Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

z359
16. zář 2011

@jarkalada a neboj, jedna paní taky kdysi psala, že jí udělali utz, když jí praskla voda a byli děti jeden hlavičkou dolu a druhý ne, pak jí museli převést do větší porodnice a cestou se jí otočilo i druhé mimčo, takže rodila normálně :o)

abecedka
16. zář 2011

@jarkalada mě bude odesílat až v pondělí, záleží také na tobě kdy tam půjdeš a co mu řekneš. Já svému gyndařovi říkala, jak mě tam pošlete tak mě to budou chtít vyvolávata on no to je monžé, tak přijdte ještě příští týden...
Ale bohužel sekce se plánuje a nechtějí aby došlo ke kontrakcím...takže až tam půjdeš tak si tě už asi objednají. Ale že by tam preventivně někdo ležel? To si nemyslím, pokud nebudeš mít vysoký tlak apod. tak si tě tam nenechají nemají místa nikde...natož pro nějaký preventivní případ 😉

jarkalada
18. zář 2011

tak uvidíme. Chtěla bych tam určo být pár dnů předem, pro sichr, ale zas 2 týdny tam jen tak koukat by se mi asi nechtělo. I když vybírat si samozřejmě nemůžu 😎 Dám vědět, co mi řeknou.

jarkalada
23. zář 2011

Hm, tak v pondělí nástup do rizik. poradny a pravděp. si mě tam už nechaj. Jsem 34+1 a jedno mimčo se od minula zastavio a nechce se mu poporůst, je stále 32+2, druhý je už 33+6.
Tak budu aspoň hlídaná. 😎

abecedka
25. zář 2011

@jarkalada když ten rozdíl váhový mezi nimi není více jak 20procent tak myslím, že je to v pohodě 😉

rozarka65
5. říj 2011

Ahojky, já do této diskuze nepatřím,ale přišel mi dnes od kamarádky mail...nemám fotku,tak to nemůžu dát do bazárku asi..a možná to admin vymažou,protože to sem nepatří,ale neznám nikoho,kdo by čekal dvojčátka,tak to zkusím dát sem..🙂

Darujeme kočárek Bertini (modrý) pro dvojčata na balkon nebo k babičce. Pojízdný určitě je, ale má už své vady, takže bych nezaručovala, že vydrží další dlouhodobé aktivní používání. Kupovaný od jiné rodiny dvojčat, jezdili s ním 2 roky, my každý den 1,5 roku. Korba se dá otočit po směru jízdy nebo naopak. Je vhodný pro miminka, i později jako sporťák. Sedačky samostatně polohovatelné, pětibodové upínání, oddělavatelné madlo před dětmi. Šířka cca 78,5cm, projede 80cm dveřmi. Všechna čtyři kola natáčecí, což maximálně usnadňuje manipulaci. Kolečka se dají ale i z aaretovat a jezdí pak "rovně". Nánožník je možné použít jak na hluboký kočárek, tak i na sporťák. Kočárek výborně houpe.
Jako výbavu můžeme ještě nabídnout: pláštěnku (je už ale potrhaná, funkci neplní na 100%).
Vada kočárku - občas vypadne nějaké kolečko (někdy se to stávalo i několikrát za den). Dá se ale rychle nasadit, i s dětmi v kočárku ;) Pokud byste měli zájem o vložné tašky (pro miminka), tak u jedné z nich je rozbitý zip a nejde ho vůbec zapnout (taška tak zůstává "odklopená" - bylo by asi třeba dítě více přikrýt). V taškách jsou odnímatelné výztuhy (dno, boky i u hlavičky) a v taškách jsou otvory , tím je možné děti připásat i s taškou.
Pro kočárek by bylo nutné si osobně přijet do LIBERCE. Výborně nám sloužil a budeme rádi, když ho ještě někdo využije.

jarkalada
15. říj 2011

opět zde - jen pro info, váhový rozdíl bohužel nebyl v pohodě. 27.9. se ve 34+5 narodil Lukášek (2450g) a Anetka (1890g). Přes drobné obtíže jsem to ale zvládli a jsme už spokojeni doma 🙂

abecedka
24. říj 2011

@jarkalada moc gratuluji! Však už uričttě přibírají, že jo! 😵

snazilka14
25. říj 2011

Ahoj holky, jsem tu poprvé...
a možná až moc brzo, ale chtěla bych od vás slyšet zkušenosti rady...a asi trochu uklidnit.
Jsem teprve v 5tt a na UZ jsou dvě bubliny. Chodila jsem do centra asistované reprodukce (IUI) takze jsem ráda ze se po roce povedlo, zaroven mam ale strach:aby bylo vse v poradku, z obr pupiku, abych to zvladla zdravotne i ja (uz nekolik let mi ve vedru otykaji nohy a to ani nejsem tehotna). ....Trochu se stydim to priznat ale panika prevlada nad radosti...

silvie_z
25. říj 2011

@snazilka14 ahoj, úplně jsem se usmála, když jsem si to četla 🙂 Jsem v 12tt po ivf, takže dvojčata nebyla úplně překvapení, ale i tak... Nejdřív zděšení, jestli to všechno zvládnem, a lehká závist, když jsem na ulici potkala monokočár (jee, jenom jedno 🙂 ). Teď už je to lepší, našla jsem i pár výhod - zvládneš to za jednu mateřskou (pravda taky za jedny peníze, ale co už - lidi jsou na tom určitě i hůř než my), všichni tě budou obdivovat jako matku-hrdinku 🙂 a hlavně: nejsou to trojčata! Tak neboj, nejsme první ani poslední na světě s dvojčaty 🙂

snazilka14
25. říj 2011

@silvie_z Ahoj Silvi uplne s tebou souhlasim, za jednu materskou to je +, my taky nejsme bohaci ale zvladnem to, o penize tak nejde. Hlavně aby byla zdrava zejo.. jak se citis ve 12tt?
Moc dekuju za podporu. Zatim to nechci zakriknout, precijen 5tt je fakt brzo...ale pozdejc se tu budu urcite vyskytovat casto.

jarkalada
25. říj 2011

@abecedka děkuju, koukám, že i vám už můžu taky gratulovat 🙂 Ale jo,za těch deset dnů, co jsme odcházeli z nemonice k nám na kontrolu Lukášek přibral z 2450 na 2800g a Anetka se konečně přehoupla z 1890g přes 2 kg na 2015g 🙂
Mě baví to číst a psát v těch gramech, 😎 když vím, že třeba ňákých 10 g dělá jedno vyčůrání 😅
(nemůžu přijít na to, jak se do Nastavení zadává počet dětí..)

silvie_z
25. říj 2011

@snazilka14 musím to zaklepat, žádné větší potíže, jenom funím do schodů a zvolnila jsem z mého tryskomyšího tempa. Jsem teda unavená, ale nejsem si jistá, za kolik může utrogestan, který už ale konečně vysazuju. A takové drobné těhotenské "radosti" (nadýmání, nechutenství), ale fakt nic vážného. Dokonce nějaká matka dvojčat mi tvrdila, že při dvojčatech špatně nebývá - ale nevím, jestli to potvrdí i ostatní holky.

amallie
25. říj 2011

@silvie_z
@snazilka14 ahoj holky, taky se pridavam, vydesena, mam uz jedno doma a ted dve bublinky prirozenou cestou, sok jako blazen, jeste jsem to ani nevydejchala 😲

snazilka14
26. říj 2011

@silvie_z
tak to je dobre, ze ti neni nijak zvlast blbe..jsem na sebe zvedava. S tim Utrogestanem...nestalo se ti nekdy zes zapomnela vzit? Ja vcera hrozne brzo usla a vynechala vecerni davku...mam z toho ted hrozne vycitky...vickrat se to nestane.

snazilka14
26. říj 2011

@amallie 😀 a ty jsi v kolikatem tt?

snazilka14
26. říj 2011

@amallie Uz to vidim v 8tt...

zvalentova
26. říj 2011

ahoj, hlásím se do klubu dvojčátek 🙂

mrkvicka28
26. říj 2011

@silvie_z my máme trojčata a i s nimi se to za to jednu mateřskou dá zvládnout.Ale na to že jsou to trojčata přišli až ve 14tt tak máš ještě čas 🙂

silvie_z
26. říj 2011

@mrkvicka28 šmarja, nestraš 🙂 ale minulý týden jsem se na ultrazvuku ptala doktorky a říkala, že tři už určitě nebudou. máš můj obdiv, pro mě jako jedináčka jsou i dvojčata hodně - natož pak Tvoje čtyři. přeju pevné nervy 🙂

silvie_z
26. říj 2011

@amallie no jo, šok je to asi pro každou, ale podívej na mrkvicku s trojčaty 🙂

silvie_z
26. říj 2011

@snazilka14 na utrogestan jsem měla nastavené připomínky v telefonu, jinak bych byla v háji. upřímně si myslím, že když se to bere tak dlouho (já tři měsíce), tak jedna dávka to nějak zásadně nerozhodí. zeptej se doktorů, co dělat, kdyby se Ti to stalo znovu, ale nepanikař 🙂

amallie
26. říj 2011

@snazilka14 no, v 8tt, dalsi ko mam za 10 dni

Holky, jak se takova dvojcata rodi? Jde to normalne???

mrkvicka28
26. říj 2011

@amallie máš zajámavé otázky napočátku těhotenství,ale pokud sjou mimi hlavou dole tak jdou spontálně i pokud je jedno dolu a druhé napříč ( po porodu prvního se otočí) Ale záleží jestli jsou jednovaječné nebo dvoj. ty jednovaječné se víc hlídají,ale to ti dr.vše včas určitě vysvětlí

crca
26. říj 2011

@silvie_z sice sem nepatřím(už 😅 ),ale jen zareaguji na tvé tvrzení(teda té maminky )Když jsem čekala mrňata tak do 17tt totál blbě 😀 Sice jsem nezvracela,ale nemohlamjsem nic pozřít,byla jsem živa jen na broskvových kompotech a vařeném bramboru a do teď se mě zvedá kufr z určitých vůní co mě natahovali v těhu 😀 😀

amallie
26. říj 2011

@mrkvicka28 ty moje jsou dvojvaječné, mají mezi sebou přepážku
otázky divný, ale já z toho mám obavu už teď 😲 😲 😲
když jsou teda aspon jedno hlavičkou, tak vylezou spodem? já mám úplně hrůzu z řezání 😲

mrkvicka28
26. říj 2011

@amallie to řezání tak hrozný není krušný jsou tak ty dva dny po císaři pak už to jde neboj, uřčo budou mimča poslušný a otočí se. Dr,ale upřednosnují přirozený porod.

amallie
26. říj 2011

@mrkvicka28 upřednostňují, jo? tak tos mě fakt potěšila 😵 😵 tak je budu přemlouvat, aby se otočili
koukám, že máš klučíka a pak ty trojčátka, to je jak já akorát o jedno méně, přežít se to evidetně dá 😉

mrkvicka28
26. říj 2011

@amallie Je to sice více práce,ale taky více srandy. 🙂 🙂 , Zvládnout se to dá v pohodě,

amallie
26. říj 2011

@mrkvicka28 já to vím od včera a už si začínám pomalu zvykat
jaké máte auto??? a kolik máš pro ně pokojíků?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru