Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

rezinka
18. zář 2008

jo prosim te a jaky byl vlastne duvod, ze jste vyrazili do porodky?? to vis, taky se mi to blizi, tak budu rada za kazdou radu nebo priznak, ktery me potencionalne taky muze kazdym dnem cekat ...

jaanja
19. zář 2008

Ahoj holky, dělali jsme nová okna a stěhujeme skoro celý náš byt, tak mi ani internet nefungoval, teď jsem to jen na chviličku zapojila a jsem ráda, že jste stále všechny v docela dobrém rozmaru 🙂 Jen holkám nezávidím ty diety, ta umělá sladidla by se v těhotenství fakt moc neměla, tak taky nevím, co dobrého vám poradit 😖

Baštím sladké teď daleko víc, i když já hlavně doufám, že tím něco naberu, dr. už měla poznámku, že přírůstek 7kg na dvojčata není moc ☹ Ale jak měří pupík, tak ten mi roste, jsem zvědavá na ten další velkej ultrazvuk, docela mě to deptá (ta váha). Maminka, od které jsme kupovali kočárek, říkala, že nabrala 12kg, ale v podstatě o ně v porodnici přišla a pak byla vyčerpaná, tak bych ráda přibrala víc. Jsem asi exot, co? 😀 Jinak žádné potíže, jen bolení zad a na záchod pořád chodím jen 1x v noci.

rezi, pěkně si ty poslední dny klidu užívej, ať to máte všechno v pohodě..

jirul: jaký máš prosím ten polštář? Já kroužím tady po obchodech, ale ty nabízené polštáře se mi zdají malé, jedinej větší je od firmy PECH. Vy jste psaly většinou o Terabagu, ale ten tu nikde nemají, abych ho omrkla 😒

skarbek
19. zář 2008

Ahoj rezi!

i ty zvědavá ženská... 😀 😉

...do porodnice mě poslal gyn.rovnou z poradny 25/8,měla jsem zhoršený nález na čípku... vzpomínáš,jak jsem se začala otvírat a měla pak klid.režim,tak po 3-ech týdnech se mi to ještě zhoršilo...čípek úplně spotřebovaný,opět festovní tvrdnutí břicha a hlavička sestoupena v malé pánvi...tož mě hned lifrovali do špitálu,tam se povedlo týden udržet,ale pak mi praskla voda a já chtě nechtě musela rodit... 😅 i když za hospitalizace se mi nález na čípku nezměnil,i přes to mi voda odtekla,na příčinu jsem se já,hloupá,zapomněla zeptat 😒 ...ale teď už je to stejně jedno!

skarbek
19. zář 2008

...a kluci??? Jsou úúúúúúúúúúúúžasnííííííííííííííííííííííííííííí!!!!!!!!!!!!!! Co ti budu povídat,uvidíš sama,jak porodíš... Je to neuvěřitelný pocit!Mě došlo až třetí den,že jsou moji a už na furt!Ještě teď někdy s Tomem nechápem,že ti dva,co spí v ložnici,nejsou jen na návštěvě,ale že jsou to naší synové! 😵 Porod byl masakr,bez epi bych to asi nedala,a každou,co rodila bez něj obdivuju!,ale jsem ráda,že jsem nešla císařem,i když mi ho nabízeli.Byla jsem za hvězdu,tam všecky maminy rodí císařem,takže mě všichni hrozně chválili,že jsem byla šikovná,i když mě se nezdálo 😅 ,ale pyšná na sebe jsem,to zasejc jo! 😉 Plně kojím,oba najednou 😀 ,kluci rostou a prospívají Tedík má 2,4kg a Miky 2,2kg,jsou ještě kapku citronovi neb měli žloutenku,ale i tak je moc moc moc miluju!!!!

A ty už jsi za vodou!!! 36.tt byl ve špitále můj cíl,chtěla jsem váhy a mám pany... ale chápu,že priorita je vydržet,co nejdéle!A jak máš holčičky otočené?A jakou představu o porodu?Normálně ti závidím,že máš ještě všecko před sebou... ale nad pocit mít je v náručí,u srdce,nad ten není... uvidíš 😉

jirule33
19. zář 2008

Jaanjo: já mám taky ten terabag comfort a je hrozně velkej, byly k němu ty kuličky na dosypání a náhradní potah.Stačí když si na www.mimibazar.cz zadáš terabag a vyjedou ti nabídky.Taky jsem ho před koupí naživo neviděla, ale spousta holek ho chválila, tak jsem chtěla jen ten a ne molitanovej.Ale je pravda, že to v noci když se převaluju trochu šustí 😀
No momentálně ho okupuje syn u telky 😀

zet: tak jsem ty zavinky taky ještě doobjednala 😀 no za tu cenu 😉 a už mi to nedalo, takže i pár věcí k tomu 😀 Ale tento měsíc už fakt končím, jesště jsem tedy dnes sehnala jeden fusak do kočárku na balkon taky na mmb 😀

jirule33
19. zář 2008

skarbek: věřím, že kluci jsou úžasní, no které mimi ne? A zvlášť pokud je naše, že? Já byla dneska za švagrovou v porodce, neteřinka se narodila včera, měla 3,4kg a je tak úžasně droboučká, že si ty své prcky vůbec nedovedu představit 😉
Taky dofám, že vydržím co nejdýl pohromadě, ale dnes mi teda nebylo vůbec dobře ☹

fiallinka
19. zář 2008

Holky, tak jsem už zase tady 🙂, no ale jenom na víkend - týden jsem poctivě odležela, nález na čípku se nemění (1,9 - 1,2 - to je při výdechu nebo co), ale nemám žádné stahy, tvrdnutí břicha apod., mimča rostou - mají podle včerejšího ultr. každý dvě kila 🙂, takže za týden dali cca 170 g každý 🙂 a průtoky ok. První tři dny byla docela krize - celé tři dny kapačka s magnéziem v ruce, do toho antibiotika (v moči nějaké bakterie), železo, magnézko v tabletkách... pak oddělali kapačku, tak jsem si začala připadat zase líp, ono zvonit při každém čurání na sestru nic moc... no ale zase mi dali hromadu jiných léků, ale dávají to v podstatě preventivně každému, kdo tam je 🙂. Jen se mi trochu zvyšuje tlak, ale možná je to taky tím nevyspáním v nemocnici.

Jinak kdo ví, jak to bude, ale obecně pouštějí těhule po 35+1 zhruba domů, takže ještě nejméně dva týdny ležet... jenže mimča jsou pořád otočené blbě, takže přirozeně to asi nepůjde (to mne hrozně štve ☹, tak nevím, jak se to pak řeší... Pozitivní je, že doktoři i sestřičky jsou u nás super, spolubydlící taky, docela to jde. A tak nás cpou jídlem (+ návštěvy), že přiberu každý týden asi pět kilo 🙂.

Tož ale jsem rozhodlá ještě vydržet, přinejmenším ještě týden a něco, než skončí dovolená mého lékaře 🙂, ale začíná to být s tím břichem pořád drsnější, dvakrát za sebou jsem fakt půl noci nespala - nemohla jsem si nijak lehnout a ani se nadechnout, jak se tam někde zaklesli... ale to asi spousta z vás už zná...

No a to je asi tak všechno, určitě se ještě o víkendu mrknu...

Skarbek: s jakým nálezem tě ještě nechali doma a kdy tě zavřeli do nemocnice...?

murecka
20. zář 2008

Ahoooooj Fiallinko,
to je bezva, že tě pustili aspoň na víkend domů. A kluci rostou jako z vody, to je paráda. Kapačka s magnézkem je pěknej opruz, tys to neměla na té pumpě, kde si to můžeš odpojit a jít na záchod? Já měla tady ty kapačky 4 dny, ale když jsem šla na záchod, tak jsem nemusela zvonit na sestru, ale normálně jsem vypla pumpu, odpojila se, skočila si na záchod a pak se zas připojila. Možná se to tak nedělá a jen si sestry u nás ulehčily práci 😉.
Jinak my jsme pořád pohromadě, holky lítají v břichu jak potrefený, přestaly mě bolet záda, za to chodím v noci co hodinu a půl na záchod, ale pak vcelku rychle usínám. Vstávám ve 4 a už nemůžu zabrat. Co se týká jídla, tak bych řekla, že se nijak zvlášť necpu, ale kila najednou letí nahoru. Přes pupek už mám 110cm 😀.
V pondělí si jdu ukončit neschopenku a nastupuju na mateřskou a kontrolu mám až to další pondělí, tak snad budu ještě pořád 3v1 🙂.

jirule33
20. zář 2008

Ahojte,

fiallinko a kolik vás je na pokoji? Je krásný, že kluci už mají dvě kilča 😉 Tak si to užij doma a pořádně se vyspi ve vlastní posteli 🙂

rezinka
20. zář 2008

dobre rano mamči 🙂

skarbek tak to byl asi docela sok, kdyz te rovnou z poradny poslali ulehnout do nemocnice, vid? ja jsem ted posledni kontrolu hrozne doufala, ze prave tohle nenastane, ale ted uz s tim budu v utery pocitat a vezmu si sebou uz radsi i tasku, kdyby neco, no a kdyby nic, tak by si me tam stejne uz asi ke konci tydne nechali (teda alespon podle toho, co rikali predminule). no uvidime.
kazdopadne klobouk dolu, jak jsi to vsechno zvladla, jsi fakt sikula, myslim tim uplne vse - pobyt v nemocnici, prirozeny porod (i kdyz s epiduralem) a i kojis a jeste oba najednou ... no a hlavne ten tvuj optimismus a pozitivni pristup, je uzasny, jak jsi v pohode!!! to je proste na jednicku s hvezdickou 😀 Tak jen tak dal 😉 !! no a to vis, ze verim, ze kdyz se clovek koukne na ty svoje dve zlaticka, tak i kdyby nekdy nebyl uplne v pohode, tak ho z tech chmurů hned vyléčí, vid 😵 😅 !! a koukala jsem, ze Mikulasek je na stejne vaze, jako po porodu, zato Tadeasek uz i pekne pribral, vid? A vid, ze na nas nezapomenes, az budes mit nejake nove fotecky??
No a mimca mi pri predposledni kontrole zjistili, ze jsou obe hlavickou dolu, coz jsem mela hroznou radost, protoze jeste pred 6-ti tydny bylo jedno hlavickou nahoru a druhe dolu, takze mam ted alespon malou nadeji taky na prirozeny porod. Tak doufam, ze uz tak vydrzi! No a jake mam predstavy o porodu? To je tezky rict - kdybych rodila cisarem, tak by to bylo bezpecejsi pro mimca, ale zase je to spojeno s vic komplikacema, co se tyka krvaceni, zanetu apod. ..., no a kdybych rodila normalne, tak bych se zase bala, aby mela miminka dost kysliku nebo aby se v tech porodnich cestach nekde "nesprajcla" ... takze je to spis o tom, ze si rikam, ze se mi strasne moc ulevi, az budu mit po porodu a doktori mi reknou, ze jsou mrnouskove v poradku !!

rezinka
20. zář 2008

fial to je bezva, ze te na ten vikend pustili 🙂 !! no a pokud jses odhodlana jeste tyden a neco vydrzet, tak to bysme mohli rodit stejne 😉 No kazdopadne to vypada, ze ke konci pristiho tydne uz si budeme psat novinky pres SMS z porodnice do porodnice 😀 Tak se drz !!!

rezinka
20. zář 2008

jaanja u toho terabagu se opravdu nemusis bat, ze by byl maly, spis naopak, je velikansky a jeste ma prave i tu nahradni kulickovou napln (teda to ma myslim jen to baleni terabag comfort - to mas vc. baleni tech kulicek navic a vc. jednoho povlaku navic), ale ja ho nemohla ani povliknout, jak je tema kulickama narvany, tak jsem je naopak vyndavala, takze jich mam skoro na druhy posltar 🙂

murecko ja taky chodim v noci cca kazdou 1,5h na zachod, to je desny, vid? pak nemuzu treba hodinu zabrat a rano jsem brzo vzhuru a taky uz nezaberu. takze se spanim je to i u me uz na draka ...

jinak ja mam zatim navic asi 11kg a v pase neco pres 100cm 🙂

fiallinka
20. zář 2008

holky, na pokoji jsme tři a jde to 🙂 a byla jsem si prohlídnout porodní sál, ať vím, jaké to je, i když mi to asi nevyjde. Takové maličké to tam je! Operační sál už znám, ten je o poznání hnusnější... nejvíc mne překvapilo, že za ten týden tam jsem nicnepřibrala a to jsem fakt žrala 🙂
rezi: já chci ale vydržet ještě dýl jak týden 🙂, a mysli na mně, třeba se ještě taky otočí... i když je pravda, že na minulém vyšetření jsem se jen z té zprávy dočetla, že placenta zasahuje částečně do děl. segmentu, takže pokud to tak bude, to je myslím taky jasná indikace pro císaře, ach jo... jo, rezi, cítila jsi nějak to přetočení mimin?
muri: teda, ty mně nějak doháníš, já mám asi 117 cm...jo, a tu kapačku bych si taky určitě mohla odpojit, i jsem se na to ptala (teda musela bych vypnout kapání a odšroubovat uzávěr, ale to by asi šlo), ale prý to nechávají na sestřičkách...

holky, nesvědí vás některou strašně celé tělo jako mne? Já se teď pořád jen strašně škrábu, nedá se to vydržet, a přitom vyrážka žádná... dočetla jsem se, že to může být cukrovkou (nemám) nebo špatnou funkcí jater, ale ty testy mi myslím dělali minulý týden a ok... no tak zbývá varianta, že to je prostě z těhotenství, což je taky možné, ale je to šílené...

rezinka
20. zář 2008

fial me taky jedno obdobi hrozne svedila kuze, porad jsem se drbala, hlavne na lytkach. u pupku mi to prijde normalni, to prisuzuju tomu, jak se kuze napina. cetla jsem o tom, pricin muze byt vic, ale pokud mas vsechny krevni testy apod. v poradku, tak se neboj, v tehotenstvi to pry byva, ma se hodne pit, coz ja piju, ale presto pozoruju, ze mam v tehotenstvi extremne suchou pokozku. snad se to po porodu zase zlepsi.
otoceni mimca jsem necitila, oni se tam porad hrozne melou, no a ze by to byl nejaky zasadni pohyb, ze bych se toho lekla, tak to vubec ne, taky jsem se pekne divila, kdyz mi rekli, ze se to jedno otocilo, protoze jsem prave premyslela, jestli jsem neco "vetsiho" citila, ale fakt nic, porad standard 🙂 No a jasne, ze vydrz dyl, nez tyden 😉 !!!

fiallinka
20. zář 2008

rezi: tak vidím, že nejsem sama 🙂, už i to svědění nějak přežiju, ale je to hrůza 🙂, zkusím se ještě pořádně natřít, fakt to může být i tou suchou pokožkou...

sppring
21. zář 2008

Ahoj maminky čekatelky dvojčátek....

dělala jsem klukům pořádek ve skříni - tak kdyby se vám něco hodilo...mrkněte: http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=93493&id...

Jinak všem přejeme šťastný konec a ještě šťasnější první dny života vašich broučků/berušek 😉

🙂 a 🙂 a 🙂

z359
22. zář 2008

Ahojky
Tak v pátek mě v poradně moc nepotěšili, mám měkký čípek, ale ještě nemusím pořád ležet, ale už mám hodně odpočívat a šetřit se. A příští kontrolu mi budou dělat cervikometrii, nevíte jak se to provádí?

A už mám doma konečně kočárek, je moc krásnej, tak už jsem zase o něco klidnější

Skarbek: To je super, že už jsi s klukama doma 😉

jaanja: Tady je odkaz na ten polštář terabag http://www.rajmaminek.cz/pro-tehotne/kojici-pol...

alik30
22. zář 2008

Ahoj holky, po delsi dobe vas vsechny zdravim. Nepisu, ale ctu celkem poctive 🙂 Nas ceka pristi pondeli velky utz, tak zacinam mit nervy. V kterem tydnu jste prosim zacaly citit pohyby? Me se zdalo, ze předminuly tyden jsem mela bublinky a lechtani v brise, ale minuly nic moc. Jen obcas trochu. Tak trosicku panikarim. Ale bricho mi roste fest a taky jsem se pekne rozpapkala 😎 To uz na kontrole nebude vaha jako pred otehotnenim 🙂

dada134
22. zář 2008

Ahoj holky,ráno mě tak píchalo dole v břiše,že jsem musela chodit v předklonu,pak to povolilo,ale ještě trochu to cítím,docela mě to vyplašilo:-/
U paní dr.jsem zjistila,že to je děloha a že to k tomu patří,předepsala mi magnesium,3*2 tbl,jenže to jsou takové tablety,že nejdou ani polknout😲 Berete nějaké magnézko?
Dětičky se vrtěly,jedno je určitě kluk a to druhé skoro určitě holka.Holčička je trošku větší a bráchu prý malinko utiskuje.

alik30
22. zář 2008

dada, ja magnezko taky dostala, ale proto, ze jsem mela obcas krece v nohach, kdyz jsem sla po ulici, bylo to celkem srandovni. Ale beru ho velice nepravidelne, jen kdyz se ty krece objevi a to je tak 1x tydne.

simonac
22. zář 2008

ahojky holky, jen jsem nakukla a vidím, že řešíte magnézko, já ho taky měla jí se proto, aby se uklidnila děloha a nedocházelo ke stahům, tak bych ho klidně jedla dávali mi ho i v porodnici, takže to určitě nemůže uškodit 😉

simonac
22. zář 2008

jo a já ho brala 3 x denně

dada134
22. zář 2008

A máte taky takové velké tablety?Já mám totiž potíže s polykáním čehokoliv a 6 takových tablet je na mě docela dost,no ale musím to nějak zmáknout 😀

jirule33
22. zář 2008

Ahojte,

já mám taky magnézko, chytaly mě v noci křeče do noh, ale je v prášku.Rozpustí se ve vodě a vypije, chuťově hnus 😠 ale pomáhá, beru ho taky jen sem tam.

alik30
22. zář 2008

Ja mam taky nejake vetsi tablety, mozna proto ho beru taky tak nepravidelne. Ale je taky pravda, ze mi ty krece ustaly a objevi se jen vyjimecne.

murecka
22. zář 2008

Ahoj holky,
tak jsem dnešním dnem ukončila PN a nastoupila na mateřskou. Skoro se mi to ale nepovedlo, protože si mě doktorka málem nechala v nemocnici kvůli tvrdnutí břicha. Podařilo se mi ji ukecat, že zvedneme dávky magnézka (3x2) a budu doma poctivě ležet, a teprve pokud by to nezabralo, tak se odeberu na oddělení na kapajdu. Představa, že su zas připojená k pumpě, ležím na té jejich ohromné nemocniční posteli a celou noc čučím do zdi (doma, když nemůžu spát, si pustím aspoň nějaký DVD), mě teda docela vyděsila. Jinak čípek mi drží, tam žádná změna nenastala a holky se hýbou. UTZ mi dneska nedělala. Tak snad se nám to povede a větší dávka magnézka zabere. Jo a taky jsem dostala v tabletách železo.

jaanja
22. zář 2008

rezi, fial a murecko, už jste skoro ve finále! 🙂 Určitě všechno dobře dopadne, a moc vám přeju, ať vás nestrkají do nemocnice!

Bříško mě svědí jen někdy, s tím problém nemám, tak neporadím, ale určitě to souvisí s těhotenstvím..

alik: já pohyby začala cítit až po tom velkém ultrazvuku, do té doby fakt prakticky ne. Taky už jsem byla nervózní, ale po tom ultrazvuku to rázem začlo 🙂 Ale nemůžu ani teď říct, že bych dostávala od holek nějaké herdy, nebo že by se mi vyboulovalo břicho, jsou to jen takové krátké kopanečky.

zet, díky za odkaz na polštář, půjdu do něj.

jirule33
22. zář 2008

jo jo , holky už to mají za pár 😉

alik30
22. zář 2008

jaanja, diky, to jsi me trochu uklidnila 🙂 Ja jsem jeden den minuly tyden citila celkem silne pohyby, ale to bylo jen jeden den a ted jen takove bublinky v brise, tak snad je to ono, utesuju se tim 😉

rezinka
22. zář 2008

zet tak se hlavne setri, at mas ten cipek co nejdyl alespon relativne v pohode, abys to nepodcenila a nemusela za par dni supajdit kvuli tomu lehnout do porodky, to by tak chybelo, tak se hodne setri !!!

alik ja prvni pohyby citila v 19tt, ale jen malinko, spis jako takove "skuby" nebo tiky, az pozdeji jako jemne kopanecky. zato ted je to uz poradna lochneska 🙂

dada jo jo, to pichani mi taky MUDr. vysvetlila jako zmeny na deloze, tak jsem se taky uklidnila. taky jsem mivala hodne krece v brise, tak jsem taky dostala magnezko - ja teda ne v tabletach, ale jako rozpustny prasek do vody - Magnosolv. ten jsem brala 1x za den, ted uz ho neberu, dopotrebovala jsem ho, krece uz nemam, tak uz to nejak neresim ... jinak gratuluju k parecku, ten si tady prala nebo preje asi vetsina z nas 😉 !

murecko tak lehnout a lezet, at nemusis do porodky, drzim palce, at jeste co nejdyl vydrzis doma !!!!

jaanja - jo jo, uz se nam to blizi, fialinka je uz chudak zase ode dneska v porodnici, zase ji brzo napisu, tak dam pak vedet, jestli je neco noveho ...

jinak zitra jdu zase na kontrolu, tak hrozne doufam, ze si me tam nenechaji, citim se porad dobre, jenze o nejakem zkracenem cipku apod. clovek nemusi ani vedet, tak uvidime, radsi si uz beru sebou i tasku, kdyby nahodou. ale si me tam jeste nenechaji. predbezne jsme pak ale stejne domluveny, ze uz by me ve ctvrtek dali na prijem, takze i kdyz me pusti, tak bych tam za 2 dny uz stejne supajdila. ale kdo vi, porad se utesuju takovou optimistickou verzi, ze mi treba reknou, ze jsem OK a neni zatim potreba me uz ve Ct hospitalizovat a ze to nechame az na pristi tyden, ale tim se spis jen utesuju, nez abych tomu verila 😅 Tak snad vam jeste zitra vecer napisu z domova a pak uvidime. No a kdyby nahodou, tak uz jsem dneska poprosila segru, aby vam sem kdyztak podala info ...

tak zatim se loucim, snad jen do zitrka !! pa pa

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru