Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

abecedka
26. dub 2011

@alex_dimitropol a vy teda máte v rodině dvojvaječná že? A muž také?

Chůva pomůže 😉 bude zase dobře.

alex_dimitropol
26. dub 2011

@abecedka jo my máme dvojvaječných i muž .. i dcery jsou dvojvaječná 🙂 no vždyť to bude dobře jen začátek bude těžký

abecedka
26. dub 2011

@alex_dimitropol zas co máš, budeš moci využít znovu 😉 Jen kočár by se ti hodil asi pro 4 že? 😉 😉 😉 😉
Ale za dvojkočár dáš dva skaty a bude to v pohodě.

alex_dimitropol
26. dub 2011

@abecedka ja chci 4 kočár 🙂 protože holky jsou ještě malinké 🙂

abecedka
26. dub 2011

@alex_dimitropol já to myslela jako vtip, to taky je?

alex_dimitropol
26. dub 2011

@abecedka jo je 😀 nevím no možná koupím ještě jeden pro dvojčata .. jeden budu tisknout já a druhý chůva 😝

abecedka
26. dub 2011

@alex_dimitropol hoď odkaz, to jsem zvědavá

abecedka
26. dub 2011

ajoooo a je pěkný! Já to zadala do googlu česky a nic mi nevyjelo. Vypadá dobře, ten by se dal. Má to i hluboké korby? To tam nepíši...

alex_dimitropol
26. dub 2011

@abecedka tak to nevím jestli má .. i mně se docela líbí ale preštvoričky jejich je strašně mělo ☹

abecedka
26. dub 2011

@alex_dimitropol kdyžtak by jsi tam dala do dvou jen ty vkládací tašky. Půl roku se to vydrží. Pak napiš co říkal manžel, až dorazí z práce.
Já už jdu taky domů, tak zas až zítra.

alex_dimitropol
26. dub 2011

@abecedka jo zítra měj se 😉

lita
26. dub 2011

@kocina7 - ja mela akutniho cisare, protoze najednou byla nozicka venku 😝 Muj gynekolog a zaroven porodnik me chtel rodit prirozene, pokud by to byvalo slo. Mne se to moc nelibilo, ale je pravda, ze on je zkuseny a ostrileny porodnik, verila bych mu. Jenze pokud pujdes rodit nekam, kde nikoho neznas, sla bych do cisare. Mela jsem rodit u Apolinare, ale rodila jsem ve 34tt a nebyly inkubatory, tak me odvezli do Krce, coz povazuju za nesmirne stesti, nebot jejich intermediar je podle me nejepsi u nas v republice! Teda u vas, ja uz jsem ted jinde 😉
Rozkojila jsem se uplne krasne, mela jsem mleka pro celou novorozeneckou JIPku 🙂 A mlicko mi nastoupilo uz druhy den! Bolest neni moc prijemna, ale na ni brzy zapomenes. Cisar mi proste prijde bezpecnejsi. S epiduralem neporadim, byla jsem v celkove narkoze, musela jsem volat manzela, kdyz me cevkovali, nebyl cas 😝 😀

lita
26. dub 2011

@alex_dimitropol - super kocar pro 4catka! 😉

epicharis
27. dub 2011

@abecedka - omlouvám se, nevěděla jsem, že jsi na toto téma háklivá. To moje bývalá dr se s určením vůbec nepárala, hned na první prohlídce, kdy jedno mimčo na utz ani pořádně neviděla resp. viděla prázdný vak, mi hned řekla, že jsou dvouvaječná 😒 Také jsem se s ní rozloučila... Nový dr mi napsal do průkazky právě to, co jsem psala a víc se k tomu nevyjadřoval, jen řekl, že to, že mají každý svůj obal je dobře...

@alex_dimitropol - to je tedy parádní vozítko, v reálu to bude úplný kočár 😉 Je fakt, že tvoje holčičky budou při narození dalších dítek přibližně stejně stará jako teď naše malá, a můžu říct, že na delší procházku si to bez kočárku zatím nedovedu představit a to běhá krásně... Je fajn a asi i nutné mít někoho k ruce. No, možná, kdybyste měli dva kočárky, pohybovaly byste se pohodlněji, ale na rozhdnutí máte času dost 😉

@lita - já budu pravděpodobně zase rodit v Motole, taky tam mají špičkové vybavení a já tam byla spokojená. Navíc to máme blízko. Díky za popis porodu, i když nebyl určený mě. Také bych raději rodila přirozeně, ale když mi lékaři řeknou, že doporučují císaře, nebudu se bránit. Alespoň budu mít srovnání 😉 Ať kluci pěkně rostou 🙂

0snezenka0
27. dub 2011

Ahoj, chtěla jsem se poptat, jestli si některá pamatuje (nebo je to právě aktuální ) hladinu hcg.
Já jdu k doktorce na první ultrazvuk až v pátek, takže zatím nevím.. ale všichni mi říkají, že mám celkem vysoké hcg, že by to mohla být dvojčátka Tak jsem chtěla zkusit, jestli nemáte ještě někdo v hlavě (nebo někde poznamenaná) jaké bylo vaše HCG s dvojčátky...

Já měla:

29DC (14DPO) HCG 266
33DC (18DPO) HCG 1017
41DC (26DPO) HCG 16842

Když se kouknu do různých tabulek, vejdu se do rozmezí.. ale když kouknu na průměrné hladiny v daném dni, týdnu, tak je opravdu celkem vysoké.. /vím, že každá má hcg jiné, že je to hodně individuální/, ale spíš tak pro zajímavost 😉

Moc děkuju 🙂

epicharis
27. dub 2011

@0snezenka0 - já ti, bohužel, moc resp. vůbec nepomůžu, protože mi hladinu hcg nikdy nikdo neměřil. Třeba ostatní holky budou vědět víc. Přeji, ať ti páteční kontrola dopadne přesně tak jak si přeješ 🙂

crca
27. dub 2011

@0snezenka0 já měla HCG 14 den po Ketu 800 a +- 25 den po Ketu 20000(začala jsem špinit tak jsem skončila v nemocnici,proto vím tu hodnotu 25den 😉 )

abecedka
27. dub 2011

@epicharis já na to vůbec nejsem háklivá, naopak mě to baví! 😉 Oni spíš říkají dvojvaječná, protože jsou 3x častější než jedno.
A jak to bylo s tou doktorkou? Ještě to popiš

epicharis
27. dub 2011

@abecedka - já si spíš dělala legraci, ale přece jen, nikdo nemusí na mé přihlouplé otázky odpovídat, když nechce, no ne? 😉 😵 A s tou doktorkou to bylo celkově hodně zajímavé... Na prohlídce jsem byla v 8tt, strašně dlouho zírala na utz, až jsem si myslela, že je zase něco špatně a pak mi říká, že tam vidí dva plodové obaly, jeden plný a jeden prázdný, a že to vypadá, že by to mohla být dvojvaječná dvojčátka, a že mám přijít za 3 týdny na kontrolu!!! Po jejím vyšetření jsem 3 den začala špinit a začalo to vypadat jako v září, kdy jsem potratila, tak jsem jela na ambulanci do Motola a tam mi dr řekl, že jsou tam dvojčátka, téměř stejně velká a velikostně odpovídající stáří, naordinovali mi klidový režim, a že mám jít do týdne ke své dr na kontrolu, jenže ta na mě neměla čas, tak jsem se rozhodla, že od ní odejdu... Naštěstí jsem našla doktora, který mě i v těhotenství vzal a zatím jsem tam hrozně spokojená. Nestačím se divit, jak různý přístup k pacientovi může být... Je pravda, že si u něj něco připlatím, ale rozhodně mě do toho nikdo nenutil, dokonce se o tom ani nezmínil. Ze statistického hlediska si taky myslím, že to budou spíš dvouvaječná, ale kdo ví, jak jsi psala ty, uvidí se po porodu 😉 U mě je to taky těžké říct, protože stejně jako u tebe u nás nikdy žádná dvojčátka nebyla.

abecedka
27. dub 2011

a jak viděla prázdný? To se spletla, nebo se jí zdálo o tolik menší?
Oni tyultrazvuky na ambulanci jsou trochu postarší, mojí kamarádky gynekolog má dokonce pouze vnitřní! Tak si představ, kdyby tydvojčata viděl.
Já se na tom sreeningu ptala, zda to že je mám obě úplně stejné velké znamená spíš jednovaječné a on mi řekl: ne to spíš znamená dvojvaječné, když mají různou velikost tak jsou častěji jedno...
Ale to tady jen tak spekuluji! Samo je možné vše, příroda je mocná a to že jedno se vyskytují méně neznamená že je nebudeme mít, že. 🙂 Já jich zrovna znám 3 páry jedno a dvojvaječná jsem ve svém okolí nikdy neměla.
V knížce od Krály Rulíkové - dvojčata, se píše o případu paterčat - jednovaječných! V Kanadě normálně narozené v roce 34 a všechny přežily, dopekly je v peci.

epicharis
27. dub 2011

@abecedka - přesně jak píšeš, místo utz měla takové chrchlátko, že když jsem byla poprvé těhotná, nemělo smysl si říkat o fotku, protože tam nebylo opravdu nic vidět. Ona mi řekla jen tolik, že je jedno prázdné, a že uvidíme příště. A za 4 dny viděl dr v Motole obě mimča i se srdeční akcí... Takže to spíš neviděla. To byla poslední kapka pro to, abych odešla. Nevyžaduji žádnou extra péči, čím méně chodím k lékařům, tím lépe, ale že si mě pozve, při jakýchkoliv pochybnostech až za 3 týdny, když věděla, že jsem 5 měsíců před tím potratila, to mě dožralo. Navíc tam byla relativně špína, protivná sestra, ke které se nedalo dovolat a téměř vždy jsem tam čekala min hodinu...
To naši bobci mají mezi sebou rozdíl 1 den. Spekulovat si můžeme jak chceme, stejně je již rozhodnuto 😉 Téda paterčata dopečená v peci, tos mě tedy dostala 😅 Zrovna jsem přemýšlela, zda existuje nějaká literatura o dovčátkách, když jsou teď knížky na kdejakou hovadinu... Zapátrám na netu. Díky za inspiraci.

abecedka
27. dub 2011

@epicharis jsou asi 4 knihy, 3 od rulíkové a jedna od nějakého cizince o spaní. U nás je mají i v knihovně.

No tak čekat hodinu, to mi taky vadí. Já u jedné čekala dvě, pak mi nadala že jdu příliš brzo navyšetření děložního čípku a taky jsem odešla...

epicharis
27. dub 2011

@abecedka - opravdu děkuji za tipy, hned to jdu prozkoumat 😉 A ty chodíš do práce nebo jsi doma?

abecedka
27. dub 2011

já zatím pracuji, sedím v cestovce tak se moc nendřu. Chci chodit do té doby co projdu dveřma do kanclu 😉 😀 😀 😀

A ty?

alex_dimitropol
27. dub 2011

@epicharis No s manželem jsme přemýšleli, že koupíme holkám sportovní kočárek pro dvojčata a ten co mají necháme pro další .. takže žádný štvoričkovská nebude😀

epicharis
27. dub 2011

@abecedka - 😀 😀 😀, to je fajn, že máš klídek. Já jsem doma s malou. Předtím jsem dělala v jedné stavební firmě ve finančním oddělení, nárazově tam byla celkem hoňka a stres, někdy jsem tam musela být i 12hodin i o víkendech... Vydržela jsem to do 7. měsíce. Zůstala bych tam do konce, ale šéf mi dost netaktně naznačil, že už tam vlastně zacláním...
Pádím ven na procházku, tak zatím pa.

abecedka
27. dub 2011

@alex_dimitropol a co říkal včera?

alex_dimitropol
27. dub 2011

A zvládáš to v práci v pohodě? Nebývá ti špatně?

alex_dimitropol
27. dub 2011

@abecedka Byl strašně překvapený, ale jinak nic zvláštního to spíš já se bojím jen mi pořád říkal že to zvládneme a tak 🙂 Já jsem mu pořád vyprávěla že co koupíme😀 už měl ze mě nervy že jsem v 3. měsíci a už přemýšlím o výbavičce😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru