Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

fiallinka
3. říj 2010

A mně se jeden z kluků otočil cca mezi 34 - 35. týdnem 🙂

atreides
3. říj 2010
alsou
3. říj 2010

Ahoj holky neměla jsem na nikoho číslo tak jsem nemohla dát vědět 😖
Dvojčátka pospíchali na svět o něco dřiv, tak jsem rodila nakonec přesně o měsíc dřív 35+5. V noci 17.9. mi praskla voda tak jsme vyrazili do porodnice. 😝 Máme to půl hodiny cesty. Musela jsem rodit císařem. Chlapeček byl koncem pánevním a holčička příčka. 😅 Přijeli jsme do porodnice kolem pátý a v šest začali kontrakce tak po deseti minutách na operaci mě vzali před devátou a to už jsem bolestí nemohla vydržet bolesti byli tak po minutě a půl, ale měli plný operační sál 😢
Měla jsem epidurál tak jsem dětičky viděla hned po porodu 😵 To bylo slziček, byla jsem hrozně dojatá a šťastná, že tak mlátí rukama, noham a nádherně křičí na svět 😀
Odvezli mě na jipku a co se děje z dětmi mi už nikdo neřekl.
Nakonec museli holčičce pomáhat trochu s dýcháním protože si lokla plodové vody, tak měla trochu horší začátek 🤐
Po čtrnácti dnech jsme konečně doma. Dvojčátka jsou moc hodné a Toníček je k nim hrozně jemný tak jsem ráda, že ho nemusím okřikovat 😉 Mléka mám dost tak zatím úspěšne kojíme.

Holky co držíte ještě pohromadě tak vám hrozně závidím 😀 😀 JÁ CHTĚLA TAKY VYDRŽET 🙄

Jinak jsem přijela a zvážila jsem se a v porodnici jsem nechala všech 21 kg i když tak nevypadám. Břicho mám jakoby tam jedno miminko nechali.

broukb
3. říj 2010

Holky kde jste všechny neštvěte mě, že tu nejsem poslední celá že ne 😅 Betynko, Provázku, Pavčo ☹ to už jste všechny porodili???? To snad neni možný, já dala malejm fakt záhul, ve čtvrtek protančená svatba do půlnoci, sobota veletrh, neděle nákupy...a pořád nic 😖 jen poslíci a vždycky to přejde 😢 já už fakt nemůůůůůůůůůžuuuuuuuu

Jinak Alsou moc moc gratuluju k miminkům, jsou nádherný 😵

broukb
3. říj 2010

@alsou t\ jo to mi neříkej 21 kg ?? to ani neni možný ne? Bříško se neboj to se zatáhne!!!! Jsi moc statečná a krásně si to zvládla 😵 Miminka máš úžasný a vypadaj veliký tak akorát 😉

broukb
3. říj 2010

jo a ještě jsem zapomněla na Frodo???

alsou
3. říj 2010

No já jsem to v tý nemocnici docela těžko nesla. Tak to asi ta psychika. 😀 Každý miminko jsem měla někde jinde. A já ležela na pooperačním oddělení. Holčička byla na JIP a chlapeček na neonatologickým oddělení. Tak jsem cestovala celý den po nemocnici sem a tam. Nosila jsem jim moje mléčko a chodila jsem se o ně starat, až osm dní po porodu jsem je dostala na pokoj. 😀 Hlavně, že mě neposlali domů a mohla jsem tam zůstat 😵

betina
3. říj 2010

@alsou obrovská gratulace k miminkům, vždyt jsi to dotáhla daleko a miminka mají nádherný váhy, tak co blbneš? jsi šikula!!!!!!!!!!!!!!!!! já vím ta debilní psychika a pobyt v nemocnici, vždycky si říkám, je to nutný zlo a doma se vše spraví. nebyli jste tam dlouho, ale člověk se těší domů. bohužel sis teda holka ten porod taky moc neužila..ale aspon si mimísky viděla hned! ještě jednou gratuluju a přeji moc a moc zdravíčka, jen at jsou drobečci dál hodní a všichni jste moc spokojení!

@broukb ne,ne, stále pohromadě 😀 ještě jsem stačila Verunce a MM nachystat narozeninovou oslavu. představ si, byla jsem na kr.ve čtvrtek a vše prý v pořádku a ted jsu ve stgředu na to konsilium ohledně porodu a ptám se dr.mám si vzít věci, a ona..na co? ještě vás necháme 😀 😀 tak já jako nevím, kdy budu rodit.....ale jasný, může to přijít každou chvilku, ale jak píšeš člověk fakt už nemůže, noci jsou horor, přes den jsem jak spráskanej pes..

broukb
3. říj 2010

@betina ufff aspoň ty..už jsem se bála že jsem poslední 😉 Já si tu teď pobrečela jak je to nespravedlivý, že ještě nic, píšu kámošce co čeká jedno ve stejnym termínu jako já, chtěla jsem si postěžovat a ona mi v rpvní větě odepíše, že má kontra a pocit na tlačení... no já se poseru 😀 😀 musela jsem se z toho začít smát. Jinak Bety přesně jak píšeš noci jsou strašný přes den cokoli udělám tak mě totál odrovná 😔 Budu se asi muset smířit s tim, že budu muset počkat na plánovanýho císaře. ☹

majka07
3. říj 2010

@alsou Velikááááá gratulace k dětičkám, jsou nádherný, týjo, vůbec mi nepřijdou malilinkatý, prostě takový krásní akorát....zatlačuju slezu...............ať Vám dělají jen samou radost a hlavně jsou zdraví a to je hlavní 😵 😵 😵 😵

gilotek
3. říj 2010

@alsou Obrovská gratulace, miláčkové jsou nádherní 😵

@broukb holka neblbni, vždyť to je krása, že jsou mimísci ještě u tebe 😕 A na to, že už nemůžeš, tak jsi docela aktivní ne? 😀 😀 😀 Ne, asi vím, jak ti je, protože já už ted funím a nemůžu spát a to mám kus před sebou, ale vydrž 😉

gilotek
3. říj 2010

@majka07 prosím poradíš mi jestli děláš na notebooku, kde najdu znak copyrightu na fotky?

majka07
3. říj 2010

@gilotek gilotku, já si ho vždy zkopíruju z wordu 😀 😀 😀 pak je zkratka jak na něj, ale tu jsem zdárně zapomněla, někde ju mám napsanou, ale kde to neví nikdo 😀

gilotek
3. říj 2010

@majka07 hihi no jo už jsem si to zkopčila někde z netu 😅 díky 😉

atreides
3. říj 2010

@alsou moc moc moc GRATULUJI!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 jsou nádherní a máš krásný profil, ty tři děti áááách 😵
Kolik měli prosím tě? Nikde jsem to nenašla.

@broukb brouku vydrž ☹ každou chvilku je budeš mít u sebe!

@betina jůůů Verunka oslavila dva ročky,gratulka 😵 copak dostala?

co ta frodo?

alsou
3. říj 2010

@atreides Tak rodila jsem 35+6 a holčička Laduška měla 2650 g a 44 cm
chlapeček Lukášek měl 2340 g a 44 cm

Dva dny před porodem jsem byla na ultrazvuku v porodnici a tam byly odhady váhy 2000 g a 2100 g tak se sekli u holčičky o půl kila. 😎 😀
Tak ty odhydy musíme brát s rezervou. 🤐

majka07
3. říj 2010

@gilotek hihihi není zač

@alsou jsem se chtěla zrovna ptát kolikátý týden si rodila ha a už jsi to napsala. Teda fakt krásný 😵 😵 😵

lenca78
3. říj 2010

@alsou Velke gratulace , krasny parecek. Preju jim hodne stesti do zivota 🙂

monstri
3. říj 2010

@alsou nedá mi to nepogratulovat, miminka jsou krásná 🙂 a na to, že to bylo o měsíc dřív, tak mají skoro to co měla moje dcera v termínu 2800 a 44cm a to mě doktor furt strašil, že budu mít velký dítě ... 😉 tak fakt smekám 🙂

Jinak my jdeme ve středu taky na ten NT screening, tak držte palečky, at je vše OK a pak teprve začne velké plánování, jak to všechno doma zvládnem ...
Tak dobrou noc 🙂

atreides
4. říj 2010

@alsou jsou to prdískové, ale opravdu krásné váhy, na to že vylezli o měsíc dřív 😵 a jak to jde? jaké jsou první dny doma? Co Toníček?

@monstri budu držet palce! 😉

sovicka_
4. říj 2010

@alsou moc moc gratuluju, jsou nádherní 😵 😵 😵

majka07
4. říj 2010

@monstri tak ať ko dopadne dobře 🙂

Jinak hezký den

bubisek
4. říj 2010

Ahoj holky,
moooc gratuluju Alsou k novym prirustkum do rodinky. Kdybys nenapsala,zes rodila 35+6 tak bych dle fotek rekla,ze jsou to krasna donosena miminka.

U me zatim vse v poradku, teda az na ten vysoky tlak,ale s nim uspesne bojuji skrze prasky. Jinak jsem byla v patek na kontrole, tak v 29+1 mame odhad vah 1380 g a 1540 g. Ten jeden mrnous ma takove vypapanejsi brisko. Za 14 dni jdu ke svemu dr. naposled a pak uz me pry preda do porodnice. Takze to bych mela byt cca v 34.tt, dle toho,jak budou mit misto na objednani.
Jinak mi obcas v noci nebyva dobre, mam bolesti jako na ms,ale cipek pri kontrole 4 cm,takze dr. to neresil. Ze to je prej tim,jak ten jeden naleha hlavickou. Ale v noci,kdyz lezim,tak prece nenaleha ne.

@monstri Take drzim palce na NT,at je vse v poradku.

annamat9
4. říj 2010

@alsou Gratuluji k nádherným přírůstkům, opravdu není vůbec poznat, že jsi rodila dřív.

@broukb drž se, jsi machr, že je máš tak dlouho u sebe. Já si to teda nedovedu představit, máš můj hluboký obdiv 🙂

@monstri držím palečky
@bubisek ahoj, já mívám taky tyhle bolesti a už pěkně dlouho, taky mi v nemocnici řekli že je to normální a že pokud to bude bolet takhle (bolelo to dost) tak že je to ok. Od té doby to neřešim, břichoo mi tvrdne pořád a občas i tyhle bolesti. Mě to ještě střílí do zad, a taky večer, zvláštní 🙂 Tak se drž

alsou
4. říj 2010

@atreides zatím je to fajn jídlo mi tenhle týden nosí mamka a tak se starám jen o děti a ty mezi jídli spinkají 😀 Takže leháro.
Toníček je hrozně hodný což se k němu vůbec nehodí 😅 😅 Když kojím nebo miminka chovám vůbec po mě nešplhá jen se příjde podívat něco jim řekne nebo je jemně pohladí a zase jde 😅 Samozdřejmě se se mnou chce víc mazlit, tak se mu snažím taky maximálně věnovat.

darma
4. říj 2010

Ahoj 🙂
@alsou moc gratuluju 🙂 🙂

Tak my jsme měli akční neděli - v poledne jsem začala krvácet - a to docela hodně, takže šupem do nemocnice, ale dopadlo to dobře, prý jen praskla nějaká cévka, že se to stává - je to prý tím větším tlakem, či co....takže opět šoking..... nakonec mám jen hodně odpočívat, takže dobrý a jedeme dál 🙂

@monstri také držím pěsti na NT 🙂

jitakl
4. říj 2010

Ahojka holky
@alsou velká gratulace mimísci jsou opravdu nádherní 🙂

Jinak já už jsem dnes musela k doktorce a dostala jsem nějaké léky na to nachlazení všechno mi to sedlo na průdušky tak skoro umírám pevně věřím že mi léky zaberou co možná nejdříve.....

holky držte se které máte před porodem moc na vás myslím a chápu že už by jste to chtěli mít za sebou já si neumím představit že ted budu nabírat mnohem víc už ted jsem jak mašina =)
tak se tady zatím mějte

broukb
4. říj 2010

Jen hlásím ještě jsme celý 😖 Betinko??jak vy??

betina
4. říj 2010

@broukb celý.....celý...jen jsem teda měla super noc, bylo mi zle od žaludku a bolesti na MS, tak jsem zvracela a spala asi 2 hodiny..dneska jsem jak po flámu, usínám vestoje.. 😖
@jitakl moc ti přeji, at prášky na nachlazení brzy zaberou, já šla až po týdnu, dostala ATB a ty pořád ještě nezabraly... 😠
@darma jsem moc ráda, že vše dopadlo dobře a mimísci jsou v pořádku. kamoška na to praskání cévek hodně trpěla a nebylo to moc příjemný právě proto, že nevěděla., co se děje,ale brala na to nějaké prášky pak.

mikii
4. říj 2010

Ahoj,jen nakukuji jestli jsou tady ještě 3v1 @broukb a @betina holky moc vám fandím ...držte se

Já byla dneska na ko na hematologii,vše ok a dostala jsem další injekce,akorát je momentálně nemají, takže zítra budu lítat po lékárnách...no mám radost

@darma drž se a hlavně teď víc odpočívej,bude to dobrý
@monstri držíme palečky na ko

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru