Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

gyty
8. bře 2013

@ratatooy
@maladama
no ja mam pristi tyden jit do nemocnice do nejake poradny kam sem byla odeslana. takze tipuju jak to tady ctu ze v ramci te tehu poradny v nemocnici asi budou nejak resit i tu cukrovku. zeptam se na to tam az tam pujdu. jinak u nas nikdo cukrovku nikdy nemel a ani ja pri prvnim tehu.
toho leydna v rodine mame ale ja se nenechala vysetrit az ted sem to rekla tak me odeslali na naky testy ale to az ke konci mesice. maj plno. ja si to taky nechavala vsecko na dyl ... bala sem se protoze sem krvacela a pak dlouho spinila s velkym hematomem a byla po nemocnicich a tak se to nejak vsecko posunulo.a ted sem vsecky ty svy neduhy naraz nahlasila a zacal kolotoc kam me poslat driv na testy...a do toho ta cukrovka...

gyty
8. bře 2013

a jeste k jidlu... nesnasim mlecnevyrobky. dela se mi spatne pri pohledu na mliko, smetanu atd. snim jedine parmezan, korbaciky a cokoladovej nebo visnovej jogurt. to ale asi taky nesmim ne?
jako ty jogorty....na netu prej ze jen bilej a to se zbleju..

ratatooy
8. bře 2013

@gyty no to krvácení a ten hematom souvisí s tím leydnem

ratatooy
8. bře 2013

@gyty no prakticky mužeš jist všechno ale musi ti vyjít na den přijem do 200g cukru

ratatooy
8. bře 2013

@gyty a hlavne jist co 2,5-3hodiny

gyty
8. bře 2013

@ratatooy ja co ctu na te strance tehotenskacukrovka.cz ....a tam psou ze jen bilej jogurt ze jinak nesmim.a ja jim jen viskovej...tak se ptam. jinak dneska je to druhej den co se snazim jist podle toho co pisou na tech strankach a ja inormalne spis zobu.jim podobny porce jako nas malej . tomu je 5.

ratatooy
8. bře 2013

@gyty no ono je to prakticky stejny jak při zdravym stravování pro hubnutí takže platí jist často,vyvažený jidla a tady je akorát min g cukru na denni davku takže kdyžsi dáš smetanovej jogurt tak si ho dat mužeš ale když nekdo ji velky porce tak si ho datnemuže protože by mu už nezbyla davka cukru na další jidla

ratatooy
8. bře 2013

@koksi a nemela jsi v tehu problemy s jizvou

maladama
8. bře 2013

@ratatooy co se týká té cukrovky, těhotenská je u dvojčat hrozně častá - kvůli zvýšené zátěži pro organismus. Absolutně to neznamená, že se pak rozjede cukrovka klasická. Jako někdy je ta těhotenská předzvěst klasické, ale ta dvojčecí fakt ne, protože ta se prostě stává jen kvůlivá těm dvojčatům 🙂

ratatooy
8. bře 2013

@maladama njn je to možny ja dvojčata nemam...zatim...a doufám že mě minou ale musim se rozhodnout no

gyty
8. bře 2013

@maladama diky za info!
ja si napisu seznam co se mam vsecko zeptat az pudu do ty nemocnice pac jinak fakt nevim. sem se sverovala manzovi a von mi na to rek, tak si lasko zajed do pelhrimova, tam maj hezky krematorium at vis do ceho des!

gyty
8. bře 2013

@ratatooy aha
a ty si teda taky mela tehu cukrovku? takze z vlastni zkusenosti? a dela to jako neco? naky problemy? ze by clovek poznal ze mu neco je?

ratatooy
8. bře 2013

@gyty jo ja sem ji mela při jednom mimi nepoznaš to že ti neco je až jedine kdyby jsi měla zachvat ale tak zly to asi nebude a kolik ti naměřily vubec hodnotu,ono taky je to těžký komu by ten cukr na lačno v tehu nevyletel že?pač už se mi pak nikdy nestalo při měření že bych měla cukr špatně proste telo zareagovalo blbě když je hladový a těhotný ja sem musela vždycky po probuzení letět snidat jinak bych umřela

ratatooy
8. bře 2013

ale dalši pozitivum by pro mě bylo u těhu cukrovky porod cisařem planovany

gyty
8. bře 2013

@ratatooy fakt ty to bys to brala jako pozitivum?
ja prave nevim..cekala jsem prirozeny porod. jako u prvniho.
a ted to vypada na cisare....a ja premyslim o epiduralu nebo celkove...

jarkalada
8. bře 2013

@gyty taky jsem měla těhu cukrovku + leidena.
Já měla jen o nějakou desetinku zvýšenou hladinu cukru, při ogtt. Myslím, že má být snad 7,9, já měla asi 8,2. A hned do poradny. Naštěstí "jen" dieta - ale i ta jen dieta znamená si vážit plátky chleba, vybírat třeba i šunku - ty balený obsahujou dost cukrů. To samý vážení ovoce nebo i brambor a rýže. Hlavně to chce ze začátku fakt vážit, než už víš, na kolik se to dá počítat třeba lžic. Protože zas nesmíš hladovět - dají ti domů takové proužky a sledujou se ketony z ranní moče.
Kvůli tomu jsem za skoro celé těhu s dvojkama přibrala snad ani né 12 kg. 🙂 který jsem v nemocnici nechala.
A že jsou děti větší. Jako větší nemusí být tak hrozný, ale např. malej byl šíleně nateklej, opuchlej, hrozně zavodněnej, ihned na kyslík - a prý na tom měla podíl právě i ta cukrovka. Takže proto to chce fakt hlídat a nepodceňovala bych to.

dexin
8. bře 2013

holky, já se furt ladím na přirozený porod, po kterém toužím. Musí to být naprosto nádherný zážitek, vytlačit si 2 děti po sobě!!!

maladama
8. bře 2013

@dexin a ty čekáš jednovajky, nebo dvojvajky?

Jako, přirozený porod dvojčat možný je, ale spíš se mentálně připravuj na toho císaře, ať pak nejsi zaskočená nebo zklamaná - to nejde o to, na co se ladíš ty, ale že pravděpodobnost, že konstelace bude pro přirozený porod dobrá, není až tak vysoká. A u jednovajek je to skoro vyloučené. Teda jde na tom trvat, ale ty rizika...

gyty
8. bře 2013

@jarkalada @ratatooy
takze ja koukam na netu na nutricni vahy...naky doporuceni nebo je to jedno kterou?
sem z toho cela spatna...ja na zadny diety nejsem. vzdycky jsem mela problem pribrat tak sem se cpala jak toslo a stejne sem mela kolem 50-52 kg. a ted si mam pocitat cukry...
naky dopo ohledne vahy? je to sumak ´? staci z druhy ruky? nebo lepsi koupit novou?
dikas

jarkalada
8. bře 2013

@gyty váhu digi, asi jedno jakou 😎 ale to bych se asi nejdřív poradila, co teda jako dodržovat. Takhle sama od sebe nemůžeš vědět, do kolika gramů čeho by ses měla držet..

gyty
8. bře 2013

@jarkalada
aha...
ja vychazim z toho co jsem nasla na netu. ze mam snist do 200g sacharidu. ne vic ne min. ze pod 200 to dela naky ketony nebo co a vic tu glykemii
jinak jdu do te nemocnice ve stredu tak nevim jestli do te doby jen nejist cukry jako takovy a omezit tam kde jsou ty prilohy atd ale zase aby to nebylo podtech 200.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
boze proc mi to nikdo nevysvetlil?

jarkalada
8. bře 2013

@gyty no já třeba mohla mít 275kj. Tady je můj jídelníček, podle kterého jsem se +/- držela.
A taky jsem měla před těhu asi 57kg. Nikdo v rodině jí nemá. A naštěstí mi nezůstala 😉

jarkalada
8. bře 2013

blbost, né kj, ale gramů, samozřejmě

gyty
8. bře 2013

@jarkalada
diky no ja zatim budu cekat a uvidim co mi reknou. zatim se budu drzet doporuceni cca 200g cukru

ratatooy
9. bře 2013

@gyty ja mam prvniho cisařem v celkove narkoze a me to tak sedlo že sem mohla klidne druhej den dom,to byla moje poslední dovolená v porodnici

dexin
9. bře 2013

@maladama dvojvajky čekám a věřím v pozitivní naladění. Říkám si, co chci a ne co nechci. Koupila jsem mexickou bolu a nosím ji od 12.tt, aby si děti zvykly na cinkot rolničky a později se za ním otočily hlavou dolů. Za měsíc jdu na seminář limbického otisku. Prostě snažím se udělat vše proto, aby nohli jít na svět přirozeně. Samozřejmě , pokud se rozhodnou jít císařem, tak se svět nezblázní, jen já budu mít klidné svědomí, že jsem pro ně udělala už v bříšku, co jsem mohla.

gyty
9. bře 2013

@ratatooy 🙂

koksi
9. bře 2013

@dexin já myslím, že pokud budou dětičky obě hlavičkou dolů že není důvod jít rodit SC a klidně můžeš přirozeně ,-) Já měla obě holky hlavou dolů a říkali mi že bych klidně mohla rodit přirozeně...mě to jen zakázali skrz to, že už po jednom SC mám takže rodit po něm přirozeně dvojky by bylo nebezpečný. docela mě to mrzelo jelikož těhu s dvojkama bylo míé poslední těhu a chtěla jsem si ho užít přirozeně...ale radši jsem dala na rady lékařů. Ale ty neházej flintu do žita..když budou dobře nastavený tak určo rodit přirozeně můžeš. držím palce!!! není nad přirozený porod ,-)

dexin
9. bře 2013

@koksi děkuji moc, takové názory jsou vodou na můj mlýn! 🙂

ratatooy
9. bře 2013

@dexin to deláš dobře protože všechno co chceme aby s estalo si utvořime jenom v hlavě,třeba jako já prvne sem byla zklamana z cisaře ale pak sem se na to přopravovala naladila se že to bude pohodička koupila nejaky homeopatika a zvladla sem to levou zadní ani jizva me nebolela proste sem vyskočila z postele a normalne skákala jak lanka 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru