Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

marrha
11. zář 2008

Jaanjo...já se do žádných sítovaných nevlezla...a nebyly mi příjemné..nakoupila jsem u ťamanů takové ty obr bavlněné babkovské ga´tata...a ty mi naprosto vyhovovaly..pak sjem je vyhodila 😀

mě ty sítované nedržely vložky...

já dávala dvě vedle sebe a jednu jeko by ještě dozadu 😀 .., ale na vizitě to neviděli rádi..kvůli větrání, že stačí jedna..., ale prádlo tam neměnili jen an požádání a že máme šetřit...a nebudu se tom pořád prosit o čisté...., tak jak odelša vizita...šla jsem si přišoupnout vložky 😀 a zahojená jsme byla rychle...

jaanja
11. zář 2008

Já si taky ty síťované nedovedu moc představit v "akci" 😀 Koupím dneska ty v DM, ty by měly být slabé látkové a uvidím, jestli koupím i nějaké obyč. bavlněné, doma mám nějaké kalhotky na vyřazení, ale nejsou óóóbr 😉

rezinka
11. zář 2008

ja taky na zadny kurz chodit nebudu, musela bych jezdit autem a to manza potrebuje do prace, takze to mam vyresene. snad budou stacit instrukce od nemocnicniho personalu pred porodem 😅

holky a ted me tak jeste napadlo - kdyz by mi prdla plodovka a mam mimca rozdelena prepazkou, tak to by znamenalo, ze prdla ale asi jen u jednoho, ze? a u toho druheho by to pak asi v porodce pichli, je to tak? nebo to ma nejaky prubeh, ze treba do chvilky praskne i ta druha, nevite ?? a taky resim, jestli jeste vubec chodit napr. do mesta, bojim se toho, kdyby mi naaaahodou praskla voda zrovna pri nejake takove pochuzce, to by bylo neco, jsme male mesto, vsichni se tu znaji, tak to by bylo asi pozdvizeni 😀 No, radeji uz budu ty pochuzky do mesta co nejvic eliminovat ...

marrha
11. zář 2008

Rezi 😀 😀 😀 z toho jsem měla taky strach..že mi někde prdne. 😀

no u mě to bylo tak, že u Ačka mi ji píchly....Béčko byo pořád v obalu...a jak se narodilo Ačko...tak Béčku pak praskla voda sama....to je výhoda dvojvaječňáku..že to druhé mimi není ohroženo, protože je pořád v tom obalu...

juliet
11. zář 2008

ahojky holky 🙂
já na kurzu taky nebyla a myslím, že to vůbec nevadilo ... stačilo poslouchat PA, ona mi přesně řekla co dělat, jak dýchat a šlo to 😉

z359
11. zář 2008

Ahojky, děkuji za info o té cukrovce.
Tak já zase pro změnu musím řešit kočárek, měla jsem ho mít od té známé, ale má Dorjan duo cross a je už v nic moc stavu a chce za něj víc, než jsme se domluvili a to nemá ani tu tašku na rukojeť, tu bych musela dokoupit. Zítra bych e měla jet podívat na jeden kočárek, tak doufám, že s ním budu spokojená a už ho budu mít doma, už jsem z toho celá nervózní
to je on, na který se jedu podívat http://kocarky-hracky.avizo.cz/kocarek-pro-dvoj...

fiallinka
11. zář 2008

holky, tak já nemám dobré zprávy. Mimča jsou ok, mají cca 1830 a 1845 g, výsledky krve ok, ale čípek se zkracuje, je 1,9/1,6 (ta druhá hodnota je při výdechu nebo co) a lehce se otevírá. Bohužel jsem neukecala ani pobyt doma přes víkend, takže zítra v osm jdu do nemocnice... Ach jo, jsem nasr... , ale chápu, že už to není preventivně, takže nic nenadělám. Pokud neuteču domů na chvíli na net, tak vám asi budu posílat zprávy přes ségru, přihlásí se tu místo mně. Jo, a mimíši se vůbec od minula neotočili, A je hlavičkou dolů, ale část placenty zasahuje do fundu, B je hlavičkou nahoru, pokud se neotočí, tak je to skoro jistý císař. Ach jo... no, hlavně ať ještě vydržím, myslete na mne...

Rezi, Muri: píšu vám do vzkazů svoje číslo, napište mi, až porodíte 🙂

z359
11. zář 2008

Fial: to je blbý, že musíš do nemocnice, ale tam aspoň budeš opravdu v klidu a mimča budou mít větší šanci u tebe zůstat co nejdéle. TAk držím moc palečky, ať se udržej co nejdéle a ještě se otočej, aby si mohla rodit přirozeně 😉

z359
11. zář 2008

nemáte někdo informace o kočárku hoco Twin spacer? Ten vypadá taky moc hezky

fiallinka
11. zář 2008

zet: určitě bude lepší než ten dorjan 🙂, přečti si info na www.dvojcata.cz, tam se to fakt hodně probírá...

jaanja
11. zář 2008

fil, to je teda pech 😖 Ale hlavně, že jsou o.k. děti, aspoň to. Vydržte co nejdýl!!! Já se teda budu muset na příští kontrole na ten svůj čípek zeptat, vůbec mi to dr. nehlásí, jak je dlouhej...

z359: já to z té fotky nepoznám, co je to za kočárek, víš k tomu nějak víc? Já dnes byla v jedné prodejně, kde mají kočárek Teutonia pro dvojčata, ten se mi moc líbí, ale stojí sporťák 15000.. tak budu sledovat burzu. Měli tam i ten Dorjan, a ten bohužel nemá přední kolečka otočná, a dělalo mi dost problém ho nadzvednout (myslím pro zatočení nebo vyjetí na obrubník). Já si kočárek alespoň bez těch předních točivých koleček nedokážu představit, jsem hubeňour a žádné svaly 😀 Mrkni určitě na www.dvojcata.cz, tam se i hodně kočárků prodává. Na webu jsem několikrát našla i ten, co máme z druhé ruky my - Bertini twin, ten zatáčí všema čtyřma kolama.. 🙂

z359
11. zář 2008

Jaanja: já jsem jí dneska volala a ona říkala, že to není žádná známá značka, ale že je prej lehounkej, tak uvidíme, naštěstí bydlí jen asi 15 km od nás, tak se tam můžeme v klidu jet na něj podívat. A ten Teutonia se mi taky moc líbí, ale ta cena je šílená a ten Bertini je určitě praktickej, ale zase se mi moc nelíbí vzhledově

rezinka
11. zář 2008

fial no teda, to jsou zpravy ☹ ale jak pisou holky, hlavni je, ze miminka jsou v poradku !! clovek si v tom musi hledat pozitivum, kdyz uz do te nemocnice musi - ber to tak, ze budes alespon klidnejsi, protoze budes uz permanentne pod dozorem, taky je super, ze uz ji 33t, vem si, kdybys tam musela treba uz ve 29tt nebo driv to by bylo sileny, takhle je porod temer za rohem !
ted jsem si tak uvedomila, ze me ani ten cipek vcera nezkontrolovali, takze fakt uz mesic nevim, jak jsou miminka velka, kolik vazi, jestli nemam taky zkraceny cipek ... moc nechapu, ze tohle v te porodnici vubec neresi 😠 No a ač jsem samozrejme rada, ze jsem doma, tak na druhou stranu by mi asi vubec nevadilo, kdybych byla v nemocnici tak tyden pred porodem, takhle trosku nervíkuju, kdyby "neco" prislo, tak abysme to stihli a nenastaly zbytecne komplikace, nez dojedeme do porodnice ... tim chci jen rict, ze vsechno ma sva pro a proti. tak se hlavne drz a vydrzte jeste alespon 14 dni !! ty jo, jsem zvedava, v jakem poradi porodime - myslim ty, murecka a ja, treba se to poradi jeste zamota, ze se budem divit 😵
fial a kam jsi nam napsala ten telefon ? v IP nic nemam, tak nevim, co jsi myslela tema "vzkazama"?? ja ti jdu hned napsat svuj mobil do IP, tak si ho uloz a taky kdykoli napis, budem radi za kazdou info. je super, ze sem bude moct pisnout i tvoje segra, ja si taky rikala, ze tu moji asi poprosim, jestli by vam pak tady obcas neporeferovala, az budu v porodce ja, manzel by max. napsal zakladni info o porodu, ale aby sem psal nejak pravidelneji, tak o to ho opravdu zadat nemuzu 😅

rezinka
11. zář 2008

z359 - k tomu kocarku z toho odkazu, co jsi nam sem dala - nejsem pres dvojceci kocarky zadny odbornik, ale presne jak pise jaanja, taky si nedovedu predstavit kocarek bez otocnych kolecek, to bylo pro me jedno z prvnich kriterii pri vyberu ... bez nich by ses asi dost nadřela - i s jednim mrnouskem, natoz pak se dvema!

dada134
11. zář 2008

z359-zítra jdeme do 19.tt,tak už slídím taky trošku po kočárku,mimochodem holky,kdy jste tak asi měly kočárek objednaný?
Já mám favority taky Teutonii,TFK,Milano twin a Herqules,ale jediný tfk má nafukovací kola,my bydlíme na vesnici,tak potřebujeme kočárek spíš do terénu,jenže naživo jsem viděla pouze herqules,když jsem psala do nejbližšího možného města,kde podle netu v obchodě mají TFK,tak mi odepsali,že ho na prodejně nemají,¨že mají problémy s dodavatelem a nejbližší obchod,kde mají všechny je na druhé straně republiky,takže buďto pojedeme časem tam,nebo jsme zas na nule ☹

rezinka
11. zář 2008

dada ja mela kocarek uz nekdy ke konci 3.mesice, byla to hodne dobra nabidka, tak jsme to riskli a nastesti to dobre dopadlo a za par dni v nem budu uz snad vozit ta nase zlaticka 🙂 Mame herqules, doporucovali mi ho prave do terenu, ma super siroka stabilni kola ...

murecka
11. zář 2008

fialinko, to jsou teda nic moc zprávy. No ale hlavně, když jsou mimi v pořádku. A hlavně budeš v té nemocnici sice ležet, ale než porodíš,tak už tam budeš obeznámená s jejím chodem, sestřičky tě budou znát a nakonec i ty budeš klidnější, že je všechno pod dozorem. Jo a taky ti pošlu číslo mobilu do IP.

Já dneska dopadla taky poněkud jinak, než jsem si představovala. Doktorka byla unešená z hodnot mého čípku, takže mi řekla, že pokud to tak pěkně půjde dál a mimi budou v pořádku, bude dost plodové vody a placenta bude taky ok, tak nevidí důvod, proč bych měla rodit v Brně a pokud se tak dobře bude držet i ten čípek a nic se nebude (špatného) dít do toho 36.tt, kdy se normálně jednovaječňáci vyvolávají, tak klidně můžu porodit v termínu( jako klidně v 39. nebo 40.tt). Takže zas nic kloudnýho nevím. Na kontrolu jdu za 3 týdny, za 14 dní končím neschopenku a nastupuju mateřskou. Když jsem se zeptala, jestli není nebezpečný pro mimi být tak dlouho v jedné placentě,tak mi řekla, že pokud budou dál takhle přibírat, nebudou mít mezi sebou velkej váhovej rozdíl a plodovka s placentou budou v pořádku, tak to není žádnej problém a je to pro ně i lepší.
Tak uvidím, jak dopadne příští kontrola, to už budu ve 35.tt.

Rezi, nakonec to fakt dopadne tak, že porodíte všechny (i ty, co jsou za mnou) a já budu pořád těhotnáááááá. Nebo pojedu dřív než bych čekala a všechny vás předběhnu 😀.

fiallinka
11. zář 2008

dada: kočárek jsem měla v 15. týdnu už zamluvený a ve 21. jsem ho kouipla... jinak myslím, že kočáry ve výběru máš dobré 🙂
zet: fakt si rozmysli ten kočár bez otočných koleček, kočár váží kolem 20 kg a mimina v roce taky kolem dvaceti, tak si představ, jak to otáčíš... mně ten hartan stál 7.500,- Kč, to fakt není moc na dobrý kočár. Váha není až tak zásadní, protože i lehký kočár prostě neotočíš dobře bez těch koleček - spíš kolečka, stabilita..
rezi: už jsi tak daleko, že už je asi i ten čípek jedno 🙂, a neboj, stihneš to - prý je u dvojčat nástup přirozeného porodu (1. doba porodní) delší než u jednoho...

daiquiri
11. zář 2008

Fial:to je mi lito,ze musis do nemocnice.Vim jak jsem to obrecela ja,ale co bysme kvuli tem prckum nevydrzely.
Holky:ja mela ty sitovany kalhotky.Mne vyhovovaly,v nemocnici jsem si je prepirala.
A na predpor.kurzu jsem taky byla a popravde vic veci vim z knizek a z netu nez z kurzu.

fiallinka
11. zář 2008

dai: no, taky mi bylo do breku a pořád je, naštěstí to není tak akutní jak u tebe, ten čípek může vydržet ještě hodně dlouho - i když je pravda, že žádné průtoky neměřili.... ale děcka odpovídají tomu týdnu, ve kterém jsem, tak to asi nemá cenu řešit.

jirule33
12. zář 2008

ahojte!

fiallinko: tak se drž 😉 přeci jen tam na tebe dají pozor a budeš ležet víc než doma.Tak ať ještě chvíli vydržíte 3v1.

My jsme včera koupili kočárek Herqules, tak snad bude OK.Jen doma jsem přišla na to, že nemám pláštěnku, tak tu musím ještě někde sehnat.A taky jsem myslela, že ty tašky jsou víc vyteplený 😒 něco jako fusáček jak jsem to viděla u kamarádky u mono kočárku.Takhle jsem ráda, že mám ty kombinézy!

Paní která nám ho prodávala byla hroznej hubeňour a to prý rodila 37+4 a zvládala kojit oba kluky zaráz atd, prostě šikula 😉

tindra
12. zář 2008

Jirule, u Herqulesa stojí pláštěnka 1000 a dá se sehnat přímo u dovozce,kamarádka si musela kupovat novou a málem ju z té ceny šlehlo 🤐 třeba seženeš levněji.
Holky moc prosím kdo má kontakt na Fialinku.moc ji od nás pozdravujte a že jí moc děkuju a přeji ať vydrží co nejdýl

z359
12. zář 2008

Jirule: zkus to vyhledat na seznamu v bazarech

z359
12. zář 2008

beda: já mám glukometr doma, tak se můžu měřit kdykoli, a zatím jsem pokaždé měla cukr v pohodě

beda
12. zář 2008

zet:já ač si přečetla recenze,ale i dobré i špatné,tak máme koupeny,sice z druhé ruky Dorjan cross duo.tak uvdidíme!Možná s ním nebudem spokojení,ale u malé jsem měly taky skoro stejnou trojkombinaci a byly jsem spokojeni!já osobně otočná přední koelčka odsuzuji!Je to asi jiný jak u jedno kačárku,ale mám ted golfaš a dost špatně se mi třeba najíždí na chodníky,nebo když chci jed rovně kolečka se otáčí,docela jsem rpo normál kolečka.A kor ve sněhu si to nedovdeu představit,tak nevím.Záleží asi na každym!
Já kočárek už mám taky cca.2 měsíce,tak snad to enpřinese smulu.
Tak jsem si propočítala ,že bych si přála rodil kolem toho 36tt,což by byl konec listopadu,to by se mi líbilo,škoda,že si to nejde fakt zařídit,ale chctěla bych alespon rodit přirozeně snad se mi to povede!
fial:držím palečky.
pa

z359
12. zář 2008

Holky, chcete mít tatínky u porodu? Přítel tam být chce a já jsem moc ráda, protože mě tam aspoň ohlídá, aby se o nás dobře starali 😉

Rezi: slyšela jsi ve zprávách, že se prý v Litoměřickém okresu rodí nejvíce dvojčátek? To mě docela uklidnilo, protože to znamená, že jsou místní nemocnice na dvojčata připravený a mají zkušenosti.
U nás v městečku je asi jen 2100 obyvatel a dvojčat je tady strašně moc, ale my tu máme vůbec dobrou porodnost. Jedna holka teď dokonce čeká dvojčata v listopadu a bydlí vedle mě v paneláku

rezinka
12. zář 2008

ahoj holky, tak fialinku uz mame v nemocnici, snad tam na ni budou hodny a mily, aby to tam i po psychicke strance dobre zvladala. hlavne, at mimisci jestealespon 14 dni vydrzi v brisku!

jirul a jakou mate barevnou kombinace toho herqula? my cerveno-sedou (lonska kolekce) 🙂

murecko me taky prave pred tydnem docela v porodnici vysokovali, kdyz mi tak neurcite naznacovali, ze pokud bude porad vse OK, tak neni duvod, aby me nenechali az do terminu (do toho 40tt), ale tenhle tyden mi nastesti doktorka potvrdila, ze kdyz neprijedu sama driv, tak by mi to v tom 38tt asi uz vyvolali. docela se mi ulevilo, ne, ze bych se honem honem uz chtela "zbavit" pupku, to spis naopak, ale spis jde o to, ze clovek vsude cte, ze s dvojcatkama se rychleji kazi plodovka a muzou nastat ruzne komplikace apod. a proto se porod vyvolava o nejaky ten tyden driv, nez je klasicky termin ... no a u jednovajecnych asi tim spíš. tak uvidis, jeste je to dlouha doba, jak mi rekla doktorka, i kdyz je clovek v pohode, tak uz muze cokoli nastat ze dne na den, tak nema smysl si nad tim dopredu lamat hlavu ...

zet no my jsme taky male mesto a rozhodne tu nebudu prvni s dvojcatkama, myslim, ze dokonce ctvrta :o) a to mluvim jen o tech mensich, pak tu jsou uz min. dvoje nebo troje dvojcata v dospelem veku ...

beda
12. zář 2008

Já chci určo manžu k porodu,u malej byl taky,tak ted pokud to bude možné tak chci taky!
U nás je docal taky pár dvojiček,ale už větších!

z359
12. zář 2008

Ono to nejde přesně zpočítat, protože se na pohled poznají jen jednovaječný dvojčata a zbytek už jen co se člověk dozví

jaanja
12. zář 2008

Já když zjistila, že to budou dvojčata, tak jsem každej den aspoň jedny potkala 🙂 Akorát včera asi ne, ale možná jsem se jen pořádně nedívala ve městě kolem sebe 😉

U porodu doufám přítel bude, nechtěla bych tam být sama. Sestřenka měla ale manžela nemocného, tak tam nemohl (a zaskočila její ségra), tak přemýšlím i o náhradnici, ale spíš s ebudu snažit přítele dopovat vitamínama, aby tu chřipku neměl 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru