ze mě jde ten hustý hlen ( tedy ne soustavně, ale každý den celkem dost ). V ponělí mi dělali kultivaci -výtěry, tak jsem tam raději volala, zde je vše OK. Tak prý je a prý, že to může být ta hlenová zátka a pokud se neděje nic jiného, tak to nemám řešit a přijít až v pondělí do poradny. No stejně jsem nervozní, aby se mímáčkům nedělo něco zlého - abych je nějak "nezabila" ☹ ☹ Snad už aby bylo pondělí....
Také jsem včera byla na odběrech krve, kvůli těm játrům a té srážlivosti - výsledky ještě nejsou. No ruce mám rozpíchané, samá modřina a na levačce se mi udělala i boule. Ach jo...... 😖
No a k anestezii - mě epidural nejde, kvůli té zpřelámané páteři. Obratle jsou prý hodně sesedlé. Tak buď by zkusili spinál mezi obratle pod těmi zlomenými a nebo celkovou. Uvidíme asi až na místě 😉

fiallinka
30. zář 2010

@provazek doufám, že jsi o tom svědění řekla, taky jsem to měla a fakt se jaterní testy zhoršovaly - u mne to bylo málo, ale pokud je to moc, tak ti děcko může i umřít, bohužel takový případ znám.

fiallinka
30. zář 2010

a to málo moc nemyslím intenzitu svědění - mně to svědilo šíleně a testy byly ještě celkem ok 🙂

mikii
30. zář 2010

@beatrice7 jo prej je,ale mě tam registrovala gynekoložka, řekla, že tam nebudu sedět někde od 5 ráno s dvojčatama. Sama řekla, že je to bordel. A pak jsem dostala jen tel. na nějakou paní a ta mi poslala na mail nějaký dotazník s rezervačním číslem. Takže jsem tam ani nebyla a ani nevím co mě čeká. Prej jsou tam krásné sály , ale jinak nic moc. Ale co nadělám. Třeba tam ani rodit nebudu,bude plno a hodí mě kam se jim to bude hodit. Nějak to neřeším.

janakar
30. zář 2010

@atreides no jsme doma dva týdny a zatím ťukťuk, všechno OK. Naše malá velká sestra Karolínka je úžasná, měla jsem strašnej strach, že jim bude nějak ubližovat, protože to je fakt divoška a v posledních měsících kažýmu píchala do očí a tak, ale je na dvojčátka strašně jemná, pořád je hladí, pusinkuje, objímá...má je strašně ráda a když k nám někdo přijde tak hned letí k postýlce hladí je a přikrývá dečkou aby všichni věděli, že jsou její 😀 😀 Je to roztomilý. Já jsem se právě snažila hned po příjezdu jí je ukázat, aby si je"ošahala", aby věděla, že se mnou může a nebránit ji v tom, nezakazovat, aby nezačala žárlit. A zafungovalo to, tím že jí je vždycky u přebalování a kojení nechám hladit, tak za nima pak v mezičase nechodí a nemusím se bát, že když se zrovna nebudu dívat, tak jim něco udělá

majka07
30. zář 2010

Holky, mám takový menší dotázek......u M. jsem to neměla, ale teď jo....bolí Vás někdy bradavky???

janakar
30. zář 2010

Jinak Bohunice versus Obilňák - holky myslím že je to jedno, teda pokud nerodíte moc brzo. Co se týče porodního sálu, ten mi víc vyhovoval na Obi, protože má na pokoji WC, v Bohunicích pokud nejsi na nadstandartu, tak musíš na chodbu, což je po nálevu docela blbý....Jinak na Obi mají pro dvojčátka takovej žlutej pokoj, je o něco větší než normální pokoj, protože přece jen se tam může motat víc lidí. A co se týče šestinedělí, takto je zase bezkonkurenčně lepší v Bohunicích. Mně to ale bylo jedno vzhledem k tomu, že jsem měla děti na JIP a šla jsem prakticky druhý den po porodu domů.
Ale v Boskovicích bych se dvojky rodit teda bála, určitě bych volila perinatologický centrum i v případě rození v termínu, kdyby se náhodou něco zkomplikovalo, tak ať mají děti tu nej péči. Já jsem za to byla strašně ráda, a to děcka byly relativně OK

matteka
30. zář 2010

@atreides ahojky, já chci taky do Boskovic 🙂 Ale je pravda, že na předčasně narozený tam nemají vybavení - ale za to jsou schopni tě do 15.minut dostat do Brna.

@beatrice7
@zlatovlaaska já u toho popisu taky bulela 🙂) hormony jsou hormony 🙂

matteka
30. zář 2010

ještě k těm Boskovicím - já tam na začátku těhu ležela s maminkou taky dvojek - rodila myslím v 37nebo 38tt nevím přesně - a v pohodě. Určitě to záleží na tom - v kolikátém týdnu to přijde. Ale já jsem tam spokojená - pomohli mi už na začátku, tak jim prostě věřím.

mikii
30. zář 2010

@majka07 zajímavé , ale myslím že se toto opravdu stává jen v Americe

Holky,vy jste tady všechny z Brna? to snad jenom já budu rodit v Praze ???

majka07
30. zář 2010

@mikii taky si myslím. Právě že, jsem narazila na nedávno na článek kde bylo, že se narodila jednovaječná dvojčata a byl to kluk a holka a známá hodila odkaz na tohle.
Nejsi sama, Frodo je taky od Prahy ne? A další 😉

betina
30. zář 2010

@janakar moc gratuluju ke dvojčátkůma k porodu!!!! a taky ke Karolínce, protože to je úžasný, jak se chová. já se toho taky bojím, aby Verunka byla na kluky hodná, doufám, že bude.
jinak já se teda taky zastávám Obilnáku, můj porod a péče na JIP super, šestinedělí trochu horší, ale šla jsem pak na nandstandard, sestřičky pro děti mi přišly jako andělé..moc hodné, takže ted chodím taky na Obilnák, je tam úžasná teda mladá paní doktorka, ale fakt super, no porod uvidíme...
jinak dneska jsem byla právě v poradně...tak přáští týden to consilium ohledně způsobu provedení púorodu, ale prý jej vyvolávat nebudou, takže věci si ještě nemám brát nic..takže ještě snad budu rodit v termínu a byla jsem u obvodní, tak jsem na to nachlazení vyfásla ATB, mám ohromnou radost 😖

atreides
30. zář 2010

@janakar mě těší tvoje slova, že to jde, ale ono musí že? 😅 se už vidím někde v blázinci 😀

@majka07 bradavky mám taky citlivější, ale to je normální. Nosím teda i doma podprsenku a pomohlo to, páč jak se ty prsa nelívají, tak ty bradavky víc bolí.

@matteka mě se Bozaky právě taky líbily, hlavně sestřičky teda, ty byly úžasný, jak na 6nedělí, tak na dětským. Dokonce MM bývalé spolužačce co čeká dvojky, její dr. z Brna doporučil spíš Boskovice 😅 to je fakt co člověk to názor

majka07
30. zář 2010

@atreides já aj na noc, bych zešílela jak to někdy bolí 😀

atreides
30. zář 2010

@majka07 jejda až tak? 😅

majka07
30. zář 2010

@atreides jj, prostě šíleně citlivé, tohle jsem u M. neměla.

atreides
30. zář 2010

@majka07 tak jedině se zeptat v poradně dr.

majka07
30. zář 2010

@atreides se asi zeptám, páč teď se to zhoršilo 😒

kathy.skal
30. zář 2010

@mikii nee, já budu rodit v Chrudimi nebo Hradci Králové - podle toho, kdy to na mě přijde 🙂 Před 36 tt by mě z chrudimi stejně vyhodili do HK 😅

kathy.skal
30. zář 2010

@majka07 Já jsem zjistila, že mě bradavky strašně štípou, jak začíná být chladno a ony třeba ztuhnou ... to by se člověk zbláznil 😠 Asi si budu muset pořídit zateplenou podprsenku 😀

majka07
30. zář 2010

@kathy.skal 😀 😀 😀 mně vyhovují jen dvě podprsenky hrůza.....

kathy.skal
30. zář 2010

@majka07 mě by jich si vyhovovalo víc, ale už jen jedna mi je ... a pořád to roste 😀

majka07
30. zář 2010

@kathy.skal 😀 😀 😀 no mě rostou taky, tak mám už poslední dvě co snesu, další dvě ty mají blbej střih, nosit by se daly, al ne v těhu 😀

chrobacek
1. říj 2010

ahoj, mě prsa moc nenarostly tak chodím furt ve stejných podprsenkách 🙂
mám dotaz jak máte zapsáno v těhu průkazce, že čekáte dvojčata?

sarri
1. říj 2010

@chrobacek
Měla by jsi mít v průkazce gemini biamniales bichoriales, gemini monochoriales biamniales nebo gemini monochoriales monoamniales.

kathy.skal
1. říj 2010

@chrobacek tak jsem se mrkla - já tam mám jen Gemini 😕

mikii
1. říj 2010

@majka07 mě bolela strašně na začátku,že jsem se jich ani nemohla ve sprše dotknout. Ale teď jeto v pohodě. A podprdu, tu už neobleču žádnou. Jak jsem doma tak ji nenosím a když jsem teď šla ven tak mi žádná není. A to mi přijde,že mi prsa vůbec vůči břichu nerostou...no tak asi omyl 😀

Holky,jak poznám to tvrdnutí břicha? Mě se občas na břiše objevuje jedna nebo dvě boule jako by hlavička. Ale to asi není to tvrdnutí ne?

sarri
1. říj 2010

@mikii
Boule jsou bole a ty vyrábí děti 😀
Tvrdnutí je vlastně kontrakce - břicho ztvrdne a je tvrdé i na omak, celkově napjaté.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru