Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

marrha
1. zář 2008

😠 no teď vidím co jsem napsala....rozmasýrovat...měla bych s vrátit do školy 😝

daiquiri
1. zář 2008

Marrha:a ty jsi nemela vubec mliko?Tak jste byli od zacatku na umely?

fiallinka
1. zář 2008

zet: ty křeče, to není nedostatek vápníku, ale hořčíku (magnézia), mně taky chytaly, tak jsem to při návštěvě mudra řekla a vyfasovala jsem magnézko, je to taky prevence proti tvrdnutí břicha. Tak pokud nejdeš k doktorovi teď hned, určitě si ho můžeš koupit v lékárně a dvě tablety denně ti neuškodí, tím jsem si jistá, stejně ti ho předepíše

dai: já ti můžu přetlumočit jen z chytré knihy, že na ty boule prý pomáhají vlažné až teplé obklady, případně napustit si příjemně vlažnou - teplou vanu a ty prsa namáčet, část mléka se prý uvolní a přestane to bolet, no a taky ty masáže..

jirule33
1. zář 2008

Ahojte!!!

Tak já taky řeším....zítra jdu na kontrolu k mudr gyndr a chtěla jsem se jako obvykle zkulturnit holítkem.Jenže ouha, už si tam přes břicho nevidím.No před 14dny se mi povedlo se říznout a teď teda po 20minutovém úsilí je to bez úrazu, ale výsledek nic moc, jen mokrá koupelna ☹ Máte nebo měli jste nějaký trik? Zrcátko jsem zkoušela, teď leda manžela, ale zrovna není doma, tak nevím co tomu řekne 😀

marrha
1. zář 2008

Daiq...ne neměla..ani u Niky...

už v porodnici jsme byli na dokrmu...navíc byli donošení, takže velký apetit a nebylo ani pro jednoho natož pro oba....takže jsme nakojila co jsem měla..za celý den z obou prsů max.40ml...což je nic..a zbytek UM...(takže větší množství UM než MM)
Vydržela jsem to asi 3 týdny..a pak jsme byli jen na UM...to se nedalo jednoho krmit hodinu a už se budil druhý...

rezinka
1. zář 2008

dai

rezinka
1. zář 2008

jsem se uklepla 😀 chtela jsem napsat:
daiq abys pak dala vedet, jestli ti to pomohlo. treba za mesic budu resit to same, tak se tu alespon nebudu muset uz ptat podruhe.
ty jo, desne se to blizi, zitra jdu podruhe do porodnice na monitor, tak se chci zeptat, kdy by me hospitalizovali v pripade, ze bych i nadale nemela zadne problemy ... skoro se bojim, jak mam tehotenstvi porad tak v pohode, aby jsme si to pak necim s miminkama nevybrali pri porodu nebo potom ☹

rezinka
1. zář 2008

jirul zadnou fintu nemam, ale holim se proste naslepo (uz vlastne nekolik tydnu) a zatim to vzdycky dopadne jakz takz 😀 Pred zrcadlem jsem to jeste nezkousela, jelikoz se holim ve sprse. no a moc to neresim - manzu jsem pripravila na to, ze kdyz mi to nekde krapet "ujede", tak at se nedivi 😉

rezinka
1. zář 2008

holky docela zajimavy odkaz s obrazky s ruznyma moznostma, jak muzou byt miminka v brisku ulozena ...

http://www.dvojcataolomouc.estranky.cz/clanky/p...

fiallinka
1. zář 2008

rezi: neboj nic, někdo musí mít to těhotenství normální, já taky nemám doteď žádný problém, tak snad vydržím...
jirule: jé, já nejsem sama, kdo se při holení řízl? Řešení asi jediné - ať ti je oholí někdo jiný, no nebo je nehol vůbec, stejně doktor vidí horší chlupaté věci 🙂

a já jsem dnes koupila první kojící podprdu, teda je o dost větší, tak snad budu kojit a prsa se nalijou...

septim
1. zář 2008

Jeste jednou vsem dekuji za gratulaci. Tak ve stredu jdeme na 100procent domu. jsem strasne stastna. Jedna holcicka dnes uz mela 2 580kg a druha 2 200kg. Tak jsem rada ze tak krasne rostou. Jinak jsem dala fotky do alba, ale holky jsou tam stare teprve dva dny, tak jsou foceny jeste v inkubatoru.

daiquiri
2. zář 2008

Septim:tak to je super,ze uz jdete domu!Pisu pres mobil,tak fotecky nevidim.
Jirul:taky jsem to delala na slepo,pak uz jsem to nacvicila,ze jsem nebyla ani porezana.
Rezi:dala jsem uterku do mikrovlnky a nahrivala prsa a pomohlo.A neboj,kdyz jsem byla v nemocnici,tak jsem tam videla nekolik holek s dvojcatama,co sly na planovany porod,na vyvolani,protoze uz byly v 38tt a mely absolutne pohodovy tehu.
Marrha:ja nakojim tak max 50-60ml.Kdyz jsem odstrikavala,tak vetsinou kolem 60ml.Ja je budim oba najednou a stejne je to vetsinou tak na hodinu a pul,tak asi taky skoncime na UM.

dada134
2. zář 2008

Ahoj holky,tak jsme o víkendu byli v Brně omrknout kočárky,mé favority,Herqules nás trochu zklamal,kdyby měl normální nafukovací kola,tak jsme rozhodnuti,ta pěnová kola se nám moc nelíbila,když jsme s ním zkusili jet,mezi mé další favority patří TFK a Teutonia,ale ta taky nemá nafuk.kola.Tyhle favority jsme bohužel neobjevili 😢 Ale jen tak jsem vyzkoušela dorjan a u toho se mi líbily velké tašky a to pérování,ale vím,že na dvojčatech na něj trochu nadávají,no tak uvidíme.
Jaké máte nebo budete mít vlastně kočárky vy?Prosím napište mi to,nechce se mi číst 125 stran 😨
Septim:jsem ráda,že už půjdete domů 😉

rezinka
2. zář 2008

fial tak kez bysme vydrzeli v pohode az do porodu, vid? to jsem ani necekala, ze by se treba mohlo stat, ze bych jela do porodnice fakt treba az na porod. Ale ten je jeste daleko, kdyby me nechali do 38tt, tak jeste 4 tydny, coz je jeste docela dlouha doba, tak uvidime ...
daiq takhle dlouhe kojeni v noci ti asi dava zabrat, vid ☹ ? na druhou stranu clovek je rad, ze koji alespon trosku, tak nejake nevyspani asi moc neresis. tak treba se ti to jeste zlepsi, clovek musi byt asi psychicky v pohode, aby tomu pomohl, coz se na druhou stranu vylucuje s tim, kdyz to kojeni nejde ... no je to trosku zacarovany kruh. kazdopadne drzim palecky, aby se to jeste zlepsilo a nemusela jsi jeste prechazet na umelou vyzivu!!
dada - my herqules mame, zatim teda jen "vystaveny" na chodbe 😀 , ale kdyz jsem s nim zkousela jezdit, tak jsem byla nadsena z naprosto jednoduche manipulace. pani, od ktere ho mame, ho taky hrozne chvalila, mela ho na dvojcatka 1,5 roku a rikala, ze naprosto bez komplikaci, super manipulace, bezvadny do terenu i po rovine ... no a i v obchode ho hodne chvalili (narozdil od jinych, ktere nam rovnou rekli, at na ne ani nekoukame, ze jsou hrozne "fórovy" apod. ...) no a prave chvalili i ta kolecka, ze jsou lepsi, nez nafukovaci (ja taky vzdycky chtela nafukovaci), ale ze tyhle vydrzi vsechno, jsou krasne siroky, takze do terenu jak delany, ta pena je kvalitni, neznici se apod. Nafuk. kol. vim ze nekdo treba rikal, ze pak zpuchrela apod. ...
jukla jsem na ten dorjan a tady jsem nasla jeden odkaz se stiznosti, tak na to jukni:
http://rss.mozektevidi.net/item/17093.htm
a taky mi prijde, ze nema otocna kolecka nebo ma ?? bez otocnych kolecek si teda kocar pro dvojcatka vubec neumim predstavit, to by ses v kazde zatacce udřela ...
tak holky pa, preju vsem krasny den, my jedeme do UL na dalsi monitor, tak se ozvu vecer nebo az zitra 🙂

rezinka
2. zář 2008

septim na fotky holcicek jsem ted musela zavolat i manzela, aby se podival, uplne me to zase dostalo 😅 Kdyz si predstavim, ze mam ted takovehle dve princezny v brisku ... no nadhera 😅 😵 !! Az budes mit dalsi fotky, urcite se s nama zase brzo podel 🙂 !!!!!

daiquiri
2. zář 2008

Dada:my mame Hartan,jsme naprosto spokojeny,vyzkouseno i v narocnem terenu🙂Jen se nevejdeme do vytahu,ale to je u dvojcecich kocarku normalni.
Rezi:dala jsem si ultimatum mesic,pak to vzdavam.

marrha
2. zář 2008

Ahoj holky..

Daiq...já si taky dala měsíc na rozkojení..a nic...., ale Tobě se aspoň prsa nalévají nebo ne??? tak tam naděje ještě je...
mně se prsa vůbec ennalévala..neznala jsem bolesti...jako, že musím nakojit nebo mi praskonou... 😔 a to jsem byla připravená se vším všudy....odsávala jsem poctivě všechno....no prostě nebylo mi dáno....

a i na UM mlíčku jsou děti zdravé..David třeba ještě nebyl nikdy nemocný....a u nás holky v diskuzi co kojili a dlouho tak mají dětičky pořád enmocné....hlavně se nenervuj..když nepůjde tak nepůjde...

Septim.až mi ukápla slzička...takové krásné princezničky 😵 😵 😵

Daiq, kdy přidáš fotečky Ty?? 🙂

a s kočárkaam je to asi o tom, že každému vyhovuje něco jiného..já měla první Spider swing...a max.spokojenost...mít znova dvojky..jdu do něho zase 🙂

daiquiri
2. zář 2008

Marrha:mne se taky nenalevaji,vcera jsem mela jen to zatvrdnuti mlika a to asi jen proto,ze jsem prestala odsavat.Kdyz jsem odsavala,tak interval mezi dalsim kojenim byl hrozne kratky a nemela jsem uz vubec nic☹ Musim si k tomu sednout a ty fotky pridat,zatim nebyl cas.Vetsinou pisu pri kojeni pres mobil😉

marrha
2. zář 2008

Daiq...já to měla podobně...když jsme s erozhodla s tím seknout..protože mě to akorát stresovalo a asi i děti...to cítili, že mi to nejde....tak jsem ani nemusela odsávat....prostě se mi to mlíko netvořilo....dala jsme jim naposledy...a už ani kapka....měli to spíš jen na pocucání....než na jídlo....

už se těším na fotečky 😵 😵

jirule33
2. zář 2008

Ahojte,

tak mám po kontrole, ultr. mi nedělala asi až opravdu v tom 30tt jen jsem vyfásla žádanku na cukr, tak se půjdu zítra domluvit, snad to bude v pohodě.
No dneska jsem stála v obchodě ve frontě a bylo mi zase pěkně blbě, málem jsem sebou sekla, pot ze mě jen lil a myslíte že mě někdo pustil dopředu, ani náhodou 😠 a to jsem měla v košíku 3věci.
Tak jsem doma nakázala aspoň manžovi, že musí těhotným dávat všude přednost, že je to fakt záhul takhle někde stát brrr.

S tím kojením, mě se taky dělali /u syna / zatvrdlý bouličky, jednou mi dokonce část prsa zčervenala a trochu natekla, byla jsem s tím tenkrát u mudr a prý pokud nejsou teploty, tak antib. nedává není to ještě rozjetý zánět.Poradil mi hodně teplou až horkou sprchu a pod vodou masírovat a mě to teda pomohlo.

Já jsem měla u syna mlíčka dost, tak snad bude i teď 😉 Akorát mé ploché bradavky jsou na prd, ale i syna jsem kojila přes kloboučky tak jsem nachystaná i teď 😉 A pro jistotu jsem pořídila i odsávačku, tenkrát jsem měla jen mechanickou, teď už jsem koupila elektrickou, tak snad nám to kojení půjde 🙂

jirule33
2. zář 2008

Septim : krásný miminka 😉

Holky teď jsem četla příspěvek, že těhulce 2x řekli že čeká holčičku a teď v 30tt že je to kluk 😒 Myslíte že by se mohli splést i na velkým ultr. ve 20tt? Byla jsem v Olomouci ve Fakultce a fakt mudr s holkama neváhala.No to by byl gól 😀 Taky mám všechno krásně růžový 😉 Ale tolik by mi to nevadilo 😉 Jen že se i dnes můžou splést 😕

murecka
2. zář 2008

Ahojky všem,

septim, miminka jsou nádherný, nějak nemůžu pořád uvěřit, že mám v bříšku taky takový dvě berušky.

jirule, nestraš, počítám s 2 holkama 😝. 🙂

rezi, zajímavej odkaz, 1c - to jsme my 😀. Takhle nějak tam mám holky. A řekla bych, že teď poslední dobou docela řádí. Možná, že ta, co je napříč, by se chtěla nějak otočit, ale nemyslím si, že má šanci. Mám pocit, že se mi nemůžou vlízt do břicha, večer to kolikrát vypadá, že to vezmou ven přímo přes pupík 😀.

rezinka
2. zář 2008

tak mam taky po kontrole - resp. po monitorech. mimca se mi tam mrskaly, ze je nemohly tema sondama nejdriv vubec chytit 😀 Ale vse OK, pristi tyden uz budu mit pry konzultaci s nejakou doktorkou, tak jsem zvedava, co mi rekne, jestli mi uz udela nejakou prohlidku nebo utz (vzdyt ja ani nevim, jestli se tam mimca behem toho mesice uz treba zase nejak neotocila) ... ?? Kazdopadne jsem se zeptala, kdy by me hospitalizovali, kdybych byla porad takhle v pohode, tak mi rekli, at se nebojim, ze je mala pravdepodobnost, ze bych je donosila az do terminu (coz mam az 16.10.), ze velice pravdepodobne prijedu driv - at uz kvuli cemukoliv. Tak jsem z toho zase cela vedle. No uvidim, co mi rekne pristi tyden ta doktorka 😕
holky myslite, ze je potreba si porizovat odsavacku uz radeji dopredu? ja ji nemam a ani ji nezvazuju, rikala jsem si, ze to kdyztak az pozdeji podle situace ... ?

fiallinka
2. zář 2008

septim: krásné princezny...
jirule: no občas se spletou i u velkého ultrazvuku, ale myslím si, že šance ja malinkatá - já osobně si myslím, že se u mně nespletli 🙂
dada: já mám hartan, sice ještě není co vozit, ale vypadá výborně, mamča přede mnou s ním byla naprosto spoky a vypadá vymakaně. Je sice vzhledově o něco větší než ostatní kočáry, ale jen na výšku, ne na šířku, což je důležíté. Do Dorjana bych fakt nešla ani za nic. Naopak TFK je prý perfektní, kdo ho má, tak chválí - a hlavně má oddělené místa pro děcka, což je supr. Já jsem ho ale nechtěla, protože nemá vydělávací tašky, ale má korbičky, a pro mne by to byl asi trochu problém nosit do výtahu, ale jinak bych do něj fakt šla.
rezi: já bych věřila tomu, že tam neskončíš dřív, než bude potřeba 🙂, ale odsávačku bych pořizovala asi taky až pak, spoustě holek se kojení daří, i když tady to tak bohužel nevypadá - ty ale máš šanci porodit dost pozdě, takže děcka budou velké a budou umět dobře pít (to není na 100%, jak vidím u Marrhy, ale šance je velká)
muri: taky ti moji blbnou, někdy se to břicho úplně rozdělí na dvě obří boule, tak asi dělají kotrmelce, ale vypadá to, že v příčce nejsou, ale kde mají hlavy teď, to netuším...

daiquiri
3. zář 2008

Rezi:souhlasim s fial.Tu odsavacku bych dopredu neporizovala.Koupit se da v kazde lekarne.Muzes kojit bez problemu a pak budes mit doma zbytecny kram.

simonac
3. zář 2008

dobré ránko holky, tak jsem konečně vložila nějaké věci na MMB, mé ID číslo je 23321, tak když budete mít čas a náladu tak mrkněte 😉
případné dotazy zodpovím v IP

dai...co v noci nespíš? že píšeš o půl 3 na MK, a už máš prcky doma? 😉 nějak nestíhám číst

daiquiri
3. zář 2008

Simonac:uz od ctvrtka mam prcky doma.Psala jsem pres mobil u kojeni.Mala ma rymu,tak jsme toho stejne moc nenaspali:-/

fiallinka
3. zář 2008

dai: my chceme fotky, prosím prosím...

daiquiri
3. zář 2008

Fial:omlouvam se,ale nejak se k Pc nemuzu dostat,zkusim to odpoledne.

z359
3. zář 2008

septim: holky jsou opravdu nádherný

Já už jsem začala taky konečně cítit častěji nějaké pohyby, předtím jsem je cítila, ale spíš jen, když jsem se na to soustředila a přítel už si taky sáhl jak kopou. Je to krásný pocit, konečně už cítím, že tam opravdu jsou.

v úterý jsem byla na tom testu na cukrovku (OGTT), málem jsem se pozvracela, bylo to opravdu hnusný, a já hlavně nemůžu po ránu toho vypít tolik najednou a ještě tý sladký vody, ale přežila jsem to a v pátek si jdu pro výsledky, tak uvidíme, jak to dopadne

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru