Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

miradka
8. pro 2009

Kani, tak to máš pravdu, ja mám ešte k tomu také blbé boty nad kotníky šnurovacie...do toho mi trochu opuchujú nohy a keď si dám hrubé ponožky, tak tam nohu len tak tak narvem. Už som hovorila mužíkovi, že s tým musím niečo urobiť, asi si kúpim nové, ale práve som sa dívala na účet...vyjde nám to len tak tak, pretože v piatok budeme platiť kočárek a ešte nejaké ďalšie veci pre mimča a mne dojde nemocenská až okolo 20 takže neviem neviem... 😖

zdepros
8. pro 2009

Miradka a co budete mít za kočárek?

miradka
8. pro 2009

Zdepros, budeme mať Danny Sport Twin 😉 Vy už máte vybraný kočárek?

zdepros
8. pro 2009

no my máme zatím vybraný Bumbleride, ale pořád nevím jestli je to správná volba 😒

miradka
8. pro 2009

Zdepros, ja som to moc neriešila. Viem, že dievčatá si celkom chválili Danny sport, preto som do toho išla a naviac je jeden z tých lacnejších. Má ho aj Arwenka, ale ešte ho asi tak moc nestihla otestovať. Škoda, že niekedy nenapíše...pri deťoch je ťažké odtrhnúť sa...to nás tiež čaká 😉

kankovka
8. pro 2009

Miradko, tak s těmi botami jsme na tom stejně, taky mám jen nízké šněrovací. ☹ Prostě bych potřebovala někoho, kdo by mě obouval. 😀 Pro kočárek jsme měli jet v sobotu do Kolína, ale manžel musel pracovně do Brna a já už si netroufám řídit tolik kilometrů sama, navíc jsme museli pořídit nové auto, aby se tam vešly 3 autosedačky. Autíčko sice super, ale je velké skoro jak dodávka, tak budu mít problém s parkováním, prostě se nevejdu všude. Jinak jsem volala do toho Kolína, že se tam manžel staví v týdnu, až pojede pracovně do Prahy, ale zase to nestihne, což mi řekl včera večer, a v sobotu jedeme na rodinnou oslavu, takže zase nic. ☹ No jestli já se toho kočárku vůbec dočkám! 😢

zdepros
8. pro 2009

Kani a vy bude mít jakej kočárek, to je docela boj s nima 😒

irminka
8. pro 2009

ahojte,
já už mám kočárek koupený, jde také o Danny sport twin, mám ho v albíčku 😉

zdepros
8. pro 2009

no je pravda že cenově vychází Danny sport krásně, já si jen pořád nedovedu představit jak to s dětičkama budu dělat když všude musíme jezdit autem, z autosedaček do korb, které už není kam dát, proto jsem vymyslela vložný tašky ty jsou trochu skladnější ale to je taky divný, naše sousedka mimi v autě má v hluboký korbě, prej je homologovaná jako autosedačka, ale nikde jsem o tom nečetla, 😒

irminka
8. pro 2009

tak o tom jsem teda neslyšela, že by hl. korbička mohla zastoupit autosedačku, vždyt tam to miminko nemůže být připoutané. Zapásána je snad pouze korbička a děcko v níí lítá, jak auto zatáčí 😠

housky
8. pro 2009

Ahojky,

Zdepros taky mám vybraný Bumbleride. Byli jsme se na něj podívat v prodejně v Praze a je úžasný, jen ty barvy vypadaly ve skutečnosti jinak, tak koupíme asi černý. Už se na něj těším. A prodavačka říkala, že je nejprodávanější, a že si ho maminky chválí a hlavně je lehký. A hlavně jsem ho chtěla, že na něj jdou nacvaknout autosedačky a ty vložné tašky jsou celkem pevné a my se nevejdeme do výtahu, tak budou i praktické.

Jinak kamarádka používá právě pevnou korbičku v autě místo autosedačky a v korbičce jsou na dně pásy, kde se to mimčo připoutá, takže nelítá a korbička je připevněná z obou stran pásama.

kankovka
8. pro 2009

Holky, my jsme šli do Easy Walkeru. Teda taky jsem měla vyhlídnutý na netu ten Dorjan, ale v reálu už se mi tak super nezdál. Tak jsme se rozhodli investovat do EW, i když jsme objednali nový jen sporťák,z druhé ruky máme korbičky a autosedačky a adaptéry. Ten EW má sice taky nějaké nedostatky, jako všechny kočárky, ale provedením se nám zdál nejkvalitnější. Taky ten podvozek se dá dobře složit. Bydlím na vesnici, a tak taky všude jezdím autem, řekla bych, že tak obden, a tak jsem to chtěla mít co nejjednodušší. Přeci jen tři děti poutat do autosedaček, to bude trochu fuška.

irminka
8. pro 2009

kankovka: také jsme chtěli Easy duo walker, ale kamarádka ho má v černé barvě a po 7.měsícíh ho má celý tmavě modrý- tak jí vyrizl a hl. korbičky se mně zdáli moc tenké, přece se mimísci narodí v zimě a nám se to zdálo fakt tenké, ale je to pouze můj názor...jinak je uplně super, byl to náš favorit. A ještě: nepodražili ho?

zuzka72
8. pro 2009

Já ještě váhám mezi tím co má Irmi a tím co mám v alíčku. Ale mám čas, kupovat budu až po porodu.

radka.k
8. pro 2009

Dneska jsem byla na ultrazvuku na biometrii plodů, tak jsem je zase viděla, prďolky moje malý, teda spíš velký 🙂
Áčko se předbíhá ve vývoji o jeden den, Béčko je přesně podle tabulek. Doktor strašně spěchal, vůbec nebyl sdílný, jen hlásil sestře hafo čísel a písmen, moudrá jsem z toho teda nebyla 😠 Tak jsem se na konci jen zeptala, jestli je vše OK, prý ano 😵
Tak vůbec nevím, kolik vlastně měří, kolik váží,... nevíte odhadem někdo, když je to tak akorát, jak má být v 26tt?

radka.k
8. pro 2009

Tak jsem našla, že v 26tt má mít plod 35cm a 760g. Ale je to stejné i pro dvojčata, nebo na ně existují "jiné tabulky?"

miradka
8. pro 2009

radka, asi nie sú iné tabuľky, je to asi dosť individuálne, pretože moje mimča vážia ako jedno, teda fakt tabuľkovo a dokonca aj niečo nad to...

zuzka72
8. pro 2009

Radka.k -to nevím, ale já měla ve 27týdnu 905 a908gr a doktor říkal, že jsou o 6dní větší. Ale jestli na dvojčata platí stejné tabulky to taky netuším.

fiallinka
8. pro 2009

ahoj, jen jsem tu nostalgicky nakoukla, tak odpovím - pro dvojčata platí stejné tabulky, tj. všechna měření vám budou dělat podle standardu pro jedno dítě a počítat tak i termín porodu apod., ale obecně se počítá s tím, že dvojčata budou o něco menší (i když většinou je nižší porodní hmotnost ovlivněna dřívějším porodem). Já jsem měla ale třeba kluky ukázkově tabulkové.

zuzka72
9. pro 2009

Fialinko, díky za info. Četla jsem tvůj příběh, je mi to moc líto, doufám, že Jurášek ti vše vynahrazuje, je krásný. 😉

miradka
9. pro 2009

Ahoj holky, fialko, tiež som si prečítala tvoj príbeh, muselo to byť hrozné obdobie, zato aspoň že máte Juráška. Je to krásne dítko a veselé. Tak vám prajem len samé krásne spoločné chvíle a krásne vianoce 🙂

Zuzi mrkni mi do albíčka, manžel mi dnes poslal fotku fajného bicykla, hodil by sa mi taký 😀 😀

hanula83
9. pro 2009

Ahojte holky,

Radko, já měla ve 26 + 0 obě holky 900g. Myslím, že pokud ti řekl doktor, že je to podle tabulky, tak je to v pohodě. A je to stejné jako u jednoho dítěte, žádné zvláštní tabulky nejsou... A on ti ty váhy nenapsal do průkazky? Mně to tam vždycky psal..

Miradko, ten bicykl je vážně super, ten bych taky chtěla 🙂))

Jinak holky, jak jste se tu bavily o tom oblečení, tak počkejte, až budete ve 38. týdnu, já už pomalu nemohla vstát ani z postele 😉. Ale nejvíc mě fakt rozčilovaly ty ponožky, že jsem si je nemohla pořádně nazout a ani pořádně ostříhat nehty na nohách 😉.. Na tohle ale hrozně rychle zapomenete a zase budou jiné starosti (a samozřejmě i radosti) 🙂...

zuzka72
9. pro 2009

Miradko-to je super,to tady u nás ze sousední ulice mají dvojčátka a jezdí v tom s nima pořád, akorát si říkám, že je to docela nízko, že ty děti pak čuchaj všechny ty zplodiny, no nevím....

miradka
9. pro 2009

Zuzi, ale tá korbička je uzavretá, myslíš že aj tak čuchajú splodiny? 😕 Nevedela som, že sa to dá u nás zohnať. Hneď sa mrknem koľko tá sranda stojí 😀

Hani, s tými nechtami mám už teraz problém...už som prosila mužíka o pomoc, no on sa bojí 😅

Nemáte niekto doma už kočárek Dorjan Danny sport twin? Práve riešime s mužíkom ako a kde ho budeme skladovať, v piatok nám ho majú doviezť. Nechce sa mi ho dávať do garáže. Blbé je, že na to, aby som sa dostala z domu na chodník, musím vyjsť asi 20 schodov 😒

miradka
9. pro 2009

K tomu kočárku som sa chcela vlastne opýtať, či neviete koľko váži podvozok, alebo samostatná hlboká korbička

kvetinka78
9. pro 2009

Ahojte dievčatá, tak vidím že na téme dňa sú kočiariky. Ma sme to už poriešili s Pég Perego duette. Inak som stále v nemocnici, predpokladám, že ma už nepustia. Neviem, či sa dá na nemocicu zvyknúť, ale už mi tuším tie dni rýchlejšie idú. Zas mi trochu opuchli nohy a na druhý deň mi ešte viacej opuchla iba pravá. Lekár si to všimol a povedal, že to nie je dobre, keď je výraznejší opuch iba na jednej nohe, tak ma poslali na vyšetrenia. Urobili mi sono, vyšetril m a aj cievniý a vylúčili, že by to mohla byť trombóza a le hematológom sa nezdali moje krvné výsledky- nejaká hodnota tam bola hodne prekročená, ale už vôbec neviem , čo to bolo, tak mi teraz pichajú heparín. a o týždeň mi urobia kontrolné testy. A dali mi ja také sťahujúce podkolienky ato tuším tej nohe pomohlo.
Jednoducho, keď sa raz dostaneš do nemocnice, tak ti nájdu diagnózy, o ktorých človek predtým ani nechyroval, že existujú.
Dúfam, že vy ste zdravučké, teda aspoň v rámci možmostí.

miradka
9. pro 2009

Kvetinka, tak to je na riedenie krvi, pamätáš sa na toho chlapíka čo zabíjal ľudí s heparinom? Brrrr 😖 Ale doktori vedia čo robia. Tú nemocnicu ti fakt nezávidím, včera aj mňa dr chcel poslať do nemocnice, ale vyhovorila som mu to 😀 Pre zmenu mám špatný krvný obraz, mám len 79 hemoglobín, tak zobem železo.
Inak mi dosť opúchajú ruky, nenatiahnem už skoro žiadny prsteň a keď chcem ruku skrčiť do pästi, tak to dosť bolí, ale to asi súvisí s tým krvným obrazom..neviem 😕

fiallinka
9. pro 2009

holky, já nechci nikoho děsit, hlavně to, co se stalo, se stává hlavně s jedním dítětem, není to žádné riziko dvojčat... jsem moc ráda za Juráška, ale první půlrok byl hrozný...ů

květinko, ale právě buď moc ráda, že ti ten heparin dali, to ti spraví krev na normální hodnoty, kdyby ho tehdy dali mně, mohli jsme Ondráška mít. Právě na trombózu pupečníku umřel - ono je to běžné, že ke konci těhu houstne krev, ale když je to moc, tak je potřeba to řešit, by se předešlo komplikacím - je to moc dobře, že máš heparin, fakt - a já už o tom něco vím 🙂

kocule
9. pro 2009

Ahojte děvčata, moc vás zase po dlouhé době zdravíme...opravdu se nebojte, mě váhy neřekli ceké těhu, akorát den dopředu před porodem, kdy jsem fakt naléhala a chtěla to vědět 😀 😀 A docela se trefili.. 😉 Dneska má malý přes 5,5 kilo, malá skoro 5 kilo a nejen že jsme vrstevníky dohnali, ale začínáme je předbíhat. 😉 Vykládáme jak o život, malý krásně pase koníky a opakujeme slova. Hodně se jim doma věnujeme a je to vidět. 😀 😀 Opravdu se všechno zajelo, koťata se uklidnila a je to paráda. První dva měsíce byly strašné, jenom ječeli, máme prostě ječáky děti. Oni holt moc nespí, celý den si hrajeme a u těch měsíčních miminek člověk neví, co jim vlastně je a jak je zabavit. 😒 Teď už si trošku pohrajeme, vydržíme na lehátku, nepláčeme, chcechtáme se a dokonce se domluvíme. Začíná nám super období, moc se těším. U nás to vypadá, že budeme brzo sedět a chodit; já seděla v 5 měsících a chodila v 9 měsících,manžel taky, takže se máme na co těšit. Látkujeme jak o život, opravdu mě to baví, malej dá najevo, že je mokrý ječákem 😀 a už letím. Musíte holky vydržet první dva měsíce, z vlastní zkušenosti bych je nazvala krizí a šáhla jsem si opravdu na dno sil, ale teď je to božííí. Nebo musíte mít spavé děti 😀 😀, což u nás nehrozí. 😎

darling007
9. pro 2009

Ahoj holky, tak vás zase zdravím...
Už jsem měla Danečka na roomingu - 24 hodin denně na pokoji, starala jsem se o něho se vším všudy. Dokonce mi ho dnes ráno přendali z vyhřívaného lůžka do normální postýlky. Honzíčka mi měli dát v pátek. Takže bychom byli konečně všichni tři pohromadě 🙂
Věci se ale rychle změnily, bohužel k horšímu. Danečkovi našli ve střevech nějakou vzácnou bakterii, netuším, kde se mu tam vzala. Prý je pravděpodobné, že ji má i Honzík. Měl krev ve stolici, no vypadalo to strašně. Chovala jsem ho na bříšku, byl tak moc spokojený a krásně spinkal. Šla jsem ho přebalit a měl celý zadeček i plenku od krve 😨 No bylo to strašné. Hned jsem volala doktorku, okamžitě mi ho vzali, dali zpátky na JIP, na kapačky a monitor. Mě poslali domů, ať se dám trochu dohromady, prý tak na dva až tři dny. Úplně jsem se jim tam totiž sesypala...
Snad to kluci zvládnou, jsou moc stateční, velcí bojovníci.
Dneska jsou jim přesně tři týdny, váží 1940 g a 1510 g. Snad budu mít zítra od doktorů lepší zprávy.
Holky, držte nám palečky...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru