Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

gapka.h
24. říj 2008

fiallinka-jsem tu na skok od dvojčátek...Pamatuješ na mě???Mám Kubu a Ondru...móooc jsem na tebe myslela.
Drž se,přeji Vám všem hodně zdravíčka aať se Vám daří.A občas kukni na nás 😉 😉

jaanja
24. říj 2008

jirule: tak to tvrdnutí je snad menší komplikace než ten zkrácený čípek... já to (ťuk ťuk) nemám nebo to nepoznám
😉 V naší nemocnici se taky neorientuju, ležela jsem tam naposledy v mateřské školce, taky víc důvěřuju svojí dr.

Dnes jsem byla na zápise do porodnice, ptali se mě na takové blbiny, jako kde se narodil přítel.. Myslela jsem, že se nějak bude probírat porodní plán, ale byla to dost rychlovka a dostala jsem domů jen dva papíry k podepsání. Nemáte někdo prosím mustr, jak se porodní plán píše?

Se železem už je to dnes lepší, už to ze mě tak nelítá, včera jsem to prostudovala, a dětem by se mohl zpomalit vývoj mozku a trpěly by třeba anémií po porodu, tak jsem si řekla, že to musím polykat. Nejvíc železa je v mase, ale to myslím jím tak akorát, a větší konzumace by taky nebyla dobrá. Koupila jsem dnes melasu a dala si ovesnou kaši.

Přeji všem klidnou dobrou noc.

fiallinka
24. říj 2008

jaanjo, já ti nechci s porodním plánem kazit radost, ale otázka je, jestli to má u dvojčat cenu 🙂, tam si totiž moc vybírat nemůžeš 🙂, 70% je to císař a ve zbytku ti stejně doporučí i holení, i nástřih, apod... prý je to u dvojčat lepší...

jirule33
25. říj 2008

Ahojte 🙂

jj Jaanjo, zkrácený čípek je určo horší a mě už je o moc líp 😉 Opravdu pomáhá ležing 🙂 A porodní plán neřeším, když jsou holky zatím prdelkama dolů, u mě to vypadá spíš na císaře, pochybuju že se otočí obě dvě, ale kdoví? Melou sebou pořád 😀
Ale pokud máš holčičky správně otočený, proč ne? Myslím že tu někdo psal o porodních plánech, stačí zadat do vyhledávače a něco vyjede.

beda
25. říj 2008

Jaani:já porodní plán sice dost stručny,ale mám ho,akorát jsem přepsala,pár datailů co se změnilo od Lucinky,ale jinak ho mám stejný!Mám ho hlavně kvůly svéd iagnoze,která je vrozená trombofiilie.U Lucie jsem si píchala injekce(clexan)tak ted na tom budu podobně,na hematolku jdu 12.11,tak jsem zvědavá.No a abych to tam nemusela všem složitě vysvětlovat,mám to napsané,ale i veškeré papíry od hematologa,mám v průkazce,takže stejnak by to i věděli.No mám tam pak iniciály,moje i manži,pak jmena miminek a jak bych si to zhruba představovala,ale realita bude asi jina,ale ajk říká Fial.uvidíme
Jirul,to je dobře,že gaučing pomáhá,jen hezky lež!
Jinak Lucii je líp,už to pomalu přestává a dnesko spala bez kašlíku,skoro celou noc!
Včera mi taťka donesl udělanej přebalovák,tak už se na to moc těším,myslím,jak ho budem používat.Dovypírala jsem poslední bodýčka,co jsem mimískum koupila,čepičky,ještě to vyžehlit a zabalit tu tašu,ale to počkám až na toho 3,11co mi řekne dr.pak ji nachystám,ale u naší malé je to problém,do všeho hrabe,achjo!Budu to dělat asi 100krát!No a dougám,že na utz toho 12.11nám řeknou konečně něco víc,třeba i o porodu atd,at víme na čem jsme.Manža má totiž 5.12 30let a já se bála mu naplánovat oslavu,takže chudák nebume mít nic....no možná dostane dva dárečky...uvidíme

beda
25. říj 2008

Holky,ještě jednu otázku,řešilo se to tu,ale já nevím kde....jak je to s týdnama?Připadám si jak pako,ale pořád na tím přemýšlím!
všade píšou den vypočítáni porodu,od data poslední menstruace,já měla poslední ms v unoru,ale předpokladaná byla 21.3,takže to počítám odsud....a v týdnech se nějak nevyznám,tož vyznám,ale tápu zda ted jsem v 31tt nebo 32?Podle mne bych ted měla být 31+1,ale nejsem si tím jistá,poradtě,mi!Jsem fakt jak magor,na to že čekám 2 dítě,jsem jak začátečník,tak se mi prosím nesmějte!

fiallinka
25. říj 2008

no měla bys to počítat podle poslední skutečné menstruace, ne předpokládané (mrkni se do průkazky, tam budeš mít u kontrol napsané týdny)

marrha
25. říj 2008

Ahojky..

Bedo počítá se to podle prvního dne poslední MS 🙂 a někteří uvádějí pak i podle UTZ a upravují to....ale většinou se uvádí od té poslední MS 😉

beda
25. říj 2008

Díky holčiny.No v prikazce mám jakoby o týden dopředu,respektive ten následující týden co bude.
no ale utz,třeba ve 20tt,odpovídal 20tt,ale poslední menzes,měla být v unoru,ale to by nevycházelo....si připadám fakt jak pako!
No aji když ybch uvedla špatné datum MS,tak podle utz,by to přece šlo poznat,ne?no by byla blbost,.kdyby to enpoznalo 3-4tydny,ne?
to je jedno....!díky za ochotu

jirule33
26. říj 2008

Ahojte!

Bedo, nejlíp se mudrum určuje stáří plodu ve 12tt dle ultrazvuku, alespoň co jsem kde četla.A o 3-4týdny to by se 100% poznalo, to je moc.A když ti to ve 20tt taky odpovídalo, máš to určitě správně 😉

jaanja
27. říj 2008

fial: to já vím, že s dvojčatama to bude spíš na doktorech, co si vymyslí 😉 Já vlastně jediné, co jsem do toho plánu chtěla hlavně zmínit, bylo, abych v případě plánovaného císaře dostala tu spinální anestezii a ne celkovou. Holky na posledním utz byly příčně a spodní prdelkou nasměrovaná k východu, takže je to stále otevřené.. Ale právě nevím, co dalšího tam psát, léky žádné neberu a na operaci jsem nikdy nebyla, tak stejně nevím, co se mnou ta narkóza udělá.
Koukala jsem k Tobě do albíčka na Juráška, to je správnej permoníček! 🙂 Jak se má k světu? Kojíš ho? Baští, spinká, křičí?

jirule: uf, tak to je moc dobře, že už se cítíš líp, ono je to tak trochu jak na houpačce - někdy líp, někdy hůř, viď? My jsme o víkendu ještě dělali dlouhé procházky, mně to ani nevadí, jen musí být na trase wc nebo aspoň nějaký keříček 🙂

Bedo: s počítáním týdnů mám taky problém 🙂 Dr. na to má takové kolečko, kde si nastaví datum poslední menses.. a teď v poslední mamince je tabulka pro výpočet porodu.. taky založená na poslední ms. Mně připadá, že já si třeba teď počítám 33. týden (ten mi začal ve čtvrtek), ale pro doktory je to teď spíš 32+dny, že počítají spíš ukončené týdny.. Ale do průkazky mi to píšou taky jakoby "dopředu". Na velkém utz mám uvedené datum porodu podle ms a podle utz.. liší se to o 3 dny.
S tou oslavou narozenin to máte fakt na hraně, to si myslím, že už budeme mít mimča venku 🙂 Tak to bude moct manžel všechno zapít s kamarádama najednou 😀

jirule33
27. říj 2008

Ahojte,

tak jsem dnes vyrazila k obvoďákovi pro lístek na peníze 😠 Není to tak daleko asi 1km nebo tak ale pak dvě patra schodů a ještě měl na dveřích, že dnes neordinuje ☹ Myslela jsem, že mě švihne, domů jsem se dohrabala jen tak tak, a představa, že tam mám jít zítra znova ☹ Zkusím říct mamce jestli tam neskočí /chodí ke stejnému/ nebo fakt nevím, manžel je celej den v práci a autem se do centra stejně nedostanu.

Jaanjo, v čem je ta spinální anestezie lepší? Že nemusí doktoři tolik spěchat?

jaanja
27. říj 2008

jirule: a jéje, to je fakt blbé, schody jsou hnus 😠 Řekni mamce, mně taky doktorka nabízela, že si pro ten papírek může dojít kdokoliv.
Spinální anestezie má (podle mě) řadu výhod: mimča nemusí ven tak rychle, maminka je při vědomí a může je hned vidět, je možné přiložení k prsu (a cítí to i maminka, protože je "uspaná" jen v té dolní polovině), a mamince by nemělo být tak špatně jako po celkové narkźe.

z359
27. říj 2008

fial: taky tě vítám zpět a držím palečky, ať máte hodně sil

Jirule: zítra tam nikoho neposílej, je svátek, tak tam určitě zase nikdo nebude.
A hezky lež, ať vydržíš co nejdéle 😉
A zkusili jste se zeptat na tu plíseň nějakýho odborníka? To je divný, v paneláku plíseň, která nechce zmizet, a nezatýká vám tam někudy?

Daiq: Taky jsem si na tebe vzpomněla, tak já to raději na kontrole řeknu, ať se na to nějak mrknou ať mám klid

jaanja: Já asi nebudu odsávačku ani lahvičky kupovat dopředu, počkám a pak si nechám kdyžtak v porodnici poradit co je nejlepší

Beda: taky se mi zdálo, že se mi hýbe jen jedno mimčo, ale na utz jsem zjistila, že leží tak, že cítím pohyby jen na jedný straně břicha a jsou obě v pořádku, už je mám poloze hlavičkou dolů.

Já taky přemýšlím, že ta spinální anestezie je lepší,a le pokud půjdeme na sál akutně, tak nás stejně uspí celý, je to rychlejší.
Já jdu na kontrolu 4.11 a prý mi taky už vypíšou mateřskou
já na utz byla 21.10 a byla jsem tam dost dlouho, měřil mimčům snad vše a byla jsem spokojená, manžel byl se mnou, tak jsme si to vychutnávali, byli jsme tam 20min určitě

z359
27. říj 2008

fial: Jurášek je moc krásný klučina 😉

z359
27. říj 2008

ještě mám jeden dotaz, můžou se žehli rychlozavinovačky, nemají žádnou cedulku, kde bych si to přečetla

jirule33
27. říj 2008

Bedo, no jo byla tu dnes kamarádka a taky mi řekla, že je zítra svátek.Mě by to vůbec nedošlo 😕 Manžel jde do práce normálně, babi v důchodu, děda marodí, švagrová na mateřský....prostě mě to úplně vypadlo 🙂

Zavinky jsem přejela žehličkou normálně, mám asi i ty co ty, dávala jsi tu odkaz a jáje pak objednala, ale žehlila jsem i od Eminexu a nic se nestalo.

Na plíseň jsme se nikoho neptali, bydlíme pod střechou v 7patře a jde o venkovní zeď.Byla tam prý prasklá spára, ale tu pak spravili.Slyšela jsem už dost názorů, jako že vevnitř je teplo a zeď je chladná, tak se na ní sráží pára /vedle pokoje je kuchyně, ale používáme odsavač/ , sousedům se dělá taky ale zase v ložnici.Tak nevím.Jednu dobu tam měl Martin postel a já pod ní měla ty vakuový pytle s oblečením a stačilo že igelitový pytel doléhal na tu stěnu a plíseň byla na světě,takže nic nesmí být přímo na zdi, no uvidíme letos v zimě.Od jara do podzimu je to v pohodě.Bude to nějaký zakopaný pes se zimou a topením.

fiallinka
27. říj 2008

zet: díky moc 🙂, já stejně nemůžu odolat a pořád tu hledím, co je s váma nového...
jinak zavinky klidně žehli, ale uprostřed je molitan, tak ne na moc stupňů...

jaanja: určitě bych vybírala spinál (no, oni mi to dokonce nabídli i u toho akutního, ale to už jsem nechtěla), na druhou stranu musím nakonec říct, když už to tak dopadlo, že mi nebylo po narkóze blbě a Juráška mi stihli přiložit do dvou hodin po narození, takže v rámci možností to bylo ještě dobré... jo, a Juráš se mi přetočil v 35. týdnu a s těma doktorama máš pravdu - oni počítají týdny už ukončené a my je počítáme neukončené (t.j. 32 +1 je pro mně 33. týden a pro ně 32...)

jirule33
27. říj 2008

jj holky já když byla na laparoskopii pod celkovou narkozou tak mi bylo děsně blbě celý den až do večera, zvracela jsem co chvíli až už ani nebylo co.Tak to já se na ten spinál taky zeptám, jen jestli to u nás dělají je to jen okresní nemocnice.Vím, že když jsem před 6lety rodila syna tak epidurál tu ještě nedělali, ale to se tu už určitě doktoři párkrát vyměnili 😉

rezinka
28. říj 2008

ahoj holky, tak jsem po strasne dlouhe dobe zase nakoukla, docitat nestiham, tak doufam, ze se vsechny drzite. fialince napisu do IP, bude to asi jistejsi.
hlavne me zajimalo, jestli nekdo dalsi porodil, tak murecka uz ma svoje princeznicky taky doma, to je nadhera, taky ji napisu do IP.
jinak ja s holkama moc nestiham, vcera mely 1 mesic, ani nevim, jak to uteklo. rekla bych, ze ted spi trosku hur, nez na zacatku, v noci se budi tak po 2,5h - ta mensi - Sarinka, no a tu vetsi - Nelinku uz budime automaticky, abychom je krmili najednou. Nelinku kojim i prikrmuju, Sarinka je porad jenom na prikrmu, mlicko si ode me nevytahne. Pokusim se do alba prihodit nejake aktualni fotky.

Tak holky, drzte se, snad zase brzo juknu a prectu si novinky o dalsim porodu 🙂

rezinka
28. říj 2008

tak jsem soupla par novych fotek do alba ...

jirule33
28. říj 2008

Rezi, holky jsou nádherný 🙂 A tys teda parádně zhubla, to jsem zvědavá na sebe.Co kočárek / mám stejnej / jsi s ním spokojená? A čím malou dokrmujete, Nutrilonem? Koukám, že máš holčičky v pytlích na spaní, myslíš že je to lepší než v rychlozavinovačce? Já je kvůli tomu pořídila, že nejdřív budou v zavinkách tak 2-3 měsíce a pak v pytlích.To je otázek co?
A jak zvládáš, jde to?Trpíte na prdíčky?A malou dokrmuješ stříkačkou nebo z flašky?Myslím, že ty 2,5h ještě jde, i když než nakrmíš obě tak za chvilku vstáváš znovu, že?
Tak snad budou za chvilku spát dýl v kuse, přeci jen jsou to ještě miminečka.Už máte 3kg že chodíte ven? Jsem to ale zvědavá, co?
To víš, už mě to za chvíli taky čeká, tak vyzvídám, pak třeba nebude tolik času.Tak ať holky pěkně rostou 😉

jaanja
28. říj 2008

Na zavinovačce, co jsem koupila, se píše, že se má prát na 40, max. 600 otáček a žehlit jen lehce napařovací žehličkou - obdobně jako zimní bundu. Tak zimní bundy nežehlím, tak nebudu žehlit ani zavinovačky 😉

rezi: no jo, vy rostete jako z vody! 🙂 Krásné fotky a krásná kukadla! 😵 A máš je obě v jedné postýlce i v noci?

jirule: Taky plánuju nejdřív používat klasické zavinovačky na spaní a holky "svazovat", a pytle začít používat, až se jim to přestane líbit.
Jinak si myslím, že nám na kurzu říkali, že epidurál a spinál není vlastně zas až takovej rozdíl, jen u epidurálu přeci jenom stále nějakou bolest cítíš, abys mohla reagovat a tlačit, a u toho spinálu necítíš nic. Tak když u vás dělají epidurál, tak určitě půjde i spinál..

Včera a dneska jsme měla krizi, z neděle na pondělí jsem nějak špatně spala, a v pondělí lítala po městě a šla pak ještě na cvičení, a domů už jsem se jentaktak dovlekla, a noc zase nic moc, holky sebou vrtěly a bylo mi tak nějak divně, tak už jsem si říkala, že už "to" třeba přijde, a děsila se, co ještě všechno není nachystané, dneska jsem teda raději skoro celý den ležela, ale jak jsem v klidu, tak sebou holky melou daleko víc než obvykle, tak jse m z toho byla lehce nervózní a vylezla jsem a placatím se alespoň trochu po bytě. Ale jsem úplně bez energie... Spánkovej deficit na mě teda dost působí, jsem pěkně protivná.. No, snad zítra bude zase líp, máme ještě jeden seminář k porodu.

skarbek
29. říj 2008

Ahoj holky!

jdu Vás taky pozdravit! 🙂 čtu každý den,jen na vypisování není tolik času... 😅 sleduju,které z Vás budem co nevidět gratulovat k prťatům 😵

jaanja: ty jsi ďábel... město,cvičení a ještě seminře... 😕 radši se šetři ať z tebe holky nevypadnou 😅 přece jen máš ještě trochu času... A jaképak máte jména pro svoje myšičky vymyšlené??? Kdysi,když se řešily odsávačky na mlíko,jsi se ptala jakou používám... mám půjčenou od švagrové medela mini electric a jsem nadmíru spokojená!Myslím,že mi parádně rozjela laktaci,v porodce měli jinou medelu(nevím typ),ale ta mi absolutně nevyhovovala...myslím,že s tou bych se nerozkojila!A tak mám mlíka na prodávání 😀 v mražáku solidní zásoby...myslím tak přes 5 litrů 😅 už jsme i zkoušeli a v pohodě,takže supr!

daiquiri
29. říj 2008

Z359: akorát, že nevím jak se ti na to doktorka koukne. mně pořád tvrdili, že to je normální, prý asi skříplý nerv, dál to neřešili. Ať když jsem to urgovala po porodu, /byl to děs, na záchod jsem se plazila po zdech bolestí a kalhotky oblíknout byl horor/ pak mě teprve poslali na rentgen.

Rezi, holčičky jsou nádherný!

Jirule, sice se ptáš Rezinky, ale když už jsem tu... 😀 My dokrmujeme Bebou H.A. je hypoalergení, ale to by ti měl doporučit doktor co bude nejlepší. Já měla prcky skoro měsíc na nedonošencích, nejdřív je dokrmovali stříkačkou, pak už lahvičkou. Chtěla jsem doma dokrmovat taky stříkačkou, kvůli kojení, ale sestra mi to nedoporučila, prý se to musí umět, aby se neudusili tím proudem. Ale co je na tom pravda to nevím.
Dětičky jsem měla ze začátku v zavinovačkách, teď už pod peřinou. Zavinovačky se doporučují hlavně proto, že se tam děti cítí bezpečně + jsou dobré u neklidných dětí. Pytle jsou fajn, taky jsem nad nima uvažovala, ale zatím se mi děti neodkopávají, tak to měnit nebudu.
A my ven mohli chodit hned po příjezdu z nemocnice, ale měli jsme se vyhýbat lékárnám, nákupním centrům a tak..Prostě, kde se můžou pohybovat nastydlý lidi.

TAky bych asi doporučila spinál. Já teda měla celkovou narkózu - plánovaný císař, blbě mi nebylo. Ale tam, kde jsem rodila, tak jsem pak byla až do druhého dne na JIPce a děti jsem mohla vidět až ve středu a to jsem rodila v pondělí ☹

beda
29. říj 2008

Rezi:holky jsou nádherný asi po mamince,moc ti to sluší!
Už se těším na kočárkování,ted mi známá pujčila stupátko na kočárek,tak večer až příjde manža,tak ho vyzkoušíme zda tam pasuje,uvidíem.
Jinak u nás vše o.k.mám pocit,že se mimi otočily,pohyby jsou uplně vjiných místech než obvykle,ale zase se vyměmnily,to co kopalo víc ted kope mín a opačně.
lucinka už je skoro zdravá.V pondělí jdu an kontrolu a diabetologii a další týden pak na hematolku a ten utz.tak soufám,že bude vše o.k.
Holky kdy vy jste se dozvěděly něco konkrétního víc o porodu,myslím zda to bude císař či normál?
Mějte se a Jaani ty se opatrul a nelítej tak!

jirule33
29. říj 2008

Ahojte 🙂

Tak jsem dnes zvládla toho obvoďáka a ještě pokecala v práci.Jela jsem autem a zaparkovala na nějakém rezervačním místě u MÚ prý na povolenky.No vyšlo mi to 😀 Sestra mě vzala hned jak mě viděla, tak jsem byla za 15minut zpět.A dnes jsem si koupila jídlo u ťamanů, když už svítí i naše kuřata, tak mě nějaká kočka nerozhází 😀

Dai, díky za odpovědi, já kdysi synovi kupuvala taky bebu HA nic jiného HA nebylo, měl už 1/2 roku a vůbec ji nechtěl, ale možná jak jsou děti zvyklé od začátku tak jim to nepřijde.
Tak to je bezva, že jste mohli hned ven, já myslím, že se venku dětem líp spinká, ne?

Skarbek, s odsávačkou jsi mě potěšila, mám ji taky, tak snad budeme spokojení jako vy 😉

Bedo, já se na porod ptala jen mé obv.gynd. tak mi řekla jak musí být děti natočené na normální porod jinak že dělají císaře.Ale na ty polohy dětí jsem tu někde viděla odkaz, takže to jsem už věděla.Jinak si říkám, že na vše je dost času v nemocnici.Stejně pokud to bude nějak akutní tak udělají císaře.

rezinka
29. říj 2008

ahoj holky, holčičkám vyřizuju chválu od vás 😵 Děkujeme !

Jirul s kocarkem jsem maximalne spokojena, krasne se s nim jezdi, pohodlne zataci a ty masivni kola ti hezky na vsechno najedou. Kdyz najizdim na obrubnik, tak si jakoby trochu prislapnu tu "tyc" mezi kolama (jak mas brzdu), ono to jde pak lip zvednout. Radila mi to ta pani, co jsem od ni ten kocarek kupovala. Dokrmuju Nutrilonem 1, krmili mi je tim i v porodnici, tak mi doporucili v tom pokracovat. A krmim je z lahvicek, ze strikacky by to bylo na dlouho, ani jsem to nezkousela. To buzeni po 2,5h v noci mi prijde docela drasticky a je to presne tak, jak pises - nez nakrmim obe, tak je pul hodina pryc, vetsinou pak jeste hned nezaberou a na stridacku placou (Sarinka je uplakana obecne, Nelinku zase hodne trapi prdiky), takze pak treba jednu ctvrt hodiny chovam v naruci, aby se utisila. Jenze to ji das pak lehnout a ona do minuty zacne treba zase, takze nekdy je to boj 😅 Na prdiky jsme jim ted koupili kapicky Sab Simplex, maji je asi v kazde lekarne (cca 70,- Kc), dava se 15 kapek do kazdeho piti. Asi to pomaha, protoze Nelinka ted zacala vic prdet 🙂 A nevim cim to je, ale ty prdiky Nelu nejvic zacinaji trapit vzdycky vecer a pak v noci. Pres den to docela jde.
S tema spacima pytlema - ja si taky rikala, ze budou spat tak 2-3 mesice v zavinovacce, ale Nelinka se hrozne mlela a ta zavinovacka ji branila v pohybu a ona se pak chudinka vztekala a zacala plakat, tak jsem poridila ty pytle a je vyreseno. Sarinka spi klidne, no a Nelinka se podle potreby zavrti, tim se uvolni (Nelinka i jeji prdiky 🙂 a vsichni jsme spokojeny 🙂 Pod perinkou - jak pise Daiq - by se mi Nela urcite odkopala, zadnou decku na sobe dlouho nenecha, takze to by u nas neklaplo. Teda alespon ne u Nely. Holt kazdy miminko je jiny a clovek pak musi resit spoustu veci naprosto individualne.
Ven uz chodime pres tyden, doktorka rekla, ze muzeme ven, az budou mit obe pres 2,5kg. Nelinka uz ma asi 3,3kg a Sarinka necele 3kg.

jaanja - jo jo, mam je obe v jedne postylce, myslim, ze se tam tak min. jeste jeden mesic v pohode vejdou, jsou to drobci 🙂

Kez bych mela vic casu vas procitat, ale holky mi davaji fakt zabrat, je skoro zazrak, kdyz spinkaji pres den obe zaroven. I kdyz je nakrmim stejne, jako naschval vetsinou jednu neco trapi, takze jedna spinka a druhou utesuju. No a kdyz ji utesim, probudi se zase ta prvni a tak porad dokola 😅 Ale snad to bude kazdym mesicem lepsi ...

ty jo holky, ja jsem tak zvedava, ktera z vas porodi jako prvni, na tydny jste na tom dost podobne, takze je to uz tezko odhadnutelne... 🙂

daiquiri
29. říj 2008

Rezi, ten Sab Simplex máme taky, poradily mi to holky na Dvojčátkách. Nech si ho předepsat od doktorky, spotřeba je velká a nějakou kačku ušetříš. Já ho pořád kupovala, nevěděla jsem, že se dá předepsat. I když je těch 30,-Kč za položku na receptu, tak se to i tak vyplatí 🙂
Nás taky prdíky trápili většinou vždycky odpoledne a večer.

z359
29. říj 2008

Rezi: holky jsou opravdu moc krásné. A jak to zvládáš ty? Nejsi moc nevyspalá? Když holky nespěj ani moc přes den? Dá se to zvládnout?

Taky jsem si všimla, že je nás tu víc, co máme rodit v průběhu 14 dnů, tak jsem na to taky zvědavá. Já zaúkoluju mého bráchu, aby vám sem dal vědět, co je se mnou, až budu v nemocnici nebo až porodím.

Jaanja: to teda koukám, kolik ještě zvládáš pohybu, já byla dneska jen na poště a ta je od nás asi 500m a byla jsem hotová, hlavně pak cítím, jak jsou mimča dole a tak mám i strach chodit na nějaké delší procházky.

Daiq: dneska už mi to přijde lepší, u mě to asi bude opravdu skříplý nerv, dneska při té procházce mě nic nebolelo

beda: O tom jak porod proběhne ti řeknou až chvilku před porodem, pokud nemáš nějaký problém už teď, že by si nemohla rodit normálně. Tak se zatím připravuj na oba 😉

Jirul: no vidíš, jak si to hezky vyřešila 😉 Ale na to jídlo od ťamanů, bych si dávala pozor, hlavně, aby nebylo ostré, to prý vyvolává porod. Ale já ho měla taky párkrát v těhotenství, většinou si kupuju nudle s gyrosem a to ostré není a když nevím, jestli tam ta kočka je, tak je mi to jedno 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru