Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

maruja
6. led 2012

@mika2 ahoj já beru Femibion, oni snad žádný pro dvojčata nejsou 😉

allynka
6. led 2012

@veronika.m Jo aha... no já ho objednala z Babyparku, jelikož tam měli tu akci s autosedačkou Maxi-Cosi zdarma. Ve Špuntíku ho vůbec neprodávají, tam nám to jenom říkal pan majitel - netuším, jak to ví, ale tvrdil, že je s Bugaboo zrovna v jednání, a že ho v ČR můžou prodávat pouze dvě firmy, a to je Babypark a Anna&Viktorie.
Jako nevím, co by mohlo být za problém, kdybys to koupila v Malvíkovi, když ho tam prodávají - ani nevím, jak by ho mohli prodávat jakoby načerno, to jsem moc nepochopila... Ale dostaneš tam tu slevu 8 % při platbě v hotovosti, tak z tý pálky je to dobrý - vlastně totéž jako já ušetřila za tu autosedačku 🙂

@veronika.m @zvalentova Na srazíku se nějak dohodněte, já se přizpůsobím 😉

dor
8. led 2012

K 3D ultrazvuku - byla jsem myslím v nějakém 27. týdnu a mám krásné fotky obou dětí. Jeden byl úžasně natočený, zpředu, super. Druhý moc nechtěl a byl pořád zadní částí hlavičky, ale nakonec se zadařilo a mám ho z profilu. Fotky zcela odpovídají tomu, jak vypadali po narození - moc mě to překvapilo.

rychetkami
9. led 2012

ahoj, prosím o malou radu... nechodíte některá s dvojčátky do rizikové poradny? dík

sariky
9. led 2012

také se přidávám k maminkám dvojnásobným čekatelkám 🙂 ....já mám termín 13/5/2012 ale doktoři mě straší, že to bude dřív. teď jsem ve 22+1 tt, hrozně to letí. nejdřív se člověk furt bojí, že to nedopadne a teď, když se to přehouplo za půlku mi to rychle utíká. a je to nádherný pocit - včera poprvé jsem cítila pohyby obou miminek (teda aspoň myslím, do břicha si nevidím, ale bylo to na odlišných místech pupku, tak by to mohlo být ono 🙂)
a jak jste na tom s výbavičkou? já zatím nic nemám, ale pomalu se začínám rozkoukávat. nemáte někdo nějaký tip, radu, zkušenost? děkuji všem

maruja
9. led 2012

ahoj, dvojčátka jsou vždy dřív, ale doufám že ne o moc 😉

weroniika
9. led 2012

ahojky holky mam rocni dvojcatka a vybiram golfky mate nejake zkusenosti
a od ktere firmy a potrebuji sehnat detskeho zubare nejlepe praha 4 - dekuji za info 😉 😉

suzamen
9. led 2012

@sariky ahojky...dvojčátka se nechávají max. do konce 38tt 🙂 Pamatuju si kdy jsem našla na testu // a za pár dní budu rodit 😀 šíleně rychle to uteklo ☹ První půlku těhu jsem koukala na netu po výbavičce a kolem 25tt jsem začala pomalu nakupovat 😉

sariky
9. led 2012

@suzamen no ja jsem prvnich 20 tt cekala, jestli bude vsechno v poradku a ted, kdyz jsem se prehoupla pres pulku mam najednou pocit, ze to strasne rychle utika a ze bych mela zacit s vybavickou, abych to pak nenechala na manzelovi, kdyby "neco" .... momentalne shanime kocarek a vzhledem k financni situaci je to docela boj :-/ ...ale ono to pujde, musi 😉 ....a preji bezproblemovy porod a hodne zdravi 🙂

suzamen
9. led 2012

@sariky taky jsem čekala až po velkým utz protože sestřenka přišla o mimčo právě kvůli vadě 😒 Já jsem měla skrz kočár omezený možnosti,tky nebyli peníze a taky kvůli výtahu v paneláku jsem šla do ABC desing sehnala sem dvojkombinaci hrozně levně na aukru a vypadá docela dost zachovale 🙂 Defakto jsem skoro vše sehnala přes bazary a od holek co vyřazovali malinký věci 🙂 Holky z naší diskuze co už mají dvojčátka si hodně pochvalují kočár Easy Walker,já bych ho brala hned kdybych bydlela v baráku nebo v přízemí. Koukám že jsi taky region Brno 😉 já se chystám rodit na Obilňáku a zatím vše vypadá na normální porod,v pátek už mi odcházela zátka ale zatím se nic neděje tak snad si nás tam ve středu nenechají 😅

darenn
9. led 2012

Ahojky, jen nakukuji, není moc času..nám vyhovuje herqules twin raptor, máme koupený starší, už se myslím nevyrábí, nový stál kolem 20tis., my jej máme za 4500,- , projedeme všude..

zvalentova
10. led 2012

@rychetkami taky jsem si myslela, ale moje OG řekla, že jsem na tom líp jak některé ženské čekající jedno a tak není důvod. To samé mi řekla i baba u Apolináře.

maruja
10. led 2012

@rychetkami @zvalentova když nemáme potíže není potřeba chodit do rizikovky, já jsem nechodila ani s jednovajkama i když to pak špatně dopadlo, ale neměla jsem obtíže a děti se do té doby vyvýjeli dobře.
To mě řekl i OG 😉

sariky
10. led 2012

@suzamen EasyWalker se nám také moc líbí a co jsem si ty kočárky zkoušela "povozit", tak je jeden z mála, který uzvednu na obrubník 🙂 ...takže koukám po e-bazarech a zkouším sehnat, protože nový je prostě předražený. Co se týká porodnice, tak zatím vůbec nevím, kde budu rodit a po pravdě, ani nevím, jak výběr/rezervace porodnice funguje (jestli někam přijdu a tam budu rodit nebo si tu porodnici musím dopředu nějak zamluvit)... Tobě každopádně přeji hodně štěstí a sil k porodu! To zní dobře, že to vypadá na normální porod (taky bych raději rodila přirozeně než císařem, ale uvidíme, jak to bude). Btw proč se nechávají dvojčátka max do 38 tt?

maruja
10. led 2012

@sariky počkej až budeš ve 35tt 😉 oni se tam už pak nevejdou a ty nemůžeš ani dýchat 😀

sariky
10. led 2012

@maruja no je pravda, ze uz ted (22+2 tt) se zadychavam jak parni lokomotiva. Dr rikal, ze mam pupek jak mamina s jednim miminkem ve 30 tt 😀

maruja
10. led 2012

@sariky to můžu potvrdit, mám teď břicho jako s malou v 7 měsíci 🙂

sariky
10. led 2012

@maruja pro mě je to všechno nové, těhotná jsem poprvé, takže nemám srovnání. každopádně jsem z miminek hrozně nadšená. jen se bojím, abych se pak o ně zvládla postarat (většina mých kamarádek, kt. už mají miminka mě straší, jak to bude hrozné, že už s jedním je to záhul, co teprve se dvěma....). ...ale já se uklidňuji - zvládly to stovky generací přede mnou, zvládnu to taky 😉

maruja
10. led 2012

@sariky to víš že to zvládneš, začátek bude těžkej, ale nic jinýho ti nezbude a nám všem 😉 taky záleží na miminech třeba budou hodný a ne jako moje malá, která řvala 5 hodin v kuse 😀 ale s dvouma prostě nezvládneš je pořád nosit a utěšovat, tak bude tvrdší režim 😵 tak si to plánuju 😅 já

jarkalada
10. led 2012

😀 😀 to mi taky říkali:"....ale třeba budou hodný, TŘEBA" 😀 😀

sariky
10. led 2012

@maruja když jsem pročítala "moudra" na netu, tak tam právě psali, že dvojčata bývají skromnější a ne tak rozmazlená jako "jedináčci", protože jednak není tolik peněz všechno kupovat 2x a taky není tolik času se věnovat obou miminům. jaká budu matka, nevím, ale jak se znám, tak v rámci pudu sebezáchovy také nasadím "tvrdší" režim, abych se z toho nezbláznila a všechno to vůbec zvládla... toť k teorii 😀

suzamen
10. led 2012

@sariky Taky jsme neměli 25 tisíc na novej tak jsme koupily jetej,na tu chvíli to stačí,stejně pak chci pořídit obyčejný skladný golfky na cesty 🙂 Já měla prvně v plánu rodit v Bohunicích ale hodně lidí nadává že tam sestry kašlou na kojení a moc ti stím nepomůžou a na Obi se tomu prý věnujou hodně a navíc i můj doktor mi doporučil spíš jít na Obi že je tam pro dvojčátka lepší péče a mají více zkušeností. Jinak tam žádná registrace neprobíhá,tvůj doktor tě zhruba v tom 35-36tt pošle s žádankou na Obilňák aby tě převzali do péče a tam budeš chodit na monitor. a taky mě nadchlo že pokud to jde jsou pro přirozený porod dvojčat tak budu držet palce aby se ti prďolky dobře otočily 😉 Někde doktoři nechávají dvojčata až do termínu tady v Brně ale ne,asi je to skrz to že je to fakt veliká zátěž jak pro tělo matky tak pro prcky...já osobně jsem ráda že už to budu mít zasebou,od 6 měsíce mi tvrdne břicho a poslední měsíc mě šíleně bolí spodek že při každým kroku trpím tak bych asi do termínu zešílela 😀

suzamen
10. led 2012
maruja
10. led 2012

@sariky jo teorie jsou pěkný, taky jsem jich pár měla 😀
@suzamen dvojvaječná se můžou nechat dýl ale jednovaječná se berou ještě dřív a sekcí kvůli komlikacím

rychetkami
10. led 2012

@zvalentova
@maruja no já to u OG každopádně zkusím., aby mě přesunul.. měla jsem před týdnem poměrně velký krvácení a můj OG není vzor pečlivosti...

maruja
10. led 2012

@rychetkami tak to jo to bych taky radši někoho kdo to ohlídá pořádně

suzamen
10. led 2012

@maruja jj to můžou ale u nás to nenechávají 😒 Známá taky rodila dvojvaječný ve 39tt ale tady v Brně je prostě vytahují 2 týdny před termínem 🙄

sariky
10. led 2012

@suzamen děkuji za odpověď. a s tím spodkem - mě už pár týdnů pobolíva (nic dramatického, spíš "to" při některých pohybech cítím) a to mám do porodu ještě daleko, tak to si asi ještě užiji.... 😝 ...a co se týká těch porodnic - koukám, hotová věda.

suzamen
10. led 2012

@sariky třeba budeš mít taky jednoho prcka hlavou dolů kterej bude tlačit,je to sice nepříjemný ale výhoda 😉 mě se malej otočil hlavou dolů v 6 měsíci a už tak zůstal za to holka ta byla každý týden jinak,ted je 2 týdny KP tak snad už tak zůstane do porodu 😅 Já už cítím jak mám roztaženou pánev,hrozně mě bolí když vstávám z postele a děsně mě tam něco přeskakuje tak snad bude porod rychlovka 😀 Jj brněnský porodnice to je něco...na každou člověk nadává jak si pak máme vybrat 😀 ale asi je to i o tom na jaký lidi tam narazíme...já jsem zatím s Obi spokojená 🙂

sariky
10. led 2012

@suzamen A tak jasně, vždy je to o lidech, na koho narazíš.... A taky si myslím, že některý holky mají úplně jiná očekávání než já (mě jde především o to, aby se o dvojčátka v porodnici zvládli postarat a pak aby se postarali o mě). To, jestli můžou návštěvy do pokoje nebo jen na chodbu, to pro mě není důležité. Ale každý to vnímá jinak 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru