Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

koksi
13. pro 2013

@kacikaci no já je - když nespí - dávám uplně do sedu. To jo. Už krásně sedí, samy si sednou od sebe když si hrají a najednou třeba lozí tak si pak zase sednou atd.. už je vlastně krmím v pohodě v jídel.židlích takže už je posazovat můžu. A to jsou celkem klidné, pozorují okolí, ale prostě paseku dělá to spaní. Tam prostě ne a ne se pořádně vyspat a vůbec netuším čím to je. Snažím se je tam opravdu hodně schovat, aby na ně nefoukalo, aby tam měly přítmí , fusak jim cpu hodně přes hlavu... prostě chci jim vytvořit to prostredí jak měly v hlub.korbách ale bohužel bohužel.... nespí.. Dnes odpoledne zas...Jedna tomu spánku dala snad 20min, druhá tak 35.. šílenýýý. fakt šílenýýýý. Pak jsou samozřejmě otravný, piští, brečí , vztekají se... tak já fakt nevím.
Díky za ten tip na nánožník... asi na něj mrknu a taky koupím ,-) fakt mě to neba s tím naším schválně ti to vyfotím... ,-)

koksi
13. pro 2013

@kacikaci můžeš mi prosím hodit odkaz kde jsi kupovala ten nánožník? já to teď hledám a jediné co mi to nachází je tento: http://www.detskydum.cz/detail/emitex-nnonk-pro... ale ten mi nepřijde že by měl něco uprostřed... zvlášť když je na tom kočárku kde je společná bouda pro obě děti...

a propos.. docela by mě zajímal názor maminek které mají takový to typ kočárku či podobný jak moc je praktické ta jedna střecha pro oba.. Já teda nevím ale mě to přijde spíš nepraktické... mě právě hodně vyhovuje že na EW má každé dítě vše svoje. no ale třeba se mýlím a má to spoustu výhod ta společná střecha ,-)

kacikaci
13. pro 2013

@odeska záleží, jak na tom budeš, já třeba neležela vůbec, nebo jako hooodně jsem odpočívala, portože jsem měla pupek jako tank a už jsem nic nemohla, ale ležet jsem nemusela..byla jsem ok, i kluci..a do porodnice jsem šla den před porodem, chtěli ho vyvolávat, ale kluci si to naštěstí přes noc rozmysleli..je to hrozně individuální..někdo je celý těhu ok, někdo má riziko předačasnýho porodu, apod..
po porodu jsme byli v porodnici klasicky 4 dny

kacikaci
13. pro 2013

@koksi já ho kupovala na bazárku na fb od jedné maminky, ale tuším, že je to tento http://www.malvik.cz/Doplnky-ke-kocarkum-132/na... mají ho i jinde..tohle je jen co jsem našla jako první odkaz
a nemůže to být tím, že už prostě tolik spát nebudou? třeba už nastala změna ve spánku a budou spinkat míň času...to mě jen napadá, nevím, jestli to není nesmysl

odeska
13. pro 2013

@koksi my jsme si rekli, ze chceme radeji novy kocarek, kvuli zaruce a tak. a prave ten Boston stoji zhruba 10 000, tak je to sice jeden z levnejsich, ale nechci nic riskovat na ukor zdravi deti. a nebo jsme jeste uvazovali nad DorJanem. pripravujeme se se 2 detma na velke vydaje, takze financni moznosti resime porad 🙂 ja se taky setrim a mam prave strach, abych neporodila moc brzo. dva mesice predem se daji zvladnout v pohode?

odeska
13. pro 2013

@kacikaci tak to ja mam pupek jako tank uz ted, a to jsme ve 25+4 tt. rizikove tehotenstvi mam, ale to jsou pry ty dvojcatove vsechny. taky cekame chlapecky, tak doufam, ze vydrzi v brichu co nejdyl 🙂

margaritavnk
14. pro 2013

Já jsem v 18. týdnu, břicho mi začalo šíleně růst v poslední době, myslím, že za dva měsíce už se moc nepohnu... A doktorka mě stále straší, a tak povzbuzující příběhy o donošených dvojčátkách jsou pro mě balzám na duši... 🙂 Stále mám obavy, asi to lepší nebude, ale snad tu zimu nějak doma vydržím. Na konec bych raději šla do nemocnice - pro větší klid duše. Vybavení zatím neřešíme, ale po novém roce musíme začít...

pehu
14. pro 2013

@koksi Děkuji za odpověď. To si tedy budu muset promyslet 🙂. Já mám právě syna narozeného ve 25tt a měl monitor do roku. Zbytečně nám nepípal a já byla v klidu. V nemocnici byl totiž 3 měsíce na kyslíku, tak to byla má psych. podpora, kdyby se něco dělo 🙂.

mmonika87
14. pro 2013

@odeska koukni se ještě na tenhle kočárek http://kocarky.heureka.cz/patron-fenix-f4-duple... taky není tak drahý a můj velký favorit. Já taky čekám dvojčátka, pořád projíždím internet a různé diskuse o kočárkách. Taky hledáme nějaký kočárek do 15000,- Kč. Byl mi doporučen TFK, ale ten stojí cca 17000,- Kč bez korbiček.

odeska
14. pro 2013

@mmonika87 diky za tip, vypada to taky dobre. sice neni moc velky vyber barev, ale kolikrat cim vic, tak tim hur si vybiras. cekame chlapecky, tak bysme brali asi ten modry. ale mam trochu strach, jestli by projel 80 cm dvermi, je tam jenom 0.5 cm rezerva. ja hledam na internetu vsecky mozne i nemozne diskuze, abych byla pripravena co nejlip 🙂

mmonika87
14. pro 2013

@odeska To jsme na tom stejně. Já taky pořád sedím u netu a hledám. Čekám první mimča, takže fakt nevím co a jak, tak se postupně přiučuju. Zrovna ke kočárkům pro dvojčata toho moc není. A když je, tak ten kočár stojí přes 20000,- nebo je pěkně hnusnej. My nevíme, co čekáme, necháváme se překvapit, takže koukáme po nějakých neutrálních barvách.
každopádně tento Patron by měl projet 80 cm dveřmi, jak píší ty, co měli tento kočár.

athena7
14. pro 2013

Ahoj holky, přidávám se k Vám do diskuse, jsem ve 14 týdnu a čekáme jednovaječná dvojčata, kluky. Chtěla bych se zeptat, zda jste tu někdo taky s jednovaječnými dvojčaty, a pokud ano, jak to u Vás probíhá nebo probíhalo. Díky 😉

dexin
14. pro 2013

@pehu kup si monitor dechu na plínku. Můžeš ho pak používat i v kočárku třeba!

dexin
14. pro 2013

@mmonika87
@odeska holky, jestli chcete ušetřit na kočáru, kupte dobrý lehký sporťák a k němu jen vložné tašky. Podmínka je, aby sporťák šel do lehu! Kočár je lehčí než s korbama a kdykoliv si v tašce mimčo vyndáte a nemusíte budit. Třeba díky tomu jdu k doktorce sama bez doprovodu!

pehu
14. pro 2013

@mmonika87 Patron měli známí a měli hp 2X na opravě. V zimě se jim s ním špatně jezdilove sněhu.

pehu
14. pro 2013

@dexin Mám ho doma po synovi. Byl dost hubený, tak mu to sjíždělo z plíny. Moc mi nevyhovoval. Holky budou asi taky malé. Váhově neodpovídají 33tt. Jedna měla 1450g a druhá 1550g.

werinka1
14. pro 2013

@pehu Já mám koupené jak za plínku tak do postýlky. Holky se narodily s váhou 1200 a 1400g. Pouštěli nás když měli přes 2 kg. S těmi za plínku jsem problém neměla, ale dávala jsem je teda jen příležitostně. Do kočárku nebo když jsem jela k našim. Do postýlek doma jsem měla nanny. Ze začátku nám docela houkaly. Ale tak s tim jsme počítaly jelikož byly holky dost nedonošený a s tim dýcháním (ač jsem stihla kortikoidy na dozrání plic) prostě trochu problém měly. Ale jen za plínku bych nekupovala, protože pak bych musela mít holky ve stejné místnosti, určitě bych do vedlejší místnosti (holky spaly v ložnici a já se zdržovala vedle v kuchyni) neslyšela ten poplach. To nanny je hodně slyšet.

dexin
14. pro 2013

@pehu no a víš, že ta plína se má ohnout než se to za ní chytne? Teda máme respisense. Nannynku mám doma jednu po dětech, to je super monitor, ale nám dvojky spí v houpací síti, takže tam fakt nehrozí! 🙂

@werinka1 to, že jde slabě slyšet se dá vyřešit chůvičkou, ne?

mmonika87
15. pro 2013

@pehu asi se spatne jezdilo kvuli otacecim prednim kolecku,ze?
Holky,nemate nekdo zkusenost s kocarem Tako duo drive? To je dalsi muj favorit

werinka1
15. pro 2013

@dexin Tak asi dá, my ji ze začátku teda neměli, já kupovala chůvičku až déle. Zkraje jsem se bála vzdálit (byť i s chůvičkou) dál jak do kuchyně 🙂

dexin
15. pro 2013

@mmonika87 já bych se bála u těchto kočárků jejich váhy, většinou jsou dost těžké

mmonika87
15. pro 2013

@dexin JO, to máš pravdu, kolem 20 kg mají. Jenže takhle se u většiny kočárku ta váha pohybuje. A myslím, že 1,2 kg rozdíl už není takový...

odeska
15. pro 2013

@mmonika87 my taky cekame mimca poprve, takze sbiram zkusenosti a rady kde se da. je fakt, ze na prodejnach zadne kocarky pro dvojcata nejsou, ani ve velkych mestech. vsude ti reknou, at si vyberes na netu a oni ti ho objednaji. jenomze kdyz si ho neosahas a nevidis nazivo, je to nanic. pohlavi jsme si nechali rict z duvodu, ze jsme dostali od rodiny hodne pouziteho obleceni a hlavne po holkach. a ted uz vim, ze s klidem muzu ruzovou vyradit. ale nektere kousky me moc mrzi 😒

mmonika87
15. pro 2013

@odeska Já pořád váhám, jestli si to mám nechat říct nebo ne. Přítel to rozhodně vědět nechce. Jinak oblečky taky dostaneme po mé malé 3 leté sestřenici. Prostě je buď využiju nebo ne. Moje mamka schovávala oblečení po mě a po bráchovi, takže je to dobrý, alespoň něco z toho využiju 🙂

odeska
15. pro 2013

@dexin a jaky kocarek mas presne na mysli? normalni sportak a k tomu ty vlozne tasky? to je ta dvojkombinace? a docetla jsem se nekde, ze se ty tasky daji pak pouzit i jako fusak, kdyz vytahnes pevne dno. nebo jako nanoznik. s tim mas nejakou zkusenost? a ty predni otocna kolecka jsou moc dulezite nebo se to da odjezdit i s obycejnyma?

odeska
15. pro 2013

@mmonika87 oni to z tebe stejne vsichni budou pacit, co cekate a jake mate vybrane jmena...ja jsem nechtela rict nikomu ani to pohlavi, ale nedalo se to. tak aspon ty jmena budou prekvapeni. nam se doma sesly 4 velke pytle s oblecenim, a jelikoz vsechno prepiram a zehlim, tak jsem rada, ze pohlavi znam, jinak bych to delala asi cele tehotenstvi 🙂 ale neutralni barvy mame taky a na doma jsem si uhajila i neco ruzoveho 😉

mmonika87
15. pro 2013

@odeska Z rodiny to nikdo páčit nebude, protože to taky nechtějí vědět. Jména máme vybraná jak pro holčičky, tak pro kluky, to už všichni vědí. Já mám velkou krabici, minulý týden jsem to prala a vyšlo mi to na 4 pračky. Složený to mám, jen ještě ta halda na žehlení :( Sice mám ještě hodně času, jsem teprve ve 12. týdnu, ale už jsem tady na bazaru našla krásný zavinovačky, tak jsem je koupila. Jinak nic nenakupuju, zatím. Přítel byl včera v Kaulandu a koupil první malinkatý plínky. Prý aby pod tím stromečkem taky něco miminka měla🙂

pehu
15. pro 2013

@mmonika87 Oni měli ten klasický patron s vložmýma taškama a děti vedle sebe. Praskla jim tam vždy oska a tím, že přední kola nebyla nafukovací a malá, tak se hůř jelo. Taky byli na něho dost těžcí.

dexin
15. pro 2013

@odeska tak mrkni tady na mou fotku! https://www.modrykonik.cz/blog/dexin/album/meto... koupili jsme jen sporťák easywalker a k tomu nádherně zateplené vložné tašky, se kterých se dá udělat i fusak. Jsou ňuňavé a velikostně možná i trochu větší než origoš korbičky a hlavně jsou teplejší než korby, takže stačí kluky obléct jen do kombinézy a přikrýt dekou a nemusím řešit malý fusak do korbiček. Ty vložné tašky můžu opravdu doporučit, akorát Chipolino k nám prý přestalo dovážet. Jsou to tyto http://klaudia.mimishop.cz/detail.php?zbozi=203...

dexin
15. pro 2013

@odeska otočná přední kola doporučuju, kočár je s dvojkama těžký, tak kvůli manipulaci, je to lepší

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru