Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

helenky
21. kvě 2009

Petulko díky za vyčerpávající odpověď. Já jsem si právě někde přečetla, že u dvojčat se počítá s délou těhotenství 37t nikoliv 40. já to dost řeším, protože pokud by to tak bylo a jám musela 6 týdnů před 37TT nastoupit na mateřskou, nesplnila bych asi o 4 dny 180dní účasti na nemocenském pojištění jako OSVČ a tedy bych neměla žádnou mateřskou (manžel teď přišel o práci, najiít teď novou není žádná sranda a to by bylo maso!!! ) no tak si držím palce...

helenky
21. kvě 2009

lucy, ano, jsem po IVf

petulka26
21. kvě 2009

Jo, jo Lucy, na chaloupce je moc krásně. Odpoledne se tam zase vracím. Když jsem tady v Praze, tak jsem pořád zavřená v bytě, maximálně se jdu někam projít, ale samotnou mě to nebaví. V pondělí jdu na ultrazvuk tak na Vás zase mrknu. Doufám že už mi taky řeknou co to vlastně čekáme 😉

petulka26
21. kvě 2009

Helenko, jestli máš rozumnýho doktora, tak by se s ním dalo určitě domluvit, aby kdyžtak ten termín napsal o pár dnů dříve, abys na tu mateřskou měla nárok.

naatasa
21. kvě 2009

helenky, mně se termíny lisí o 6 dní.
To je teda problém s tou mateřskou, možná se nějak domluvit s lékařem...

helenky
21. kvě 2009

petulko, taky v to doufám, že by ho eventuelně o pár dní posunul, abych těch 180 dní stihla a měla jsem mateřskou... jeho to nakonec nic nestojí
užij si to hezky na chaloupce... my jsme byli o víkednu a musela jsem konstatovat, ža tam nemám takové těhotesnké potíže jako tady..nebylo mi tak špatně a celkově jsem byla méně unavená...asi ten čerstvý vzduch, zeleň, pohoda..všude lidi, nekonečné řady aut a panelákové krabice

helenky
21. kvě 2009

natas, pokud je to jen o 6 dní, tak to byych byla v pohodě... pokud by to bylo o 3t, bude to už dost napnuté.

arwenka
21. kvě 2009

Ahojky holky 🙂

Nejrdiv obrovska gratulace Lucy k holcickam - 😉

A ted Vam povim, co se mi dneska stalo: rano tady nejaky dobrak presekl kdesi vysoke napeti a doted nesel proud. Uvizla jsem v podzemnich garazich se svým pětiletým synem a panem, kteremu delali před mesicem bypass. Měli jsme sice moznost garazova vrata zvednout klikou rucne, ale pan s bypassem nemohl zabrat, ja v šestým mesici taky ne a malej na to nemel silu. Opravdu vtipna situace. Nakonec jsme odchytili okolojdoucího delnika, který nam vrata zvedl a my mohli vyjet. V praci jsem cucela dve hodiny do blba, protoze nesel PC 🙂

aannggiie
21. kvě 2009

arwen-dneska si měla pravdu príma den.Ještě že si nezačla z toho rodit pane Bože

naatasa
21. kvě 2009

arwen, tomu se teda říká smůla...ještě štěstí, že šel ten dělňas 🙂

arwenka
21. kvě 2009

Hihi, holky, to je u me normalni - vcera s nama zase spadla postel - tedy vlastne rozlozena sedacka - u toho rozlozeni byly moc kratke srouby 🙂 🙂

aannggiie
21. kvě 2009

arwe-ty předčasně rozhodně neporodíš 😉

aannggiie
22. kvě 2009

čau holky
Arwe v rachotě a zbytek odpočívá 🙂
Holky ani jsem se vás neptala jestli si matláte pupíky nějakým zaručeným krémem

doublemamca
22. kvě 2009

ahojte holky ;o) tak ako vsetky? v pohode?
arwe tak to si viem predstavit taku situaciu 😀
mne sa tiez vcera cosi prihodilo - mala som svoj velky den a stala sa zo mna pani manzelka 🙂

lucy82
22. kvě 2009

Ahojte holky 🙂

Arwenko teda jo to jsi měla perný den 😠 Doufám že dnešek už je ok 😉

Doublemamco moc moc gratuluji ke svatbičce 🙂 To jste měly nějakou malou? Já se vdávám 27. 6 snad se do něčeho vlezu 😀

aannggiie
22. kvě 2009

Double-připojuji se ke gratulace a ať to dotáhnete k tý zlatý svatbě.A lucy tobě to to v červnu budu psát taky 😉

aannggiie
22. kvě 2009

já píšu jak debil 🤐

aannggiie
22. kvě 2009

No a jak si se rozjela? 😉 při svatbě.

arwenka
22. kvě 2009

Doublemamčo, ahojky - Veliká gratulace 🙂 🙂 At Vam to vydrzi naporad 🙂

Ahojky ostatní holky, je tady někdo?

lenina81
22. kvě 2009

Ahoj holky,můžu se přidat?Hledala jsem nějakou dvojčátkovou diskuzi a našla tuto,akorát se tady ještě moc neorientuju.
Jsem v 32tt a čekáme páreček 🙂

arwenka
22. kvě 2009

Ahojky Leni, vítej, to víš, že můžeš, pojď k nám 🙂
Taky jsem dlouho dvojčátkovou diskusi hledala a nenacházela, tak to tady rozjedeme 🙂

lucy82
22. kvě 2009

Ahojky 🙂
Lenino vítej mezi námi 🙂 Jů už 32tt to už máš za pár viď 🙂 A jak to všechno zvládáš a jak probíhá tvoje těhotenství?

Maui: Co kontrola? Doufám že je vše ok?

Já jsem dneska byla nakoupit dárek k narozkám příťovi, a zavítala jsem do Takka a koupila si bílý pláťáky 3/4 ale jak jsem na sebe koukla do zrcadla tak jsem uviděla šíleně nateklý nohy kolem kotníků až jsem se toho zalekla ☹ Ted za mnou byla mamka aby mi změřila tlak a tlak je ok ale oteklý nohy jsou pořád 😒
Máte to taky některá?
A Arwenko v čem jiným ještě chodíš oblečená? Já mám těhu rifle ale je mi v nich hic a jak je ten silnej pruh přes břicho tak se peču ještě víc 😠

arwenka
23. kvě 2009

Ahoj Lucy. Nic se neboj, mám taky noha jak konve, že vůbec nemám kotníky. To je tím teplem... Co bych dala za takový kraťasy??? Tady prostě nemají žádný oblečení, do kterého bych se vešla a když už, je to značkový a drahý ☹

Mám taky rifle a peču se v nich, jsou to jediný kalhoty, do kterých se ještě vejdu. Pak mám těhu lacláče, ale vypadám v nich tak strašně, že je nenosím vůbec 😠

lenina81
23. kvě 2009

Krásné ráno,děkuji za přivítání 🙂

Něco málo o mě 🙂 ..jmenuji se Lenka,27 let,okr.Olomouc.Máme 4 letou dceru a k ní teď čekáme dvojvaječná dvojčátka 🙂 .Od začátku těhu spíše ležím,nejdříve šílené nevolnosti a poté kolem 14tt zjištěna díky krvácení nízko uložená placenta,poté se objevilo krvácení znovu kolem 23tt a byla jsem týden v nemocnici 😒 .Teď už doufám,že to zdárně doklepu,ale ještě mě v červnu čekají důležité zkoušky 😖 ,mám trochu strach,že už to nezvládnu,no uvidíme.

A co vy tady?Kdo je nejblíž porodu? 🙂 .Jak probíhá vaše těhu?

arwenka
23. kvě 2009

Leni, tady je stastne forum a zadne problemy se nepripousteji 🙂 Vsecko bude v poradku! Ja mam petileteho kluka, taky jsem pri nem lezela v nemocnici s krvacenim a pres prognozy doktoru, ze prijdu velice tezko do jineho stavu, cekam dvojvajecna dvojcatka - parecek. K porodu jsi nejbliz Ty 🙂
Ja mela nevolnosti skoro 4 mesice, doktor me posila na rizikove, ale vzhledem k financim ho nemuzu poslechnout...

naatasa
23. kvě 2009

Holky kdy jste cítily pohyby? Já už je chcu, ale furt si šahám na břicho a vlastně ani nevím, kde je hledat...je tak velké

lucy82
24. kvě 2009

Ahojky 🙂 Jakpak se máme?
Leni přeji aby jsi vydržela nejdéle 😉

Holky už nakupujete výbavičku? Jsem se včera koukala na net a mají takový nádherný věci ale třeba jen jedny tak jsem si říkala že pro páreček musí být super nakupovat věcičky 🙂 Ale já je asi nebudu oblíkat úplně stejně to bych se nedoplatila, včera jsem do noci čučela na mimibazar a něco tam objednám, ale u nás není snad žádný normální obchod s dětským oblečením ☹

lucy82
24. kvě 2009

Nataso hezky jsi to napsala, s tím velkým břichem 😀

naatasa
24. kvě 2009

ahoj lucy, já jdsme zrovna před chvílí přihodila asi do pěti aukcí na Aukru, jsou tam taky docela hezké sety oblčků. Jinak je to dost sdrahé, takže něco málo jsme nakoupila v obchodě, cca zatím 5 ks a pak tady máme úžasný sekáč, kde je plno oblečeníček a ucházejících a za pár kaček, třeba dupajdy za 10 kč a pod.

naatasa
24. kvě 2009

to oblečeníčko jsem si doplnila do alba, tak kukni. Taky\ nebudu nakupovat stejné, moc se mi to nelíbí, líbí semi, když mají mimi třeba podobné, ale ne uplně stejné a jak říkáš, to bych se nedoplatila

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru