Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

ipuska
12. lis 2008

Ähoj holky, může se přidat? Včera jsem byla na utz a čekáme dvojčátka. No zatím máme jen jedno srdíčko, ale dr mi řekl, že ten druhý plod může být otočený tak proto nevidí srdíčko. Je to pro nás docela překvapení. Jsem teda po IVF a zaváděli mi 2 embrya.

Mám pár otázek: Bolelo vás ze začátku bříško, mě bolí spíše dole a jakoby v tříslech a někdy si myslím, že mám slepák. Bylo vám špatně?
Děkuju moc za všechny zkušenosti, které máte 🙂 😉

z359
12. lis 2008

Beda: tebe bolej obě dvě kyčle? A tolik? To mě nejvíc bolej, když chodím, a když stojím, tak to celkem jde. Tak to jsem na tom ještě celkem dobře. Ale nezávidím ti to, mě tohle stačí bohatě.

Taky vás, co máte doma už jedno dítě, strašně obdivuju jak to můžete zvládat, já už nemůžu dělat skoro nic, jsem ráda, když uvařím nějakou rychlovku a pak si musím odpočinout, pak teprve umeju nádobí a zase odpočívám a ostatní úklid teď hodně zanedbávám, už se i bojím to přehánět, abych neskončila v nemocnici, ale vy co máte jedno dítě už doma, tak tolik odpočívat nemůžete, to vám opravdu nezávidím a opravdu vás obdivuju

Jo a to kopání, mě se dřív taky zdálo, že kope hlavně jen jedno a druhý skoro ne, ale časem se to srovnalo, nezapomeňte, že oni můžou mít ty nožičky téměř na stejném místě a pak se zdá, že kope jen jedno 😉

ipuska: vítám tě mezi námi a koukám, že jsi ze stejného okresu jako já 😉 . Těch srdíček bych se nebála, mě je dr. ukazoval až v 10tt. Bříško mě pobolívalo, ale spíš až později, ze začátku si to moc nevybavuju, jestli bolelo nebo ne. A špatně mi díky bohu nebylo vůbec, měla jsem na tohle velké štěstí

ipuska
12. lis 2008

Ahoj z359, no jo, ani jsem si nevšimla. Ten náš okres jsou teď samá dvojčátka. A vy jste je počali přirozeně?

z359
12. lis 2008

úplně přirozeně ne, brala jsem prášky. Ale sama jsem z dvojčat, tak to bylo celkem jistý 🙂
jj, v našm okresu se prý rodí nejvíc dvojčat, taky vím asi o 3 holkách co čekají dvojčata a bydlí v našem blízkém okolí a mají termín kolem mého

ipuska
12. lis 2008

Tak to budete mít krásný příchod Nového roku. A ty jsi přímo z Litoměřic?

bzunda
12. lis 2008

ahoj holky, omlouvám se, že vám sem lezu, ale bouzdala jsem na MMB a našla pěkný dvojčecí kočárek za odvoz, tak kdybyste některá měla zájem 😉

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=12585038&tab=9

jinak přeji všem pohodové těhulkování 😉 🙂

jaanja
12. lis 2008

bzunda: děkujeme moc za perfektní odkaz! Potřebovali bychom nějaký záložní kočár, ale všechny se nabízejí jen na Moravě, a tam se přiznám, vůbec nejezdíme ☹

ipuska: já už si taky moc začátek nepamatuju (ach jo, ono to tak letí 😔 , ale bylo mi špatně jen malinko, jen po ránu, chtělo to něco malého sníst, a hned bylo líp. Hodně jsem cítila prsa a taky trochu podbříšek, jako před menstruací. Ale spíš ti poradí holky, co byly na IVF, to může mít jiný průběh..

jirule33
12. lis 2008

Ahojte 🙂

ipusko ahoj, tak další dvojčátka, bezva 😉
mě špatně trochu bývalo, ale stačilo sníst pár piškotů a bylo fajn.Spíš jsem nesnášela dlouhé stání hned mi bylo mdlo 😠
Bříško mě taky ze začátku pobolívalo jako na ms.A nějakou dobu mě bolely i prsa, ale už nevím jak dlouho.

fanys
12. lis 2008

ahojte
tak už sem skončila na atb ,papám augumentin ,bohužel už po třetí co sem tehotná,no jo nic se nedá delat,spálová angína je svinstvo,potím hektolitry,ale jinak snad dobrý,doufám že to odezní protože v pá se nedokopu kouknout na mimisky a to bych potom nepřežila víkend i s pondelkem

ipuška taky vítám,čekáme duo po ivf,pohlaví u jednoho neznámy,jedna holčička,ze začátku mne jen pobolívalo břicho jako při silný menstruaci,břicho nafouklé jako balon,prsa citlivá,změny nálad ale špatne mi vubec nebylo,
držím palečky

beda
13. lis 2008

ipusko:vítám tě!mne bylo ze začátku hodně zle,i jsem zvracela a bříško,jako při ms či slepáku(ale ten jsem ještě neměla)mne bříško bolí i ted občas!přeji hlavně at je vše o.k
Já byla včera na kkontrole v porodce,byla jsem obj.na utz na půl 10.Jak jsem tam došli,vzala mne doktrorka hned,ale na zvážení,na moč,pak jsem čekala ještě na vyšetření normální,kde mne dr,vuuuuuubec nepotěšila,pač mne za a zdrbala proč nwevím zda jsou mimi jednov.nebo dvojv,jako bych to snad měla poznat já!napsala mi magnesko taky v těch sáčcích a hlavne mne objednala na příští pátek znovu na kontrolu s tím,že si tam pujdu už lehnut!Což se mi ale vubec nechce!Jsem možná vůči mimiskum nespravedlivá,ale co Lucie?Já se v porodnici ubrečím,jsem cíta a Lucie možná taky,achjo,dala mi papíry na podepsání,na hospitalizaci a další hnupiny k podpisu,tož budu jako smlouvat,pač nechápu proč tak brzo a když mi nic není?
Naosal mi ještě jakési tabletky na výtok,jo ten mne trápí furt,i u prvního těhu!
No miminka na utz odpovídaly jedno 32tt a druhé 34tt,tak jak to má být,termín porodu u toho jednoho byl 23.12 a u toho druhého až nějak zač ledna.no na pohlaví jsem se ptaly ale nic nvého nevíme,byly otočené zádama,ale jedno pozitivum,jsou obě hlavičkou dolů!Hurá,alespon něco.
Pak jsem šla na ktg,v pohodě,prý ukazkové.Vypadly jsem z porodky o pul jedné,pak jsem jeli na hematologii,kde mi napsal k porodu opět injekce a kolem půl 2 jsem byly doma.Večer jsem usla v 9 spráskaná jak pes!
Achjo!
Fanys,tyhle atb.brala malá,když se jí prokázala borelioza,tad jsem byly na odběrech krve,tak jsem zvědavá zda atb.pomohly!no uvidíme!
omlouvánm se za dlouhý článek,ale já si musea poztěžovat!
Jo ještě Zet:jojo obě kyčel,když sedím,ale moc dlouho to se dá,horší je to u ležení,to je fakt hruza!

fanys
13. lis 2008

ahojky
bedi klid,sama nechápu proč te chce hnát dr.do porodnice když si ok.kdyby byl nejaký problém neřeknu ale takhle tomu nerozumím,kdysi se to delalo u dvojčat automaticky ale ted sem to už dlouho neslyšela,aby hospitalizovali pouze preventivne,no jo mudra bude stará škola,když se budeš cítit ok a taky za týden při vyš.a ctg nic nezjistí tak bych asi taky protestovala zvlášte když máš malou,to si neumím představit,když se muže stát že te jako i mne pediatři nepustí brzo po porodu domu,atk se to ješte více natáhne..................nejsi nespravedlivá k mimiskum pouze máš už jedno díte které taky potřebuje maminu,hezky si te na poradne vychutnali co se týká času strávenýho v čekárne,to by se mnou seklo 😒
mne primář pediatrie co ho znám už pár let taky nesmlouvavě oznámil že když teda budeme delat ekci 5.prosince tak at vubec nepočítám s tím že se na vánoce dostaneme domu,je to skvelý dr.ale pedant a zároven si kreje záda,takže dvojčata zásadne pouští domu když mají 2700 g,a to u nás asi hrozit nebude,zvlášt když po porodu klesne váha tak sme v ............nechci byt sprostá.
jinak mám vysokou teplotu a cítím se mizerne,takže jdu zase zalézt do pelechu

jirule33
13. lis 2008

Ahojte 🙂

Tak to jste mě nepotišili, ani jedna.

Fanys já teda počítala, že na vánoce už budem určitě doma! To si nedovedu představit ☹ Ale každá nemocnice to má asi jinak, u nás tě zase převedou do kojeňáku a tam stačí docházet za mimčama, tak snad stihnu být u stromečku s Marťulou 😉 A myslím že pouští když mají 2,2kg ale to nevím jistě.

Chudino takovou hnusnou angínu, kde jsi to chytla? Ať je ti brzo líp 😉

Bedo s tou hospitalizací je to blbý kvůli malé to je jasný 😠 Kdyby člověk čekal své první děti tak mu taková prevence až tak nevadí.Jinak bezva že jsou dítka hlavinkama dolů.Mě už teda přijde že mi kleslo břicho, už se mi i líp dýchá.

No já jdu na kontrolu do nemocnice příští týden tak jsem taky zvědavá co mi řeknou i ohledně hospitalizace nebo plánovaného císaře.Vůbec nevím jak u nás v nem. nechávají dvojčíátka dlouho v bříšku když je vše OK.

beda
13. lis 2008

holčiny poradtě co znamená v prukazce:QeminiRI,R(či tak nějak?)napsala mi to včera dr,do prukazk,tož nevím

septim
13. lis 2008

Jirule: u nas tady v poradnici pousti kdyz maji miminka ukonceny 36tt a vahu 2.40kg a jsou ok. Ale vsude to maji jine. Ja rodila 33+3 a presne na ukoncenem 36 tydnu jsme byly vsechny tri doma. Tak myslim kdyz bude vse ok ze na stedry den budete doma na 100procent. Me vazila jedna holcicka skoro 2,5kg a druha 2kg kdyz se narodily.

z359
13. lis 2008

ipuska: nn, já jsem z Bohušovic, a odkud ty? Jo a ty prsa mě teda boleli taky, na to si pamatuji, a to bylo celkem nepříjemné, nemohla jsem ani spát na břiše

Fanys: To ti nezávidím, že musíš brát atb a že je ti tak špatně, já byla nemocná naštěstí jen na začátku těhu, nejdřív jsem brala bioparox a po 2 dnech jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem ho okamžitě vysadila, došla si k dr. (protože jsem chodila do práce) a zůstala jsem doma na čajíčkách a dostala jsem se z toho do týdne

Na to, kdy nás pustěj s mimčama domu se budu muset taky zeptat, já taky počítala, že na vánoce budeme doma. No holky, přinejhorším si uděláme štědrý den o nějaký ten den později 😉

Beda: to taky nechápu proč v dnešní době, si tě tam chtějí nechat, mě dr. v poradně říkala, že to dělali dřív, ale dneska už ne, ale na druhou stranu chápu, že tě chtějí mít pod kontrolou, ale u tebe je to zvlášť krutý, když máš doma Lucinku, taky bych to obrečela a nemyslím si, že jsi vůči mimískům nespravedlivá, ale máš 3 děti a musíš myslet na všechny. A neříkali ti, jestli tě nebudou pouštět domu aspoň na víkendy? A koukám, že s tím pohlavím budeš mít opravdu překvápko až u porodu 😉
Bohužel vůbec netuším, co to máš v té průkazce, jediné co vím je, že gemini jsou dvojčata. A už ti teda řekli, jestli jsou jedno nebo dvojvaječné? A nemáš třeba nějaký papír z utz sebe? Mě na jednom píšou, že to jsou gemini biamniati, bichoriati, bioplacentari

jirule33
13. lis 2008

Bedo s průkajdou neporadím ☹

fanys
13. lis 2008

ahoj holčiny
tak zítra jdu do poradny,jestli se tam doplazím,manža mne tam poveze ale zpátky bohužel musím busem,kdyby to nebylo tak daleko tak si snad zavolám taxíka,jsem utahaná a slabá,chrchlám jak tuberák ja ty deti na svet vykašlu,už mne bolí břicho,asi se jim otřesy nelíbí,a pořád spím jako by mne kousla mucha cc 😲
švagrová přijela v nedeli na návštevu s detma s dg.zánet prudušek,dlouho se nezdrželi ale nejspíš to stačilo 😢
já se jen modlím at budu na vánoce doma a to nemáme žádneho mrnouse tak se nedivím vám,maminka u stromečku by chyběla moc tak držím palečky
je fakt že co porodnice,co dr.to postup a názor tak se nedeste dopředu,já to mám spočítané,ale u vás to muže být uplne jinak-mne ani protekce nepomohla 😠
bedo opravdu netuším co znamená R,R1 v v tepečku a to sem dnes mluvila tel.s kolegou a on taky ne,takže promin

jirule33
13. lis 2008

Fanys, držte se!!!

A zítra písni co nového na kontrole 😉

Já dnes koupila olej do koupele pro děti na suchou pokožku a desinfekci na pupíky, pak mám ještě rybilku a bepanthen a tím teda má kosmetika pro mimča končí.Napadá vás ještě něco?
Chtěla jsem slunečnicový olej v lékárně na mazání ale ten neměli, tak se pozeptám jinde.
Jo a koupila jsem si župan, je krásně heboučkej, tak ho zítra vyperu 🙂

jaanja
13. lis 2008

Ahoj holky, to je příval! 😲 😒

beda: taky nevím, proč tě tak straší s hospitalizací, a hlavně, když máš doma Lucku.. jedině, že by v pátek byl u kontroly jiný lékař a dalo se s ním diskutovat nebo měl na věc jinej názor. Já teda myslela, že ženský doktorky jsou "citlivější"...

fanys: jejda, ty půjdeš v tomhle stavu na kontrolu 😨 Tak se určitě pořádně obleč, rychle to vyřiď a pak hned domů..

Já mám dnes taky zážitek... šla jsem na přeměření, zaprvé jsem si blbě pamatovala hodinu, takže jsem krátce po desáté zjistila, že tam mám být už v půl jedenácté, takže úprk na bus a úprk do Gennetu.. tam byl teda taky nějakej skluz, takže jsem to stihla ještě vydýchat 😉 Pak ale vylezl doktor, trochu morous, moc se s tím nepáral, bručel si tam, jakej už je to v tomhle týdnu guláš dělat utz dvojčatům.. já vůbec netušila, že mě posledně ta sympatická doktorka neobjednala k sobě, ale ke kolegovi.. Holky už mají přes 2kg, ale pod 2,5kg, někde mezi tím. Áčko ale pokulhává najednou skoro o 2 týdny ve velikosti bříška, ale prý to (snad) nic neznamená.. Nicméně je stále nasměrovaná prdelkou.
Doktorka na kurzu v porodnici mi říkala, že přirozené porody dvojčat vyvolávají, když dosáhnou 2,5kg, to tenhle doktor soptil, když jsme k tomu nějak došli.. prostě každej dr. jinej názor 😒 Už mi tam taky napsal, že na další kontrolu musím do nemocnice, tak v úterý ještě asi naposledy ke své dr., a pak uvidím, jakej ortel mi řeknou.. bojím, bojím se toho císaře ☹

Takže jediná pozitivní věc dnešního dne je, že ve VZP mi proplatili všechny předporodní kurzy a cvičení, a utržený peníz jsem hned ve městě utratila 🙂

jirule: na mazání mám mandlovej olej, vhodný pro mimča je taky meruňkový. Pak mám ještě uklidňující olejíček, na masáž bříška, vše vyrábí Saloos, dál zimní krém na ksichtíčky od Altermed, pěkně chrastí 🙂 V akci jsme koupili ještě nějaké krémíky od Sebamedu, i mýdlo, ale spíš uvidím, co bude dalšího potřeba, ta nabídka je děsně široká.
Župínek záááávidím 😵

fanys
14. lis 2008

ahoj holky
tak ješte žiju,na kontrole to bylo fajn už jen z toho duvodu že sem videla holky z práce
2krát mi delali uz protože mimino B hrálo schovku a nemohl ho zvážit ani změřit,detičky mají lehce přes 2 kilča,obe dve jsou KP-koncem pánevním a hezky kopou,otvírame se ale snad to vydr,holky mi nabrali druhé odběry plus kultivacecitl.z pochvy,pak mne hnali na ctg tam se zase holky honili a byli každou chvíli jinde tak sem tam sice byla hodinu ale k ničemu,to byl záznam o ničem,rodíme čiste teoreticky začátkem prosince,musím si nechat udelat předoperačku.....ješte sem nebyla u zubaře......
jinak teplota odešla ale kašel mám fakt hustý,manža furt prudí že mám telo oslabené dlouholetým kouřením 😠
dnes mi teda otekli moooc i nohy,cítím se čím dál líp 😖
ja už mám kosmetiku nakoupenou,od weledy,sebamedu,jinak rybilku,aviril jo a gel na nadýmaní bříška jmenuje se to pupík,dnes sem chtela koupit ješte rektální rourku a vysavač na hleny ale nebyla sem schopna..........mejte se krásne a papa

lenule76
15. lis 2008

Zdravím všechny těhulky,
dovolila jsem si vlést 😀 mezi vás ... čekáme dvojvaječné dvojčátka-kluky, končíme 23tt. Jsou počati přirozeně, v rodině žádná dvojčata nemáme, na nic jsme se neléčeli, žádné prášky nebrali 😀 "Pouze" jsme se snažili cca 3,5 roku. Teď již vím, že příčinou byla psychická deptárna (kterou jsem si, až tak nepřipouštěla) mojí tchýně. To jsme s manželem vyřešili, tchýni srovnali, i když tuto povahu se nikdy nepodaří srvonat na pořád, pouze to oddálit. Ode dneška jsem na PN, tak již budu jen odpočívat. Pokud se budete chtít mrknout na fotečky kluků, jsou vloženy v albíčku 😎
Hodně lidiček se diví, že jsem těhulka a ještě k tomu dvojčátka ... byla jsem vždy plnější postavy, proto miminka mají kde brát ... zatím jsem nabrala 2-3 kg, díky těhotenství jsem byla nucena si upravit jídelníček, jím hodně ovoce a želeniny, já závislák na sladkém jím sladké pouze minimálně. Veškeré slazení jsem byla nucena vypustit 🙂 x malých porcí několikrát denně. Vím, že teď už bude jen "hůř", bříško poroste a poroste ... budu muset hodně odpočívat a šetřit se.
Můžu všem maminkám a těhulkám dvojčátek moc doporučit knížku Dvojčata, péčet o děti, jejich zdravý vývoj a výchova, od Kláry Rulíkové. Nevím jestli jste o knížce slyšeli, vyšla v září 2008, autorka sama má dvojčátka a je členkou klubu dvojčat a vícerčat, v knížce uvádí zkušenosti maminek z klubu i své vlastní. Knížka mě stála 227,- Kč.
Těhulky, mohla bych Vás všechny poprosit o radu týkající se kočárku? Zatím jsme vybrali kočárek od Herqulese Raptor Spin, chtěla jsem vložit odkaz a s hrůzou jsem zjistila, že ho nikde nemůžu najít tak sna ho nestáhli z prodeje. Když jsem ještě nevěděla, že budeme mít dvojčátka, měla jsem vybraný X-lander, ale ten bohužel pro dvojčata kočárky nedělá. Předem všem moc díky za rady.
Jinaj stále necítím pohyby, dr říkal, že vše je v naprostém pořádku, i na genetice, je vše ukázkové, amniocentéza dopadla na jedničku. Prý se může stát, že pohyby ucítím později, že mají mimi dostatek prostoru ... moje mamka cítila pohyby se mnou když byla v 7 měsíci. Bříško roste, vzhledem k týdnu tt je menší, ale kluci jsou ok, na utz vše v pořádku, na 3D také ... manžel je totiž už nedočkavej 😀 Jinak cítím takové bubloání, jako by mi kručelo v žaludku, ale výše 😀 prý to je ono, ale já nemám žádné zkušenosti, jsou to naše první mimnka. Dvojčátka jsou uložena v bříšku v patře, ne vedle sebe, nevím zda to má na pohyby nějaký vliv.
Opravdu všem moc díky za rady a i za přečtení mého příspěvku.
U nás je teď také hodně dvojčat, sama vím o 4x párechz 🙂 na to, že naše městečko má cca 6500 obyvatel je to vskutku dost. Ale to nevadí ... já jsem ráda. Jinak v Sokolově je klub dvojčat a vícerčat, za čož jsem moc ráda, když jsem to zjistila, byla jsem fakt naměkko a to dost. Chystáme se tam s manželem vyravit na kukandu ještě před porodem.
Jinak jsem v roce 2000 podstoupila konizaci děložního čípku, ptala jsem se dr jestli to nebude problém teď v těhotenství, prý u mě konkrétně ne, jizva která se vytvořila by měla miminka udržet a vše by mělo být ok.
A co počasí jak na Vás působí? Jak jsem tak četla jste hodně nastydlé ... my se zatím držíme, ale taé jsme si už prodělali cca před 2 měsíci nachlazení, ale přiznám se, že mi bylo strašně. Jak nemůže člověk brát nic tak jsem skoro umírala. Pouze jsem byla na jitrocelovém sirupu a kapkách do nosu 😖
Těhulky ... mějte se všichni mooc krásně, užijte si víkend a pokud mě mezi sebou rádi uvidíme..zase se stavím 😎
Všechny vás i iminka zdraví Lenka

jaanja
15. lis 2008

Ahoj leni, tak to je paráda, že se vám nakonec takhle dvojnásobně zadařilo! 🙂 To asi tchýně koukala! Pěkně ji zapřáhněte do hlídání 😀

S pohybama taky myslím, že si hlavu lámat nemusíš, jde asi hlavně o ty zkušenosti, já taky nejdřív měla pocit takových šimravých bublinek, ale nevěděla jsem.. Taky záleží na uložení placenty, a nejspíš i na té poloze miminek... mám je taky stále příčně, a nemrskají se ani teď nějak radikálně, břicho mi nelítá ze stranu na stranu, a vybouluje se jen minimálně 😉

Kočárek Herqules tu má hodně lidí, určitě ho ještě prodávají. Kdyžtak mrkni na diskusi na www.dvojcata.cz, tam si rodiče přímo píší zkušenosti s jednotlivými kočárky pro dvojčata.

Knížku paní Rulíkové asi všechny máme, byla jsem v Praze i na kurzu v Klubu dvojcat, třeba něco podobného budou pořádat i u vás, do Prahy to máte přeci jenom daleko.. Jen jsem koukala, že některé maminky z té knížky byly zdrchané, že je depresivní, a ani to nedočetyi (viz diskuse k novému vydání na www.dvojcata.cz). Samozřejmě to není úplně veselé čtení, ale tak můžeme jen doufat, že některé trable se nám vyhnou a děti budou hlavně radost.. 🙂

dada134
15. lis 2008

Ahoj Leni,my máme taky vybraný herqules,ještě před měsícem bylo v republice pár kousků toho maskáčového,ostatní byly vyprodané,ale teď už nikde ani ten maskáčový není,v lednu má přijít nová kolekce,do té doby prý už nic nebude,my to máme trochu na štíru,ale riskujeme čekat na novou kolekci 🙂

fanys
15. lis 2008

ahoj holky
leni gratuluju 😀 ten odkaz na dvojčata ohledne kočárku od janji je skvelý jestli hledáš refernece na jednotlivé kočárky,knížka je taky fajn,taky na mne pusobila malinkjo negativne......časem se uvidí a všechni deti jsou exempláře co vyšli jen v jednom vydaní i dvojčata a trable s nima jsou individualní............nevíte náhodou jestli se klára dostala do politiky?vím že kandidovala za prahu 5 ale jak bydlím už mimo prahu výsledek mi unikl.
já sem někde četla že nová kolekce herqulese bude až v březnu .....?????třeba to byl kec nevím.
jinak holky manža mi včera usnul za volantem a naborural,zničil nárazník a světla.............a to sme chteli autíčko prodat a koupit věčší 😖 mne je pořád stejne,jdu opět ležet

jirule33
15. lis 2008

Ahojte 🙂

Fanys, no hlavně že se mu nic nestalo, taky z tebe mohla být vdova ☹ Vím že to zní děsně, ale úplně mě zamrazilo.My taky kvůli mimčům měnili auto,takže i tak tvé pocity chápu. U nás jsou tedy úspory na nule 😠 A moc lepší to asi nebude ani časem, ale bydlet kde máme a jsme bez dluhů, tak aspoň tak.

Jinak dnešní noc nic moc a už mě pěkně zmáhá i vaření 😒 a to jsem jim ještě dnes slíbila koláčky, no i sobě co si budu nalhávat 😀 ,

Jak tu píšete že děti mají kolem dvou kil, tak to už je myslím bezva, snad i ty naše mají tak nějak, nikdo je neměřil, tak se řídím tabulkama 😉

fanys
15. lis 2008

jirul to víš že sem ráda že je v pořádku,to je nejduležitejší,plechy vem čert,jen mi je to líto asi jste s penezma natom přibližne stejne tak mne to mrzí protože nejdřív budeme muset do auta neco investovat a pak teprve prodávat,což se taky protáhne 😖
já taky chci péct ale jenom neco rychlýho s jabkama a až se vyhajam,pa

jirule33
15. lis 2008

no já si přes den nechodím lehnout nebo jen málokdy, protože pak ta noc je ještě horší ☹ Takhle když jsem utahaná tak zaberu alespoň do půlnoci 😀 Ale ty jsi marod tak to je něco jinýho 😉

lenule76
15. lis 2008

ahojky všem 🙂
jaanja:
abych přiznala, tak jsme na tchýni vybalili koupi pozemku 😀 a pak vojčata. nevím jestli byla víc šokovaná jedním nebo druhým. musela jsem se jí ptát jestli je vůbec ráda a co na to říká. prý je, a že nám samozřejmě pomůže. no nevím jak to myslela, ale do dnešního dne koupila 4 ks plenkových osušek. víc nic, neptá se nezajímá o to co již máme nebo zda něco nepotřebujeme. je pravda, že včera nám půjčila 40.000,- kč na auto, ale je to půjčka. takže jsme pořád nic jiného od ní na mimi nedostali. Zato moji rodiče se můžou zbláznit, za což jsem moc ráda. Jiank bydlíme v rodinném domečku s tchýní ... každý extra byt, bohužel ne s vlastním vchodem. ale od té doby co prasklo to jak pomlouvá a škodí a všechny ostatní věci tak jsem jí dala najevo, že už nikdy nedovolím, aby nás takhle buzerovala a hlídala. takže pokud se mi něco nelíbí řeknu jí to, stavím se k tomu jako k hotové věci nediskutuji a hlavně me nezajímá co ona na to. manžel se postavil na naší stranu a nebylo to pro něj také vůbec jednoduché. bohužel jsme několik let nechali tchýni, aby toto dělala a žili v nevědomosti a lavně v naději, že sama přijde na to, že chceme žít po svém, že na to přijde když jí to naznačíme ... nakonec si říkám, vše špatné je pro něco dobré.
S pohyby si hlavu nelámu, důležité je, že jsou mimi zdravé. Uvidíme časem. Jedna placenta je umístěna vepředu a druhá vzadu, a myslím že mimi mají ještě dost místa, ale posledních několik dnů cítím ty bublinky
intenzivněji 🙂
na dvojčata jsem koukala, znám ty webovky. knížku jsem četla, ale nepřijde mi taková depresivní jak uvádějí některé maminky, spíše zhlediska psychologie na mě působí celkem dost dobře. Hlavně nemám žádnou zkušenost. ale nejsem knižní typ, ale ráda si přečtu info ... myslím, že je dobře vědět rizika ale rozhodně bych se tím nějak nestresovala. nebo bych se snažila se nestresovat. myslím, že jsem v těhotenství v klidu, dříve jsem musela mít vše nalajnované a naplánované a teď řeším problémy, až přijdou a nějak se tím netrápím 😵 je potřeba myslet pozitivně ... a o to se snažím. nenechám se nikým strašit, stejně tomu nevěřím ... jsem takovej samorost, pokud to nevyzkouším v praxi tak si nenchám do hodně věcí kecat. ale záleží na tom kdo to samozřejmě je.

fanys: díky za gratulaci 🙂 musím přiznat, že jsem se s tím dlouho srovnávala, nečekala jsem, že ve svém věku budeme mít děti, vzhledem k problémům s otěhotněním (nakonec to bylo na 85% psychikou) jsme se snažili s manželem připravit na to, že třeba děti mít nebudeme. začala jsem se věnovat chovu psů, což mi také hodě moc pomohlo. No a když jsem pak v červenci nedostala menses, já která to mám vždy přesně a ukázkově, a začalo mi být špatně a náhle jsem byla strašně unavená, tak to pak bylo jasné. manžel v semém nebi, krotila jsem ho, aby se ještě neradoval, že to může být porucha ... no a za 14 dní jsem si udělala testík a dvě // vyběhly okamžitě 😀 já trochu v šoku, čekala jsem to ... moje dr byla na dovolené a tak jsem k ní šla 4.8. tam mi řekla, že jsou mimi dvě ..no tak to jsem fakt v šoku byla. manžel byl v dvojitém sedmém nebi.
O nové kolekci Herquloes jsem neslyšea, zatím to nějak nesleduji, spíše sonduji zkušenosti s kočárky ... a je jich pro dvojčata žalostně málo. počítám s tím, že se mimi narodí koncem února, takže pokud nebude kolekce v lednu tak musím vymyslet nějakou náhradní variantu 😎
jsem se dost lekla, když jsem četla jak manža usnul ... hlavně že se jemu nic nestalo, plechy opravdu vem čert. nejdůležitější je, aby byl v pořádku. je hodně unavený a moc pracuje vid? jen odhaduji, můj manžel je to samé a mám o něj strach. takže dokáži dost dobře pochopit jak jsi se musela leknout a vyplašit ... ☹

jirule33: také musíme měnit autíčko kvůli dvojitému přírůstku 😀 jen pořád manžel neví jaké vybrat. studuje to cudak na netu, rozhodl se auto přivést z německa,bydlíme 15 km od hranic takže to je co by kamenem dohdil. tak jsem zvědavá co vybere. chtě mpv seata, forda apod. ale v autotipu si přečetl žebříček poruchovosti aut (při čemž byla 1 nejlepší) a naše vybrané autí byly někde kolem 70.-90. místa. tak zase sonduje jaké auto ... no snad to stihne do porodu 😀 😀 a jaké jste vybrali vy?
co se týká úspor, o tom ani nemůžu mluvit vlastně psát .. penízky se vypařují opravdu šíleným tempem. naštěstí už máme hodně věcí, autosedačky, lehátka, postýlky, oblečky .... snažím se postupně. máme i vaničku, hodně koupí i moje mamka. jinak budeme muset koupit i zimní fusaky, nějak jsem si neuvědomila, že se mimi narodí do zimi, máme vybrané ty nastavovací fusaky, jsou super a když mimi odroste tak se nemusí kupovat větší, postačí fusaky nastavit. fakt super. deky do autosedaček již také máme vybrané, jen je musím ještě společně s fusaky objednat, v městečku kde bydlí moji rodiče je super obchůdek, velice ochotná paní a dle mého názoru dobré ceny. ještě nové madrace do postýlek je potřeba 🙂 no čeká mě toho ještě hodně.

Jinak jsem ode dneška na PN, makala jsem jako debil .. do večera v príci, abych vše předala .. vše mě už zmáhalo, stejně jsem vydržela hodně dlouho ... a ted jsem se celá uvolnila a jsem unavená. spánek mi nedělá v těhotenství vůbec potíže, spíše se hrozím toho, že se kvůli rostoucímu bříšku a hledání vhodné polohy nevyspím. ale nějak bylo a nějak bude 😎
Naši kluci měli 29.10. cca každý 400 g, uvidíme kolik budou mít na další kontrole, to jdu 24.11. ale rostou 😀

Mějte se moc hezky,hladím mimi 🙂
zdraví Lenka

jirule33
15. lis 2008

Lenulko, já mám tchýni bezvadnou v tom, že se nám do ničeho neplete, ale na druhou stranu ji ani moc nezajímáme.Minulý víkend tu byli na návštěvě, syn měl svátek, oni svátky neslaví ale dostal autíčko už s rozbitým nárazníkem z tržky, ještě se manžel ptal jestli je to z obchodu za 39Kč, tak prý jo a ještě bylo slevněný 😀 No a k tomu lázeňské oplatky, oříškové, ale jsou tam i arašídy na které je alergik tak stejně opalatky zdlabe manžel.Ale je pravda, že Marťula měl z autíčkafakt radost, to jsou prostě děti vždy překvapí.Byli u nás 5hodin a jen jednou se tchýně zeptala jak se cítím, já řekla že dobře a to byla o mém těhu celá konverzace 😀
Ale na druhou stranu když čtu diskuze jaké mají holky problémy s tchýněma, zaplaťpánbů za tuhle.Jo a na mimča jsme nedostali vůbec nic, ale můj chlap je zase toho názoru že jsou to naše děti a nikdo není povinen nám nic dávat.Na výbavičku a tak se nezeptali nikdy jako co máme a nemáme, prostě nezájem, ale fakt to nijak neřeším, beru je takoví jací jsou.
Pravda je že ani od mých rodičů jsme nedostali nic, jen mamka pořád vychvaluje jak si můžu vše zařídit přes net ale věcičky neviděla, jen se zeptala jestli něco chci a já řekla že už vše mám, což je pravda, ale řekla jsem že nám potom může dát peníze /až se holky narodí/ ty se hodí vždy.
Už mě syn vyhazuje od PC tak zase písnu zítra 😀

fanys
15. lis 2008

Vzdávám hold všem dobrým tchynim,a přeju dobré nervy všem snacham 😒 do tyhle témy se nezapojím protože to by bylo psaní do rana a možná by to vyšlo i na román,psala sem do diskuze na koníkovi na tohlr téma......no coment,taky nám pro mimisky nic nedali jen když přijedou skritizujou fusaky,monitory,sedačky,......všechno ,kecají do všeho už ted že jsou to Jejich vnoučata tak to máme delat tak a tak.......zrovna včera sem je odkázala do patřičních mezí že v první řade jsou nebo budou to moje deti,a tchyne se nafoukla a odjeli.......................... 😢
koláč sem upekla ale nejedla,musím se do jídla nutit ,jen polknout slinu mi delá problém,takže polívkuju ☹
manža maká vlastne pořád ale ted po rekonstrukci baráku nemuže být o nekjakých usporách ani řeč,proto mne štve to auto,že se budeme muset hodne krotit,ale co to je jedno..................hlavne at jsme všichni v poho.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru