Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

simonac
22. srp 2008

holky nesháníte ještě některá nějaké oblečky pro mimi, i když je to k neuvěření tak nám už je i něco malé ,tak bych mohla za nějaký malý peníz prodat, zatím nemám moc času to vše nafotit, tak pokud byste měla některá konkrétní přání písněte mi do IP a pokud mám nebude problém to nafotit a poslat Vám fotky ju?

fiallinka
22. srp 2008

dostalova: blahopřeju, vítej k nám, ale příští týden ještě určitě nebudeš pohlaví vědět 🙂

dostalova42
22. srp 2008

Ahojky já jdu až za 12 dní do Genetu ale děkuji za uvítání a gratulaci . také vás boleli někoho záda ? Dneska jsem koupila zase nějaké věcičky a pračka mi jich vysí na šňůře ,jsem zvědavá kam to všechno dám . Zatím máme malí byt ale příští měsíc začínáme stavět bungalov tak se těším že se tam příští rok s broučkama nastěhujeme a budé více prostoru . Docela bych byla ráda kdyby to byl páreček nebo dva kluci .

marrha
22. srp 2008

ahojky..

Dostalova...máš dobře nastavený týden těhu?????

já s ejen ptám....jen mi přijde v 9tt brzo na praní věciček 😕 a vlastně i na nakupování.............

dostalova42
22. srp 2008

Ahojky marrha já to ted dělám do předu protože příští měsíc začínáme stavět a začne škola a učení se synem . Ale neboj nějak to nehrotím .

marrha
22. srp 2008

Já to nemyslím vůbec špatně..jen mi mudr říkala at min.do 12 tt nic nenakupuju .......tím samozřejmě nechci přivolávat nic špatného 😉 jen mě to zarazilo..

máš ještě chlapečka??? 🙂

dostalova42
22. srp 2008

Ano mám ale né chlapečka ale pořádnýho chlapa letos mu bude 14 let . A zatím jsem kopila jen 2 košilky a plíny , hřebínek a dudlíky .

marrha
22. srp 2008

😀 😀 😀 😀

no to je teda fakt chlapeček 😀 😀 😀

já tak tipovala prvńáčka ,druháčka.....

jj dudlíky jsme měla doma taky jako první 🙂

rezinka
22. srp 2008

jaanja jeden z odkazu na tu odsavacku je treba tenhle - http://www.docsimon.cz/zbozi/baby-vac-detska-od... , kdyz zadas baby vac nebo baby-vac , tak ti to toho najde spoustu, tak to muzes procist, ale myslim, ze o tom vsude pisi to same ... ja jsem si ji objdnavala na www.lekarna.cz se spoustou jinych veci (vc. 5-ti balení plenek newborn), takze pristi tyden ocekavam obr-krabici z posty 🙂

dostalova ahoj - my uz se tak trochu zname z IP, vid 😉 S tema obleckama to fakt zatim nehrot, jestli mas pristup k netu, tak pak toho spoustu pohodlne kdykoli pri chvilce volna muzes nakoupit na mimibazaru, tam jsme nakupovaly asi tady kazda z nas, takze i kdyby pak nebyl kvuli baracku cas nikam jezdit, tak tohle muzes vyridit pohodlne od PC 🙂

fiallinka
22. srp 2008

dostalova: no, taky jsem chtěla říct, ať chvilku počkáš, ono aniž bych tě jakkoliv chtěla strašit, pár holek tu zažilo syndrom mizejícího dvojčete a ten je do cca 14. týdne docela častý...no ale pak se zas můžeš rozjet 🙂. I když dudlík jsem už měla v tom 9. týdnu, to mne pouštěli z caru a dali mi balíček pro maminky s dudlem 🙂

z359
22. srp 2008

Rezi: Ty deky jsou opravdu celkem silné, ale zase mi vydrží pro ně dlouho, já nemám žádný fusak, tak je budu moct zabalit pořádně do tý deky a budu mít jistotu, že jim je teplo a nikde na ně nefouká.

dostalova: gratuluji k dvojčátkům. Ale za 11 dní ti ještě neřeknou, co to bude, na to je ještě brzy, většinou to říkají až kolem 20tt. A hlavu v pejru mám taky, dneska jsem začala s velkým nákupem oblečení pro mimča. Ale většinu ostatních věcí jsem začala nakupovat až po tom 14tt jak píše fial

Holky jaký velikosti zatím kupujete? Já jsem si říkala, že zatím nakoupím hlavně 56,62,68 a víc zatím ne, to by mi mělo na půl roku určitě stačit, ne? Něco málo budu mít i 50-56.
Jinak já už tu odsávačku na vysavač mám doma, ona je udělaná tak, aby to sání nebylo tak silné a taky to zkusím nejdřív na sobě

z359
22. srp 2008

Dneska jsem byla na to velkym utz. Mimča vypadají, že nebudou mít žádný VVV a velikost hlavičky i nožiček odpovídají cca 21tt ve kterém jsem, jen mi je nezměřili celý, tak nevím jak jsou velký, byla jsem tam snad 30 min a pokoukáníčko to bylo krásný, fakt super, ale mám fotečku jen chlapečka, tak jí sem dám asi až ve čtvrtek, až budu mít (snad ☹ ) i foto holčičky. Tu mi ale ani tenhle doktor nepotvrdil na 100%, ale prý na 80% to holka je. Já jdu na tu cukrovku (ogtt) 2.9. tak jsem zvědavá jak mi to dopadne, ale já mám doma glukometr, takže si zítra ten cukr pro jistotu změřím doma 🙂

rezinka
22. srp 2008

z359 a kolik miminka vazi 🙂 ??

murecka
22. srp 2008

Ahojky, holčiny,

dostalova: vítej a gratuluju k dvojčátkům. Já jsem začala všechno nakupovat až po 22.týdnu, do té doby jsem se bála 😒. A bojím se pořád, ale začít jsem musela 🙂.

Tak mám konečně doma kočárek a je super. Sice z druhé ruky, ale korbičky jsem dneska vyčistila, všechno, co šlo vyprat, tak jsem vyprala, takže to vypadá jako nové. Jen kolečka a konstrukci bude muset přítel trochu vyspravit, přece jen v tom už jedny dvojky jezdily, tak je to trochu vychozené, ale říkal, že by to neměl být problém. Zkusila jsem si s tím zarejdovat a je bezva.
Taky mi přišly mantinely do postýlek a povlečení, takže můžu říct, že zatím vše, co jsem si objednala z MMB, bylo přesně takové, jak ta která prodávající maminka psala. A některý věci dokonce předčily moje očekávání.

Včera jsem si přeměřila bříško a mám úctyhodných 101 cm. Takovej pupek jsem měla s Martinem ve 42.tt, když jsem šla rodit. Nahoře mám zatím asi 7 kg. Ale to se brzo změní, protože už mi zase chutná sladký a vyloženě závislá jsem na mléčných výrobcích. Pokud nemám minimálně 1/2 l kakaa denněm, tak mám absťák 😀.
A začínám mít asi únavovej syndrom ve velkým 🙂, už jsem schopná usnou i dopoledne, nejen odpoledne 🙂.

rezinka
22. srp 2008

murecko tak kocarek vyfotit a pekne nam predvest 😉 !! nebo je to presne ten, co mas v albicku - i takhle barevny?? a ty jsi i povleceni objednavala z MMB? vidis, to by me asi ani nenapadlo ... ja si objednala nove, ale po vyprani je takove dost tuhe 😒 , tak snad se "ochodi" pak pouzivanim ...

murecka
22. srp 2008

rezi, jojo, to je on, jen ta barva je trošku tmavší, než na fotce. Trochu jsem měla strach, jestli se mi tam vlezou fusaky,ale je to dobrý, vlezou. Povlečení jsem dostala jako bonus k celopostýlkovým mantinelům, tak jsem moc spokojená. A jak ty mantinely, tak i to povlečení vypadají jako nové. Já se pak pokusím - až tady to momentální skladiště zas přeměníme na byt - něco nafotit a přidat do alba.

jirule33
22. srp 2008

murečko a co je to za kočárek? Vypadá fakt pěkně, to máš od známých nebo z MMB?

Já jsem začala nakupovat po ultr. ve 20tt a mám už asi skoro všechno-myslím oblečení.Dokonce i šatičky na jaro a léto 😀 Jo z MMB je to rychlovka 😉 Jen ten kočár mě straší 😒 Ale počkám alespoň do 28tt a pak někde něco pořídíme 😉
A mám nakoupeno vel. 56,62 a něco málo 68 většinou body a dupky.Já myslím, že to budou drobci, že 56 unosíme dost.Dnes jsem objevila kombinézky vypadají krásně ale vel 50-56 tak nevím jestli do toho jít, co myslíte? Zatím mám jen flísové soupravy 0-3měsíce.

rezinka
22. srp 2008

murecko tak to pak nafot a pridej. taky bych mohla vyfotit povlecene perinky a hodit to do albicka ... kdyz si na to zitra vzpomenu, tak je tam prihodim 🙂
co se tyka oblecku, tak ja mam vsechny mozne velikosti, uz se mi toho nastradalo docela dost - a taktez mam uz i saticky na jaro 😵 To bude sranda, az si z porodnice povezeme misto dvou holcicek Sarinku a Tadeaska 😀
jo a to jsem se vas prave taky chtela zeptat - vy, co uz vite, co cekate za drobecky, z kolika utz to mate potvrzene?? nam jednu holcicku potvrdili uz na 3 utz, ale tu vlevo v podstate jen na jednom (pak byla vzdycky uz spatne videt, takze se dalo jen odhadovat ...), tak si fakt rikam, ze mala moznost chlapecka tam taky porad jeste je, ale s tim ruzovym arzenalem, co mam nakoupene, si to teda nedovedu moc predstavit 😅

jirul pokud mas flisove soupravicky 0-3 mesice, tak s kombinezkama 50-56 bys mela tu velikost 2x... ale zase je fakt, ze je neco jineho fleesova souprava a vyteplena kombinezka. Ja resim ted v podstate to same - mam fleesove kombinezky, ale vetsi (vel.74) a resim, jestli jeste dokupovat teple kombinezky, skoro bych to tak i videla ... ty fleesove kombinezky by se mi hodily spis ted na ten podzim, jenze ted jim budou velke ...

jirule33
22. srp 2008

No nám pohlaví řekli na vel.ult. ve 20tt ani paní doktorka netápala, byly asi pěkně vidět 😀 A týden na to jsem šla v jiné nemocnici na ultr. srdíček tak jsem se ptala znova a znovu potvrdil pan doktor dvě holky, taky neváhal 😉 Ale Rezi, pokud bych nakonec měla jednoho klučíka, ráda vše dokoupím, já si hodně přála páreček, teď už si přeju abych vydržela co nejdýl 3v1 a holky byly v pořádku 😉

No manža mi ty kombinézky zavrhl ☹ Tak je asi nevezmu, nakonec dokoupit se dá pak podle počasí cokoli.

Jdu na telku, přeji všem krásnou a spavou noc 😉

murecka
22. srp 2008

jirule, je to spider swing, mám ho z MMB, sehnala jsem ho už někdy koncem června,ale neměla jsem ho jak dostat z Prahy k nám, až teď ho dovezl kámoš.

rezi, já ještě peřinky povlíkat nebudu, protože budeme používat zatím zavinovačky a deky. Oblečky mám taky všechny různé velikosti. Na zimu mám normální fusaky + kombinézy po našich klukách (mém a ségřiných).
Holčičky mi potvrdili poprvé v 18. a 19.tt, když jsem ležela v nemocnici s tím tvrdnutím břicha asi 3 různí doktoři, pak na velkým utz v Brně ve 21.tt doktorka, když kontrolovala srdíčko a pak ve 26.tt, když jsme se pokoušeli taktéž v Brně o 3D utz, tak nám doktor Vlašín ukázal 2 kávová zrna 😀. Oni se vždycky mrkli na tu jednu a u té druhé si to jen potvrdili, když jsou jednovaječné. Tak doufám, že si nepřivezeme Jakuba a Tomáše, v těch růžových soupravičkách a zavinovačkách, co mám nachystané do porodnice by se skutečně ohromně vyjímali. A dovršili bysme to tím červeným kočárkem 😀.

issaga
22. srp 2008

bry vecer preju,
u nas se konecne spi, tak na vas jdu kouknout. 🙂

murecko ale klucici jmena mate vybrany moc pekny, takovy by se mi taky libily 😉 😀 😀 😀

fiallinka
22. srp 2008

zet: blahopřeju k dobrým výsledkům, to ti spadl kámen ze sdrce, že... a do 68 to bude určo stačit, sice mám i pár ještě větších kousků, ale spíš proto, že to nabízel na mmb někdo, kdo měl krásné i ty 56, tak
muri - taky teď mám strašnou chuť na sladké, ale např. na krupici s kakaem a kakao taky, no skoro jako ty, jen spát mi nejde...

fiallinka
22. srp 2008

rezi: na velkém ultr. mi řekli dva kluky, na srdíčkách řekla doktorka, že u jednoho vidí pindíka jasně a u druhého asi a na ultr. minulý týden viděl pindíka doktor u toho druhého, který byl předtím asi 🙂, a ten první se schoval, no ale tak nějak si myslím, že je to jasné. A já mám skoro všechny věci neutrální, takže i holka by to nosit mohla...

a jinak po dnešku jsem ráda, že jsem neporodila hrůzou - náš pes měl ráno záchvat, podle všeho epilepsie ☹, museli jsme ho křísit, fakt hrůza, ještě teď se z toho klepu a to jsem tu s ním o víkendu sama a bez auta, ach jo... úplně jsem si představila, jak se budu strašně bát o děcka.

fiallinka
22. srp 2008

ještě mne tak holky napadlo, že se nám tu strašně dlouho neozvala Xenie, vlastně skoro od porodu... tak doufám, že jsou všichni ok, že prostě jen nemá čas 🙂

murecka
22. srp 2008

Ahojky,
tak spánek už jsem vzdala, zatím mám asi nejhorší noc. Večer mě tak strašně bolely záda, že bych se nejradši místo lehnutí zavěsila do prostoru, pak jsem se ale vypodložila polštáři, tak jsem usnula. Probudila jsem se o půl jedné a zatím jsem nedokázala usnout. Záda už mě nebolí - ťuk ťuk, ale zase začala ta noha a holky se rozhodly, že je zrovna nejlepší doba na to, aby si radostně zadováděly. Tak jsem se přesunula k Marťovi do pokoje (je na prázdninách) a bloumám po netu.

fial, snad to bude s pejskem dobrý. Byli jste u veterináře? A že se vždycky všechno vyvrbí, když má člověk zůstat doma sám a bez auta, že?
Xenie je ok, i klučící, krásně rostou, občas si spolu píšeme, ale je to přesně, jak říkáš, nemá tolik času.

rezinka
23. srp 2008

tak koukam, ze mate skoro vsechny potvrzeno pohlavi od vice doktoru. no, to jste me moc neuklidnily, ale segra pocita s tim, ze pokud by se u nas vyloupnul nakonec i jeden klucina, tak bude mit přiřazenou čestnou funkci shaneni modreho oblecku do porodnice 😀

fial s tim pejskem to musel byt teda mazec, uf, si to ani nedovedu predstavit, vubec nevim, co bych delala, jak bych ho mela krisit - jak jsi to zvladla ?? a kde mas chlapa? uz by te skoro nemel nechavat doma na vikend samotnou ... no i kdyz - snad je jeste par tydnu cas, vid 😅

murecko to ti teda nezavidim, ze az takhle spatne spis. ja spim teda taky nic moc, v noci se vzbudim a treba hodinu nebo hodinu a pul se prevaluju, ale to je tak maximum. ale zase na druhou stranu budes alespon mit "natrenovano" na nocni vstavani k mrnouskum 😉

z359
24. srp 2008

rezi: oni mi je na tom utz nezměřili ani nezvážili. A já byla tak šťastná, že jsou v pořádku, že mě ani nenapadlo mu to říct. Jinak co se týká toho potvrzení, já byla teď na 2 utz a ani na jednom mi na 100% holčičku nepotvrdili, ještě jdu ve čtvrtek znovu na ty srdíčka, tak uvidíme tam, jestli už se jí bude chtít se nám pořádně ukázat.

fial: to je mi moc líto s tím vaším pejskem. Kamarádky rodiče mají pejska s epilepsií a musí brát prášky, ale stejně má jednou za čas záchvat, ale každý to má jinak, oni už si na to zvykli a ví co s ním mají dělat. A to mají 3 psy. Je to hrůza ☹

fiallinka
24. srp 2008

holky, s tím psem - naštěstí jsme v pátek byli oba doma... prostě zničeho nic začal pes chrčet vedle v pokoji ( a to byl předtím s náma v posteli, pustili jsme ho tam po ránu), manžel tam letěl a já hned po něm, pes chrčel, škubal sebou, byl úplně mimo, zkoušeli jsme ho položit na bok, Jirka mu otevřel pusu a já jsem se snažila uvolnit jazyk, protože v tu chvíli už úplně odpadl a vypadal jak mrtvý, a že nedýchá... no nakonec zas naskočil, probral se a za pár minut byl úplně v pořádku, ale byl to strašný šok a klepala jsem se ještě celý den... hned jsme jeli k doktorovi, šel na rentgen, na vyšetření krve, a pak jsme odpoledne šli pro výsledky - s tím, že nic jiného nenašli, takže vylučovací metodou to vypadá na epilepsii a v podstatě jsme zatím bez léků a máme čekat na další záchvat ☹, prý to mají někteří psi jen třeba dvakrát do roka a pak je lepší to neřešit lékama, protože ty mají vedlejší účinky... uff, ale šok to byl jak prase, hlavně ho teď budem pořád hlídat, tak možná bude spát v ložnici s náma i s miminama, já fakt nevím...

sice prý s tím v podstatě nic nenaděláme, většinou se z toho ten pes sám zbrchá, ale může se stát, že mu zapadne jazyk a on se udusí...

a jinak taky už nemám moc dobrý pocit z toho být sama doma, ale naštěstí tu mám mraky kámošů s autem, a nemocnici 15 minut pěšky, kdyby byl problém...

rezi: ale ony to ty holky budou, uvidíš 🙂, a kdyžtak vyloupíš mmb a přikoupíš modré věci...

muri: tak xenii pozdravuj 🙂

daiquiri
25. srp 2008

fiall: můj pejsek má epilepsii už asi pět let. Záchvaty má tak v průměru jednou za dva měsíce. Moc dobře to znám. Není to nic příjemnýho, má pěnu u pusy, někdy se počůrá nebo pokaká. Vždycky to trvá pár minut, ale pak se ještě tak hodinu motá a někdy má problém s koordinací ještě druhý den.

Jinak u nás nic nového, pořád to vypadá na propuštění koncem tohoto týden, nebo začátkem dalšího, ale
mě pořád pobolívá ta noha, už jsem z toho nešťastná, zítra jdu na kontrolu, tak uvidím co mi řeknou. Snad už to srostlo a je to jen nějak namožený.

jaanja
25. srp 2008

Fial, to jsou teda fakt šoky ☹ Pejska hlídejte, ale přeju, ať už s emu to neopakuje.

s tím určením pohlaví jste mě teda nahlodaly, mně to řekla zatím jen jedna doktorka na tom velkém utz, tak já to beru jako hotovou věc 🙂 To by pak bylo překvápko, ale krásné 🙂

rezi: děkuju moc za odkaz na odsávačku, ještě musím vykoumat, zda je to na náš vysavač, je to ETA, takovej levnej typ..

simonac: já sháním nějaké teplejší čepičky a overálky, ale vy jste se narodili do tepla, tak asi nic takového nevedete 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru