Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

daniellka
7. bře 2008

dvojmama - já jsem k tomu používala ty tašky, který patří k tomu kočáru, korby jsem vůbec nekupovala. Kluci jsou narození na konci ledna, tu chvilku jsem je vozila v taškách a přelom jara/léta mi tam už krásně leželi bez tašek. Mělo to i svůj důvod, protože ty tašky mají uši, korby ne, a my nemáme výtah. Takže jsem vždycky naložila kluky do tašek a šupky dupky po schodech a rovnou do kočáru. Připadají mi ty korby skoro zbytečný a prodraží se to, že jo.. Výhoda je, že v korbách máš děti otočený k sobě. Mně to ale nevadilo, stejně jsou ve stříšce okýnka, takže si na ně vidím. 😀
Můj názor na kočár za sebou je ne ne ne.. ALe je to pouze můj názor, že jo. Jané je perfektní drahej stroj, nic rptoi němu, super kočár. ALe jak ty děti povyrostou, chtějí koukat, zadní nevidí, jeden tammá máloprostoru, manipulace dovnitř ven, u toho zadního je horší atd. Nebo třeba já jsem strašně mockrát někde byla a kluky krmila v kočáru, restaurace, výlet, prochajda - v tom kočáru za sebou to jde hůř, když mi sedí vedle sebe, pohoda, jsou najezení za 5 miut, střídačka jeden, druhej 😀

Těhu u dvojek doktoři považují za normál a v 90-ti procentech ukončují ve 38.tt. 😉

dvojmama
7. bře 2008

chiw: jak psala danielka, tak dvojčecí těhu ukončují většinou kolem toho 38tt nejdýl 😉 ale včera porodila dvojčata jaja ze slovenskýho koníka a byla ve 40tt 😉

dani: díky. My máme taky vložný tašky, ale ty originál se mi nelíbíly, tak máme jiný a taky pasujou 😉 Korby mi přišly zbytečný, navíc je s nimi kočár o 8kg těžší a nevydrží na dlouho. My jané máme jenom kvůli autosedačkám, až nebudeme používat autosedačky, jané prodáme, páč ho jako sporťák nechci.
A bloňďáčci jsou supr nádherní bobišci 😵

daniellka
7. bře 2008

dvojmama -díky 🙂 Vyřídím klukošům, budou mít nosánky nahoru 😀 . Ty máš tak náádherný mimoušky, jéé, to tak rychle uteče, já měla nedávno v ruce mimino kamarádky, člověk strašně rychle zapomene, jak ty mimča byly kouzelný malinkatý roztomilý. ROk ufrnkl a už to nejsu miina, ale kluci 😵

dvojmama
7. bře 2008

daniel: děkujeeem 😵 hrozně to letí, mám pocit že jsem ještě včera měla kontrakce a ono už jim jsou 3 týdny 😔 chjoo
jinak dobrou noc všem 🙂

daiquiri
8. bře 2008

chiwule: já jsem unavená spíš odpoledne, přes den jsem byla spíš ze začátku a to se dalo vydržet.

holky, když už jste tady vy zkušené, tak se zeptám 😀 Všude čtu různé rady, tak mě zajímá jestli když v noci kojíte, tak obě najednou? Píšou třeba, že se mají raději vzbudit obě najednou, i když jedno spinká. Jak to děláte?

helisek84
8. bře 2008

Ahoj holky, přidávám se k vám, můžu? Dlouho jsem tohle téma hledala a až dnes našla...Taky čekáme dvojčátka, zatím nevíme, co to bude. Ale jsou dvojvaječná 🙂
Právě pátrám po nějaké uspokojivém kočárku a koukám, že to je docela problém...

daiquiri
8. bře 2008

helisek: my taky čekáme dvojvaječná, je to lepší, nebudou identická a může to být kluk a holka, což
by bylo ideální 🙂
Koukám, že si skoro stejně jako já 🙂
My už máme vybráno, pošlu ti do IP odkaz.

helisek84
8. bře 2008

daiquiri - odkaz mik nejede:o( Chjo. Ale můj favorit je zatím u mě v albíku...no uvidíme.

daiquiri
8. bře 2008

Zkusím to ještě jednou.
A ten tvůj favorit je jaká značka?

helisek84
8. bře 2008

btw: také bych si přála páreček:o)

helisek84
8. bře 2008

Je to Herqules Twin Raptor Spin.

helisek84
8. bře 2008

Mrkni do IP - je to on? Ten tvůj odkaz mi nejde...asi mají výpadek. ☹

daiquiri
8. bře 2008

Jojo, to je úplně ten samej, jen na těch mých stránkách je o pár korun levnější 🙂 A to je divný, mně ty stránky normálně fungujou 🙂
Nám se tenhle kočárek zdá nejideálnější, je dobře ovladatelnej, bytelnej a i se dobře skládá.

dvojmama
8. bře 2008

ahoj holky 🙂
diaquiri: já nekojím oba dohromady, jen když pomáhá MM a oba jsou hladoví. Ale jinak je Vikinka trpělivější a vždycky první nakojim Vikouše a pak Vikinu. V noci budim nejdřiv Viktora, nakojim a pak až Viktorku 😉

helisek: kočárek je pěkný, ale nemá přepážku mezi dětmi, takže se budou pošťuchovat, při spaní se budou rušit... 😉 ale dá se to asi přežít...

dai: jaký to máš ty ten kočárek?? 😉

daiquiri
8. bře 2008

A vyspíš se vůbec někdy? 🙂 přiznám se, že z toho všeho mám trochu obavy, máme ještě dva pejsky, tak
si to nějak nedovedu představit.

My máme vybraný stejný jako helisek 😀 Byli jsme ho i okouknout naživo a moc se nám líbil.
Ty máš jaký?

daniellka
8. bře 2008

http://www.dvojcata.kat.cz/index.htm

na těchto stránkách vlevo ve sloupci si najeďte na přehled kočárků, můj je Jogger twin č. 118, ty vložky mám modrý, mám kluky.

Ta přepážka není maličkost, měla jsem jeden kočár starej na chatu, abych pořád nemusela převážet, byl bez přepážky a vůbec se to nedalo. Ve spaní se budili, když byli vzhůru tak se taky poštuchovali, ale to tak nevadilo. V tom spaní to dost vadilo a oni ti spí každou prochajdu, že jo..

dvojmama
8. bře 2008

dai: vyspím 🙂 celá tahle noční "procedura" dá tak na 1hodinku, maximálně 1,5hodinky. Vždycky po půlnoci, a potom kolem půl 4 ráno 😉
my pejsky nemáme, takže s těma nevím 😉

já mám Jogger twin 🙂 psala tu o něm už daniellka 😉

daiquiri
8. bře 2008

Tak to není tak hrozný, já myslela, že se budí tak po dvou hodinách 😀

dvojmama
8. bře 2008

dai: ze začátku jo, ale je to individuální 😉 Naši toho zase vyžuchnou víc najednou a jedí po třech hodinách 😉 a v noci se budí tak málo, páč večer mají UM a ta je zasytí na dýl, kolem půlnoci se napijí jenom trošku, pak kolem tý půl 4 taky malinko a ráno jsou hladoví, takže mají zase UM 😉 jinak kojíme přes den po těch 2,5 hodinách zhruba 😉

daiquiri
8. bře 2008

Co je UM, umělá výživa?
A můžu se zeptat kolik si za celé těhotenství přibrala? Jestli to teda není drzá otázka 🤐

dvojmama
8. bře 2008

dia: jj UM=Umělý mlíčko 😉
za celý těhu jsem přibrala 19,5 kg, první tři měsíce jsem zvracela, takže to jsem shubla ale pak to šlo nahoru straaaašně rychle 😅

helisek84
8. bře 2008

Asi jsem natvrdlá, ale já ani neviděla sporťák pro dvojčata s přepážkou...a jako hluboký kočár se do něj vkládají tašky a ty tam dělají přepážku. Takže pro mě je to vyhovující kočík:o) Některé vypadají až kosmicky a některé komicky. Hlavně potřebujeme otočná přední kolečka a i když jsou blízko sebe, nejni to trojkolka, ty mi nějak nelahodí oku.

chiwule
autor
8. bře 2008

tak jsem dneska celý den proležela, manža přitáhl nějakou virózu, by mě kleplo! já raději skoro nevystrčím nos z bytu a on mi to přitáhne domů 😒 snad to zítra bude lepší...
jinak dvojmama, to tě obdivuju! vypadáš krásně štíhlá, tolik bych ti vůbec neřekla!
já přibrat skoro dvacet kilo tak neprojdu dveřma! mrňousové si to budou muset vysosat nejdřív ode mě, takovejch deset kilo mám nadváhu 😀

helisek84
8. bře 2008

chiwule kecáš, určo nemáš nadváhu. v kolikátém jsi teď tt? Kup si vincentku - pij 2x denně a propolisové pastilky. Zaberou během dvou dní, taky jsem měla virozu, hned jak jsem se vrátila z nemocnice. A tohle zabralo. A taky pár dnů jsem pila actimel.

dvojmama
8. bře 2008

helisek: třeba ten náš kočár přepážku má. Ono to není vidět, když je to daný na těch fotkávh do sedu, ale jakmile to sklopíš, je tam 😉

chiwul: děkujůůů 😵 ono neboj, hodně necháš ještě v porodnici a já od porodu jím asi 1x denně a k tomu pořád lítám kolem dětí, takže kila jdou dolů samy 😉

daiquiri
9. bře 2008

Aha, tak jsem zase chytřejší 🙂 To mně špatně nebylo, naopak mám větší chuť k jídlu 🙂

Taky si říkám, že i když přiberu 20 kg, tak jak se prckové narodí, nebudu vědět kam dřív a půjde to rychle dolů.
Já začínala na 47 kilech, už teď mám o pět kilo víc a přijdu si hrozně 🙄

chiwule
autor
9. bře 2008

ono je na pocitu znát každý kilo, taky záleží, jak je člověk velkej. Já než otěhotněla, měla jsem 71,5 na svých 168cm a to bych měla mít tak 68kg + - kilčo. Takže zhruba 4kila nadváhy. Snažila jsem se zhubnout zhruba rok, a pod těch 70 jsem se prostě nedostala 😒 teď v 7týdnu mám 2-3kila nahoře, a když bych měla přibrat 20, tak s 90kg budu jak koule! To néééé 😠 😉 😀

chiwule
autor
9. bře 2008

jinak viroza je asi na ústupu, zaháněla jsem jí šípkovým a echinaceovým čajem s kouskama malin. Dávala jsem si pozor, aby tam nebyl list maliníku, to by takhle na začátku nebylo dobrý. K tomu kapky do nosu a teplo pod duchnou a vypadá to, že teplotu už nemám a rýma se dá vysmrkávat. Včerejšek jsem skoro celej prospala, ale tělo si řeklo samo, že potřebuje nabrat síly ... Já si tak oddechla dneska ráno!

helisek84
9. bře 2008

Dobré ránko.
Tak mně špatně není - klepu na dřevo. Začínala jsem na 66kg - zhubla sem cca 2 kg a teď mám zase 66kg (výška cca 165 cm). Ale pupek mám teda pěkný 😀

chiwule
autor
9. bře 2008

ahoj helisku, no vidíš, tak to máš úplně v pohodě 😀 já doufám, že až se přehoupnu přes ten 3 měsíc kdy se tvoří zárodky všeho, že si prckové začnou brát ze zásob, co mám v těle, že mi nebudou přidávat další 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru