Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

balina
11. dub 2010

Tak to bylo počteníčko 🙂 Lito, gratuluji k chlapákům. A já byla v Krči taky maximálně spokojená. Nemůžu si ji vynachválit.

Monitory mi měřily vždycky na zádech, na boku by neslyšely odezvy od druhýho mimíse.

Jak dlouho jste dávaly mléko HA? holkám už je za pár 3 měsíce a pořád krmím Bebou HA. Sice jen tu co zrovna nekojím, ale stejně to slušně leze do peněz....

Zuzko krásný sedačky. Klukům to děsně sluší!

zuzka72
11. dub 2010

Mě dělali monitory na boku, na zádech jsem začala zelenat a omdlívat. Jen měření průtoků jsem musela přetrpět na zádech. ☹

mrkvicka28
11. dub 2010

zuzi72 kluci jsou moc krásní a rostou jak z vody.

irminka
11. dub 2010

ahojte,
hani: jo ,jo , ta Smecta ulpívala na flašce,tak jsem s tím pořád vrtěla a vrtěla, aby alespon něco z toho sezobnul...ale pomohlo to 😉

zuzi: teda hošani rostou, moooc šikovní chlapečci 🙂

petranela
11. dub 2010

J.cien, mne dělali monitory minulý týden pohodlně v sedě v normálním křesle 😉 Bylo to úplně v pohodě, sice dost dlouhé, musela jsem ty dvě sondy držet, protože jinak vypadávaly. Divím se, že většina holek tu píše, že u toho musely ležet.

Zuzko72, jsem ráda, že i u vás ty usínáčci tak výborně fungují, mám je taky nachystaný, doufám, že pomůžou i u nás 😉 Jinak Tvým chlapečkům to moc sluší 😵

hanula83
11. dub 2010

J.Cien, mně se právě vždycky ptali, i na ultrazvuku, i na sondách (srdíčkách), jestli se mi dělá zle na zádech. Tak jsem řekla, že jo a oni mě netrápili, lehla jsem rovnou na ten skoro bok... Jooo a jinak jak píše Sarri, byl to nejvíc zážitek, když ta srdíčka hledala praktikantka... Třeba budeš mít štěstí na zkušené sestry, já jsem byla 14 dní před porodem už v porodnici a dělaly mi ty ozvy (sondy, srdíčka) dvakrát až třikrát denně až do porodu, tak jsem si toho užila fakt dost. Jo a mám foto v albu, kdybys chtěla kouknout, jak to vypadá 😉... Já zapomněla, kdy máš ten plánovaný termín císaře?

Sarri, moc díky za info. Já si připadám jako úplný blb... jak se vlastně pozná u takových miminek průjem? Holky mají kakání skoro jako vždy, ale je to víc vodnaté, někdy jakoby voda a v tom kousky a já právě nevím, jestli už to mám brát jako průjem nebo ne... Omlouvám se za popis, ale nevím si s tím rady...

Zuzi, díky, tak to tam někdy mrknu, já tenhle obchod úplně žeru 🙂))

hanula83
11. dub 2010

Holky, ještě k těm sondám. Když jsem docházela do porodnice, tak tam bylo takové lehátko u těch sond, tak nezbývalo než ležet na boku... Ale pak jak jsem byla na pokoji a ležela tam, tak jsem to lůžko měla permanentně dané v polosedu a tak mi dělaly i ty ozvy a šlo to... takže i v polosedu si to určitě můžete prosadit 🙂.

j.cien
11. dub 2010

Holky diky za info 😉 ,Hanul koukla jsem i na to foto,tak uz jsem trochu v obraze....ja asi budu az do konce chodit na kontroly jen k tomu svemu dr.,nic nerikal,ze bych presla do porodnice...on mi bude delat i tu sekci sam...slibil mi termin 29.4.coz bych byla 37+5...

A holky jsem nasr...,dnes jsem pracne dodala dalsi 3fotky do albicka "svatba" a ti magori mi cele albicko diky tomu smazali 😝 tos moc nechapu,o co jim jde 😕

petranela
11. dub 2010

J.cien, to máš výborný, že Ti dr. takhle slíbil termín i to, že sekci udělá sám. Budeš mít lokální umrtvení, nebo celkovou narkózu? Jsem zvědavá co Ti doporučí.

To je škoda, že albíčko máš fuč, teď abys ho zas pracně dodělávala... to se divím, že ho smazali! Já před chvilkou vložila fotku břicha a zatím tam je... .

Holky, já si připadám už celkově tak hnusně oteklá, v obličeji, na rukách, nejvíc to odnesly nohy a stehna. No jako kdybych vypadla z vosího hnízda. 😖 Navíc mne kadeřnice blbě ostříhala a jak už to u kadeřnic bývá, vzala mi to moc, tak se mi nechce ani mezi lidi...

hanula83
11. dub 2010

J.Cien, juu, tak to budeš mít na chlup stejný týden a den jako já 🙂)... S těma fotkama, já taky byla naštvaná, poněvadž mi tu smazali svatební fotky. Prej to tu je o dětech, tak jen děti, max. 2 svatební fotky, jak vypadají rodiče. Na svatbu jsou prý stránky beremese.cz... Tož taky nechápu, ale už to neřeším 😝

Petranel, buď v klidu, to tvoje "zhnusení" je spíš v tvojí hlavě 😉, ostatním to tak jistě nepřijde. Já jsem zase dodnes zhnusená z těch strií na břichu, no ale beru to jako daň za holky a ta za to rozhodně stála 😉

petranela
11. dub 2010

Hanulko, máš pravdu, stojí to za ty mimča 😉 strie ani nic dalšího nejsou v porovnání s nima podstatný 😉

hanula83
11. dub 2010

Petranelko, tak tak 🙂.... já valím do hajan, tak dobrou 🙂

eirin
12. dub 2010

Cien, tak dnes nespavost přišla i k nám a soucítím s tebou, protože pokud tohle máš celé těhotenství, tak je to fakt síla.. jsem vzhůru od dvou a předtím jsem se stejně co hodinu budila. Jsem nějaká nabuzená, jelikož včera jsme konečně objednali novou ložnici 🙂 Každopádně gratuluju k termínu. Páni, už to bude za chvíli...
Hanulko, taky už mám děsné strie. Za jak dlouho ti vybledly?

sarri
12. dub 2010

Hani, u nás byl průjem voda a trošku řídké stolice s jakoby nestrávenými kousky - "sražené mléko" - cca 5x denně místo pravidelné 1x. Trvalo to tak 5 dní a pak už ok.
Včera jsme tu měli aprílové počasí - samá přeháňka, tak jsme místo prochajdy skončili všichni v pelechu a hráli "spali medvědi", jenže tátův medvěd vřískal a hrát nechtěl a ten můj zas čučel, tak jsem slavně zvítězila. Su nějaká rozchrápaná - a to o víkendu holky spaly až do 7 - teda kvalita spánku horší, protože holky v noci zlobí - začne to po druhé ráno - vzbudí se a nemá cucek, tak řve a pak se to do rána několikrát opakuje, tak chodíme do pokojíčku - dnes naštěstí jen každý jednou.

kocule
12. dub 2010

Ahojte holky,

Lito, moc moc veliká gratulace k miminkům! Teda bylo to drama. 😝

U nás je to šílené, malý je strašně umrčený a zřejmě se mu rýsují ty zoubky, mám tucha na dva spodní. Zatím ale jako nezkušená matka houby poznám. 😀 😀 😀 Teda jestli už jo nebo ne, ale asi jo, včera kakal třikrát a víc řídké, a to se u zubů stává. Jsem mrtvá. 😝 😝 Malá už je taky na čtyřech, krásně péruje, je to děsná švanda je pozorovat jak trénují, vypadá to divně. 😀 😀 😀

Mě monitory točili vždycky tak, jak jsem chtěla. V polosedě, měli tam i polštáře, abych si je třeba mohla dát pod záda, to taky pomáhá. A trvalo to teda fakt dýl, ale v téhle pozici mi bylo dobře. 😉 Zadkem jsem se sesunula na okraj postele nebo křesílka, opřela se zádama a četla si knížku. 😉

Sarri, já taky v noci chodím. Naštěstí už ne tak moc, ale přece jen. Adu dávám dudu, aby nezačala plakat a nezvbudila Tomču. Jinak Toma dělá v noci koňa, což ho v polospánku probere, takže ho chodím otáčet. 😝 Nebo se prohne jak luk, spí na boku a pak má problém se zase vrátit zpátky.No je to sranda. 😀 😀 😀

sarri
12. dub 2010

No vy jste šikovní - my furt bojujeme s přetáčením - Eliška skoro a Adélka je jakási líná - ona radši čučí na to, co dělá Eliška. Na zuby mám občas taky podezření - hysterák bez důvodu, mnutí dolní dásně a kýbl slin všude - včera Adéla - musela jsem vytáhnout klokanu a nosit, bo jak mi ruplo v těch zádech, tak to ještě není ono. A to se tento týden chtějí stavit z práce, tak budu muset uklidit - už jsem se včera přinutila umýt okna, ale ještě mě čekají střešňáky - to teda nevím, kdy zvládnu.
Ještě se s vámi podělím o můj sobotní nakupovací zážitek - šla jsem si koupit boty - chtěla jsem nějaké elegntní tenisky, protože mně ze všech botů bolí chodidlo a mám puchýře. Porlezla jsem všechny obchody včetně Batě, ke se mi nic nelíbilo a to, co se mi nelíbilo ještě stálo 1.700, takže jsem to vzdala, že asi budu chodit s kočárek v pohorách nebo tretrách na kolo (to jsou moje nejpohodlnější boty 🙂) ), pak ale manžel navrhl, ať se podívám ve sportu - no a vylezla jsem s polootevřenýma botkama za 2.000, jenže jak jsem jich obula, tak jsem se do nich zamilovala a ještě jsem si nemohla vybrat asi ze pěti vzorů. Tak jen doufám, že mi boty vydrží tisíc let a budu s nima spokojená. Jo a ještě jsem si vyřídila tu kartu do DM - mají tam celkem dobré věci pro děti - ale bylo mi to tam vždy hrozně nesympatické díky tomu sloganu "Zde nakupuji, zde jsem člověkem" - to mě vždycky vytáčí - no ale je to blízko a pro děti se přemůžu. Posílali jste tam někdo ty rodné listy pro slevy na děti?

zuzka72
12. dub 2010

Sarri-já tam ty rodné listy odevzdala ofocené a oni mi poslali další slevovou knížku až do roku 2010. Jinak ten slogan se jim fakt povedl. 😀 😀 😀 to s tebou souhlasím

kocule
12. dub 2010

Sarri, já ne. Nějak jsem na tyhle věci poslední dobou dost alergická. Vzali jsme si v porodnici ten kufřík a začali mě otravovat pojišťováci, všelijaký vzorky a tak. S tím jsem samo počítala, ale že mi budou volat i dva denně, to mě teda zvedlo ze židle. 😠 Tak jsem to zrušila a od té doby nikomu nic nedávám. 😠 😠 😠 Jinak kartu DM mám taky. Včera jsem tam brala plenky, mají pořád tu cenu 339 Kč za balík 100 ks. Jiný nekupujeme, koupila jsem v akci Huggies a nic moc. Každýmu vyhovuje něco jinýho, ale nám nesedly. 😝

A s tím úklidem mě nerozčiluj. 😀 😀 Taky bych takovýho šotečka potřebovala doma. 😀 Na okna prdím, ty nechám na léto, zvládám ten provozní úklid. Tak nějak normálka, ale nemůžu se dokopat k tomu, abych vytřídila lékárničku, vytřela skříně a udělala tyhle věci, které dělám každý rok a loni to nešlo, páč s tím břichem lézt po štaflích nebyl zrovna dobrý nápad. 😝 Takže letos. Skřítečky necháme babu a budeme uklízet. 😀 😀 😀

hanula83
12. dub 2010

Eirin, tak strie mi zatím nevybledly, možná je to lepší, ale jak to vidím pořád, tak mi to přijde pořád lepší. Rozhodně jsou stále fialové.. ☹(

Sarri, s tím průjmem sice nekakají 5x denně, ale v sobotu to bylo tak 3x a třeba jen troška... No uvidíme ještě dneska, jinak najedem hned na to Nestlé... Jinak u nás to takhle má teď Anička, že se vzbudí třeba v 6 ráno a chce dudlíček. Když přijdu k postýlce, tak na mě čučí, sotva dám dudlík a mazlíka, tak zavírá oči a buď spí nebo dělá že spí 😉. No ale třeba za 10 minut znova... Pak to už nevydržím a vstanem v těch 7 a jdu udělat jídlo. A někdy dudlíkujem taky ve 2 ráno, naštěstí vyjímečně.. A zase v sobotu třeba spaly celou noc až do 8:30 bez dudlíku. Nevím, proč někdy tak a někdy jinak... Jídlo ale v noci už nedělám nikdy, manža si myslí, že musí být od 8 do 8 přes noc strašně vysušené, tak jim třeba v 6 ráno místo dudlíku dává čaj.. No ale já stejně myslím, že to v pohodě stačí přes den...

darling007
12. dub 2010

Holky, prosím o vaše zkušenosti, která kojíte nebo která jste kojila...
Poslední dobou mi Daneček u prsa strašně vyvádí, vzteká se a pláče, nechce vůbec vzít prso do pusy... Přitom má hlad jako vlk, flašku by spolknul i s dudlíkem, ale prso nechce. Honzík ještě jakžtakž.
Docela mě to mrzí, ze začátku jsem strašně bojovala o každou kapičku mléka, aby se mi začalo tvořit po tak brzkém porodu. A teď tohle. Máte taky některá takovou zkušenost? Připadá mi, že se sami odstaví.

hanula83
12. dub 2010

Jo a s tím přetáčením... minulý týden se nám Anička sama přetočila na bříško. Měli jsme je na gauči a s manžou jsme se koukali na telku. Sem tam jsem mrkla, co holky dělají a najednou Anička byla na bříšku... No ale od té doby zas nic. Napadlo mě, že nemá moc kde trénovat, akorát pod hrazdičkou a tam se taky nepřetočila... Dole máme jednu postýlku a tam jsou spolu, takže jak je tam málo místa, tak není kam se přetočit. V noci má místa dost, ale to zas chrní.

zuzka72
12. dub 2010

Darling-to mi dělá Lukášek, nevím, jak je to u tebe, ale on zkrátka neměl sílu pít, tak jsem ho začala budit v noci, aby přibral a teď už zase pije o 106. Ale to byl náš případ-jestli u vás je to samé, to ti holka neřeknu. 😖 Asi bych zkusila mu to ze dva dny odstříkat a dávat z flašky ,a pak zkusit znova přisát. ☹

lucy82
12. dub 2010

Ahojky
Tak my dneska jsme doma🙂 Včera nám na procházce totálně prasklo kolečko tak to dneska jede manžel slepit, teda ne molečko ale duše ☹ Ještě že se nám to stalo na cestě domů, jinak nevím jka by jsme došly 😅

No my máme taky nějakou protivozu, dřív si Nelinka vyhrála sama a Sofinka křičela ted je to zase naopak 😠 Jen se vzdálím z dosahu tak jekot, už nevím jak ji zuabavit 😒

Sarri já tam ty rodné listy posílala mejlem, nafotila jsem to a pak to tam poslala, stačilo jim to tak 😉
J8 jsem si taky udělala radost a koupila si nový boty a triko a dostala kabelku zdarma 🙂 A jaký botky sis koupila Sarri?

hanula83
12. dub 2010

Jo a ještě se přidávám k těm, co podezírají děti ze zubů... obrovské množství slin, šťourání packama na dásních, občas nesmyslné křičení nebo kňourání...

Darling, bohužel, u nás se téměř nekojilo... možná Lucy by věděla, nebo Maui? 🙂

lucy82
12. dub 2010

Darling u mě tohle začala dělat Sofinka někdy ve 3,5 měsících, přisála se a pak řev a vztekání a nechtěla se přisát, přitom flašku vyjedla vždycky a všechno, takže když nechtěla tak dostala flašku neměla jsem nervy ji přemlouvat, byla kojená jen v noci, jenže mi to za 3 týdny začala dělat i Nela takže jsem to vzdala a dostaly UM a byly kojené jen v noci, Pak začaly odmítat i v noci takže jsem kojení dala amen, neměla jsem nervy to vydržet, mořná někdo se silnější povahou to překoná a vydrží. Teď my začala dělat Sofinka ty samé problémy u flašky 😠

darling007
12. dub 2010

Lucy, Zuzko, díky. Viděla bych to spíš na ten samý problém jako u Lucy, Daneček je to silnější dvojčátku, určitě má sílu sát. Jen nechce ☹
Taky si začínám říkat, jestli to má cenu. Stejně už dokrmujeme, moje mlíčko jim nestačí, tak by to asi byla úspora času i nervů, kdyby byli plně na umělém... Ale štve mě to! 😢

lucy82
12. dub 2010

DArling mě to taky štvalo, silná na sátí byla dost, jen prostě nechtěla, věděla že když bude protestovat dostane flašku a tam to poteče rychleji 😒 Od 4,5 měsíců jsme plně na UM a pro mě je to tak lepší, kojení mě vyčerpávalo, když jsem kojila jednu, chtěla i druhá, tandem jsme nezvládly 😒 Jenže když Sofie nechtěla prso a vztekala se tak jsem honem musela jít udělat mlíčko a mezitím se hlady vztekala Nela. No bylo to vyčerpávající, takže ać mě to mrzelo je to takhle lepší. Snažila jsem se i odstříkávat, ale přes den jsem toho moc neodstříkala a postupem času mlíko zmizelo uplně ☹

maui
12. dub 2010

Ahoj holčiny, teda já vůbec nemám o víkendu šanci dostat se k PC, furt mi to tu blokují chlapi! 😠 To zase bude, než vás dočtu 😝 Zatím jsem vás jen prolítla a zaregistrovala usínáčky - nadchlo mě to a jelikož jsem žena činu, už je mám objednaný 😀 😀
http://www.detskagalaxie.cz/doudou-myska-sophie...
http://www.detskagalaxie.cz/doudou-marie0/galle...

sarri
12. dub 2010

Lucy, koupila jsem Merrell - plná špička, plná pata, ale na přesku - jsou odpružené nebo co - takové sportovní. Já su na ta chodidla fakt hrozná - na podpatku už nedám vůbec nic a to mám snad tisíc botiček nejrůznějších barev, ale za to proležené těhotenství mi nohy odvykly a když jsem byla s bráchou v divadle - z auta do sálu a jedna přestávka, tak jsem myslela, že to nedám.
Darling, zkus mrknout na http://www.dvojcata.cz/forum.php?idtema=28 Hodně tam o tom píší, že se děti začínají samy odstavovat a jsou tam i rady.

sarri
12. dub 2010

Maui, taky mě nadchly usínáčky a taky už máme objednané http://www.e-cipisek.cz/cz/detail/cesar-a-rosal... a http://www.e-cipisek.cz/cz/detail/cesar-a-rosal... Holky dostaly od babiček a stařenek k Velikonocům, tak jsem koupila nějaké hračky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru