Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zikinka
24. říj 2012

mám dotaz na těhulky, které už jsou v pokročilém stadiu, jak jste s dvojčátkami příbíraly? 3lo to nějak postupně, nebo byly větší skoky např. v druhém a třetím trimestru? Jsem docela malinká a do cca 16tt to bylo velmi pozvolné, Teď mi připadá, že ikdyž jím velmi střídmě, žačíná se váha hýbat nahoru a tak jsem si chtěla udělat nějaký obrázek, jak to je to u vás. Mužete někdo napsat svoje zkušenosti a kolik jste celkově nabraly?

zvalentova
25. říj 2012

@zikinka ahoj, už sice nejsem těhotná, ale snad to nevadí 😉
První nárůst kg byl hned po ET díky hyperstimulačnímu syndromu, zadržování vody a celkovému nic nedělání. +cca 5 kg, pak jsem se držela do cca 12tt a pak to šlo stabilně o 2-3kg měs. Pocitově největší nárůst jsem začla mít po potvrzení cukrovky. Pak už jsem jen ležela, zadržovala další vodu a těšila se na porod. Měřím 165 cm, začínala jsem na 55 kg a skončila +30 kg.

barusmackova
25. říj 2012

Holky ja jsem ted tak strasne unavena a to pocasi k tomu a to jsem 9 tyden prijdu si jak simulant porad posedava polehavam skoro nic se mi nechce je to normalni bude lip nebo uz budu takhle protivna a zpomalena cely tehu ja vim ze pak kdyz je velky brisko tak se skoro nic neudela ale ten zacatek no jak jste to mely vy?

adriene
25. říj 2012

@barusmackova Prvni trimestr se obehuje opravdu tezka tehu unava, ja ji mela opravdu extremni... prospala bych den. Tak se toho neboj a odpocivej 😉 Pak se to o trochu zlepsi, tak budes i neco schopna delat 😀 Ale celkove si nepripadm dost "vykonna" jako predtim. Nicmene telo si rekne, co potrebuje, clovek by nemel jit proti tomu 🙂

@zikinka K tomu pribirani... mne bylo od zacatku dost blbe, takze i kdyz bricho rostlo, tak ja nepribirala. Posledni mesic se bricho ale zvetsilo hodne... budu v sobotu 19. tt a vaha je o 6 kg vyssi... mam az strach, kam to dotahnu 😒 Nejsem zadna prerostla, mam jen 160 cm.
Me tedy hodne trapi krizove bolesti, obcas to je tak hrozne, ze taham nohu... ovsem tristni je to v noci. A to je clovek da se rict na zacatku... co pak.. 😖
Dnes jdu holky na dalsi velky UZ, presvedcit se, zda jsou deti OK a pak do prenatal. poradny, tak se tu mejte krasne 🙂

barusmackova
25. říj 2012

@adriene nejhorsi je ze nemam na nic a nikoho naladu a lituju pak malou protoze je semnou doma celej den a v tomhle pocasi se ani neda byt venku uklizet se me nechce pradla tam mam snad ze tri pracek proste a kdyz mam hlad najim se a pak sem jak zok ani se neprecpu a je mi zle 🙂

maruja
25. říj 2012

@zikinka taky už nejsem těhu, ale přibírala jsem celé těhu 2-3 kg za měsíc, takže jsem přibrala asi 15 kg měla jsem jen obrovský břicho
@barusmackova pamatuju si jak jsem byla unavená a dcera taky byla doma, no nedalo se nic dělat a modelovala jse a kreslila a vařila a chodila na procházky. Asi i proto jsem moc nepřibrala

jarkalada
25. říj 2012

@zikinka taktéž už nejsem těhu, porodila jsem sice o měsíc dřív, ale přibrala jsem asi 12 kg. Po potvrzení cukrovky jsem já naopak pak nabírala kilčo za 2 měsíce

stanpetr
25. říj 2012

@zikinka ja uz tehu teda taky nejsem, v tehu jsem zhubla 😉 , unava za zacatku byla velka, ale doma ani ne dvouletej capart, takze se clovek musel premoct a kmitat, varit, uklizet, prochazkovat...

clera
25. říj 2012

ahojky, já končim 6 měsíc a zatim mam navrch asi 5,5 kg. tak doufam že už to s dvojkama nějak obludně nerozjedu a udržim se na nějakém rozumném čísle.

zikinka
25. říj 2012

@zvalentova
@adriene
@maruja
@jarkalada
@stanpetr Moc holky dekuju za vase zkušenosti. Já jsem docela prcek jen 160 cm a ted jsem ve 20tt a je to tak 3 týdny, co se růst bříška opravdu rozjel. Připadá mi,že je den co den větší a co se týká kil, tak mám 5kg nahoře od počátku těhotenství. Vzhledem k tomu, že mě čeká ještě jeden měsíc 2. trimestru a pak celý třetí, tak se děsím, jak to poletí nahoru. Mám od malinka trošinku bolavé kyčle a pokud bych přibrala opravdu hodně, tak bych kloubum dala pěkně zabrat při té mé výšce. Takže proto se vás tu ptám, jak to potom letělo v druhé půlce těhu nahoru.

zikinka
25. říj 2012

@clera to je super, že se tak držíš. Nějak se omezuješ nebo jíš normálně?

adriene
25. říj 2012

@zikinka Tak to chapu... ohledne kloubu mam tez strach, predevsim zada jsou blby 😒 Co se jidla tyce... omezovala bych se, ale mam furt hlad 😠 takze nic no... 😀

venuss
25. říj 2012

@zikinka ahoj, tak já jsem 22 týden a přibrala jsem 9 kg a 4kg v posledních 2 mesicich asi... I holky, ktere cekame vazi pul kila, coz rikal doktor, ze je na dvojcatka hezky.🙂 S prvorozeným synem jsem přibrala 14kg, tak nečekám, že přiberu ted min.🙂 ale snad vic jak 20kg to nebude.:D

evikj33
25. říj 2012

@adriene Gratulka k dnešní kontrole 🙂 Jen tak dál. @zikinka Tak j´á jsem na začátku těhu shodila cca 5kg a ztoho jsem zatím nabrala necelé 2kg,jsem na konci 26tt ale je fakt že mně bylo docela hodně zle a ještě ted občas je.Navíc jsem měla docela mega startovní váhu po té vší hormonální lečbě a taky se léčím se sníženou funkcí štitky.

adriene
25. říj 2012

@evikj33 Dekuji... take doufam, ze to dal pujde OK. Dnes mi dr. na UZ rekla, ze parametry zazim transfuznimu syndromu nenasvedcuje. Pry ale byva az pozdeji... tak uvidime 😉
Ty zatim moc nepribiras... to zavidim!! 🙂 Ja posledni tyden fakt jedu... 😅

clera
26. říj 2012

@zikinka - ahojky, jím normálně a mám taky 160 cm. ale protože se dost potýkám se syndromem neklidných nohou tj. už 2 měsíce jsem se pořádně nevyspala tak je to asi zas za odměnu takhle vykoupený 😒

beruska1982
26. říj 2012

@zvalentova Dobrý den, máte ještě na prodej kojenecký poštář?Ten bych potřebovala a taky jestli nemá na prodej chrastítko pro dvojčátka do kočárku a přebalovací tašku. No vůbec nevim kde chrastítkol pro dvojky a tašku sehnat. ☹

barusmackova
26. říj 2012

Jaky pak kocarek by jste doporucily?

adriene
26. říj 2012

@barusmackova My koupili Teutonia team cosmo. Ale záleží asi na tom, co od kočárku budeš očekávat... 🙂

stanpetr
26. říj 2012

@barusmackova my poridili easy walker

barusmackova
27. říj 2012

@adriene
@stanpetr ten easy walker je peknej a da se sehnat i starsi jsem koukala ja bych novej nechtela a ani na to nemame budu koukat po starsich taky jsem ted koukala na bumbelride

zvalentova
27. říj 2012

@beruska1982 ahoj, polštář zatím stále používám, samotnou mě překvapilo že kojím tak dlouho.
Netuším ale co je chrastítko pro dvojčátka. Nakoupila jsem jaké se mi líbili, něco jsem dostala od známých.
Tašku také každý vybírá podle svých potřeb a preferencí. Mě vyhovuje tako http://www.malvik.cz/Doplnky-ke-kocarkum-132/br...

adriene
27. říj 2012

@zvalentova Děkuji za tip na tašku... dlouho jsem se také rozhlížela a tato vypadá super ;)

Jinak holky, můžete dát tipy i na kojící polštáře, které používáte? Děkuji 🙂

adriene
27. říj 2012

@barusmackova Nový jsme také nekupovali... hledala jsem tak měsíc, až jsem narazila na dobrý kauf, nakonec nás stál 11000 i s vložnými taškami, a je skoro jak nový, sem tam malý škrábanec na korbě, ale ty uděláme taky. No a ušetřili jsme 20 tisíc... takže velká spokojenost 😎

barusmackova
27. říj 2012

@adriene to je parada ja mam taky predstavu tak do tech 10 tisic jen jeste nevim kde je vezmeme 🙂 ale od pribuznych k vanocum nic nechcem rekly jsme o nejakou tu korunu aby bylo zceho porizovat dve postylky schodou okolnlsti mame protoze jednu mela u nasich jen by potrebovali obrousit a znovu natrit 🙂 lehatka koupime az casem asi az tak budou prckum 3-4 mesice driv by v nich stejne nemeli bejt ne?a do obyvaciho pokoje bych chtela polohovaci ohradku kde by brouckove byly prez den ukladala bych je stejne do pokojiku a pak tu ohradku vyuzijeme i jinak koukala jsem ze se da do 2tisic sehnat uz jsme s pritelem uvazovaly ze budu s miminkama spat v pokojicku a on s malou v loznici kd s nami stejne do ted spi aby meli klid a ja s detima mohla v noci vstavat bydlime v dvougeneracnim domecku mame celej vrsek pro sebe vetsi4+1 tak pokojicky dva mame jeden ma uz Barunka predelany ale ten druhy je odkladaci takze ho musime vymalovat a polozit lino

zikinka
27. říj 2012

@adriene gratuluju k uspesne kontrole. Me trpeve ceka velky UZ pristi tzden, tak jsem moc zvedava. Jeste nevime pohlavi. Mrsky se nechtely pri minule kontrole natocit, taze zatim to je pro nas prekvapko 🙂

zikinka
27. říj 2012

@venuss diky za Tve zkusenosti. Pristi tyden uvidime, jak jsou mrnousc velci, tak jsem moc zvedava. Je obdivuhodne, jak zvladas jeste jednoho prcka. Nedokazu si predstavit, ze bych ted pritehu s dvojcaty, mela jeste pecovat o dalsiho drobecka.Klobouk dolu!

zikinka
27. říj 2012

@clera alespon, ze to vykoupeni je takhle prijemne 🙂 Me se tedka uz take spatne spi. Navic kdyz uz si konecne najdu prijemnou polohu, tak je to nad ranem a to uz pak brzo vstavam do prace. Taky vstavam nekolikrat za noc na malou, tak to je neprijemne. Rikam si co budu delat, az budou mimca vetsi. To budu chodit curat snad kazdych 15 minut 😖

zikinka
27. říj 2012

@evikj33 diky za info. Jinak gratuluju k parecku 🙂 My zatim nevime co to bude, snad pristi tyden.

zikinka
27. říj 2012

@adriene nejsem sice jeste kojici, ale porizuji si polstar z techto stranek www.polstarnakojeni.cz, jsou na ne docela dobre recenze. Kvuli dvojcatkum beru rozmer maxi. Navic uz ted ho potrebuji na to, abych se mohla pohodlneji vyspat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru