Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka72
5. led 2010

Hancas-jasně, že vím kam s nohama-jsem stará škola. 😀 Doc. Procházku znám z FN, když jsem tam ležela, ale ještě mě mezi nohy nekoukal, tak uvidíme, hlavně, že je to chlap. 🙂

hancas
5. led 2010

ALE I Tak je to hrozný starý kozy ve fn at mi nikdo neříká že na to nejsou peníze je to spíš ostuda než pověra o super porodnici

zuzka72
5. led 2010

No jo, ale já myslím, že v té chvíli mi to bude fuk-důležitej je výsledek, no né.
Jo a už mám nahoře +7kg a obvod 106cm. No prostě vorvaň. Nebo spíš zezadu a zboku nic a zepředu balón. 😀

hancas
5. led 2010

já jsem byla taky jak neohebnej balon sice jsem nabrala jen 9kg ale ten břuch jsem tahala 3km před sebou 😀 ale zato to stálo dvě zdravá a krásná miminka

zuzka72
5. led 2010

Když na těch silnějších holkách se ty kila ztratí, jsem si dnes všimla v poradně, ale na zdechlinách to jde vidět. Ale co při Kubovi jsem nabrala 12kg a při Adamovi 17kg a měla jsem menší břicho, tak nevím co si o tom myslet. Jenže ono to bude asi taky tím, že piju, jak duha, vypiju víc jak 5litrů denně, takže zadržuju vodu, to mi kdysi říkal obvoďák, že když bych nepila tolik co vypiju, tak bych byla úplná chcíplina. No ale mě stačí jen voda, a bez té teda nebudu!!! 😀

clea.1
5. led 2010

zuzka72

mě šlo o to že tam jsem oteklá tak jsem se v jedné lékarně ptala jestli je něco na zklidnění a dostala jsem něco doporučeno akorát že jí neměly tak mě poslala jinam 😉 no a páč lezu z auta a do auta docela zajímavě tak jsem pro ní poslala manžela ale nepočítala jsem že dámy v lékarně maj rády pohodlnost a bezstarostnost takže ho vyhodila se slovy,ať mi jí napíše doktor.
Ty jo tak rychle jsem z toho auta co jsem těhotná nebyla jako když mi řekl že si jím jít nechat napsat. 😔 🙄

hanula83
5. led 2010

Lito, jo jo, to on k nim vstane. Dokonce třeba dřív než já, když začnou v noci řvát. A když chce jedna z nich společnost, tak si ji bere k sobě a buď s ní spí na gauči nebo s ní chodí po domě a ukazuje jí, co kde je ;). To otcovství ho chytlo, byť bylo neplánované. Musím říct, že když jsem byla těhotná, tak žádné knížky nečetl (hrozně nerad čte knížky), maximálně noviny a nebo internet. To ten tvůj manžílek už bude vědět co a jak, když se tak vzdělává 🙂

zuzka72
6. led 2010

Clea.1-tak to jo, znáš to neochota vládne světem..... A lidé VŽDY pracují na svých místech 😀 😀 😀
Hanula83-tak to mě se stát nemůže, možná tak o víkendu 😖 , jelikož Petr je řidič a musí spát, aby pak mohl ve dne 12hodin fungovat za volantem. No, ale zase má třeba jiné přednosti. 😉

zuzka72
6. led 2010

Ale hlavně se mě neptej jaké-to bych musela vzpomínat. 😀 😀 😀 (to je sranda)

j.cien
6. led 2010

Zuzi 😀 😀 jsem se nasmala,nejen prednostem tveho muzika-jak bys musela vzpominat 😀 😀 ,ale i tomu,jak si pripadas jako vorvan a to mas jen +7kg 😵
Ja to dotahnu asi fakt nekam k tem 30ti....a to bude teprv mazec 😕
Dnes jsem spala asi po tydnu 5hodin!!do prvniho curani-pak uz klasicky neslo usnout,zato mi vydatne teklo prave prso,takze dnes prevlekam nejen pyzamo,ale i prosteradlo...OMG..to jsou veci 😵

Holky,jak dlouho vam trval ten genet.morfol.UZV ve 20-22tt?Bylo to o hodne delsi nez bezny UZV??

zuzka72
6. led 2010

j.cien-jelikož jsou dvě děti a většinou jsou otočeny jinak než by si doktoři při tom UTZ přejí, tak je různě požduchávají a budí, aby se otočily, takže my tam byly 45minut. Pokud ti bude z ležení na zádech zle, řekni, že se otočíš na bok,ať neomdlíš, mě se to málem stalo, tak jen ze zkušeností. 😒

j.cien
6. led 2010

JJ,Zuzko dekuji!Taky mi byva zle na zadech,nemuzu vlastne ani spat na zadech vubec..je mi na omdleni,takze se tocim jen z boku na bok...
A co tvoje prso,uz je to v poradku?Byl to zanet nebo co to bylo??

A Zuzko koukla jsem na ten odkaz na ty autosedacky Graco,co jsi sem davala z aukra-jsou to ty klasicke vajicka nebo to je nejaky starsi typ?Moc to na tom obrazku nevidim..tak se ptam,ty se tak vyznas 😉

zuzka72
6. led 2010

Prso je lepší, prej asi počínajíci zánět, ale mažu ho alpou, tak se trošku vzpamatovalo. 🙂
Na těch zádech je to že utlačuješ nějakou žílu nebo tepnu k srdci a nejde ten oběh zpátky, vysvětloval mi to doktor.
Ty sedačky nevím, já je tam jen objevila, spíš se zkus zeptat té prodávající, já se v tom vůbec nevyznám. 😀

j.cien
6. led 2010

Ok,diky 😉 ,jj davalas tu i ten obrazek,jak plody tlaci na tu zilu 😖 a bohuzel to je pravda 🙄

zuzka72
6. led 2010

Já vždycky říkám, že to alespoň na tom UTZ přece musím na těch zádech vydržet, ale nejde to, začnu se potit, zezelenám a musím na bok, gel.negel, zapiplany všechno, ale je mi líp. Doktoři to znají, takže někteří se i ptají po chvíli, jestli nechci na bok. 😀

rejchl
6. led 2010

Ahoj holky,tak ma za sebou kontrolu srdicek.Ten zivejsi ma asi vadu.Kolisa mu tep.Za tri tydny mam jit na kontrolu.Pry to muze byt jen momentalni,ale bojim se.Druhej broucek je vporadku.Nejak me ta diagnoza zaskocila.☹

zdepros
6. led 2010

Ahojky, Zuzko a to ležení na zádech vadí tobě nebo to vadí i těm mimčům, mě je na zádech zatím fajn tak nevím jestli jim to vadí i tak nebo to poznám až bude špatně mě

zdepros
6. led 2010

Jinak velká gratulace Irmince a Květince k miminkům

zuzka72
6. led 2010

Zdepros-mimčům to nevadí, oni vlastně za to můžou 🙂 ,že tlačí na tu žílu, ale pokud ti to zatím nedělá, tak buď ráda, já to taky zažívám až teď při třetím těhu a předtím nic.
Rejchl-nedělej ukvapené závěry a hlavně v klidu, nic není jasné a může to být jen dnešní výkyv. Tak to moc neřeš, i když samozřejmě vím, jak je to hrozné nad tím nepřemýšlet, když se ti to pořád honí hlavou. Já zažila něco podobného, hroutila se, nervovala a za 5týdnu mi řekli, že je vše OK.

j.cien
6. led 2010

Rejchl moc ti preju,at se ta vada nepotvrdi!!!nebo at je to jen malickost,co neni nebezpecna pro prcka!!!
Snaz se nepodlehat tem obavam,dokud to neni jiste a stale je sance,ze to bude OK 😉 🙂 !
Drz se!!!

zuzka.o
6. led 2010

REJCHL... drž se, jak tady píšou holky, může to být jenom dnešní abnormalita a miminko je v naprostém pořádku. Budu ti moc držet palečky, aby za 3týdny bylo všechno v pořádku.

Něco jsem hledala na mimibazaru a našla jsem 2 hrací deky, vypadají pěkně, kdybyste některá potřebovala ...
http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=4645579

vombata
6. led 2010

Ahojte mam asi dost podivnej dotaz...jsem v polovine tretiho mesice s dvojcatky a zajimalo by me kdy mi zacne rust brisko....jim naprosto normalne zadny prejidacky nic takoveho jen mivam to bricho obcas trochu nafoukle tak nevim jestli poznam ze roste nebo ze jsem po necem nafoukla:D no musite si myslet ze sem hrozna blbka ale furt se pozoruju a zatim nic...ono je to u kazdeho jiny to je mi jasny ale kdyz budete mit naladu pisnete kdy vam zacalo rust?Diky moc 😉

zuzka.o
6. led 2010

VOMBATA: tak od 16tt 😉

j.cien
6. led 2010

vombata:koukni do albicka,mivame tam pupky i s tt 😉 ..ja se taky furt pozoroovala,ze to neni tehu pupek,ale jen ten muj klasicky spek...no a pak to najednou vystrelilo a je to uz poradny buben 😵

radka.k
6. led 2010

Vombata
já taky byla dlouho úplně plochá a ještě tak v 22tt mi lidé říkali, kde nosíš ta dvojčátka? Teď už jsem k nepřehlédnutí 😲
Stejně jako Zuzka72 mám nahoře asi 7kg, nikde nepřibyl ani špíček, ale to břicho vyšpulené dopředu, fakt sexy vorvaň 😀
a to mám v pase cca 102cm, což se zase nezdá moc, ale při mé výšce - necelých 160cm - za chvíli budu širší než vyšší 😅

miradka
6. led 2010

Ahoj holky, včera som bola na kontrole a všetko je OK, čípok v pohode, drží ako má, ale dr ma musel poslať do Karvinej na utz, majú tam lepší než má v ordinácii a pred chvíľkou som sa odtiaľ vrátila. Dozvedela som sa, že chlapček má zhruba 2580 g a dievčinka 2400 g. 🙂 Utz mi robila jedna doktorka slovenka a moj gyn dr na mňa čakal na oddelení a keď som vyšla, hneď pricupital a díval sa na výsledky. Je to úžasný doktor, strašne zlatý 😵 😵 ....dohovárali sme sa čo a ako a nakoniec sa ešte raz vrátil a dohodli sme sa tak, že v piatok - tento piatok - mám prísť zase do Karvinej na monitor srdiečok a napíše mi doporučenie do nemocnice a v pondelok mám nástup. Budem tam týždeň pod dohľadom a ten ďalší týždeň sa dohodneme na termíne cisárskeho rezu. Takže asi za 2 týždne budú miminka na svete.......sa zbláznim radosťou 😵 😵 😵 😵 😵 Hovoril, že má o mňa fakt strach, že ma tam chce mať...tak ja som nakoniec rada, lebo keď mám takto chodiť po doktoroch, tak je to na mňa fakt záber a ešte do Karvinej dochádzať...v tomto počasí a sama....asi si to preberal v hlave a rozhodol sa takto. Takže od pondelka tu nebudem 🙂

Inak gratulujem KVETINKA!!!!! Teším sa s tebou a prajem hlavne zdravíčka pre vás všetkých a nech deti rastú ako z vody, vlastne z mliečka a tebe nech máš čím skor dosť síl 😉 😉

Holky, som taká unavená, že vás vobec nestíham dočítať...každopádne to doženiem večer 😉

rejchl
6. led 2010

Holky moc dekuju za podporu,je opravdu těžké na to nemyslet.Rozhodilo mě to.Snad to bude Ok.
vombata ja furt myslela ze mam malej spek kterej se od 13tt silenou rychlosti zvetsuje😀,ale jelikoz jsem nudle od prirody(vysoka a hubena),tak je to na me videt cim dal vic.

zuzka.o
6. led 2010

MIRADKA: gratuluju ke kontrole a k bervadnému doktorovi. To se dneska jen tak nevidí, jaký má o tebe zájem a starost... bezva. A taky krásná zpráva, že za 14dní budeš mít miminka u sebe 😵

zuzka.o
6. led 2010

MIRADKA: gratuluju ke kontrole a k bezvadnému doktorovi. To se dneska jen tak nevidí, jaký má o tebe zájem a starost... bezva. A taky krásná zpráva, že za 14dní budeš mít miminka u sebe 😵

zuzka.o
6. led 2010

pfí....???? Co to, že se mi stejný příspěvek zapsal 2x??? 😅 😅 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru