Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

majka07
20. zář 2010

@matteka nj, já su fakt blbá.... nic mějte se, já jedu na relax. Se omlouvám, už fakt blbnu 😀 😀 😀 😀

broukb
20. zář 2010

@matteka já si taky vzala o číslo větší a jinak mi říkala prodavačka, že si jí máš navlíct přes obvod tě nesmí škrtit a do košíčků si máš stračit pěst ..tak to je prý akorát 😉

darma
20. zář 2010

Ahoj všichni
@broukb já jsem při prvním těhu taky koupila dopředu o číslo větší, jak všichni radili, ale prsa mi zas tolik nenarostla (kojila jsem rok) - byla mi pak veliká, tak jsem pořídíla stejné číslo jako normálně a v pohodě. Totiž jak jsou podprdy bavlněný,tak se dost vytáhnou. To je moje zkušenost - uvidíš, co na to ostatní.

fiallinka
20. zář 2010

ahoj holky, zase nakukuju a jen potvrzuju, co píše Darma: koupila jsem odhadem podprdu s většími košíčky a prsa mi do ní nedorostly... takže vám doporučuju koupit jen jednu ne moc drahou (někdy se dá vydržet i s nějakou starší, dost natahovací, sportovní) a radši se po cestě z porodky zastavit v obchodě a zkusit si to... Jinak nedám dopustit na zn. Anita, prostě úžasné 🙂

mikii
20. zář 2010

@majka07 jj výstava je až za měsíc. Já si jen v sobotu po telefonu objednala konečně kočár. Paní šéfová je moc příjemná.

No já si koupila podprdu ještě než jsem ulehla,a už mi přišla že se do ní nevejdu. Takže to taky nechám až po porodu. Ale určitě to chce nějakou sportovní je pružnější.

mikii
20. zář 2010

@matteka nádhera , jsi šikulka. Taky jsem si chtěla něco nakreslit,ale asi to v leže moc nepůjde. No nakonec asi koupím nějaké nalepovací...

Holky,rovnou se zeptám, kdo připravujete pokojíčky jaké dáváte barvy?? Já bych chtěla zeleno růžový myslím,že to pro páreček půjde.

darma
20. zář 2010

@mikii my děláme pokojíček teprve prvorozenému, protože doteď spal s náma v ložnici - a líbí se mi kombinace žlutá zelená. Počítám, že dvojčata taky budou minimálně rok a půl s náma, takže pro mimča připravím jen postýlky.

atreides
20. zář 2010

Kojopodprdu jsem si při Ninušce koupila a hned zase prodala 😅 mě uplně vytáčelo to odepínání, abych vytáhla prso. Mě se osvědčily takové ty sportovní podprsenky nebo jak to nazvat, prostě jsem to jen přetáhla přes hlavu, když jsem šla kojit, tak jen vyhrnula a vytáhla prso a bylo. Jinak mám o číslo větší, ale mají vůli a dopře se přizpůsobí 😉

provazek
20. zář 2010

Já si taky koupila sportovní podprsenku a dobře se nosí, že jí nosím už ted. Takže budu muset do krámu naběhnout znova a koupit si pak novou.

jitakl
20. zář 2010

ahojka ve spolek hlásím se po delší odmlce copak je tady nového??????? Já dnes byla na KO a vše v pořádku doktor mi říkal že z nás má radost.... Zato v pátek to jsem si užila byla jsem u zubaře a tahal mi kořen asi 20 min zaživa myslela jsem že umřu 😖

lenca78
21. zář 2010

Ahoj holky, ja Vas jdu taky po delsi pauze pozdravit. Take jsem mela vcera kontrolu, ale dobre jako jitakl jsem nedopadla. Krome zkraceneho cipku se uz i otviram. Mam zatim klidovy rezim doma, tak snad se to nejak spravi. Magnesium beru primo po tunach🙂

sarri
21. zář 2010

Vidím, že probíráte podprsenky - holky si ty sportovní hodně chválily, ale já je nemůžu ani na sport, neb jsem nikdy nesehnala nic na na prsa D, přičemž u klasické kojící je to v poho a i ten odepínací systém mi vyhovoval.

mikii
21. zář 2010

@jitakl gratulace ke ko , no toho zubaře jsis teda užila. Já bych taky měla,ale bojím bojím...

@lenca78 jo chce to opravdu klid na lůžku,já už ležím 3 týden. A pomalu si začínám zvykat 😝 je to hrůza,ale dr.mi posledně řekl,že teď pro ně dělám úplně nejvíc ze všeho za celé těhu. Pokud vydržíme v celku tak se nám to pak oplatí,že budou miminka v pořádku ....

Holky já teď bojuji s výběrem chuviček a monitoru dechu.

gilotek
21. zář 2010

Ahoj holky v rychlosti zdravím. Jsem po KO, která dopadla docela dobře. Čípek mám stále stejný, jen jeho konec je na špičku prstu, ale jinak vše drží, hlavičku chlapečka mám vysoko, takže na kontrolu nejdu za 14 dní jako obvykle, ale prý stačí za 3 neděle.
Poslední dobou mám hrozné tlaky na spodek, mám to tam oteklé, myslím, že se mi tam dělají křečáky 😝
Doktor to zkouknul říkal, že nic velkého to není, ale že křečáky se tam mohou dělat a že ty tlaky mám i z rozvolnování pánve. TAkže odedneška beru OSTEOGENON. Prý to polovině těhulím od bolestí pomůže, tak snad budu mezi nimi 😅 Koupí se i bez předpisu 😉

Jinak jsem za 3 týdny přibrala o 2,5 kg, tak mě pochválil, že to je tak akorát 🙂

bejatka333
21. zář 2010

Zdravím, taky jsem byla na kontrole, malá princezna vážila 540 g. a princátko 560 g. 🙂 Kontrolu mám za 4. týdny, ale pak doktor říkal, že se uvídíme častěji - kontroly budou od 27 tt už co 2. týdny...Taky mě v nejbližší době čeká vyšetření na těhotenskou cukrovku..Koukám po nějakých předporodních kurzech, ale v porodnici mi říkali, že je možné se přihlásit až od 30 tt 😕

betina
21. zář 2010

@jitakl holka, tak to mě rzí, to jsi dobrá, že jsi to vydržela....klobouk dolů
@lenca78 hezky lež a lež co nejvíc, opravdu to pomůže
@gilotek snad ty prášky pomohou....tohle neznám, tak nemůžu radit... ☹

holky, my dnes byli na první kr.v porodnici, jsem nadšená, kluci mají 2600 a 2500g, tolik jsem ani nečkela,a že cesty jsou na plovinu nachystný, ale jinak že se kluci drží hezky. jinak mám ještě jednu kr. a pak 6.10 by se mělo sejít consilium, kde se budou rodit, jakým způsobem provedou porod..dokud do té doby neporodím sama.

annamat9
21. zář 2010

Ahoj holky tak já se taky hlásím z dnešní kontroly. Doktor mě moc nepotěšil. Na kultivaci mi zjistily, že mám infekci tak jsem dostala tabletky na zavádění. Jinak říkal, že můj stav se mu moc nelíbí, že si mě asi preventivně nechá od 30 týdne v nemocnici. takže teď budu fakt pořád ležet, třeba se to tvrdnutí břicha zlepší.

@gilotek křečáky jsou děs, mě se dělají taky a teda parádní, levou nohu už mám úplně fialovou, pomáhají na to ty stahovací punčochy

provazek
21. zář 2010

Ahoj holky, gratuluji všem ke kontrolám a těm co pochodili hůř přeji hlavně hodně štěstí a zdraví at je vše v pořádku. Koukám, že dnes je to ve znamení kontrol, tak já se také po dnešním KO přidávám. Klučík má odhad 2700g a holčina 2500g. Dnes jsem byla i na prvním monitoru a také v pořádku. Malá ho celej proškytala 🙂 Jinak pokud se nebude něco dít samo, tak bych měla ve 38 tt jít na císaře. Blíží se to 🙂 🙂 🙂
Všem přeji hezký zbytek dne 😉

kanegoo
21. zář 2010

Ahoj holky, jak se máte?¨

K tomu tlaku - já taky mívám vyšší, hlavně na gyndě - asi jsem více nervozní nebo co, protože když mi změří jinde, u obvodáka, na hematologii, tak to mívám v normě. Ale minule jsem na gyndě měla myslím 190/110 - tak to už dr na mě vytřeštil oči! 😀 Tak mi říkám, změřte mi to ještě tak dvakrát a klesne - takže průměr tak 140/85. (o to jsem vždy mívala tak nízký, že se mě ptali, jak jsem přijela)
Ale zatím mi nic na ten tlak neříkal a myslím, že u dvojčat se s tím i počítá, že bude vyšší.
Jinak já slyšela, že spodní nesmí přesahovat 90, hlavně v pozdějších měsících..

@matteka Ty jsi borka! Obrázky jsou nádherné!! Čím jsi je malovala, jaké barvy jsou na zeď nejlepší.. (i když já stejně neumím kreslit 🙂 )

Taky bych chtěla manžela překecat a jet se na tu výstavu mrknout.

kanegoo
21. zář 2010

Holky, tak všem gratuluju k úspěsným kontrolám a těm, které moc nepochodily, držím palce, ať se to zlepší!!!
Já jdu na kontrolu v pátek, tak jsem zvědavá, co nového a kolik malí zase přibrali! 🙂 Určitě dost, podle toho, jak jsem měla žravou :-P

matteka
22. zář 2010

@kanegoo tak to teda koukám, jak skákal ten tlak tobě, to je teda už hodně vysoké. Maluji zbytkama z malování - takže základ je bílej Primalex a pak dokupuju ty malé lahvičky barev kterých potřebuju a namíchám si.

jinak fakt koukám, všichni tu víte kolik vaše miminka váží a měří - a mě to ani jeden dr zatím neřekl. Na to je nějaký speciální utz? Nebo se to jen dle něčeho vypočítává? Já to chci taky vědět 😢 😢 ☹ ☹ 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

lenca78
22. zář 2010

@mikii
@betina holky, diky za radu. Kdyz me prave to lezeni moc nebavi. Pripadam si jak nejaky lazar a pritom mi vlastne nic neni, nebo aspon nic necitim. A znamena to fakt lezet nebo polehavat, neco si ukuchtit, malou prochazku, polehavat, zase si neco uvarit, prochazku, nakup.... ? Ja nevim. Manzel me ted nuti jenom lezet a me z toho proste boli zada. Radsi bych se sla projit.

lenca78
22. zář 2010

@matteka Fakt nadherne obrazky. Ty jsi umelkyne.
K tem kontrolam a mereni - me taky doktorka deti nemeri pokazde. Delala to v 11. tydnu, kdyz jsem k ni prisla. Pak je mam zmerene a zvazene z ultrazvuku ve 20. tydnu. Dalsi mereni bude az na pristi kontrole ve 27.tydnu, ale to se vyjadrila v tom duchu, ze uz je zacne sledovat pokazde, jestli rostou stejne. Tak jsem z toho pochopila, ze zezacatku se to tolik nesleduje, ale potom ke konci musi. Taky se vzdycky nemuzu dockat, kolik maji a pak mi je nemeri 🙂

matteka
22. zář 2010

@lenca78 aha, tak to já se teda jako nedám 😉 a řeknu to svýmu dr při další KO a snad mi to řekne, moc díky

kanegoo
22. zář 2010

@matteka Mi poprvé měřili mimika taky až ve 27 týdnu. Ale teď mi říkal, že by se měly měřit pokaždé, jestli rostou stejně. A měří se to podle obvodu hlavičky, obvodu bříška a myslím, že ještě něco s hlavičkou - průměr?? Prostě 3 údaje - ale samozřejmě to není přesné..

kathy.skal
22. zář 2010

ahoj. Já mám taky vždycky pocit, že od té kontroly čekám víc, než doktorka řekne. Včera jsem tam byla po měsíci, ona na mě jen tak zběžně mrkla, pak mrkla utz na mimča jestli tlučou srdíčka a šmitec 😒 Tahala jsem z ní, jestli by nemohla aspoň mrknout na pohlaví, ale vysvětlila mi, že do utz ve 20 tt to vydržím... 😠 Hlavně, že mě pořád straší s neschopenkou a rizikovou poradnou a láme si hlavu s tím, jak je možný, že čekám dvojčata a je mi naprosto dobře a nechci ani jedno ani druhý... 😀

lenca78
22. zář 2010

Holky, tak koukam, ze gynekologove jsou vsude stejny 🙂. Ale aspon ze se podivaji, jestli miminum tlucou srdicka. Ja si teda nemuzu stezovat, co mam ted ty problemy, tak me vzala kdykoliv jsem potrebovala a meri mi ultrazvukem delozni cipek co 10 dni. Jenze ja bych radsi mela zmerena ta mimina 🙂))

matteka
22. zář 2010

@lenca78 přesně tak já taky 🙂 mě už ty utz taky nějak fláká, tak jak říká kathy - jen srdíčka a hotovo - ale co příště na něj dupnu 😀 😀 😀

broukb
22. zář 2010

@kanegoo měří se obvod hlavičky, obvod bříška a stehení kost 😉

Jinak já tu furt strašim ..včera večer poslíky po 20 min. pravidelně, tak už jsem v duchu jásala že už...a co myslíte...nic 😀 šla jsem spát s tim, že buď se to rozjede a zbudí mě to, nebo to zaspim..a zaspala jsem to 😝

darling007
22. zář 2010

@mikii Ahoj Mikii, prodávám monitory dechu Respisense, je to nový model 2010. Kupovala jsem je na začátku roku, používali jsme je asi tak pět měsíců, no než kluci začali spinkat na bříšku, pak jsem měla strach, že by je to tlačilo. Jeden je úplně nový, vyměněný, protože tam byl nějaký problém s planými poplachy...
Kdybys měla zájem, písni do IP.
Stejně tak ostatní maminky - čekatelky... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru