Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

dexin
24. říj 2013

@gyty a když se začnou budit, jen zhoupnu a spí se dál 😉

gyty
24. říj 2013

@dexin
tak to je parada!
akorat mi usnuli jdu zkusit vyprat. nevim jak dlouho to spani vydrzi....
ja se ty plastiky bojim fakt.
ten cisar stal taky za to. sice sem hned chodila jak mi radili sestricky ale stalo to teda za to. bolest nesnazim asi dvakrat dobre....

werinka1
24. říj 2013

Asi se taky půjdu zhoupnout 😒 Přestaly mi fakt pořádně spát resp. spí úplně napřeskáčku. Včera se probudily v sedm, přes poledne si KLárka schrupla na 2 hodiny, Justýnka na půl. Usnuly teda už v šest večer, ale Klárka se probudila ve tři a do šesti nezabrala, museli jsme ji nosit. Když usnula v šest, probudila se Justýna. Ta byla vzhůru do deseti, půl jedenáctý, usnula a probudila se Klárka kterou tu teď mam na zemi a kouká na akvárko. Fakt se picnu!!!!!!!!!!!!!!

werinka1
24. říj 2013

Ještěže máme to akvárko, to mi na chvíli zachrání a můžu se aspoň najíst (resp.něco zhltnout) a oblíct, dojít na wc. Nebo mrknout na MK 😀

gyty
24. říj 2013

@werinka1
to znam!
je to nekdy horor! fakt vodpoledne zjistim ze sem este nebyla na WC! a ze sem naka slaba protoze sem nemela rano snidani . teda mela ale nesnedla!
akorat ze nemame akvarko. zatim. zvazuju ze naky rybicky poridime jak to tak ctu. malej mel napad - roboryby.
tak uvidim. 😵

werinka1
24. říj 2013

@gyty Akvárko fakt doporučuju, holky u toho vážně vydrží i hodinku!!!!! 😉 Roborybu měl synovec, ale životnost asi pár minut.....

kacikaci
25. říj 2013

tak holky, co se mi dneska stalo, největší šok - vystupovala jsem s klukama z busu - nízkopodlažního - kterej ale ztratil absolutně smysl, protože inteligentní řidič zastavil metr od chodníku..takže mi jakoby kočár sjel na silnici, což by bylo v pohodě, ale tim, že byl skoro kolmo k silnici, vypadly korbičky! a kluci se úplně převrátili a vypadli na zem, ty vado já myslela, že v tu chvíli umřu strachem o ně, naštěstí se jim nic nestalo, pár lidí, co vystupovali mi pomohli i s Amálkou, ale řidič? ani nepípl a jel si v klídku dál! nechápu, jak se to stalo, ale budu muset dávat pozor, asi jsem ty korbičky špatně připevnila nebo co ☹ 🤐

werinka1
25. říj 2013

@kacikaci Ježiši no to je hrozný!!!!!! Už mě párkrát napadlo abych nějak blbě nenajela na chodník a třeba holky nepřevrátila, ale říkala jsem si, sakra, to radši jen ve špatným snu!!!!!!! Fuj. To byl řidič debil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Hlavně že se klukům nic nestalo!!!!!! Úplně tě chápu, strachy by se mi zastavilo srdce a asi bych ani nedejchala. Ale je to divný, ty korbičky se tam vložej vcelku jednoduše a že bys nepoznala že jsou špatný daný? Holt radši kontrolovat a ujišťovat se, ale to už budeš příště vědět viď. Díky bohu že jsou kluci ok!!!!

gyty
25. říj 2013

ahoj
chci se zeptat na jednu vec .na ko v 5ti mesicich nam dr rekla ze holcicka ma srostla labia synechii labii. prote ji srostla fifinka....
mam jit na gynekologii. dostala jsem kontakt na detskou a tam mi rekli ze se to dela bez anestezie, tak sem se zeptala i sve gynekolozky a ta mi rekla ze jestli chci i kdyz neni detska tak to udela ze na tom nic neni ale ze se to dela v lokalni anestezii. ze bez toho by do toho nesla.
sem zmatena. detska gynekolozka rika bez a moje jedine s lokalkou. ted se bojim a aby se obe se mnou bavili o tom samem zakroku!
chci radsi s anestezii ale aby ta moje dospelacka ji este neublizila! ja nevim. byli ste na tom nekdo?

kacikaci
26. říj 2013

@gyty já teda zkušenost nemám, ale dala bych raději na dospěláckou gyn. a šla k ní a s anestezií...jako bez ní? to si neumím představit, takhle trápit dítě? 😖

dexin
26. říj 2013

@gyty já si spíš myslím, že jste se asi špatně pochopili na té dětské gynekologii. Myslím, že by jí píchli lokální anestetikum. Moje nejlepší kamarádka na tom zákroku byla s dcerou, která měla 3 roky. A po tom zákroku za námi přišly na návštěvu a Hanička normálně skákala na gumovém jelenovi, takže to potom ani nebolí asi. Nebála bych se toho.

glimmer
26. říj 2013

@gyty moje neteř to měla taky, a dělali jí to normálně bez jakéhokoliv znecitlivění. Říkala sestra, že z toho měla taky strach, ale že to bylo naprosto v pohodě. Malá prej ani nevěděla co se děje, ani krev neteče. Udělali jí to a šli domů. Ani je nezvali na kontrolu.

arabiana
26. říj 2013

@kacikaci Chudáku, to musel být strach, já se úplně lekla jak sem to četla, to je fakt jak horor, děti valící se z kočárku.

@gyty Tak to určitě dělaj s anestezií všude ne, to si neumim představit jak by to šlo bez, to dítě už se i dost mrská kdyby ji to bolelo. Četla jsem o tom, že se to stává.

My byli dneska na kyčlích KO ve 4 měsících a holčičky ještě nemaj jadýrka ☹ještě máme dávat plínku navíc a přijít na 6m. Doktorka na to nic neřikala, že to nic není prý, tak asi někomu dorostou dřív, někomu dýl, ale jsem z toho smutná. Jak to měly děti??

dexin
26. říj 2013

@kacikaci to musel být teda stresík, ach jo. Nedokážu si představit, že by se mi to stalo. JEště, že jsou kluci v pořádku.

@arabiana to mě mrzí, ale neboj, jadýrka dorostou, plínku navíc přežijete. My byli teď na kyčlích ve čtvrtek a už nemusíme chodit, taky jsme byli na kardiologii s Metym a ta dopadla taky dobře, srdíčko jako zvon. A v pátek poradna a doktorka čuměla jak puk, jak kluci vysmrkli pasení koníků. A souhlasila se mnou, že nemají predelikci díky tomu spaní v té síti. Prostě úspěšný týden.

arabiana
26. říj 2013

@dexin Tak to je fajn 🙂 Já vždycky trnu, aby bylo vše v pořádku. No jo sou jak balíci s tim velkym zadečkem.

arabiana
26. říj 2013

@dexin To je hezký METY 🙂

gyty
26. říj 2013

@kacikaci
@dexin
@glimmer
@arabiana

taky sem si rikala jestli sme se dobre pochopili....ale pri obou telefonatech jsem uvedla to same. ze je ji pet mesicu a dle pediatra ma synechii labii a ze mame jit na gynekologii na nejaky zakrok. a na dospele gyn - jedine s lokalni anestezii a u detske gyn ze to pry nic neni takze bez lokalni anestezie.

tak nevim.
jinak co se tyce kyclicek. tak my v 5ti mesicich - holcicka jaderka ma a chlapecek jeste ne na KO mame jit za dva az tri mesice,. pry se to ma do 10 mesicu vyvinout.
ze je to pry normalni. a to ze je jeste nema nic neznamena ale dvojite baleni nam nedali.

mattas
2. lis 2013

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat zkušených matek.....před víc jak týdnem se nám narodily naše šmudliny v 31tt o váze 1200g a 1400g pustí nás nejdříve v 36tt a váze 2kg, jaká velikost oblečků to vlastně bude? nemám vůbec tucha a výbavička zatím žádná, tak se bojím ať nekoupím špatnou a holky nebudu mít do čeho obléci 🙂

a ještě jeden dotaz.... používáte monitory dechu? uvažuju o tom typu na plínku...... je nějaký rozdíl ve výrobci? myslím tím, zda zvolit Respisence či Snuza halo.

Díky moc za odpověď a rady

jarkalada
2. lis 2013

@mattas gratuluji, krásná jména 🙂
My odcházeli s váhou 1990 g 🙂 Padesátka byla pro malou velká, ale malému /lehoulince přes 2kg/ byla větší jen trochu 😀
Ale aspoň tu padesátku řádně užili 😀 Pokud bys chtěla, aby jim to bylo ok, tak bych ale menší velikosti vzala opravdu jen PÁR kousků - k Dr. apod. Rychle z toho vyrostou.
Monitory jsme měli Babysense II a super - měl dvě desky, takže krásně pokryl celou plochu postýlky, i když pak cestovali. Porucha nebo planý poplach žádný.

werinka1
2. lis 2013

@mattas Ahoj, moc gratuluju. Jste na tom stejně.Naše holky se narodily v 31tt a měly 1190 a 1390g 🙂 Nás pouštěly něco přes 2 kg. Myslim, že Justýnka měla 2100 a Klárka 2300g. Vel. 48 byla Klárce skoro malá(ale to bych řekla, že bylo výrobcem). Každopádně bych pár kousků ve vel. 48 koupila, ale fakt ne moc. Nejvíc jsme využily 50. Kdyžtak jim to bylo prostě trochu větší. Ani s oblečením k doktorce se nemusí dělat štráchy. My je stejně svlíkaly vedle v místnosti, protože nás pouštěla dlouho zadem, abychom nebyly v kontaktu s ostatními dětmi a doktorka je viděla už nahaté 🙂
Co se týče monitorů, tak my máme jak nanny(tu klasickou desku do postýlky pod matraci), tak za plínku snuza halo. A pořídila bych to znova tak. Nám Klárka často houkala. Vůbec bych si nelajzla být bez!!!!! Naštěstí to bylo vždycky všechno ok, ale ony se ze začátku s dejcháním trošku zapomínaly. Dělají to většinou všechny nedonošená mimča. Ten deskovej do postýlky totiž dělá dost randál, takže i když jsem byla vedle v kuchyni, bylo to slyšet. Kdybych měla jen ten za plínku, tak si nejsem jistá, když byly holky přikrytý, že by byl slyšet. Ten za plínku jsem používala do kočárku nebo když jsem jela na víkend k našim tak abych nemusela vyndavat ty deskový z postýlky. Nevim jakej je rozdíl mezi respisence a snuza ale snuza dělá dva typy - snuza go a snuza halo. Snuza halo navíc oproti tomu go, když mimčo přestane dýchat, tak se ho po 15 nebo 20 vteřinach (teď přesně nevim) snaží "probudit" tím, že zavibruje a to většinou mimčo probudí a ono se nadechne. Takže pokud bys nechtěla pořídit oba, přiklonila bych se asi k tomu deskovému a když budou holky mimo postýlku, tak je hlídat.(nenechat je třeba v kočárku spinkat a odejít).
Přeju ať jsou holky ok a jdete brzo domů, pak to bude veselejší 😉

mattas
2. lis 2013

@jarkalada díky 🙂, konečná jména jsem rozhodovala cestou na operační sál při akutním císaři.... já bych právě chtěla mít je pro začátek v jedné postýlce a to prý při monitorovacích deskách být nemůže ☹, tak teď z toho nejsem moc moudrá

@werinka1 díky za vyčerpávající informace... právě, že i u našich holek jsou občasné poklesy jak píšeš... tak to je cenná zkušenost, ten deskový nám tedy snad půjčí někdo od kamarádů s jedním dítětem ( půjčovat jsem si to nechtěla, ale dle tvých rad si to zajistím) a ty za plínku koupím a s tím vibrováním je nutnost

holky a na jak dlouho ta 50 tak vydrží? měsíc, dva, tři?

mattas
2. lis 2013

@werinka1 no zatím mě ten odchod domů lehce děsí 😅 , ale na druhou stranu se na to moc těším

a ještě jeden dotaz...... vy které kojíte ( u nás zatím jen říše snů, odstříkávám a mrňousové to dostávají sondičkou), a zvládáte to synchro jak pak necháváte odříhnout? jen mi lítají myšlenky při klokánkování...

jarkalada
2. lis 2013

@mattas no ona ale není padesátka jako padesátka. Záleží od výroce. My jí měli od září do prosince 😀
A jak píše Werinka1 - i k Dr. jsme nenosili žádný extra parádní oblečení - svlíkali jsme je v čekárně, takže k doktorce šli jen v bodýnkách 🙂)
Jj, v jedné postýlce nemůžeš mít dvě různé desky -snímaly by se navzájem. Na to jsme přišli po více jak dvou měsících, tak až pak jsme je dali každýho do svý 😀

werinka1
2. lis 2013

@mattas Dej je raději do vlastních postýlek!!!! Já když si vzpomenu když jsem stála u Justýnky a viděla jsem jak jí letěla ta saturace dolů a blikalo a pískalo to, myslela jsem že to se mnou šlehne. A stávalo se to poměrně často, dr. mi na to upozorňoval, že si musím zvyknout, že to prostě dělat budou, ale neni to nic hroznýho. Někdy to zvládly samy, někdy musela přijít sestřička a trošku jim promasírovat hrudníček, nebo do nich "šťouchnout". Ale pro mě to bylo období na který nerada vzpomínam a vůbec na to "nemocniční" období chci raději úplně zapomenout. Když jsme se blížily k tomu, že půjdem dom, taky jsem se začla obávat jak to zvládnem, ale bude to otočka o 180 stupňů a věř, že jen k lepšímu. Ten tlak zmizí a bude to všechno lepší. Zajedete si vlastní režim, rituály...
Takže za mě rozhodně ty monitory do postýlky a ještě snuza halo. Ale jak jsem psala, je to finančně náročnější, takže když by nešlo obojí, spíš se přikláním k těm do postýlky a v kočárku pohlídat. Já bych ale strachy umřela, takže jsem pomalu byla schopná dávat i do postýlky současně deskový a za plenku 😅
Já už si nepamatuju jak dlouho nám ta 50 vydržela, ale řekla bych, že zatim ze všech velikostí nejdýl.Ale 48 bych fakt pár kousků koupila. Bodýnka, dupajdy. Nic víc. Alespoň my jsme víc nepotřebovaly. Stejně jsme do 3 kg nikam krom doktorky nesměly.
S kojením já osobně neporadím. Bohužel jsem měla mlíko sotva pro jednu, natož pro dvě ☹

maladama
2. lis 2013

@werinka1 dvoudesková nannynka se dá používat tak, že jedna deska je v postýlce, druhá v kočárku (nebo třeba když je koš na denní spaní, tak tam) a přecvakává se jen ta snímací jednotka - takže je jistota. Já to tak měla v plánu, ale nakonec jsem se na to vykašlala a používám monitor jen v postýlce v noci, ale naše holky byly narozené až v 35tt a hodně stabilní, i doktor říkal, že kdyby nás pouštěli o týden později (domů šly 36+3), tak ten monitor ani doporučovat nebude, ale takhle pro formu jo. Kdyby měly problémy se saturací, byť i jen na začátku, tak je to samozřejmě o něčem jiném.

maladama
2. lis 2013

@mattas odříhnout? jakmile začaly trochu držet hlavičku, tak jsem je položila na bříško na plínku vedle sebe a bylo říhnutí hned 🙂
teda i s mlíkem, ale to bylo i při říhání přes rameno, zhruba stejně, a navíc to trvalo o dost dýl a byla jsem zeblitá taky 🙂

koksi
3. lis 2013

@mattas ahoj a moc gratuluji k holčičkám. Užívej si jich jak jen to jde..strašně rychle ti porostou. co se týče oblečení, tak holky na odchod z porodnice měly vel.44 😀 ta jim byla dobře (odcházely s váhou A.1870g,N.2kg) ale pak měly vel.48 a po čase 50, tu asi užily nejvíc a dlouho! Opravdu se nebát koupit tuto vel.Já tak v pol.těhu začala dělat výbavu ve vel.56 a po pár konzultacích z dvojčecíma maminama jsem právě přešla na menší vel.a byla jsem ráda. tu 56 nosily snad až ve 4měsících .-D Teď mají 9měs a nosí 68 a něco začínají už 74 ....
Jinak s monitorama neporadím. Holky od narození problémy s dýcháním neměly vůbec a to taky byly nedonošené takže jsme to ani nepořizovaly domů. Nebylo proč a je fakt že u nás by to byly vyhozené peníze, ani jednou jsme problém neměli takže neporadím. Nám jinak např.v porodnici říkali ať holky necháváme spát co nejdýl spolu v jedné postýlce, že jsou na sebe fixovaný tak ať cítí jedna druhou a budou lépe spát, cítit se bezpečněji takže naše holky spolu spaly do 5měs.a pak už se děsně mlely a kopaly se tak jsme je rozdělily...a je fakt že mi krásně spaly celou noc bez probuzení a to jim zůstalo ,-) ale je fakt že pokud ty monitory mít budeš tak to nejde. Přeji ať se správně rozhodneš .-)
a možná rada na závěr..hodně si holky foť... já tuto možnost neměla. Rodila jsem v lednu kdy zrovna byla chřipk.epidemie takže zákaz návštěv (manžel, děti i ostatní holky viděly po měsíci ☹ ) vše se hrozně hlídalo a i na Jipku nám zakazovali brát foťák skrz sterilitu takže fotek mám z toho 1.měs.co jsem s něma byla v porodnici hrozně pomálu a spíš škaredé (foceno přes nekvalitní mobil) a hrozně mě to mrzí... např.kámošky mají z porodnice z Jip jak klokánkovaly , ty miminka jde vidět jak jsou malinké... tohle prostě nemáme a děsně mě to mrzí... TeĎ už jsou to velké slečny a hrozně ráda bych se podívala jak byly malinkaté..no bohužel připomínají mi to právě jen ty dupačky vel.44.

mattas
3. lis 2013

@koksi moc děkuju za skvělý popis kdy a jak jste měli velikosti...... můžu bez obav mamce říct ať se vrhne na 50tku 😉...snažím se fotit, ale také většinou jen přes mobil a to se až tak zle na foťák nekoukají sestřičky,ani na Resiscitační, ani na JIPu ani teď na intermediánu, ale já se cítím nepatřičně tam s velkým foťákem, jak nějaký paparazzi 😅

jarkalada
3. lis 2013

@mattas určitě foť nebo si i něco natoč, toho dnes moc lituju, že jsem neudělala. Taky jsem fotila v nemocnici jen mobilem a nic moc 😒 Doma už to jelo ostošest, ale už to nebyla ta mrňavoučká miminečka

koksi
4. lis 2013

@mattas uplně tě chápu. Ještě s digitálem asi dobrý ale my např.máme zrcadlovku takže když jsem tam s ní poprvé co mě k holkám pustily naběhla tak jsem si připadala taky hrozně divně.. a když jsem ho vytáhla bylo zle.. Hned mě sestry zdrbly že je chřipk.epidemie, že tam je sterilní prostředí atd atd... že bych tam s tím neměla co dělat. Fakt šílený... hrozně mě to mrzelo... tyto sestry - zvlášť u nedonošeňat si myslím by měli mít aspon tucet lidskosti a pochopení... nejenže se dítě narodí předčasně tak se člověk bojí aby bylo zdravé atd...a taky s rodičkou cloumají hormony takže já se tam něco nabrečela ☹ přitom jakoby nechápaly že právě když tam byla ta chřipk.epidemie tak jsem chtěla mimča vyfotit aspon pro brášky doma co se na ně těšili , pro manžela, pro rodinu...... Úplně mě jednou dožralo to že mě na chvíli pustili na 3dny za klukama domů neb se jim stýskalo tak jsem do porodky jezdila ob den (máme to celkem dál) vozit mlíko a když jsem tam přijela...no vždy mi ukáply slzy když jsem tam viděla na mediále ležet ty dvě pohublý děvčátka... a jedna sestra na mě.... že když to psychicky nezvládám tak ať tam nejezdím ať s mlíkem posílám někoho jinýho že by jim to jen předal a ony by je už nakrmily... vrrrrrr šílený... přitom fakt hormony cloumaly, ta bezmoc že docela dlouho měly sondičku a nemohly za mnou na pokoj, navíc ze začátku hodně pohubly takže to bylo taky takové skeptické ... a fakt byly takové maličké..však víš když je máš taky tak... a ty sestry fakt absolutně bez citu...
A já mám mobil fakt křáp takže fotky nic moc...a jak píše Jarkalada doma na focení nebyl moc čas..snažila jsem se kojit do toho další 3 indiáni a aby toho nebylo málo tak po návratu z porodnice jsme se za 14dní stěhovali do baráku takže to byly uplně jiný starosti... První video máme až holkám byly 3 měsíce ☹ a to ještě jen proto že měl syn narozky tak se spíš točila jeho oslava a holky jsou tam jen tak mimochodiem... no holt prostě na to není čas... tak aspon teď už filmuju o 106 jak lezou , jak jsou akční , jak si navzájem strhávají naušnice 😀, tahají za vlasy, okukujou se, vykládají si, cucají si končeti navzájem..je to sranda 😀D ale to malé miminko z nich už bohužel neudělám a fakt mě to mrzí ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru