Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

beruska5
3. zář 2009

Ahoj holky.
Že sem mela mimča na pokoji už druhej večer bilo na moje praní,citila sem se fakt dobre tak sem si je vyžadala na pokoj,detska sestra se vnoci chodila na nas pro jistotu koukat a kdykoli sem je zas mohla odvest,jak rikam citila sem se fajn. 😀
U nas v nemocnici pokud deti pribívaji na váze tak je nemaj proč v nemocnici zbytečne zdržovat,ja sem taky v pořadku,po cisaři bežne poušti domu 5den po zákroku,a je jedno či je krmím stríkačkou, tak či tak pijou jen moje mlíko ne umelí,mají ješte slabší sací reflex takže odemne si vicucnou asi jen polovic zbitek odstrikam a dotankuji strikajdou 😠 a krasne pribivaj na vaze,kdybi se hned naučili na lahev tak už se težko privikaj na prso.
Včera nam det.lekarka pujcila domu vahu tak si je stale važim,je to takova jistota 😀
Dekuji moc za gratulace,holky je to krása když se na ne jen koukate a hladíte je,stale se v postílce tisnou k sobe,jak sou od sebe sou trocha nervozni,pridavam novejší foto mrnousku,tak mrknete 😵 .
Ahojky modzo,doufám že vydržíš co nejdíl vv pohode doma.U rčite to dobre dopadne. 😉

sindynka
3. zář 2009

Sarri..Cévkování v pohodě.Jen to štípalo..Arwen cevkovaly druhej den dvakrátmenmohla se vyčurat..

sindynka
3. zář 2009

Beruš..To jo,ale mě zas moje dr.říkala že když jim mlíčko stříkáš do pusinky tak si zase zvyknou že maj mlíčko jen vstřikovaný a ten sací reflex se jim moc nedělá.Ono je ale nejhlvnějšá že přibývaj..

sarri
3. zář 2009

Beruško, krásné fotky!!! Teda ti se tulí - úplně mě to rozněžnělo a dojalo.

sindynka
3. zář 2009

To jo.Takyvý fotečky jsou nejlepší.Člověk když se po letech na ně podívá tak se mu to všechno vrátí jak v živý paměti.Kluci taky strašně rádi takhle spaly,asi to je tím,že byly v jednom spolu.

sindynka
3. zář 2009

Beruš.,Musíte dělat široký balení?My dělaly jen tu první dobu co se dělá pak už jsme nemusely.

modzo
3. zář 2009

Ahoj
Beruško děkuju,máš krásné miminečka 🙂 už se na ty svoje holky taky moc těším 😅
a upřímě závidím,že už máš porod za sebou a jste doma já se toho děsím ne kvůli bolesti a tak... ale,že budeme dlouho v porodnici.Tomášek je strašnej mamánek a nevím jak to bude beze mě zvládat.Sice už spinkal u babičky a je zvyklej být s jinými,ale....... no asi to moc řeším ☹

modzo
3. zář 2009

jinak já chodím na KO každých 14.dní a dr. mi dělá pokaždé UTZ,už jsem nabrala 15.kilo taky ted pořád jím 😅 .Při prvním těhu jsem nabrala 31.kilo a všechno jsem dala dolů tak to ted moc neřeším 🙂
přes pupek jsem se ještě neměřila 😕 nemám metr,ale pupek mám jako v 8.měsíci 😀

beruska5
3. zář 2009

Naši 7letou holku sme první 2mesíce balili naširoko,ted nám v porodnici řekli že prí to už netreba,za mesíc jdeme na 2 kontrolu kyčlí,ak by nebylo vše ok tak bych až pak asi zavedla balení na široko 😨
Ja se taky dost bála aby bilo vše v pořadku a nebila sem nahodou dlouho v nemocnici,dcera je sice už starší ale taky bi to bilo težky je nechat doma.
Za celí tehotenství sem přibrala 18kg,ted sem se vážila,porodem sem zhubla o 10kg,tych 8kg myslím že pri tí honičce co nás bude čekat rešit nebudu 😝
Ale pri starší holce sem přibrala jenom 9kg a pak sem se po porodu rozžrala na sladkym a rok po porodu sem mela 25kg nadváhu 🙄 🤐 ,a ne ane zhubnout,ted se sladkymu budu radeji vyhybat. 😝
Mě ješte pred mesicem nikto nechtel verit že mam mesíc do porodu a čekam dvojčata,mam široke boky tak to moc vydet ani nebilo.Sem proste jinak prostorovo řešená 😀 😀 😝

modzo
3. zář 2009

já jsem Tomíka nebalila na široko,kyčle jsme měli vpořádku a v porodnici mi ani nic neřekli,jsem sama zvědavá jak to bude u holčiček 😕
já doufám,že ty kilča navíc dám taky dolů 😕 ted se cpu strašně sladkým u prvního těhu jsem zase byla ujetá na mase a hodně jsem nabrala vody 😝
Beruško mě říkali při prvním těhu,že čekám dvojky a ted mám jenom pupek a taky mi to jde do nohou 😠
každá jsme nějak stavěná,ale hlavně že jsme zdraví 😉 a mimísci se mají v bříšku jak v bavlnce když je chrání ještě vrstva tuku 😀

miradka
4. zář 2009

Beruško, gratulujem aj ja, napísala si to moc pekne až ma to dojalo 🙂 Máš krásne detičky, tak hodne zdravíčka a lásky... 😵

sindynka
4. zář 2009

Holkýýýýýýýýýý Arwy bude domáááááááááááááááááá 😀

darling007
4. zář 2009

Ahoj dvojmamky, tak čekáme dvě krásná zdravá miminka!!! 😵
Všechno je v pořádku, zkontrolovali nám všechny orgány včetně páteře (vyšlo mi vysoké AFP v tripple testu) i na dětské kardiologii jsme byli. Srdíčka mají jako zvon 🙂
Jsem moc šťastná!!!
A už vím, co to bude, ale čekám na tatínka, aby se to dozvěděl první... 😉
Akorát si pan doktor myslel, že mám hematom, tak zkoumal průtoky krve, které do něj jdou a prý to na hematom nevypadá, spíš na placentu částečně vrostlou do děložní stěny. Musí si to prý hlídat, často mi tvrdne bříško, tak kdyby něco, musela bych do nemocnice. Máte s tím některá zkušenosti? Zakázal mi jakoukoli námahu, spíš polehávat.

kvetinka78
4. zář 2009

Darling, tak potom rýchlo napíš, čo to bude. Ty si na PNke alebo pracuješ?

Babulky mám dotaz. Už ma kvalitne začína bolieť chrbát ale najmä ľavé predné rebro- to bolí skoro stále, akoby mi horelo. Lekár povedal, že to detičky na to tlačia. Ale je to strašná bolesť, mám pocit že nič na to rebro nepomáha. Aj vy máte tento problém? Rozmýšlala som nad kúpou toho tehotenského pásu na brucho. Máte s tým niektorá skúsenosť? Pomáha to a je to bezbečné? A kedy sa to vlastne nosí?

darling007
4. zář 2009

Ahoj Květinko, já jsem od transferu na PN, do práce nechodím.
Záda mi bolí taky strašně, zatím jsem nenašla nic, co by pomohlo. Nad tím těhotenským pásem taky přemýšlím, ale zkušenost s ním nemám...

sarri
4. zář 2009

Darling, gratuluju k vyšetření. Já mám šetřící polehávací režim od začátku těhu. Teď začalo tvrdnout bříško, tak jsem nafasovala rozpustné magnézko a hormony Duphaston a ležení. Jenže když ležím, tak mě hrozně pálí žáha a v polosedu zas bolí záda, namáhavější činnosti dělám velmi sporadicky a vždy jen po chvilkách. Mám v pelechu noťáska, tak hraju přiblblé hry 🙂
Jinak během toho půlročního polehávání mně totálně ochablo svalstvo - hlavně na nohách a zadku- a místo svalíků tam mám pouze sádelko. Nezbývá než doufat, že po té poslední třetině těhotenství se péčí o drobky poměr sádlo svaly zase vrátí na původní hodnoty. 🙂

sindynka
4. zář 2009

Darlin.Nevím jestly to je ono,ale není přirostlá ke stěne?To nesmíš hlavně tahat nic těžkýho,žádný velký námahy a ani dlouhý procházky.Švagrová to měla ale čekala jedno mimi..

kankovka
4. zář 2009

Ahoj holky, o tom těhotenským páse jsem taky slyšela, ale nemám s ním zkušenosti. Nemá se nosit asi moc brzo, aby zbytečně neochabovalo svalstvo, ale to je asi individuální, záleží na velikosti bříška. Spíš bych se poradila s doktorem. Jen jsem zjistila, že stojí asi 400 Kč. Ale může ho proplatit pojišťovna, když ti ho předepíše chirurg, ortoped, neurolog nebo rehabilitační doktor. Gynekolog ani obvoďák prý ne.

kocule
4. zář 2009

Ahojte holky, tak jsme ještě doma...miminka nám odpovídají týdnům, tak mám moc velikou radost. 😵 Těhotenský pás doma mám a budu ho prodávat, ale je to velikost S, jsem totiž drobek. Ze začátku mi pomohl moc, ale teď už se do něj nevlezeme 😀, holt jsme trošku hrošíci. Je akorát potřeba vybrat správnou velikost a taky, aby vám ho správně při nákupu nasadili a vysvětlili co a jak. Mám ten od Anity a byla jsem s ním spokojená. Ale úplně nejlepší je stejně asi ležet. 😖

Darling, moc blahopřeji, hlavně, že se mimčám daří dobře a jsou v pořádku.

arwenka
4. zář 2009

Ahooooooooj 🙂 🙂 😉 😵 😵 😵 😵 😵
Honem se na vás letím podívat mezi kojením, ohříváním příkrmu (bohužel) a přebalováním a přikládám odkaz na nové fotky:

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

Zítra přijdu, slibuju - a napíšu vám daleko víc 🙂

naatasa
5. zář 2009

Ahoj Arwenko, tak vítej zpět doma, bobíšci jsou nááádherní. Už se těším, až nám všechno hezky popíšeš.

balina
5. zář 2009

Ahoj Arwenko, to jsem moc rada ze uz je mas doma 🙂 🙂 🙂
je dost velka uleva slyset jak jste to s Beruskou krasne zvladly. Velka inspirace.

Daaarling, uz prisel manza domu? Jsem tak napnuta co cekate, ze jsem vubec nemohla dospat. 😀 😀 😀 😀

darling007
5. zář 2009

Ahoj holky, tak mám v bříšku dva chlapáky, je to se stoprocentní jistotou 😵 Taťka úplně celej teče, naparuje se jako páv 😀 V rodině jsou zatím samé holky, tak to konečně přetrhneme 😉
Arwenko, tak vítej doma!!! 🙂

petulka26
5. zář 2009

Ahoj mamulenky 🙂

Arwenko mrňouskové jsou opravdu nádherní, moc moc gratuluji.

zuzka72
5. zář 2009

Arwenko-na to jde jen říci: KRÁSAAAAA! Moc ti to přeji, jsi moc šikovná a musela jsi hodně zažít, moc tě obdivuji a fandím ti-ale to ty víš. Dětem hodně zdravíčka a pozdravuj Jardu, je super, zapojoval se, když jsi tu nebyla a má také můj obdiv.

beruska5
5. zář 2009

No ahoj arwi,tak sme to teda zvládli,jak ti to zatím jde?
Gratulace 😀 😀
Dokrmuješ i trocha umelím,nebo ti stačí vlastní mlíčko?

brusinkapetka
6. zář 2009

Arwenko, miminka jsou kouzelná, úplně tu nad nima slzím. Moc gratuluji 🙂

zuzka72
6. zář 2009

Brusinko, kdy ti řekli, že to bude kluk a holka? V kterém týdnu?

arwenka
6. zář 2009

Ahoj dvojčátkové maminky
😵
Slíbila jsem tenhle popis porodu už včera, ale nedostala jsem se vůbec k počítači a vidím, že to bude i dobudoucna problém…teď tady sedím, Nikyho na ruce, ten se nemůže vykakat, u mě v pohodě a jen se položí, pláče…včera měla tentýž problém Sandy a největší mám po tom porodu já, vůbec nemůžu na wc, úplně to bolí a nepomáhá vůbec nic

Dostala jsem domu Gutalax a kdyby ani to nepomohlo, tak i Yal – zážitky s obojím popíšu na konci tohohle románu
🙂
Tak tady je ten slibovany zážitek:

Mela jsem nastoupit ve stredu vecer, abych si tam lehla a podle situace mi udelali cisare ve ctvrtek nebo hned ve stredu. Prijela jsem (sama autem, Jarda byl na odpoledni a cekal na horky telefon, kdy se ma sbalit a prijet).

Uz tam byl muj doktor, prohledl me a rekl, ze jsem vic otevrena nez den predtim v ordinaci a ze by byl pro spontanni porod, ze me proste nechce rezat...jsem se neskutecne zdesila, ale nakonec mu to odsouhlasila, je preci doktor a vi, co dela - poprosila jsem ho ale, aby mi dal analgezii a vsecko co jde, protože se mi vybavil opet porod Danulky a ty šílenosti s nim spojene - tak mi to slibil a ja zavolala Jardovi, ten během chvilinky prijel, ja uz lezela na stole s temi vsemi kanylami a kapackami a doki pichnul Sandy vodu. Uz se nedalo nic delat…
polozili me a porad monitorovali obe srdicka, pak mi pichli kapacku s oxytocinem a mohla jsem vstat.

Jarda dostal ty lekarsky hadry, vypadal skvele, ale to mi zacinalo byt jedno, hlavne ze byl u me - silily mi kontrakce a byly cim dal castejsi, az to bolelo uz hodne, tak jsem si rekla o epidural, takze mi ho pichli, strasne se mi ulevilo a pripadala jsem si jak ozrala po deseti pivech
😵
Jenomze jsem posleze zjistila, ze mi pichli jen polovicni davku a do toho zdvojnasobili oxytocin, ten epi pusobil jen hodinu, kterou mi bylo fakt dobře, to jsem si povidala s Jardou,
pak ale pusobit prestal a zacaly silenosti, ja rekla, at mi pichnou tu druhou pulku, ale doktor, ze to uz nejde, protoze bych nevedela, kdy mam kontrakce a kdy je potreba tlačit.

Takze nastala nejhorsi hodina, kdy jsem mela priserny kontrakce, ale jeste nesmela tlačit.
U toho mel ve mne doki narvany ruce a pomahal s otviranim, pak rekl, ze uz tlacit muzu - jeste, ze jsem dostala klystyr, protoze bych se tutove posrala.
Tenhle stav trval asi dalsich 45 minut, po kterych se narodila Sandra.
Ulevilo se mi, ale ne nadlouho, hned pichl vodu Nikymu, zas mi znasobil oxytocin a to jsem si pochodila v tech kontrakcich od zacatku a na tuhle chvili, asi 15 minut, si vůbec nepamatuju.
Nikoho porad monitorovali, srdicko slyseli, jenomze kdyz se doktor podival ultrazvukem, zjistil, ze se Niky otocil obracene a ze se uz neda nic delat, protoze na cisare bylo pozde.
Takze se uz musel narodit koncem panevnim, sel napred nozickama, jeho porod trval daleko kratsi dobu.
Museli mu davat kyslik, protoze se nadychal vody a Apgara mel 7-9-10
Pri tom jeho porodu spolu s vodou a krvi s nim vylitlo vsecko, co jsem mela v sobe a nahodilo to nejen doktora, ale i zdi na porodnim sale, které sestřička pak hodinu myla a povidala, ze to od roku 1974, co tam dela, ještě nevidela
🙂
Pak jsem porodila placenty a doktor me strasne dlouho sil, jeste ted me sakra boli frnda
☹ Sandy mi dali hned na prilozeni, ale Niky sel rovnou do inkubatoru…
U mne uleva silena, pak jsem musela lezet dve hodiny na sale a pak jsem zkusila vstat, jenze se mi strasne motala hlava, tak me na voziku dovezli na pokoj, kde jsem myslela, ze budu spat, ale vlivem tech endorfinu ani minutu…
celou noc jsem byla vzhuru a nechapala, ze se mi podarilo je porodit.
Jarda u toho byl a fotil, ale jak u mne bylo tolik lidi, skoro se ke mne nedostal, presto jsem strasne rada, ze tam byl a byl mi takovou oporou, když ke mne mohl. Z dvojčátka jsem dostala 15 ruzi a krasny prstynek
😵 Taky se sel dvakrat umejt, protože to s nim malem seklo.

V nemocnici jsme stravili 9 dni, Niky musel diky tomu tezkemu porodu na spoustu vysetreni a dokonce mel poporodni obrnu prave rucicky, která mu nastesti odeznívá, zustala mu lehka svalova hypotonie, která, doufam, také odezni, není plne kojeny, protože nemel tolik sily vytahnout pro sebe dostatek mlicka, kojim a k tomu mu pridavam Hipp.

Co je na tom vsem uplne nejzvlastnejsi je to, ze se doktori domnívají, ze Niky je mladší nez Sandra, ze je proste pocaty dele, ze je to hrozne malo pravdepodobne a neobvykle, ale vsechno tomu nasvědčuje…ale my vime, byl to tenkrat sileny tyden, ze se to mohlo stat
😵
Sandulka strasne ji, je to otesanek a kolikrát nechapu, kam se to do ni vejde, kazde tri hodiny ji musim krmit, jinak by si snedla ruce a vsecko, co ma na sobe a na co ji dosahne pusinka, je to kočička krasna hodna mala a Nicolasek ji dozene, zejo, ze mam pravdu?

Nakonec musim napsat dva zážitky, kdyby me někdo videl, musel by se protrhnout smichy !!!

Jak jsem nemohla v porodnici na WC, dala mi sestřička po neuspesnych pokusech s lactulosou znovu Yal gel, stala jsem u prebalovaku, v ruce plinu a nesla ji do kose a jak jsem se k nemu ohnula, zabublalo to a prestoze byl zachod tri metry, nedobehla jsem…asi jsem jedna z mala, kdo muze tvrdit, ze si v zivote opravdu a doslova nadelal do bot, protože to je pravda
😀
A ten druhy je z domu – dostala jsem Gutalax a pry jednu tabletku na noc tak jsem si ji vzala a myslela, ze to se mnou nic neudela, v noci jsem vstala a sla kojit Nikoho, zrovna tak hezky hamal, když to zabublalo (tady u nas v byte je ale zachod asi 20 metru od postele, takze jsem se s pricucnutym Nikym a staženými pulkami snazila dojit je bez uhony, coz se povedlo, ale vysledek v podobe kojici maminky sedici na zachode s vyvalenyma ocima byl asi hodne zajimavy
😀

Kdo docetl az nakonec, dekuju.

Dekuju za všechny podrzene palecky a za všechny vzpominky a blahopřáni, verte mi, ze jste me v těhotenství strasne drzely a byly velkou oporou.
Zasloužíte si všechny do jedne obrovsky dik !!!!!

beruska5
6. zář 2009

Ahoj arwi.Mi máme hodne podobní deti.Saška je žroutek veliky,taky si furt žere ručičky a vše naokolo,Samko ten je večí pohodák a bohužel od včerejška taky hrozne trpí na bříško,nemuže kadit ani prdet,jen brečí chudák od bolesti,na chvíli pomuže masáž nebo hadička ale odve hodky je to znova ☹ ,a ješte se mu ktomu zapálilo očko,hrozne mu znej teče hnis,a já asi stích nervu trochu strácim mlíko takže musím taky trochu dokrmovat umelinou 😝
Koupila sem si feniklovej čaj pro deti od narození a začala mu dávat na lžičkách tak doufám že se mu trocha uleví.
Stím tvím behem na hajzlíka sem se hodne pobavila,konečne sem se dnes nasmála.Tak snad ti bříška poleví.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru