Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

venuss
29. srp 2012

@dezyre jj, mám už jednoho syna a je ve věku, kdy se pořád smějeme, těším se na dvojčátka. Taky mám strach, aby nenastaly komplikace,ale snad budeme mít klidné těhotenství...

jana321969
29. srp 2012

@maja89 přesně taky tak to vidím, dobrý každý den, ja bych byla rada za nějaky aspon 35 týden + něco !!!!! ja teda mě ještě tak čtvrtina věcí chybí!!!!

stanpetr
29. srp 2012

@venuss
@dezyre ahojte holky, jsem maminka mesicnich jednovajecnych dvojcatek, holcicek, mame uz i 2 leteho chlapecka a nebojte jde to vsechno zvladnout....
byli jsme na tom podobne jako @dezyre na zacatku, jedno urcite a druhe mozna, na dalsi kontrole na nas blikaly 2 srdicka, holky mely spolecnou placentu a kazda svuj vak, narodily se v 37 tt

dezyre
29. srp 2012

@stanpetr jů dala si mě obrovskou naději 😵 😵 😵. A kdy si byla na ultrazvuku, když si to měla jak já? Taky kolem toho 6tt? Jinak můj Dr. nemá vaginální, ale obyč. břišní ultrazvuk.

dezyre
29. srp 2012

@venuss určitě bude vše v pořádku. Hlavně vydržet přes 30tt. Držím moc pěsti 🙂

venuss
29. srp 2012

@stanpetr děkuji za podporu, také mám doma 2,5 letého syna.🙂
@dezyre doufám,že miminka vydrzi co nejdyl a preji ti, aby na dalsi kontrole byla 2 srdicka.🙂

jana321969
29. srp 2012

holky: prosím co máte kojící polštář - chtěla jsem se zeptat jsou různé délky dívala jsem se na netu buď délka 140 cm nebo 180 cm pro dvojčata asi 180 cm by jste doporučily??? díky moc

dezyre
29. srp 2012

@venuss díky moc 🙂 Taky máme doma už skoro dvou a půl letého chlapečka. Dvojčátka by byla trochu čára přes rozpočet, protože manžel má představu takovou, že budeme mít jen dvě děti, ale naopak já mám představu tří dětí :D Akorát jsem si to třetí dítko představovala až tak za 5 - 7 let, prostě do 35 🙂

stanpetr
29. srp 2012

@dezyre ja byla nejak v 5tt to mi delala vaginalni ultrazvuk...

dezyre
29. srp 2012

@stanpetr on ten vaginální je teda na o dost lepší úrovni než ten klasickej. Já jsem byla na začátku 6tt a viděla jsem tam jen bublinu a druhou menší, ale Dr. se neznepokojoval, že zatím prázdnou, tak já doufám, že uvidíme min. 1 srdíčko 🙂 Ale už se těším na 2 .D

stanpetr
29. srp 2012

@dezyre
@venuss holky tak s tema chlapakama jsme na tom podobne 🙂 a opravdu se nebojte, me skoro kazdej rikal, ze jsme blazni, deti, takhle rychle po sobe a jeste dve, ze to nejde zvladat...ja si teda dvojcata predem neplanovala, i kdyz jsem je vzdycky chtela, to priroda udelala jaksi za nas 🙂 ja je nechala, at si kazdej rika co chce, nejak se to zvladnout musi, nejak jsem se z toho nehroutila, no a ted kdyz uz jsou holky na svete, tak jsou opravdu pohodove a vsechno to jde zvladnout....co obcas vazne, tak Jirik by chtel byt porad venku, coz samo nejde, ale zatim se me dari spoustu veci vysvetlit....

stanpetr
29. srp 2012

@jana321969 pokud muzu k tomu polstari ja mela moznost vyzkouset 2 jeden takovej ten klasickej latkovej naplnenej kulickama a pak tento http://www.twinventive.cz/nafukovaci-kojici-pol... a za me doporujuci ten druhej lip drzi tvar, coz je pri tandem kojeni skvele....
cena je silena, ale ja ho sehnala na bazaru skoro za pusu....

stanpetr
29. srp 2012

@dezyre drzim moc pesti, at vse dopadne jak si prejes 🙂

evikj33
30. srp 2012

@stanpetr Díky za tip na kojo p.ale je napsáno že výroba ukončena a začnou dělat jinej od konce srpna,cena je větší,ale zas vzhledem k matroši,já si napíšu ježíškovi,snad mimoušci ještě pobudou v bříšku 😕 A dotáhnem to tak daleko jako ty s holkama.Zajeli jste se celkem brzo klobouk dolu.Náš synátor už je větší a zas pomně chce at ho vemu,tak mu říkám že to nejde že by to miminka tlačilo,ale na klíně se chová i se psem. 🙂 A spí semnou pořád v ložnici. 😅 Jo a s lidma kolem to je podobné a dvě?a však už jedno máte atd.když mne hodně naštvou tak říkam radši dvě než nic a dobrovolně se vzdát zdravého mimi když jsme se snažili tak dlouho,ani náhodou.Už se na ty prdelky docela těším.

nynam
30. srp 2012

Zdravim Vas maminky! Neprodavate nektera nahodou kojici polstar pro dvojcata?

zvalentova
30. srp 2012

@nynam ahoj, budu prodávat nafukovací od společnosti Twinventive. Počám tak za 1- 1,5 měs.

nynam
30. srp 2012

@zvalentova dekuji za odpoved! Obavam se, ze tak dlouho nevydrzime. Uz lezim na rizikovem a momentalne mi davaji jeste cca 2 tydny max. Navic. trochu me to zaskocilo, tak na netu rychle nahanim, co muzu..

zvalentova
30. srp 2012

@nynam uvidíš, popř. ti písnu kontakt do IP, pokud bys chtěla. Může na tebe počkat než se s prcky dostaneš dom.

nynam
30. srp 2012

@zvalentova ok! Třeba to ještě vylezim a bude se hodit! Zatím dekuji

jana321969
30. srp 2012

@stanpetr jo vypadá dost dobře ale cena je teda mazec vid, tady v bazaru na koníkovi, žadny takový nevidím bohužel 😒

jana321969
30. srp 2012

@stanpetr ahoj tak jsem tam volala do té firmy a polštáře, že nemají prý,už je nedělají tady tyto co jsi mě doporučila.

gretta
3. zář 2012

@jana321969 Velikost polštáře je podle tvojí velikosti. Já měřím 175cm, takže jsem si objednala ten největší. Mrkni na stránku http://www.polstarnakojeni.cz/ , tam to někde najdeš.
Odtud mám tento http://www.polstarnakojeni.cz/cz/e-shop/637363/...
Zjišťovala jsem si nejlepší výplň a bylo mi řečeno, že nej je duté vlákno. Spostu holek mělo i kuličky, ale ty prý vržou. Můžeš si je stejně jako u dutého vlákna vytahnout a naplnit si to podle sebe. Tady u toho mého je snímatelný povrch a perfektně se s ním spí. Dokonce mi ho dost rychle dodali. Zatím jsem spokojená. Je pohodlný a dokážu si představit i kojení,je dostatečně vysoký, pro pohodlí tvoje i miminek. Jen můj typ, tak mrkni. 😉

gretta
3. zář 2012

@jana321969 http://www.polstarnakojeni.cz/cz/page/10958/zak... a tady k té výšce postavy a velikosti polštáře

clera
5. zář 2012

ahojky, podstupoval někdo z vás odběr plodové vody při dvojčatech. výsledky vyšli hraničně pozitivní ale Mudr. mi řiká že u dvojčat je to dost zkreslené. na UTZ ve 20 tt jdu až za týden a na netu jsem se dočetla že jít při dvojčatech na plodovku není žádná výhra. má někdo zkušenosti?

evikj33
5. zář 2012

@clera Byla jsi na 1trim.screningu,nebo ti dělal jen tripl testy? Ja podle screningu OK a na Tripl mně ani nehnal,právě proto že to u dvojek moc neuměj vyhodnotit a pak plaší,a plodovku nám taky nedoporučovali.Jdu příští týden až na UTZ ve 20tt

clera
5. zář 2012

no Mudr je dost neluva ale pochopila jem že 1. trim screaning pak už mi dělala jen každý měsíc ultrazvuk a na ten další jdu také příští týden ve 20 TT. Jsem těhu poprvé a jak tak zjišťuju musim si asi dost dostudovat abych něco věděla. nějak jsem předpokládala že MUDr. budou informovat mě a ne že já budu po večerech studovat a pak se vyptávat a konzultovat a pak ještě dostávad odpovědi ať se rozhodnu sama ..

evikj33
5. zář 2012

@clera Já byla na 1tr.screning na spešl.pracovišti,plaila jsem 1000kč,pojištovna mně to zpětně proplatila jako příspěvek těhulím.A proběhlo to tak že jsem byla na krev a za 3týdny na podrobný UTZ,kde se kontrolovala miminka,šijové projasnění,pupečník,mozek atd.+se mně ptali na věk,kouření potraty atd.pak jsem dostala zprávu s vyhodnocením rizik a ještě mně ktomu dr.řekla co a jak a její názor na hodnoty.že to mám skonzultovat se svím gyn. a rozhodnout seMuj dr přebral zprávu řek že dle něj je to taky v pořádku a že mně teda na tripl testy ani na plodovku nepožene,že přece jen u dvojek je i tak dost rizik a plodovka by byla navrh a že myslí že proto není duvod.Na ten velký UTZ jdu zas do té nemocnice,protože u dvojek si prej na to muj dr.netroufá že jsou přece jen lépe uzpusobeni.Tak nevím pokud jdeš za týden na ten velký UTZ už bych s tou plodovkou počkala co se dovíš tam a třeba ti řeknou jejich názor. 😕

clera
5. zář 2012

@evikj33 - díky za info ... zajdu tam na tu konzultaci na tu genetiku ale definitivně si počkam na úterní velký ultrazvuk .. a případně teprve potom se ještě na tu genetiku vrátim .. všude je prásno že u dvojčat jsou výsledky dost zkreslené tak to tak snad bude. jojo .. jako by nestačily ty nervy normálně ono to musí být takhle šponovaný ... 😖

evikj33
5. zář 2012

@clera Hlavně se u toho UTZ poptej na jejich názor,více pohledu a názoru usnadní rozhodnutí.Moc ti pořeju at je vše jak má a na plodovku nemusíš.Já taky doufám že dopadnem dobře,jdu příští pátek. 😉

koksi
6. zář 2012

@venuss a ono jde aby byly jednovaječný dvojčata a každý mělo svou placentu?? U mě právě dr.furt váhali jestli jsou jedno nebo dvoj. a pak se shodli že každý má svoji placentu takže jsou zřejmě dvojvaječný...tak jsi mě teď trošku zmátla ,-))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru