Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

rezinka
2. dub 2008

daiq jinak na tom sijovem prosviceni jsem byla ted v Po, uz jsem to psala na predchozi strance, no a jestli jsou jedno nebo dvojvajecna nepoznal. Ale vzhledem k tomu, ze nam dali dve embryjka a obe se od zacatku vyvijela cca stejne, tak jsem presvedcena o dvojvajecnych ...

danielko a ty jsi otehotnela prirozene nebo umelym?? A co znamena, ze cele tehu "vypadali jako dvojvajecni" ??

rezinka
2. dub 2008

holly me to rekli hned na 1. utz, coz bylo v 7. tydnu

rezinka
2. dub 2008

daiq a co te boli, ze si nemuzes v praci poradne sednout? ptam se proto, ze me se taky spatne sedi, ale jen "nakolmo". musim si vetsinou sedat rovnou do polosedu, protoze jinak me tam pekne pichne, coz fakt neni nic prijemneho. a taky mivam krece, coz je nekdy fakt peklo, bala jsem se, jeslti to neznaci neco spatneho, ale v Po na utz byli mrnousci krasne cili a v poradku, tak me to uklidnilo ... ale stejne se na ty krece doktorky pristi tyden zeptam ...

daiquiri
2. dub 2008

holly1.. mně to řekli už v 8tt.

Aha, tak já myslela, že už se to pozná..Ale já byla přesvědčená, že z umělýho jsou jenom dvojvaječná?! 😕

holly1
2. dub 2008

všem vám moc k dvojčátkům gratuluju, to bude dvojnásobná radost 😀 😀

juliet
2. dub 2008

holly, mě to poznali na 1. ultrazvuku, byly tam vidět 2 dutinky a taky podle výšky HCG v krvi

já můžu jen na procházky, cvičení mám zakázané kvůli tomu hematomu

sezení je problém, já už cca od 20 týdne nevydržím dýl jak hodinu, pak se musím protáhnout, projít ... bolí mě podbříšek nebo záda. Ptala jsem se na to doky a ona říkala, že to je normální, že už mám dělohu velkou jako holky s jením mimčem v 28 týdnu, tak už tlačí na okolní orgány. Teď už cítím i tlak na žebra ... no lepší to nebude, že 😀

rezinka
2. dub 2008

daiq, jak jsem uz psala, doktor mi rekl, ze existuje teoreticka moznost, ze i kdyz mi daly 2 embryjka, tak ze je mozne, ze jedno hned zezacatku zaniklo a to druhe se pak pri vyvoji rozdelilo (proste klasicky vznik jednovajecnych dvojcat). ale ta pravdepodobnost je asi hooodne mala ... no, ale abysme se nedivili, ze 😀

rezinka
2. dub 2008

tak uz jsem chtela dat do albicka (diky vasim radam uz vim, jak na to 😵 alespon fotku utz, ale ma moc velkou kapacitu a ja v mem PC jeste nemam program na foto, takze ji nemuzu zmensit. Musim holt pockat na manzu, az prijde z prace, zmensit to na jeho notebooku a hodim ji sem snad zitra ... vy mate ta albicka tak krasne plny, ja vubec nevim, co bych do nich zatim davala ... jeste nemam zadnou vybavicku, ani favorita kocarek ... prijde mi to jeste brzo tohle vsechno shanet, kdyz jeste nemam ani tehu-prukazku. Ale ta v pondeli uz bude 😵 😵

issaga
2. dub 2008

holly1 ja jsem byla na utz v 6, tydnu a pak v 10. - vzdy bylo videt jedno miminko... a az ve 14. tydnu mi rekli ze jsou tam prdolky dve 😉

jinak holky - jestli jsou dvojcatka jedno- nebo dvoj-vajecny se nejlepe pozna prave hned na zacatku - aspon tak to rikal doktor mne... a proto mi v tom 14. tydnu uz nebyl schopny s jistotou rict, jaka jsou (nekdy to jde poznat i pozdeji, ale to nebyl nas pripad)

simonac
2. dub 2008

tak to u mě bylo vidět už v tom 6 týdnu,byly tam dvě samostatné dutinky, v první moment mi vyhrkly slzy, lekla jsem se, doma méme pětiletého petu, problesklo mi hlavou jezisi dvě, jak to budu zvládat, al edoktor mi řekl at jsem v klidu, že je to moc brzo, že to jedno jeste může odejít, za 14 dní jsem šla na kontrolu a byly tam zase, to už jsem s tím byla smířená a ted, ted uz se těším na obě mimuska 🙂 🙂

fiallinka
2. dub 2008

holly1: dvojvaječné jdou většinou poznat hodně brzo, právě úplně na začátku jdou vlastně vidět nejlíp, a u jednovaječných je to horší
dai: právě tak prý dojde u ivf někdy ke trojčatům - přenesou se dvě embryjka, obě se chytnou a ještě se jedno rozdělí 😉

holky, mně doktor pohyb nezakazuje, ale právě mne vyděsil ten internet, protože tam většina rad je jednoznačná, nedělat nic. Třeba tady 🙂 http://www.dvojcata.cz/clanek.php?IArticle=145

a taky mne zaujala rada nakupovat výbavičku brzo, protože pak možná budu ležet v nemocnici a stresovat, že nic nemám 🙂

juliet
2. dub 2008

já s výbavičkou začnu příští týden ... už jsem si stáhla seznam co bych měla potřebovat, vytáhnu všechno, co je poschováváno doma a u tchýně a pak doukoupím potřebné ... mám taky strach, že třeba půjdu brzo ležet a nic nebudu mít ... ale nechtěla jsem začínat před tripply a velkým ultrazvukem, přece jen pro jistotu

daniellka
2. dub 2008

rezi - já jsem otěhotněla přirozenou cestou. Po umělým jsou jen dvojv.
Na tu tvou otázku -tak jak říká issa - nejlíp to jde poznat na úplným začátku. Mí kluci měli každý svoje pouzdro a placentu, proto doktor říkal, že jsou pravděpodobně dvojv.,ale že je zde možnost, velmi malé procento, že se jednovaječní v prvních třech dnech sami rozdělí , že mají každej to svoje pouzdýrko a placentu a vypadají jako dvojvaječňáci. No a až po narození bylo jasný a je do dneška, že jsou jednovaječnáci, páč jsou na chlup stejní.Doktroka je z nich hotová, ta hnedka jak je viděla tak furt říkala jéé, klasičtí jednovaječňáci. 😀

rezinka
2. dub 2008

no prave ze danielko asi i po umelem muzou byt jednovajecna, kdyz se ti prave jedno embryjko rozdeli na dva ... ale ty nasi jsou urcite dvoj 🙂

daniellka
2. dub 2008

rezi - tak ted tě nějak nechápu..jak to myslíš? po umělém jsou pouze dvojvajčená, kdyžtak mě někdo opravte. Jste v tom možná zběhlejší. Vajíčko se rozděluje v úplném začátku,ne..??

rezinka
2. dub 2008

danielko no prave ze jsou mozna asi i jednovajecna dvojcatka - jak uz jsem tu psala, jak mi rekl ted v Po doktor pri utz, ze pry je mozne, ze i kdyz mi dali 2 embryjka, tak jedno mohlo hned zaniknout a to druhe se rozdelit do dvou. Ja nevim presne, v kolikatem dnu se to embryo deli, ja mela prodlouzenou kultivaci, coz znamenalo 6 dni, nez mi je dali, tak jestli se deli az po tom 6.dnu, tak to mozne je, ale podle me je to hrozne malo pravdepodobne!

fiallinka
2. dub 2008

danielka: přesně, jak píše rezi, prostě i při umělém můžou být jednovaječná, dojde k tomu stejně jako při normálním otěhotnění http://www.novinky.cz/clanek/117191-pribyva-pri...
rezi: můžou se dělit i po osmém dnu, ale pak mají společný obal 🙂, nedávno jsem se dopátrala někde na netu právě k tomu, že podle toho, kdy se rozdělí, pak záleží i na tom, jeslti jsou zvlášť nebo spolu v bříšku - ale teď to nemůžu najít...

marrha
2. dub 2008

Ahojky...

tak mně je poznali hned v 6tt..i když byli v zákrytu...a já viděla jen jedno....podle mně záleží i na UTZ nebo doktorovi jak se "snaží" 😀 😀 😀

no já jsem zas byla přesvědčená,že jednpvaječné jsou pouze stejného pohlaví a jak jsem byla těhu,tak jsme koukala na Diskovery na dokument o dvojčatech,trojčatech a čtyřčatech a tam bylo,že i výjimečně můžou být jednovaječná kluk a holka 😕 docela jsem na to koukala 😕 🙂 🙂

a s výbavičkou jsem taky začala až po 20tt a všech testech..ale taky jsem to nepřeháněla....jen základ 🙂

issaga
2. dub 2008

marrho neber to spatne, ale to je blbost... vzdyt jednovajecna maji naprosto stejny bunecny zaklad, jak by mohli mit jine pohlavi? 😕 maji stejne oci, vlasy, proste vsechno ...

marrha
2. dub 2008

Isso já to neberu špatně...vždyť Ti říkám,že jsem an to hleděla jak puk 😕 a ještě jsem volala manžu....ať se jde mrknout... 😀 jestli špatně nečtu,bylo to s titulkama 😀

fiallinka
2. dub 2008

marrha, issaga: holky, tak mne to zaujalo, že hledám a hledám http://www.osel.cz/index.php?clanek=2556

issaga
2. dub 2008

nasla jsem k tomu clanek, zrejme tohle bylo zmineno v tom dokumentu jak o tom pises... ale stalo se to jednou - a to dite je jakymsi zpusobem neobycejne... hermafrodit... http://www.osel.cz/index.php?clanek=2556 ...takze bych trvala na tom, ze jednovajecna dvojcata jsou vzdy stejneho pohlavi 🙂

issaga
2. dub 2008

fiallinko byla jsi rychlejsi 😉

marrha
2. dub 2008

Isso..já říkám,že nevím 😀 😀
nevidím do toho....jen jsem sledovala v těhu dokumenty co běžely v TV na téma dvojčata a zůstalo mi to v paměti 🙂

ale o hermafroidovi tam řeč nebyla.....měla jsem ten dokument i nahraný,ale už jsem ho přemázla 😒

daniellka
2. dub 2008

no vidíte, tak já nečtu novinky, zase jsem chytřejší, díky 🙂

issaga
2. dub 2008

mne se probudily holky, tak se jim musim venovat... ale je to zajimave tema, jeste budu patrat

marrha
2. dub 2008

Issa 😀 😀 😀 😀 😀

fiallinka
2. dub 2008

issaga: vidím, že se stejně jako já vrhneš na google a hledáš 🙂, mně to prostě vždycky nedá a ověřuju informace 🙂

fiallinka
3. dub 2008

dnes jdu k doktorovi, tak držte holky palce, ať je všechno v pořádku 🙂, už se na ty dvě docela těším, tak ať tam fakt jsou 😉

simonac
3. dub 2008

dobré ránko holky 🙂

fialinko.... držímme pěsti, určitě bude vše ok 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru