Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

maladama
10. bře 2013

@gyty Ahmed váží 1750g (on je většinou vyžranější) a Božetěcha 1500g - teda tak to měli v 29tt.
Jestli máš chuť na pomerančovou matonku, nedalo by se to obejít normální neochucenou matonkou s trochou pomerančové šťávy? Já dost ulítávám třeba na citronové šťávě ve vodě, je to osvěžující. Jinak pít ji můžeš, ale zase, počítá se ti to do denního příjmu cukrů, takže ideální to není, musela bys ubrat jinde. Hlad bys mít neměla, to není dobře - podívej se po potravinách s málo cukrem - třeba okurka má jen 3g sacharidů na 100g! Nebo třeba cottage cheese, ten má jen dokonce 1 gram na 100g! Na stránkách www.stob.cz mají kalorické tabulky (nebo minimálně mívali) s uvedením obsahu sacharidů.

@dexin tady: http://www.baby2see.com/medical/charts.html si ty váhy můžeš dopočítat sama 🙂 mě to vychází dost podobně, jako když to počítají v nemocnici.

carllita
10. bře 2013

@gyty Téda, já mám pořád pocit, že na mě můj doktor pěkně kašle. UTZ s měřením mi dělal všehovšudy jednou a to ve 20. týdnu. Od té doby nic a ani zřejmě není dlouho další v plánu. Navíc mám pocit, že mi za poslední měsíc nevyrostlo vůbec břicho a všichni mi říkaj, že na dvojčata ho mám nějaký malý....ta začínám být nervózní.Myslíš, že si mám říct o přeměření? UTZ má v ordinaci, nikam jezdit nemusím, tak by mi snad mohl vyhovět. Jinak s tím cukrem, teď sem byla na testech, tak doufám, že mi nic nenajdou.Ty si měla nějaký příznaky, že si třeba tušila, že není něco OK? Docela tě lituju 😖

barusmackova
10. bře 2013

@maladama ty jo tolik uz muzou vazit??ja mam porad za to ze maji nasi tak 800-900g v utery jsem 28tydny presne a utz me ceka az v tom30 tydnu

Jin holky dneska mam teda den kluci jsou divoky a sem tam me pichne v podbrisku doufam ze to nic nebude ☹ porad chodim na wc kontrolovat jestli neco ale v pohode zatim a musim poprosit nasi aby me pujcili tlakomer domu zda se mi ze po snidani pak asi hodku se me zvedne tlak pak se to zase ustali a dobry a obcas jsem takova dusna

maladama
10. bře 2013

@barusmackova no tohle by měly být váhy někdy v 31/32tt, bestie jsou prostě hrozně tlusté 🙂
900g měly už v 25tt (to odpovídaly 27tt).
budu mít nejtlustší miminka v celé porodnici, a to i když se narodí o 4 týdny dřív 🙂 Kolegyně, jejíž sestra porodila dvojčata v 35tt, ze mě nevěří - ty její neteře měly těsně pod 2 kila v den porodu.

werinka1
10. bře 2013

@carllita Tak takhle k tomu nějak přistupoval a přistupuje můj dr. Naštěstí jsme se sami objednali ve 12 tt na prvotrimestrální screening a když zjistili, že teda čekáme dvojčátka, tak si mě sami začli zvát na kontroly k nim (pracoviště genetiky) a teď mě od 20 tt objednali do rizikové poradny do fakultní nemocnice kam bych měla jezdit co 3 týdny. Prý je takový standardní postup u dovjčat. Jinak muj dr. se rozhodně s nějakym přeměřováním a důkladnějším sledováním rozhodně neobtěžoval. Naopak se divil, proč si mi zvou.....proč by jako měly bejt dvojčata (navíc jednovajky) rizikový 😀 😕 Když sem to řekla na té genetice, tak jen mávnul rukou(prej se v tomhle s "normálním" gyn nedomluvím) a řekl, že mě budou sledovat a pak ta fakultka.

werinka1
10. bře 2013

Holky, já jsem furt tak nějak unavená. Na náběry jdu až 28.3., tak nevím jestli mi nechybí železo, hořčík....? Oškrábu brambory, musim si sednout. Naklepu maso, musim si sednout. Pak to jdu obalit....sednout....pak péct....No vařim na etapy, protože jinak by to se mnou asi seklo 😒 Vitamíny beru jen DHA + listovku, nesmim ty klasický jako mamavit a tak, všude je jód a ten beru extra - letrox. Zeleninu, ovoce se snažim jíst.

maladama
10. bře 2013

@werinka1 hořčík bys zjistila rychle - jestli tě berou křeče do nohou, nebo náběh na ně, tak je to jasnej horčík. A železo klidně nasaď hned, já ho mám od 25tt befelem i bez testů - v těch volně prodejných dávkách, každý druhý den, že prý dvojčata jednak berou víc a druhak se hodí do zásoby na porodní ztráty krve.
A do kuchyně si dej stoličku a co nejvíc věcí dělej vsedě.
Já to mám horší, jednak stoličku jsem musela z kuchyně odstěhovat, protože po ní malej lezl na linku, a druhak už mi dost často ani nestačí si sednout, musím si lehnout.. Takže přesně jak píšeš, očistím zeleninu, lehnu si, očistím maso, lehnu si, dám to dělat, lehnu si... ještě že mám na troubě i na sporáku časovač, tak se to vypne samo a nemusím tam hned běžet 🙂

gyty
10. bře 2013

@carllita ne vubec nic na sobe nepocituju. jen ta krev po tom testu nebyla ja chodim na utz jednou za - 2-3tydny a pak navic 1x za 2-3 tydny mam tehu poradnu.to se mi nezda ty chodis nak moc malo...

werinka1
10. bře 2013

@maladama Tak hořčík mi zřejmě nechybí. Musim to zaťukat, ale křeče mě (taky možná zatím) netrápí. Ale to železo teda určo koupím!
Tak si mě trochu uklidnila, že jsme na tom podobně. Já si připadam tak nemožná! Kamarádka mi říkala, jak mi bude ve 2 trimestru už parádně (čekala teda jedno), co všechno si udělala.....no a já když uvařim, vyperu nějakou pračku a aspoň vyndam a nandam nádobí do myčky, tak to je vrchol a jsem totál hotová. A jsem čím dál víc jako na potvoru nešikovnější! To jsem vždycky na sebe akorát vzteklá. Všechno mi jako naschvál padá z ruky, pořád někam zalejzam pro něco, věčně mi něco ukápne na zem....sem si nemyslela, jak budu vnímat každý zbytečný sehnutí 😠
Židličku tam naštěstí mam, takže posedávam, ale taky jak řikáš bych nejradši vždycky zalehla.

gyty
10. bře 2013

@werinka1
jj to znam!
porad bych jen lezela. sotva neco zvladnu udela fakt hruza. rozhodla jsem se zacit trochu nakupovat protozeakt este nemam ani dudlik prat a zehlit dokud to este trochu jde...
vcera mi dorazil kocarek z druhe ruky jsme koupili teutonia cosmo team taktochci taky vyprat ty vlozne tasky a tak.
jdu koupit prasek pro mimca a pustim se do toho dokud este muzu!
@maladama
jinak to beres jako zelezo?
je mam mgnesolf acidum folicum a normalni mama vitaminy

werinka1
10. bře 2013

@gyty Tak v tom nejsem sama 😀 Já už ani nemusim tolik spát, jako si prostě aspoň lehnout....
My máme jen pár základních věcí - fusaky z druhé ruky, vajíčka, fleecové zavinovačky, kojící polštář. Včera jsem jukla do bazárku na fcb pro dvojčata a objednala pár bodýček, dupaček těch menších velikostí - 50 a nějaký 56, jinak zatím nemam vůbec nic. Ale mam ségru, má 2 holky, takže budu dědit, ale až tak od velikostí 62 a výš, proto si pár těch menších koupim.

dexin
10. bře 2013

@werinka1 to jsem ráda, že je ta únava u dvojčat normální. Si připadám jako lemra největší. Normálně funguju jen dopoledne, pak se mě ta únava drží až do večera.

werinka1
10. bře 2013

@dexin Jj, taky mě to uklidnilo. Už jsem si myslela, že není něco v pořádku. Mě ovšem únava drží tak nějak celý den, jen se to na chvíli zlepší po odpočinku.

werinka1
10. bře 2013

Tak jsem si teď našla na internetu co znamená placenta přes vnitřní branku. Doteď jsem žila v blažené nevědomosti a nevim zda to nebylo lepší. Mám to totiž napsané v té zprávě z genetiky jak jsem byla v úterý. Dr. teda neřekl nic, ale co jsem teď vyčetla, znamená to, že je nízko položená, úplně dole a krom toho, že to brání přirozenému porodu (to mě asi fakt trápit nemusí), by to mohlo znamenat případně krvácení. Nesmí se zvedat nic těžkého, šetřit se a žádnej sex. Ale může se prej vytáhnout, v mých týdnech to ještě nic nemusí znamenat, akorát asi to omezení. Neměla jste některá?

maladama
10. bře 2013

@werinka1 ad vcestná placenta - já to neměla, ale kamarádka ano, ještě snad ve 30tt, ovšem ke konci těhotenství se to vytáhlo a rodila 40tt přirozeně a bez problémů. Máš centrálně vcestnou, nebo jen částečně vcestnou?

maladama
10. bře 2013

@gyty ad železo, beru tohle: http://www.gigalekarna.cz/produkt/superzelezo-t... - je tam 15mg železa plus listovka. Ofiko to má být denní dávka, vyšší jsou jen na předpis.

maladama
10. bře 2013

@werinka1 tak ti přeju, abys bez těch křečí vydržela až do konce - já měla budíček s křečí v lýtku v pátek (v levým) a v sobotu (v pravým) a bylo to, jak když mě kousne do té nohy pes a drží. A ještě dneska se belhám, furt to bolí, mrcha. Tak jsem včera zvedla dávky na povolený maximum, 3x2 tablety. Ale dokud jsou to jen ty lýtka a ne kontrakce břicha... tak to je ještě dobrý. Musí se nechat, že na bolesti v podbřišku mi to magnézko fakt pomohlo. Ale je to děs běs, v prvním těhotenství mi stačila JEDNA tableta denně!Teď jsem jak feťák kříženej s kulturistou, všude vitamíny a proteinový nápoje 🙂

maladama
10. bře 2013

@gyty ad nákupy - my, hurá hurá, už asi máme všechno. Nakoupila jsem to mezi 25tt a 30tt, a teda už 5 týdnů peru a žehlím. Už to akorát mechanicky nosím do skříně, ale bude potřeba to protřídit na velikosti - jednak mám po prvním, druhak jsem nakoupila od dvou kamarádek a taky spoustu věcí podostávala - mám takové ošklivé podezření, že mám dost oblečení asi tak pro paterčata 🙂
ale je to mix holčičího a klučičího, tak když se pak vyřadí nevhodné barvy, třeba toho tolik nebude 🙂
už mi zbývají poslední dvě várky na žehlení a vyprat věci do kočárku a do miminčího koše. A pak nějakou dobu ty minibodyčka nechci ani vidět!

werinka1
10. bře 2013

@maladama Bohužel to v té zprávě není nijak blíž definováno. Jen tam mám v závěru tučně: t.č. placenta přes VB 😒 26.3. jedem poprvé do té rizikové poradny, tak se budu muset víc poptat a do tý doby si dam bacha na zvedání něčeho těžkýho (to sem si dávala stejně) a no sex. Tudíž, jak mi přítel řekl, nic se nezmění 😀
Ty křeče mě zatim fakt nepostihly, ale ještě to může asi přijít. Ségra to měla. Já měla křeč v noze snad 2x v životě, vim, že to neni nic příjemnýho, natož v těhu 😒 Budu doufat, že aspoň něco mě mine.
Já teď beru paradoxně mnohem míň preparátů než před těhu. To jsem brala kde co (hlavně abych otěhotněla, na prevenci zánětů, výtoků co mi trápily, pročištění organismu a já nevim co všechno). Teď "jen" letrox na štítku a folgravid. Ale to železo ještě přiberu.

Věcičky budu mít od ségry, ale zase si řikam, když to budou holky jednovajky, tak bych je měla trošku "sladit". Takže nevim jestli stejně nebudu nakupovat. Teda, to budu určitě, ale myslela jsem si, že spoustu věcí budu mít poděděných a od kamarádek, jenže určitej soulad to chtít bude. Třeba stejný body, jen barevně odlišený - jedno růžový, jedno žlutý. Nechci je vyloženě stylizovat do úplně naprosto totožných věcí i co se týče barev, ale nějak hezky je budu chtít oblíct 🙂

werinka1
10. bře 2013

A nesnášim žehlení!!!!!!! To budou galeje než ty pidivěcičky vyžehlim 😠

maladama
10. bře 2013

@werinka1 jak říkáš, těžkýho nic stejně zvedat nemáš, no a sex s dvojčatama... nevím, jak u vás, ale u nás ta čtyřka v posteli moc populární není 🙂

ad sladění dětí, já hodlám mít něco hezkýho na ven (a to se najde i mezi tím, co už tu mám, plus až vylezou a budeme vědět, co jsou zač, tak nakoupíme pár stejných kousků pro parádu), ale na doma - hlavně aby bylo je do čeho oblíknout 🙂 a jestli budou kluci v růžový, když bude všechno ostatní už poblitý nebo počůraný, nebo holčičky v tmavě modrých deset let starých dupačkách, tak na té zahradě se houby stane a když je u toho nebudu fotit, tak jim snad ani nezpůsobím doživotní problém se sexuální orientací 🙂)))

maladama
10. bře 2013

@werinka1 velmi doporučuju - na žehlení židli. Já už to ve stoje vůbec nedávám. A nežehlit moc dlouho v kuse - i 15 minut každý den tě za týden dostane až na dno obřího koše, ale až tolik tě to neznechutí,

werinka1
10. bře 2013

@maladama 😀 Já bych si dala říct i ve čtyřech, ale máme strach.... 😒
No s těma věcma máš určo pravdu. Asi mít pár věcí na parádu, na prochajdu, k doktorce.... a když budou doma v naprosto odlišném bodýčku, tak to bude úplně jedno. Prckům určitě 🙂 Ségra měla teda první dítko kluka, takže holky pak taky nosily modré a zatím to vypadá, že trauma je nepostihne 😀
Já jsem právě takovej "kupič" věcí na vyžehlení. Furt to odkládam a odkládam a pak ..... dvě hodiny to nespraví 😠 Popravdě si žehlení na židli moc představit neumim, nikdy jsem to nedělala, mam pocit, že je to omezující, já u toho prkna dost "tancuju" sem a tam 😀 Ale zase když budu žehlit ty malinkatý věci, no mohla bych si k tomu dřepnout, zkusim to.

maladama
10. bře 2013

@werinka1 u nás už je to fyziologicky skoro nemožný, všude břicho a když nepřekáží břicho, tak mě při tom bolí minimálně stydká spona (ta mě bolí furt, kdykoli se trochu hýbu, takže nic nového). Už se těším po šestinedělí, mám absťák.
ad žehlení na židli - já přitom dokonce sedím na posteli, prkno snížený skoro na zem - a zvládám tak žehlit i cejchy! ale ze začátku to taky bylo divný, ovšem ve stoje to nešlo vůbec, že... žehlívám každý ráno, malej vstává po osmé, donesu mu mlíko, dám prát, a než si vypije mlíko a rozkouká se, tak mám svoji patnáctiminutovku odžehlenou a jdeme si hrát dolů.

koksi
10. bře 2013

@dexin jo mrzelo :-/ a dr.právě pak říkali , že díky těm jejich malým váhám by to byl šup šup porod, že by ze mě vypadly ani bych nevěděla jak... ale na druhou stranu mi taky říkali, že deložní stěna byla pěkně tenká takže možná bůh ví co by se třeba při přiroz.porodu stalo...byli nakonec rádi že šly holky císařem.
a kojení...to je věc s velkým "V"... kojím i nekojím.... Kluky jsem kojila všechny do roku, nejstaršího nejdýl...toho do 14měs.takže nikdy jsem s tím neměla problém..myslela jsem, že i teď to bude ok ale ouva..nevím jestli je to tím, že poprvé k prsu byly přiložený až 20h po porodu nebo tím, že jsou dvě...mlíka mám málo a prsa zdaleka nemám tak nalitá jak u kluků :-/ takže dělala jsem to tak, že jsem se v porodnici naučila kojit tandemově tak jsem to praktikovala i doma s tím....že z porodnice jsme odcházely v situaci kdy z prsu pily jen tak 5ml..zbytek přes flašku.....nebyly schopné si vytáhnout víc..prý jsou malinké.. takže i doma jsem to tak praktikovala..zkoušela kojit a zbytek přes flašku..a po nakrmení obou jsem pak zbytek mléka odstříkávala... ale bylo to děsně náročný jak časově tak celkově na organizaci (nejdříve si obě napolohovat do tandemu, po nakojení dát obě odříhnout..pak stejně jít a ohřívat flašky, mezitím se málem uřvaly...) ... takže momentálně to praktikuju tak že jen odstříkávám a dávám jim to do flašky rovnou...s tím, že odstříkám ať dělám co dělám cca 100ml víc to nikdy není a zbytek mají Nutrilon Nenatal (mléko pro nedonošence). Nevím proč toho mlíka je tak málo, piju čaj na podporu kojení, homeopatika...ale nevím... Vypijou teď každá 90ml...takže to co odstříkám by stačilo jednomu dítku v pohodě...ale dvoum prostě ne.... takže tak... ,-)

koksi
10. bře 2013

@maladama teda to jsou váhy!!! Amálka se narodila ve 34tt s váhou co má teď tvůj Ahmed ve 29tt 😀 ale neboj..ono je to zase lepší... Když se narodí dřív tak už i tak budou mít aspon pěkné váhy a nebudou muset být v inkubátorech, na neonatologii jak my..pamatuješ jak jsem to tu popisovala?? jak holky ležely na tom spec.oddělení, obě sondičky do žaludku atd... to byly stresy..pokud ti tvoji budou mít pěkné váhy dostaneš je hned na pokoj a brzy pomašírujete aspon domů ,-)

kacikaci
10. bře 2013

ahoj holky, vy jste se teda rozpovídaly...s tou únavou, já jsem taky pořád jak mátoha, už mi to přijde i blbý, ale fakt si to nevymejšlim..jak píšete, udělám něco málo v kuchyni, jdu se natáhnout, a tak to jde pořá d dokola..dcera mě musí neustále tahat z gauče 😀 takže pevně doufám, že je to normální
dneska dobírám antibiotika na močák, v týdnu jdu znovu na krev, tak doufám, že to zabrlao a že už nebudu muset brát jiný..
ad milování, my teda ještě sexujem, ale hrozně málo, protože většinou zalehnu do postele a manžel mi nestihne říct ani dorbou a už zařezávám 😀 ale dovoleno to máme, žádnej zdrav. problém nám v tom naštěstí nepřekáží..nevim, jak bysme těch devět měsíců jinak přežili 😀

maladama
10. bře 2013

@koksi to si taky říkám, že když jsou takoví tlustí, že se jim to bude po porodu hodit... ale ty plíce moc neukecáme, ty potřebujou čas, a bojím se, že právě skrze tu jejich velikost (a to, co takhle velký děti dělají se mnou) toho času nebude, kolik by bylo potřeba... ale uvidíme. každý den se počítá.

@koksi ad to kojení, já u prvního mlíko měla, jak kdybych neměla, a dokud jsem se ještě pokoušela o kojení, tak jsem si vždycky udělala mlíko do lahve, lahev dala do termoobalu, šla kojit, hned po dokojení dokrmila z lahvičky a pak teprve odříhávala. Taky mi ničil nervy ten řev, když jsem ze začátku nakojila, odříhla, odložila hladovce do postýlky, šla udělat mlíko...
když jsem pak začala jen odsávat, tak za týden nebylo mlíko vůbec ☹
ale na druhou stranu, syn je zářný příklad toho, že kojení a zdraví dítěte spolu vůbec nesouvisí. V 18m měl asi dvakrát rýmu - doktorka nás skoro podezřívá z toho, jestli se nepokouším všechno pytlíkovat doma, ale on prostě, ťuk ťuk, je zdravej jak řípa.

gyty
10. bře 2013

@maladama ty mas kos? ja o tom premyslim mooooc se mi libi
je i pro dvojky nebo mas da?
ja peru vlozne tasky a pak se nejak poprat s potahem na kocarek....jestli to rozlozim uz to asi nikdy nedam zpatky!
sem talent
no a rikam si pomalu vyrazit na nakupy pidi veci protoze krom ojetyho kocarku nemam nic , ani plinku

maladama
10. bře 2013

@gyty já mám koš po prvním, měla jsem ho v přízemí a postýlku v patře, bylo to šikovné - tak když už ho mám, tak ho zkusím používat a kdyby se osvědčil a dvojky se do něj už nevešly, tak koupím ještě jeden 🙂
ale já mám ten veliký od Scarlettu (ten je snad největší, co se dělá) - malej se mi do něj vešel ještě v 8m (a to byl cvalík) - dávala jsem ho pryč jen proto, že už se uměl postavit, tak to bylo nebezpečné. Tak dvě malý (hahaha) dvojčata se do něj nějakou dobu snad taky vejdou 🙂
myslím, že na letní děti se to, zvlášť když je terasa nebo zahrada, užije hodně, dáš spát ven a máš procházku bez práce 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru