Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

fiallinka
16. kvě 2008

jaanja: a dvojvaječná jsou o trošku menší riziko, neboj... já osobně ale taky mám strach ze všeho (teda myslím, že s mimčama to zvládneme, mluvím o těhotenství), ale zatím je to ok, a věřím, že by snad doktoři pomohli, kdyby bylo potřeba, prostě - co nám stejně zbývá 🙂

ještě se mrkni na www.dvojcata.cz, je tam pár zajímavých článků a diskuze, možná se ti to bude hodit.

jaanja
16. kvě 2008

Fialli, já ještě nevím, jaká to budou 🙂 Nedalo se zadat do profilu jen Dvojčata, musela jsem vybrat, jaká 🙂
Díky moc za odkaz, teď jsem našla také nějaké články na rodina.cz, ale budu muset taky začít pracovat, takže na to všechno mrknu o vík. 😵

fiallinka
16. kvě 2008

jaanja: ale tvůj doktor to asi ví, teď to jde poznat skoro nejlíp - podle fotečky v albu jsou to buď dvojvaječná, nebo jednovaječná oddělená membránou, to je taky dobrá varianta 🙂

rezinka
16. kvě 2008

ahoj holky, jaanja vitej 🙂

jeste se kratce vratim k tematu porod, chtela jsem to sem napsat uz vcera, ale nebyl cas, dneska uz to tu nikdo nerozebira, ale to je jedno, zkratka odkaz na clanek o porodu dvojcatek, ted tu na to par dni probihala docela bourliva diskuze 🙂 , tak kdyztak juknete, treba vam to v necem pomuze nebo poradi ... http://www.dvojcatka.cz/aktualita.php?id=1697

jaanja taky jsou dobre webovky www.dvojcatka.cz - z nich je i ten clanek o porodu, kdyz si najedes na tech webovkach uplne doprava, tak tam jsou odkazy na ruzna temata tykajici se dvojcatek. jinak uz tady urcite ma kazda z nas v oblibenych polozkach ulozeno nekolik webovek, ktere se budou hodit, tak kdybys cokoli potrebovala (ohledne kojiciho polstare, kocarku, bazaru na miminka apod.), staci napsat 😉 !

rezinka
16. kvě 2008

jinak z toho clanku, na ktery jsem posilala odkaz, vyplyva, ze dvojcatka se rodi vetsinou ve 36 tt, ale to by napr. v mem pripade znamenalo o 3-4 tydny driv, nez mam termin. asi to tak bude vychazet u kazde z nas ... hm hm hm 😕

xenie131
16. kvě 2008

ahojky

rezinka: to si mě moc nepotěšila, to mi mo času nezbývá 😅 dnes bysme měli být 33tt+4 😲

jaanja: ahojky, neboj, šok to byl pro každou z bás, ale jak holky psaly, jak to rozdýcháš 😉 tak máš pak jetě větší radost a už si nedovedeš představit, že byste čekali jen jedno mimčo. A ptej se na cokoli a kdykoli 😉

rezinka
16. kvě 2008

xenie vydrz, to jsou jen statistiky, vzdyt vis, co tu psali holky, co uz maji mimisky, maloktera rodila v tom 36 tt, spis pozdeji, tak hlavu vzhuru 😉 !!

xenie131
16. kvě 2008

rezinka: jj, je plno statistik, já už jich za těhu slyšela tolik a snad ani jedna se nevyplnila, tak uvidíme jak to bude s porodem 😀

fiallinka
16. kvě 2008

xenie: neboj, v 37 se už mimčo oficiálně považuje za donošené a ty k tomu už máš strašně blizoučko 🙂

xenie131
16. kvě 2008

fiallinka: ahojky, mě se to zdá ted ke konci nekonečny, jako by to vůbec neubíhalo, dr nám řekl, že v 35tt už j to celkem v pohodě, kdyby na porod přislo, ale čím dýl se pečou tím líp, to je hold dany, tak uvidíme co na nás ve středu vybalí 😉

fiallinka
16. kvě 2008

xenie: podle toho článku se rodí císařským řezem jednovaječná dvojčata s jednou placentou 🙂, že ty máš kluky se dvěma ?

xenie131
16. kvě 2008

fiallinka: tak o tom sem četla taky, ptala sem se na to dr a on řekl, že to není pravda, že i jednovaječná dvojčata s jednou placentou se rodí přirozeně, ale sem totál na háku, páč když sme byli v utery na utz, nevím, jestli sem to už sem nepsala, tak mi dr řekla, že každej klučík má placentu svou, že ona to tak vidí, tak sem z toho v pasti, tak nevím, jestli sou jedno nebo dvoj vaječná a ab to nakonec nebyl páreček, ale pindíky sme kdysi na začátku viděli oba, ale to ještě mohlo klamat, tk ted nad tím přemýšlím a musí se dr zeptat, co to jako je, že za celou dobu těhu na to nepřišli...

daiquiri
16. kvě 2008

Ahoj holky, koukám, že nám přibyla nová maminka 😅 Ahoj Jaanja.
fiallinka - koukám na ten tvůj kočárek, je moc hezkej, já taky oranžovou miluju, máme tak doma i vymalováno 😅 Akorát, že holt my ten kočárek máme takovej vyblitej ☹

xenie a jak se ti teď chodí s bříškem? Chodíš vůbec někam nebo jsi už doma?

Dneska mám nějaký hrozný útlum, skoro celý den jen ležím, jsem nějaká unavená 😖

xenie131
16. kvě 2008

daiquiri: ahojky, od 27. února sem na PN, to sem byla poprvé v poradně u novyho dr a když se dověděl, co dělám za práci a že ještě nemám neschopenku, tak mi ji hned napsal. Měla sem vycházky, ale jen 5 hodin denně, ale co už... a ted už kvůli zkracování čípku skoro měsíc a půl se válím doma, když se du projít po dvoře nebo deme na kontrolu, tak už se zdýchávám, musím jít pomalu a v klidu dýchat, jak velryba na suchu, aĺe je to sranda, nějak mi to nevadí
taky sem dopoledne nějak prospala, pak se zatáhlo ted to tu burácí a trocha prší a já zase jakoby trocha ožila 😀

daiquiri
16. kvě 2008

A co si dělala za práci? Já dělala nenáročnou, kancelářská myš 😀 , ale i tak se mu nelíbilo, že chodím do práce.
Je pravda, že ty už musíš čerpat sílu, blíží se ti to, pak už si asi moc neodpočineš. Mně to štve, že musím být doma, na druhou stranu v tom vedru se mi motá hlava a dělá se mi nevolno, takže stejně nemám nikde chodit sama. Jdu maximálně vyvenčit pejsky a nákup je pro mě událost 😀

xenie131
16. kvě 2008

daiquiri: dělala sem u stavební firmy, která prováděla, teda provádí, stavbu studní, vrtaných, kopných, závlahovy systémy na zahradu a tak vše kolem. Bud sem seděla v kanclu nebo lítala po terénu či úřadech všudemožně a to se dr nelíbilo, tak než sem řekla A, tak sem měla neschopenku.... to už sme začínali nějak pátý měsíc, či tak, nevím ted přesně.... mě štve, že musím být v klidu a ležet, byla sem zvyklá být v pohybu a tohle je pro mě děs, ale co by člověk pro ty prcky nevytrpěl, ještě díky bohu, že neusím ležet vešpitále...

rezinka
16. kvě 2008

xenie tak to je skoda, ze jsi tak zdaleka, chceme si nechat vyhloubit studnu, tak bysme treba u tebe meli malou protekci 😀 Jen se pekne setri - i kdyz abych pravdu rekla, tak ja jsem na tuhle vetu uz skoro alergicka, rika mi ji snad kazdy, koho potkam. Ja vim, ze to vsichni mysli dobre, ale kdyz uz mi to rekne 3. clovek za den, tak uz je to nejak moc 😅

meleri
17. kvě 2008

čaute holky, přeju pěkný víkend!
dneska jdu na ultrazvuk, včera to tam neměl, tak musím znova někam jinam, ach jo...no snad to bude všechno v poho! Jinak doktor sympaťák, už u něho zůstanu.. 🙂

simonac
17. kvě 2008

ahojky holky tak jsem konečně zpět, byla jsem 39 dni v nemocnici, máme holčičku Kristýnku- váha 2.650g, 46cm a Martínka 2.650g, 44 cm

xenie131
17. kvě 2008

simonac: ahoooj, zrovna minulej týden sem se na tebe ptala. to je supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer, obr gratulace, ste šikulky 😵

xenie131
17. kvě 2008

simonac: a jinak všechno v pohodě? prcci se dohřívali? a co ty? rodila si císařem nebo normálně.... sem hrozně zvědavá, hodíš pak v čase nějaky fotečky? 😅

xenie131
17. kvě 2008

meleri: tak to je príma, že ti dr tak sedl.. a neboj, určo to dobře dopadne, držím pěsti, podáš pak zpráičku?

rezinka:s tou studnou je to ško, šéf by měl radost s kšeftíku 😀 ale je fakt, že to není žádná levná záležitost ta studny, tam se to odvíjí od podloží, dle toho se volí tevchnologie provedení a samozřejmě i cena... ak tam dát čerpadlo, nádobu a takovy ty kravinky k tomu.... stavební povolení... je to masakr, pomalu horší, jak vyřídit stavební povolení na barák,a el záleží na úřadu a úřednících, někdo z toho dělá vědu jinej to jen proletí a je klid.. hold úředníci

meleri
17. kvě 2008

Simonac,

sice tě neznám, ale moc gratuluji!! To je krásné! 😵 😵 A jak se cítíš? To musí být radosti!

Xenie,

jo, za hodinku asi vyjedu..už jsem jak na drátkách... 🙂

xenie131
17. kvě 2008

meleri: držíme všech šest pěstiček 😉 a budem napjatě očekávat dobré zprávy 😵

xenie131
17. kvě 2008

jééé, sem si ani nevšimla, mě naskočil 34tt 😅

rezinka
17. kvě 2008

simonac huraaaaaaaaaaaaaaa, velikanska gratulace 😵 😀 😅 😀 !!!!!!!!!!!!!!!! asi nam je vsem jasny, ze ted nebudes mit na konika skoro vubec cas, ale kdybys nedy mela alespon malinkatou chvilicku, budem tu urcite vsechny moc radi, kdyz nam napises, jak to probihalo, jak je, jak se citis, no a samozrejme se budeme tesit i na fotecky!!!! Ty jo, to je paraaaaaada, jsem z toho zase uplne nameko 😅

rezinka
17. kvě 2008

meleri tak dej pak urco vedet, jak jsi dopadla na utz !!

xenie tak to kdybych potrebovala ohledne te studny alespon takhle na dalku nejakou radu, tak se ozvu, jo 😉 ?!

xenie131
17. kvě 2008

rezinka: jj, ozvi se, když budu vědět, poradím 😉

simonac
17. kvě 2008

rodila jsem normálně, byla jsem 37plus 4 a to mi vyvolávali, ve Zlíně nenechávají dýl jak do 37 týdne těhotenství a pak jsou miminka vedeny jako donošená, takže jsem je hned měla u sebe

rezinka
17. kvě 2008

simonac mas to v profilu krasne "po peti", 5 dni obe miminka a 5 let Petrik 🙂 Tak to je fajn, ze jsi rodila normalne, to jsi mela stesti a vsechno bez komplikaci? A za jak dlouho po prvnim se narodilo druhe? Uz se tesim na fotecky 😵

holky kdyz chci kupovat pres mimibazar, musim byt registrovana? nebo jak to tam chodi? a co placeni? ja teda zatim nenakupuju, to si rikam, ze jste ten tyden a pul pockam do utz, snad pak budeme vedet alespon u jednoho miminka, co to bude 🙂 , tak pak teprve zacnu nakupovat ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru