Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

dodinka87
14. dub 2013

@gyty no říkala taky že to může být ne bolestivé ale je to tvrdnutí a to je naprd...no jak píše š tak u mě to vypadá jak kdyby teda spaly obě zádama v noci...chjooo doufám že vydržíme co nejdéle..😉...taky jim magnezko ve velkým a nic...

karlisska
14. dub 2013

Ahoj holky, vidím, že tu máte starosti, tak ať je všechno v pohodě...🙂 já zatím úplně bez problémů, kromě pálení žáhy ... 😠

dexin
14. dub 2013

@gyty držím pěsti, ať vydržíš co nejdéle! S kámoškama z ijné diskuze říkáme "drž plod!" v tomto případě drž plody! 🙂

gyty
14. dub 2013

@dexin
@karlisska
@dodinka87 no holky ja celej den jen lezim ale je to sumak bricho jak sutr! Upne ze zacatku mi taky tvrdlo ale ted co mi prelecili chlamydie tak klid.proste nic.zadny tvrdnuti. A od vcera v noci to silim.teda zacalo to na ty kontrole v porodnici kdyz sem se zvedala po vysetreni.rekli ze sem na 2 cm prostupna pro prst.a jak sem se zvedala tak to zatvrdlo po dlooooohy dobe ale poradne.a od ty doby porad ani to nejde pocitat.nektery hodne boli a nektery neboli ale bricho je jak sutr.mimisky citim oba.poboliva me i dole...a je mi nejak vselijak.jestli nepojedu k dr driv pro jistotu na kotrolu tak se obavam ze ve ctvrtek mi v poradne rekne ze si pudu lehnout do nemocnice.jen nevim do kdy cekat....jestli radsi nejet hned.kdyz to tak tvrdne.jedna holcina s dvojkama ve 24 prisla ze ma asi neco s ledvinama ze ji boli.a byla na 7 cm otevrena.ale bricho netvrdlo.rodila 10 dni po tom.ach jo!!!bojim bojim...

zvalentova
14. dub 2013

@gyty neboj, měla jsem tvrdé břicho od 26tt, domluv se se svým Dr.🙂

dodinka87
14. dub 2013

@gyty no jestli to vidíš jed dřív,,my máme jet ve středu a teda snad pojedem zejtra Rano ted sem mela 3 krát do dvou hodin úplný bodání do čípku tak nechapu co to je akorát tu lezim a brecim bo mám strachu :-{((((( a to sem SLA jen ze zachoda...☹((((

karlisska
14. dub 2013

@gyty Já bych jela zavolala doktorovi, že chci přijít dříve na kontrolu a raději bych si šla dobrovolně lehnout do nemocnice a byla bych klidnější. Zkus mu zítra hned ráno zavolat 🙂

karlisska
14. dub 2013

@dodinka87 co to je bodání do čípku?

dodinka87
14. dub 2013

@karlisska nevím jak to popsat stojí s a takový píchání chvilkovy jak když tě tam někdo Pícha jehlou,,nepříjemný nevím co to sakra zas je..:///

karlisska
14. dub 2013

@dodinka87 to mám někdy taky, vůbec to neřeším. 🙂

dodinka87
14. dub 2013

@karlisska jej do tvého týdne sem to taky měla občas jen teď to je mnohem mnohem bolestivejsi..:// a k tomu tvrdne bříško..

barusmackova
14. dub 2013

@dodinka87
@gyty holky me ted posledni tejden tohle dela taky nekolikrat za ten ztvrdne ale spis se mi udela jedna velka boule myslim ze zadek chvilku neprijemnej tlak az se mi zacne hur dychat jako kdyz me polije horko a pak hned dobry a boule zmizi v pondeli jsem byla v poradne a nic v pohode taky beru magnezko a spis po nem se.. Zrovna ted myslela jsem ze uz to je tu bolelo me bricho tuhlo a misto toho uz jsem byla 2x na wc 😀 tak snad se nic nerozjede chlap zrovna byla na fotbale a nemuze ridit to jsou strasny nervy kdy to prijde nebo jestli je vse v poradku jinak jsou uz druhou noc kluci pekne akcni a kopou taky uz nemaji misto se mi zda

jarkalada
14. dub 2013

@gyty já bych nevolala, já bych na tvým místě rovnou zítra ráno za tvým Dr. zašla. Mně taky tvrdlo břicho, hodně, vůbec to nebolelo. A na monitorech se divily, jakto že ty kontrakce necítím. Určo bych to nepodceňovala, kór když tě ještě pobolívá.

karlisska
14. dub 2013

@dodinka87 a teď jsi který týden?

gyty
14. dub 2013

je to tak holky lepsi jit at to zkouknou nez pak koukat ze se totreba predcasne rozjede...do toho me poprve zacalo dost bolestive jakoby pichat vevnitr....jak tu jedna z vas psala jako by to byl cipek...akorat otazka, jela sem na navstevu nejsem doma.mam jit do nejblizsi nemocnice anebo pockat zpatky do prahy?
@jarkalada a jak to dopadlo?kdyz si ty kontrakce necitila?otevirala ses?rodila?kdy to bylo?dik

dodinka87
15. dub 2013

@karlisska ja jsem 30 tt...

jarkalada
15. dub 2013

@gyty no já jsem měla tvrdnutí břicha už od nějaký brzkýho 4.m, ale toto bylo na kontrole v nemocnici na 1.monitoru vůbec - a ten den odpol. jsem ve 34+5 rodila 😎
Tak se pak ozvi, jak jsi na tom. Jen pro klid duše bych si někam zašla, ať se na tebe podívaj

maladama
15. dub 2013

a my máme od pátku holčičky! šlo to hrozně rychle, v pátek ráno to bylo "držíme do 23.4.", po vizitě (a výsledcích z krve) "v pondělí ráno císař", a večer jsem začala kolabovat tak, že mi doktor dal akorát deset minut na sbalení tašky na JIPku a už se jelo na sál.

Kači (náš plod A s odhadovou váhou 2700g) měla nakonec 2.400g, Terezka (odhadovaná váha 2.800g) 2.280g - obě holky se drží dobře, Kači trochu líp (nepotřebovala vůbec pomoc s dýcháním a pije sama a hodně), Tery je trochu línější, ale na kyslíku byla jen jednu noc a teď dostává mlíčko z lahve a co nedopije, tak sondou - teda sondu měla včera, tak uvidíme, co dneska.

Já se postupně vzpamatovávám po císaři, zkouším odsávat, tak uvidíme, jak se to rozjede. Homeopatika na kojení jsem nasadila hned na JIPce, sice na mě koukali jak na cvoka, ale co kdyby to pomohlo, že 🙂 taky jsem hned na JIPce nasadila homeopatika na hojení, tak doufám, že zítra tu budu poskakovat jak gazela - zatím jsem spíš jak přeražená labuť 🙂

kacikaci
15. dub 2013

@maladama oooobrovská gratulace!!!! ať jste všechny tři zdravé!

maladama
15. dub 2013

tak teď tu byla doktorka z JIPky - Kačenku už "vykopli" z JIPky o úroveň výš, na internmediál, Terynku si ještě nechávají na JIPu, ale hlavně kvůli tomu, že na intermediálu dvě místa momentálně nemají 🙂

marton
15. dub 2013

@maladama moc gratuluji 🙂 .Toto šlo opravdu nakonec rychle.A Pavlík má ségry 🙂 .Holčičky mají podobné váhy jako měli naši kluci.Tak ať je ti brzy líp,Terezku ať taky brzy dají na novorozence a můžete domů 🙂 .

marton
15. dub 2013

@maladama A máte krásná jména 🙂 .

adriene
15. dub 2013

@maladama Moc moc gratuluji 🙂 Ja si prave rikala, jestli jsi uz nerodila, ze ses neozyvala 😉 Take jim ty vahove odhady moc nevysly... Jak u nas 🙂 Ale nakonec parada, je dobre, ze jsou holky zdrave a vsichni jste v poradku 🙂

gyty
15. dub 2013

@maladama tak gratulace!!!to je super ze holcinam se dari dobre!me to bricho uplne pustilo a za dnesek ztvrdlo jen 1x.uleva fakt.oproti vcerejsku to byl horor.jen to svedeni je cim dal tim horsi.ale krev pry skoro ok.jen jeden z aspektu jaternich testu je zvysenej ale jinak ok.pak anemie a ptali se me proc sem vegetarian proc nejim maso a bilkoviny!a ja pritom obed vecere - kus masa!!!tak mam pry asi hrozny zrouty ze to stravou nepokryju.ve ct k dr.jeste rikali ze to svedeni ma mozna neco delat se zluci...tak at nabehnu na dalsi krev nebo az ve ctvrtek kdyz tam du do poradny.ale to s tim scedenim ale asi nevydrzim a pudu zejtra rano protoze silim!!!!!fakt to se prudce zhorsuje nejdriv jen v noci a ted uz porad.este me napadlo sem alergik ale 10 let sem bez prasku nak se to uklidnilo ale co sem tehotna se mi problemy s alergii vratily....tak jestli se drbu kvuli pylum...nevim ni.jinak sem se te chtela zeptat proc si zacla kolabovat co se delo?ze nakonec cisar???a byl v celkovy nebo ten epidural?

dexin
15. dub 2013

@maladama moc gratuluju! A přeju, ať jste všechny tři zdravé a fit!

koksi
15. dub 2013

@maladama gratuluji!! ať jsou obě brzy u tebe a pustí vás brzy domů ,-) a co bráška je nadšený ze sestřiček? Ikdyž vy jste myslím tušili že to budou holky že? U nás bylo právě z holek zklámání , kluci chtěli kluky do party - na fotbal 😀 ale už si zvykli a jsou rádi. Tak ať se daří a ať se dobře rozkojíte ,-)

barusmackova
15. dub 2013

@maladama panecku uplne si me dojala moc moc moc moc gratuluji zaroven si me trochu vydesila protoze jak tak koukam jsem ja na rade 😀 no nazdar clovek si to ani neuvedomuje drzim palecku at vse zvladate a jste brzo doma mela si celkovou narkozu nebo lokalku ja se porad rozmyslim co je lepsi mam strach holky!!!!

koksi
15. dub 2013

@barusmackova ted si jsem si přečetla co máš za dotaz ve své ikonce ,-) jde to..naše holky tak zatím spí..Jednu postýlku máme v ložnici která je v patře,v přízemí je obývák a tam máme druhou postylku. Zatím se krásně vlezou do jedné a asi to tak ještě chvíli půjde . A až to holt nepůjde tak ta z obýváků půjde do ložnice a do obýváku koupíme už asi jen ohrátku s tím, že před den je holt budu dávat spát na terasu v kočárku nebo nahoru do ložnice a budu mít zaplé chůvičky... pokud bys chtěla zaslat foto jak takové společné spaní vypadá napiš pošlu ,-) Monitory dechu jsme tím pádem neměli..já to pokládám celkem za zbytečnost ale co matka to jiný názor na tuto věc ,-)

barusmackova
16. dub 2013

@koksi dekuju muzes sem fotecky dat rada se pokocham ja jsem u prvni monitor mela a zbytecne pak jsem ho ani nezapinala prave 🙂 a myslim ze u nas prez leto budou stejne kluci vetsinu casu venku v kocarku ohradku mam a me mala spala i v tom houpatku tak to pak budem asi resit na spani takhle az budou vetsi a loznici mam za obyvakem tak to je v pohode 🙂

karlisska
16. dub 2013

@maladama moc gratuluju k holčičkám. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru