Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

trojlistek
31. srp 2010

Ahoj holky tehulky, nakoukla jsem vam do diskuze 🙂 co se tyce fusaku, tak rozhodne doporucuju od emitexu kombi, do kocarku se krasne vejde, je omyvatelny a uzasne hreje, beranek je moc velky a tezky, toho tak do severskych zemi, muzete ho dat i do autosedacky, ale me to nebavilo porad prehazovat, tak v autosedackach jsem mela zimni zavinky od emitexu, holky mely kombinezku a pr. jsem pres ne jeste prehodila deku, ale to jen zkraje, nez jsem vyhrala auto. Jo a kocarek jsem mela herqulese, spokojenost, ale nema delici prepazku, ktera je potreba, protoze kdyz se deti nefackuji tak na sebe padaji 🙂 v 8mesicich jsem poridila monterio od hoca, taky se da od narozeni, ale kdybych si mela vybrat nanovo, tak jdu do ceske znacky vyrabene v Polsku, jako dnes uz snad vsechno, do dorjana toho vetsiho, maji na dvojcata dva typy uzsi a sirsi, mimco ma dost pohodli a kdyz je nejaky problem, tak to bez reci opravi, ja mela dorjana na syna, ale dnes uz je vymakanejsi 🙂 nebo emaljungu anebo easy wolkara. Jinak me se holky narodily taky v 37tydnu a naprosto v poradku, vubec se toho nebojte, je to nadherny mit dvojcatka i kdyz pravda fin narocnejsi, ale i to se da zvladnout. pripadne mam dost vecicek po holcinach, ted maji 3roky a 92 velikost, mame o velikost a pul min, ale mi to dozeneme, ale jinak jsou chytry a ciperny jak veverky. Jinak co se tyce nanny urcite doporucuju, muzou byt i z druhe ruky, ja je taky tak mela, dulezity je, ay fungovaly, je treba je vyzkouset, ke kazdymu mimcu jednu nanny, za to bezpeci to fakt stoji! jednou v noci mi mala prestala dychat, proste se zapomnela nadechnout, nanny zacala rvat - stacilo malou probrat a zvednout a bylo dobre, uplne zalapala po dechu, od te doby byl klid 🙂 kdybyste chtely poradit, rada poradim, kdyz budu vedet 🙂 preju krasna a zdrava miminka a kdybyste trebe chtely nektere to oblecenicko, tak mi pisnete, ahoj a drzim vam palecky 🙂

tulanek
31. srp 2010

@majka07 Ahooj 🙂 jo jo,blizi se to strasne rychle,vcera jsem dostala najednou strach,jsem si rikala,jeste tak 4tydny,prosim prosim,at to vydrzime,najednou mi to prislo strasne dlouho nebo kdyz si clovek rekne mesic jeste...Ale dneska rano prisel pritel a rika me,jeste tech 30dni vid,aby jsme vydrzely 🙂 no a jak rekl 30dni,tak jsem si najednou uvedomila,ze to uz ubec nic neni,ze z cele te doby je to jen par dni,ze to silene rychle utece a tak se mi docela ulevilo,hlavne tech 30dni proste jeste vydrzet,to je nejdulezitejsi 🙂 a jakpak ty se citis??Ty uz ten pocit nedockavosti a napeti znas,vid? 🙂

darma
31. srp 2010

Ahoj holky, vaší diskusi čtu jedním dechem - co všechno mě čeká a co musím pořídit.
Já jsem ještě hodně na začátku, 9tt, dneska mi doktorka řekla, že je vše v pořádku, 14. si půjdu pro průkazku. Manžel se ze šoku dostává pomalu, ale babičky už všechno mají naplánovaný, jak to zvládneme. 🙂 Chci se zeptat holek, co mají už starší děcka, budou vám děti chodit do školky, nebo je budete mít doma? Jinak všem držím pěsti 🙂

matteka
31. srp 2010

@tulanek neboj to uteče jak voda - tý jo ještě pár týdnů a miláčci budou na světě - to já to mám ještě pár měsíců 🙂) držím pěsti Tuli

@trojlistek tak jsi mě usvědčila v tom, že do monitorů určitě jít. Spousta lidí mi říká, že naše maminky a babičky to taky neměly atd.ale teď o tom rozhodně přemýšlet nebudu a určo je koupím

gilotek
31. srp 2010

@darma malému budou 3 až v lednu, půjde do školky až příští rok v září, takže budeme všichni doma 😉

tulanek
31. srp 2010

@matteka Dekuju moc!!!!I ja tobe drzim pesti,neboj ono to opravdu strasne rychle utece a budes premyslet o tech poslendich 30dnech 🙂 a s tema monitorama,my jsme si rikali,ze kdyz holcicky vydrzi u me trebas do 36tydne,tak na ne prdime,ze uz nebudou potreba...No jak sel cas a den D se blizi,uvedomila jsem si,jak bych s nima byla milionkrat klidnejsi a prece jen jsou to dve miminka,takze jednou tak velky strach,takze monitory si budeme pujcovat v pujcovne,je to odzkousena pujcovna,kde monitory vzdycky kontroluji a zkouseji po kazdem zakaznikovi..No,takze jsme delali hrdiny a ted uz se na ne klepeme 😀

matteka
31. srp 2010

@tulanek tak to je super, já budu mít půjčený jeden a druhej dokoupíme. Ségra má 2měs.holčičku a já to vidím i na ní, jak je klidnější, že ho má. Takže není o čem přemýšlet. Kolikrát jsme utráceli peníze za zbytečnosti a tohle určitě je věc, která za to stojí.

mikii
31. srp 2010

@tulanek prosimtě a jak funguje půjčovna monitoru?? jsem o tom ještě neslyšela
, že něco takového je. Nemáš třeba odkaz??¨

tulanek
31. srp 2010

@matteka Moje rec,radi dam penize za monitory,nez za znackovy oblecky 🙂
@mikii http://www.monitordechu.cz/index.html nam to doporucila pani na kurzu pro dvojcatka...Moc ti drzim pesti a myslim na tebe,hlavne odpocivej a vsechno bude urcite dobry,drz se!!!

chrobacek
31. srp 2010

ahoj holky

@mikii půjčují to docela dost všude např. i v lékárnách http://www.mladatko.cz/index.php?main_page=prod... ale připadá mi, že je lepší si koupit nějaký použítý

chrobacek
31. srp 2010

@tulanek kam jsi chodila? sem? http://www.cenap.cz/dv-terminy.php kdy mi tak doporučuješ tak jít v kolikátém týdnu?

majka07
31. srp 2010

@mikii gratuluji k párečku a držím palečky aby tam prckové ještě vydrželi 😉
@tulanek já se cítím chvílema strašně. no nedočkavost, já měla císaře plánovaného tak nějak jsem to ani nevnímala.
@darma mně dcerka nastupuje zítra do školky, teda jen jdeme pro info a na tvrdo nastoupí 13. po návratu z dovolené.

tulanek
31. srp 2010

@chrobacek Ahoj 🙂 jo jo,sem jsme chodili,pani je super,sama ma dvojcatka,takze mluvi z vlastni zkusenosti,vysvetli vsechno,poradi vychytavky a muzes s ni fakt o vsem pokecat...Nekdo mi ty kurzy tady na dvojcatkach doporucil a uz si bohuzel nevzpominam kdo 😖 oni sami doporucuji,od 20tt zacit chodit,ale pac me vychazely terminy spatne,chodila jsem od 19tt..Myslim +- tyden ci dva,ze je to jedno 🙂
@majka07 Pokud neporodim driv,tak budu mit taky cisare na ,,objednavku,, ,neumim si prave predstavit ten pocit,jak jdu vecer spat a predstavuju si,co bude druhej den,ze budu 100% vedet,ze zitra se nam zmeni uplne zivot 🙂 uz ted mi to srotuje v hlavicce samozrejme 🙂

majka07
31. srp 2010

@tulanek to je v poho, já si večer předtím volala s manžou a spala jsem jak nemluvně, ráno jsem skočila do sprchy, pak přišla sestra dala mi tabletku, o půl osmé ráno dorazil manžel a v 8,45 jsem po svých cupitala k výtahu s manželem a se sestrou a jeli jsme na porodní sály:o) tam jsem čekala ještě chvilku, pak se rozloučila s manžou, zamavala a ztratila se na operáku, on zůstal na chodbě porodnice a čekal až po zavolají k M. Všechna příprava proběhla při vědomí aj desinfekce břicha pak jedno dýchnutí to byl hnus tej rajskej plyn nebo co to bylo pak se mě na něco dr. ptal dal mi dýchnout a už nic nevím, jen slyším sestru jak mě probírá a manžel stál nademnou a říkal mi, že máme holčičku a vím že jsem byla šťastná a zase upadla do spánku a probrala mě příšerná bolest a vím že jsme jeli na šestinedělí napíchli mi kapačky a mamina co byla předemnou tak na mě mluvila to mi fakt pomohlo na ní mluvila prý zase předtím sestra za chvilku zabraly léky na bolest a pak dorazil manžel a ukazoval mi fotečky malé a řekl, že je na JIP na kapačkách, páč měla málo cukru a cosi byla tam 5 dní, pak že půjde za malou a ať se prospím a skočil ještě vyřídit rodnej list do města a pak se zase stavil s novým fotkama 😵 Jako je to překrásnej pocit.

No teď už mám císaře jasného, dr. říkal, že normálně rodit nebudu, císař je prý samozřejmostí, budu pak více hlídaná, abych se nezačala otvírat atd. takaže vím, že opět plánovaný císař, ale hlavně ať se prťata dopečou co nejvíc můžou 😉

jitakl
31. srp 2010

ahojka holky

@majka07 krásně jsi to popsala až jsem začala brečet to budou asi ty hormony.

já se už také nemohu dočkat dnes jsem byla u DR a měl z nás tří velkou radost pogratuloval mi k párečku viděl jak jsem z toho na měkko tak asi proto takle reagoval. Pak si mě vyšetřil a říkal že je vše supr je prej hodně vidět jak odpočívám a moc mě pochválil.... Už aby byl prosinec........

majka07
31. srp 2010

@jitakl díky, nejhorší bylo vidět malou vlastně až 3-tí den, já ztratila hodně krve a nepochopili jsme se s dr., takže jsem transfúzi dostala až ve čtvrtek a rodila jsem v pondělí, ve středu jsem na chvilku mohla na JIP díky studentkám, co mě tam odvezli, byla jsem totálně bílá a vůbec nepoužitelná, jizva nebolela, to vše bylo ok, ale krev mi chyběla.

Jinak slova které manžel říkal, vidět ho dojatého, aj na fotkách co fotila sestřička to bylo prostě něco úžasného 😵 Jen škoda těch komplikací.

mikii
31. srp 2010

@majka07 jé ty jsi to krásně popsala, že jsem z toho taky taky začala bulet. Jen doufám, že se toho pocitu taky dočkám. Narkoz mám už za sebou hodně, takže vím jak to pak chodí.....

majka07
31. srp 2010

@mikii Taky mám za sebou pár narkoz, ale ne tím rajským plynem nebo co to bylo, bylo to divný, nijak zlé ale čekala jsem jako vždy 😀 😀 😀 a teda týden co mi vadilo, byl divnej pocit v krku po intubaci, připadalo mi, že mám v krku furt takový knedlík a pamatuju si, že mě to děsně štvalo prostě blbej pocit.

Holky máte někdo problém s TK? Já u M. měla hrozně kolísavej a většinou teda vysokej, jak jsem přišla k sestřičce tak to nějak vylítlo brala jsem dopegyt a teď už mi ho dr. rovnou napsal a beru zase.

betina
31. srp 2010

@majka07 moc hezky jsi to popsala..bohužel TK nevím....jinak Verunka šla taky císařem po 7 hodinovém porodu, ale ted doufám, že mě nechají rodit normálně, kluci jsou hlavičkama dolů, snad vydrží.

majka07
31. srp 2010

Beti, já si normální porod můžu jen představit. Njn, hlavně aby dopadlo vše dobře. Já to teď nějak víc prožívám 😀 😀 😀 a zítra poprvé školka 😵

tulanek
31. srp 2010

@majka07 Nadherny cteni,taky jsem byla ouplne na mekko!!!!! 🙂 no uz se proste tesim a bojim na jednou 🙂 ne cisare,ale aby to dobre dopadlo...Ja mam tlak v poradku,takze bohuzel nevim...
@betina Ahooooj,tak dobry na kontrole??????? 🙂

majka07
31. srp 2010

Holky díky, psala jsem to fakt v rychlosti 🙂

betina
31. srp 2010

@tulanek prosím tě dobrý a to mě utvrdilo v myšlence, že jsem asi psychicky na dně 😀 prostě takovýhle stavy "tvrdnutí břicha", že bych najednou skoro chodit nemohla jsem neměla. jinak jsem samozřejmě moc ráda, že je vše OK, čípek mi neměřili, ale že je vše prý vše uzavřeno. jinak další kontrola za 2 týdny a do porodky až v 36.týdnu, kdy bych měla vysadit i magnézko. jsem myslela, že u dvojčat půjdu do porodky dřív, no tak ne..

atreides
31. srp 2010

ahoj holky,
vůbec nestíhám :-P

někdo se ptat na starší dítko, my půjdeme k zápisu až na jaře a pokud mi ji vzemou, tak až od příštího září, ale jsem spíš ráda, aby se necítila odstrčená

TK měla sestra vysoký a skončila s ním v nemocnici až na kapačkách, páč po lécích jí nechtěl klesnout, nakonec jí museli kvůli němu začít vyvolávat porod :-/

atreides
31. srp 2010

@betina jéé tak super, že je všechno v pořádku 🙂 😵 😵

tulanek
31. srp 2010

@betina to jsi me uklidnila,jsem rada,ze jste v poradku!!! 🙂 no,tak to jsme teda asi dve,co nam psychika trosku dela svoje 😀 😀 hmmmm,tak do porodky az v 36tt,kdyz hodne holek zrovna v tom tydnu rodi,to je zajimavy teda...Ja vim,jsem rada,ze me tam poslali brzo a nechcis i vyskakovat,jen teda mi to prijde hodne na posledni chvili teda....

majka07
1. zář 2010

ahojky

tak mi je smutno, dcera ve školce a nějak mi tady chybí to její běhání apod. ☹ 😀

matteka
1. zář 2010

ahoj holky, tak mi dnes došel kojící polštář, který jsem si objednala z MMB - za 350,- !!! Samozřejmě používaný a jsem z něj nadšená - ušiju nový potah a můžu odškrtnout další věc ve výbavičce 🙂)

Jo toho bordelu okolo si moc nevšímejte - malujeme pokojíček, tak je bordel fakt všude 🙂

salu
1. zář 2010

@betina u nás se taky berou do porodky dvojky až ve 36tt, pokud je vše OK a zažila jsem tam i 2 mamky, které rodily dvojky ve 38tt. v červenci nás tam porodilo dvojky 7 maminek 😎 😝 😀

chrobacek
1. zář 2010

@matteka suprovej 🙂

já jsem se dívala na tento ale přijde mi malý ... http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=35777318&tab=4

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru