Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

suzamen
10. led 2012

@sariky přesně tak..prvně jsem uvažovala o nadstandartu ale pak sem si to rozmyslela...budu ráda když budu s někým na pokoji a ským si budu moct pokecat jinak by mě asi za ten týden švihlo 😖 😀

maruja
10. led 2012

@sariky @suzamen holky přesně od porodnice čekám že se postará o mně a děti a jestli budou u toho příjemný nebo ne je mi jedno, budu tam tejden a pak už je neuvidím. Ať dělaj co maj a budu spokojená 😀

zvalentova
10. led 2012

holky, musím se pochlubit.

Včera jsem objednala hovadiny z Malvíka jako tašku na kočár, osušky, pleny, lehátka. Dneska ráno jsem si vyzvedla autosedačky. Teď odpoledne "maličko" nakoupila oblečky ve velikosti early born.
Ještě taťka stluče přebalovák a máme hotovo.
Šlo to nějak podezřele rychle a snadno 🙂 😎

maruja
10. led 2012

@zvalentova ono pak když se do toho pustíš tak je to hned 😀 minule jsem četla nějakou diskuzi a nějaká maminka to tam vše objednávala z porodnice

zvalentova
10. led 2012

@maruja s tím jsem také počítala 😀

veronika.m
10. led 2012

@zvalentova tak Zuzi máš pochvalu jsi dobrá, já mám akorát postýlky a ještě bez matrace. A o oblečení ani nemluvím nemám nic, jen sem uklidila oblečky po Lili 😀

weroniika
10. led 2012

ahojky holky prodavam dve autosedacky - vajicka zn. Kiddy, jestli mate zajem tak se podivejte na muj bazarek.

allynka
11. led 2012

ahoj holky, tak jsem po velkém UTZ v Gennetu. Miminka jsou v pořádku, krásně rostou - obě stejně, mají každé cca 360 g, všechny orgánky mají OK. Holčička hajá vpravo dole hlavičkou dolů = správně. Chlapeček hajá nad ní, ovšem napříč, takže na 99 % půjdou ven císařem. Ale s tím jsem počtala, takže žádný překvápko 😉 Jinak mám nižší tlak, tak se mi občas motá hlava.

@zvalentova Zuzi, tak to je bezva, teď už jen nožky nahoru a čekat na mimouše 😉 Už máte vybraná jména?

Nás ještě čeká ta rekonstrukce půlky bytu, takže v sobotu se stěhujeme pryč a mají na to měsíc, aby to bylo hotový. Jinak s těmi velkými věcmi jsem taky radši už začala - kočárek je objednaný s autosedačkou, druhá je doma, včera jsme přivezli k mamče postýlky s matracemi a oblečků mám z povánočního výprodeje taky dostatek. Teď řeším monitory dechu, chůvičku, sety do postýlek, zavinovačky... pak přijde na řadu koupání, drogerie, lékárna, na to je ještě čas.

maruja
11. led 2012

ahoj holky
Včera byla KO rychlá jen se podíval že jsou mimina OK a mají dost plodové vody. Příště jdu 24 a ten týden i velký UTZ
@allynka já začnu nakupovat po velkém UTZ něco máme po malé tak budou dokupovačky, hlavně kočár 😀

suzamen
11. led 2012

Ahojky tak u nás už se to chystá,sice nás poslali domů ale prý je to tak na dva prsty tak doufám že se to rozjede samo a nebudeme muset už za týden na kontrolu 😀
@allynka s těma polohama bud v klidu...já mám kluka A hlavou dolů od 6 měsíce a holka B se mi až do 35tt motala každej týden jinak a ted posledních 14 dní je KP takže asi normální porod...u tebe se to taky ještě určitě změní 😉 😉

sariky
11. led 2012

@suzamen ahoj. kde teda budes nakonec rodit? obilnak nebo bohunice? kazdopadne hodne stesti 🙂

allynka
11. led 2012

@suzamen No já jsem si taky myslela, že na takový závěry je ještě brzy, ale doktorka v Gennetu řekla, že si nemyslí, že by se chlapeček zvládnul dostat do správné polohy... tak nevím... ale příští pátek jdu na první konzultaci k porodníkovi do Podolí, tak ten s tím má větší zkušenosti...
U tebe už se to teda fakt chystá, to je super 😵 Takže zkusíš rodit přirozeně? Jsi prvorodička nebo už máš nějaké dítko doma? A jak se cítíš...? Kolik jsi přibrala a kolikátý jsi vůbec tt, nějak to nevidím? To je otázek... jsme zvědavá, no 😉

suzamen
11. led 2012

@sariky Obilňák 🙂
@allynka to mi říkali doktoři taky a koukni 😀 malá se mi přetáčela že bud se natáhla napříč a nebo sedla na zadek tak snad už na tom zadku zůstane 🙂
Pokud se malá nepřetočí tak to odrodíme normálně,doktoři stím naštěstí souhlasí tak jsem ráda. Doma už mám 4letou potvůrku tak vím do čeho jdu a můžu říct že se těším 😀 Cítím se na rozpadnutí,děsně mě bolí spodek. Přibrala jsem cca 16 kg - u dcery jsem měla 13 takže to moc velkej rozdíl není 🙂 Dneska končím 37tt...taky nevím proč to tady nejde vidět..jinde to jde 😒

allynka
11. led 2012

@suzamen Jo ahá, notak to mám ještě šanci, že se mi tam mimča srovnají správně 😉 Jenže mi zase říkali, že u prvorodiček beztak upřednostňují císaře... a jelikož absolutně nevím, do čeho bych šla, tak to asi nechám na nich... Jůůů ty jsi šikovná - tak krásně donošená dvojčátka 😵 a tak málo jsi přibrala! 😎 Tak budu držet palce, ať se ti to brzo rozjede a všechno jde jako po másle 😉
Takže taky páreček 🙂 Odtajníš jména?

suzamen
11. led 2012

@allynka v Praze je to asi jinak 😒 jako prvorodička bych taky asi měla strach ale ted vím do čeho lezu 🙂 Taky se divím že jsme to dotáhli tak daleko s dvojčatama ale dceru jsem rodila ve 42tt a ještě mi to museli vyvolat 😀 Jména mám vybraný Šimon a Sofie...první dcera je Sára tak se to k sobě docela hodí 🙂 Chlap teda ještě neřekl svůj názor ale jelikož s ničím lepším nepřijde bude po mým 😀 Taky držím palečky aby jste to dotáhli aspon tak jako my 😉

sariky
11. led 2012

@suzamen my budeme mít taky Šimona 🙂 ...a já si myslela, jak je to neobvyklé jméno 😀

jarkalada
11. led 2012

@suzamen můžu se jenom zeptat, jak je možné, že tě dr. nechají rodit normálně, když budeš mít obě děti jinak? Mně říkali, že musí být obě hlavičkama dolů, když bude jedno KP, automaticky císař - a pak taky byl 😒
Jinak gratulace a obdiv za tvůl 37tt 🙂

suzamen
11. led 2012

@sariky je to neobvyklý ale poslední půlrok se to nějak vrací 😀 😀
@jarkalada nn dvojčata se tak můžou porodit...hlavní je aby A bylo hlavou dolů a B už může být KP protože už jsou roztažený porodní cesty a miminko se vytáhne ven 🙂 tak mi to řekli doktoři a i na netu to tak je...pokud by se B přetočilo napříč tak by musel být taky císař 😒 a ty už máš odrozeno?

maruja
11. led 2012

@suzamen tak hodně štěstí k porodu 😉

jarkalada
11. led 2012

@suzamen no to jsem je tak měla celou dobu - A - kluk, byl pořád hlavičkou dolů a B - holčička KP. Sice jsem pak měla akutního císaře dříve kvůli něčemu jinému, ale celou dobu mi můj dr. říkal, že pokud jsou naopak, je prý u mně císař automatika. No to je jedno, to už je pasé 🙂 jen mně to zajímalo.
Jojo, nám už jsou 3,5 měsíce. Už v téhle diskuzi asi nemám co dělat, ale ráda sem nakukuju 🙂
Fotky dětí jsem si tu smazala - po přečtení článku o kradení a zneužití fotek. Samozřejmě že jsou krásný, jako všechny miminka pro každou maminku 😉 🙂

suzamen
11. led 2012

@maruja děkuju 🙂
@jarkalada tak to gratuluji k prckům 😵 Jj včera kamošce tady ukradli fotky a použily na fb tak přemýšlím že taky asi budu mazat 🙄

allynka
11. led 2012

@suzamen jo aha, tak miminkám se u tebe vyloženě líbí 🙂
Máte moc pěkná jména - Sofii máme taky ve finálním předvýběru ještě se dvěma jmény, tak jsem zvědavá, co vyhraje 🙂
Nechápu, kdo a proč krade osobní fotky - jaké fotky to byly - myslím jakého charakteru (fotky věcí, miminek, bytu, osob)...? A co s tím na FB...? Lidi jsou fákt divný... 😕

@jarkalada Jsou moc krásný - můžu potvrdit 😵 😵 🙂

suzamen
12. led 2012

@allynka Jo ukradli jí fotky všech dětí a celé rodiny a na fb si ta ženská udělala profil a ty fotky tam vydávala za svoje...změnila i všem jména 🙄 takový lidi jsou fakt na palicu...

allynka
12. led 2012

@suzamen tak to je fakt už ale psycho... 😲 to mi hlava nebere...

dor
12. led 2012

@allynka já měla dvojčata pořád jinak, na jedné kontrole hlavama dolů, na druhé B hlavou nahoru - a takhle se to vystřídalo asi 6x. No a nakonec se při císaři zjistilo, že A bylo hlavou dolů a B zcela v příčce.

allynka
12. led 2012

@dor no já si taky myslím, že takhle brzy to ještě nemůže být definitivní poloha - to mi řekli v Gennetu... tak uvidím, co řeknou příští pátek v Podolí 😉 ale upřímně ani nevím, jaký způsob porodu bych nejradši - teda samozřejmě kdybych věděla, že to půjde dobře, tak přirozeně, jenže se bojím o "B", aby po porodu "A" nemělo problémy a nemusela jsem pak beztak na císaře - to bych byla rozřezaná všude možně...

maruja
12. led 2012

@allynka no přesně toho se bojím taky že budu zašitá i dole i na hoře a aby byli obě děti v pořádku

allynka
12. led 2012

@maruja No právě.. s dvojčátky je to asi vždycky ještě větší neznámá než s jedním mimčem... ale ty už máš doma holčičku, tak by to třeba mohlo jít dobře 😉 a kde budeš rodit...?

maruja
12. led 2012

@allynka no jí jsem rodila 21hodin 😉 ale mohlo by to být lepší a budu rodit v Kolíně

allynka
12. led 2012

@maruja šmankote 21 hodin... 😲

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru