Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

juliet
26. bře 2008

Holky, lehátka teda doporučujete ... asi 2, že? Já jsem si nebyla jistá jestli ano nebo ne, všude čtu, že miminka mají ležet na pevném a v těch sedačkách jsem měla strach, že by to nebylo dobré na páteř.

daiquiri
26. bře 2008

Tak s tou odsávačkou zatím počkám, asi nemá cenu jí teď pořizovat, pak se uvidí.
Teda vy nás děsíte 😀 I když já doufám, že to nejhorší bude trvat tak měsíc, než se trochu sehrajeme a budeme mít nějaký rytmus, snad to pak bude lepší.

issaga
26. bře 2008

ahoj holky,
dovoluju si vam sem nakouknout 😉 vsechny vas moc zdravim a preju at to zvladate v pohode. ctu co pisete a vzpominam na tu dobu, kdy jsem byla s briskem jako vy a nosila tam dva mrnousky. 🙂 ti uz jsou na svete a dnes slavime uz pulrok! (mam dve jednovajecne holky)
jestli vam to nebude vadit, tak se tu obcas objevim a zavzpominam, treba vam s necim taky budu moct poradit 😎 klidne se ptejte, myslim, ze za tech sest mesicu s mimcama na svete a necelych 36 tydnu s nima v brisku mam zkusenosti uz docela dost 🙂
preju vsem krasny den!

daiquiri
26. bře 2008

ahoj issaga 🙂
ty máš dokonce jednovaječné! Kočičky jsou nádherný a nepleteš si je někdy? 😀

marrha
26. bře 2008

Ahojky Issago...

máš moc krásné holčičky 😵 😵 všechno nejlepší k prvnímu půlročku 😵
letíto,že?my už máme v sobotu 7 měsíců 🙂 a to jsme nedávno rodila 😝

Rezi.. 😀 tak to se musí naučit kojit i manžel 😀 😀 😀 😀 😀

Juli...já bych bez lehátek nemohla existovat....je to super vynález....od začátku v nich krmím...i jsme v nich uspávali,když všechno ostatní selhalo...nedovedu si představit,že bych je neměla 🙂

issaga
26. bře 2008

daiquiri kdo je nevidi porad jako ja si je plete, ale pro me jsou kazda uplne jina 🙂 (a nejen proto, ze maji vic jak 1kg rozdil ve vaze 🙂 opravdu jsou kazda jina)
marrha dekujem, jojo, leti to uplne hrozne rychle, clovek to vubec nestiha sledovat
juliet ja taky mam lehatka dve. urcite je vyuzijes nejen pri koupani na "odlozeni" druheho prcka - ja v nich holky i krmim, obe naraz. doporucuji takove, do ktereho jde ditko prikurtovat kolem pasu, jak se zacinaji mrskat, tak se to hodi 🙂 a jestli muzu poradit konkretni, tak je vyborne od fisher price (jmenuje se od miminka po batole) - ma vetsi nosnost nez ostatni a da se pouzit jak houpacka, tak i jako sedatko pro vetsi deti - az do 18kg

juliet
26. bře 2008

issaga, zrovna na toto lehátko jsem se dívala 🙂

daiquiri
26. bře 2008

issaga ... fakt takový rozdíl váhy? Ale když jsem se na ně podívala pozorně, tak jsou tam nějaké malé rozdíly, ale to asi opravdu pozná hlavně maminka 🙂

děkujeme za typ na lehátka, jdu na ně kouknout, v tom jsem se moc neorientovala.

fiallinka
26. bře 2008

issaga: ahoj, zkušenosti se nám budou hodit ... 🙂, a jak byly berušky velké, když se narodily? A problémy v těhu nějaké byly? ....

issaga
26. bře 2008

holky mely od zacatku veliky rozdil vahy - proto i driv musely na svet, mely problem s transfuznim syndromem. takze porodni vahu mela Barunka 1,98kg a Kacenka 2,87kg - ale Barunka je veliky jedlik, takze Kacenku dohnala a ted i predehnala 🙂 Obe maji problem se srdickem, Kacenka vetsi - ceka ji operace, takze proto i mene papa. ale je to bojovnice, takze jsem si jista, ze to potom vsechno dozene. 🙂
jinak jsem mela tehotenstvi pohodove, jen jsem byla opravdu hodne a celou dobu unavena. komplikace prisla az v 35. tydnu... my jsme totiz od zacatku nevedeli, ze cekame dve mimca, na dvou utz bylo videt vzdy jen jedno - a az ve 14. tydnu, kdyz jsem sla na podrobnejsi utz (to uz byl celkem treti), tak tam byli prtata dve... a rekli nam, ze to uz se spatne urcuje, jestli jsou jedno- nebo dvouvajecna, ze to jde nejlip poznat na zacatku... takze si tipovali dvoj, ale ony jsou jedno. kdyby vedeli od zacatku, ze jsou jednovajecny, tak by me vic hlidali na konci tehu a nebyl by problem zadny - takhle mely holky prichod na svet trosku dramatictejsi
ale hlavni je, ze to vsechno dobre dopadlo! 🙂

issaga
26. bře 2008

jestli se chcete pobavit, tak kouknete sem - jestli uz to tady probehlo, tak se omlouvam... me to dnes dost pobavilo http://www.myvideo.de/watch/3360274/Genialer_Sp...

daiquiri
26. bře 2008

Ty jo, to jsou docela dost velký rozdíly. Chudinky a co mají se srdíčkem?A po té operaci to bude v pořádku?

Takže oni se takhle schovávaly? To u mě to bylo vidět hned v 8 tt, že jsou dvě 🙂 Nebo snad i dřív.

Říká se, že těhu s jednovaječnýma dvojčátkama je mnohem rizikovější.

To je hlavní!

issaga
26. bře 2008

Barunka ma dirku v srdicku asi 2mm - a ta snad sama sroste casem. Kacenka ma diru vic jak 1cm velikou a jeste ma pulku srdicka zvetsenou - takze to se samo urcite nespravi. po operaci by to melo byt v pohode. jsou to nasledky toho transfuzniho syndromu...

fiallinka
26. bře 2008

a co je to transfuzní syndrom...

issaga
26. bře 2008

je to problem, ktery se vyskytuje u jednovajecnych dvojcat na konci tehotenstvi a zjednodusene receno - mezi plody se vytvori zkrat a neberou si kazde vyzivu od matky, ale jedno zacne "vysavat" to druhe

daiquiri
26. bře 2008

To jsou věci, nikdy jsem o tom neslyšela. Hlavně když bude všechno v pořádku.

marrha
26. bře 2008

Iss...to je mi líto,ale holčičky jsou určo bojovnice a bude všechno v pohodě 🙂 🙂
člověk musí myslet pozitivně jinak by se asi zbláznil 🙂

se divím,že když si nebyli jistí,jestli jsou jedno nebo dvojvaječné,že tě více nekontrolovali..právě proto,že už se to spolehlivě nedá určit 😒
to muselo být,ale překvápko v tom 14tt 😀 😀 😀

no to já měla dvojvaječné a při porodu vylezla jedna obr placenta...tak z toho byli trochu vyplašení a pak zjistili,e srostla 😕 😕 o tom jsme předtím taky neslyšela 😒

dvojmama
26. bře 2008

ahojky těhulky i maminky 🙂
chiwul: je dobře že to nebereš nijak tragicky 😉

diaquiri: my máme odsáváčku od Tomme Tippee 😉 měli jsme ji sice ještě před narozením, ale stačímkdyž ji koupíte později, jak psala marrha 😉

rezinko: my kojíme oba najednou zhruba od 3týdne, ze začátku to fakt nešlo (při kojení obou se má sedět a já nemohla kvůli šití) ale od toho 3týdne to zvládáme, chce to cvik a asi to nedáš bez kojícího polštáře (bez něj si teda neumím představit ani spaní v těhu a kojení mono) takže ten fakt doporučuju 😉 kojení obou naráz hodně ušetří čas a toho není moc 😉
a koupeme taky tak že jeden kouká z lehátka a druhého vykoupem, pak prostřídáme 😉 a koupání bych asi nezvládla bez MM, ten hodně pomáhá 🙂

dvojmama
26. bře 2008

ještě dočítám stranu 28 😉
juliet: my máme lehátka 4, ale stačí ty 2 😉 děti si tam vyhrají, nebo je tam dáš, dáš si je k sobě do kuchyně a oni tě pozorují a můžeš u toho klidně vařit nebo poklízet 😉 super věc!

issa: vítej 😉 máš krásný holčičky, to je super dávat jim stejný věcičky, šatičky, svetříčky... 😵 to u párečku nejde dávat tolik stejných věcí.
Všechno nejlepší k půlročku 😵 copak už všechno umíte? 😵 😵
jinak Kačenka to určitě zvládne 😉 má přece sestřičku a ta jí bude držet palečky a dodávat dvojčátkovou sílu 😉 😵

marrha: srostla? 😲 teda to jsem neslyšela, ani o tom transfuzním syndromu 😲 ještě že jsem to nevěděla předem, bych se asi zbláznila strachy co všechno se může stát 😒

rezinka
26. bře 2008

marrha manzel je jako hodne sikovnej, ale kojeni by asi nezvladl 😀 😀
issaga ahoj! no me u "dvojmaminek" zajima zatim vice-mene porad to same, jak koji (jestli jedno po druhem nebo obe najednou), jak vam spinkaji v noci, koupani uz tady ostatni mamci uz poradily. ale dotazu je porad dost 🙂
jinak samozrejme taky drzim palecky, aby tu operaci Kacenka dobre zvladla !! a kdy na ni jde??

dvojmamo takze to kojeni najednou se da zvladnout? no, pri trose treninku jde nakonec asi vsechno, vid 😉 !?

holky a tema lehatkama myslite presne co - takove ty houpaci sedacky? nebo jsou to vylozen nejaka regulerni nastavitelna mala lehatka? ja vubec nevim, co si pod tim mam predstavit ...

jo a ten kojici polstar - koukala jsem na nej na webu, nevedela jsem, jestli je jen jeden typ nebo treba vic (ruzne tvary), ale jak jsem tak zjistilla, tak je asi jen jeden tvar - ten obloukovity, ze?

rezinka
26. bře 2008

issaga holcicky jsou nadherny 😵 ! shodou okolnosti jsem na ne ted nevim jestli dneska nebo uz vcera koukala, zaujala me fotka v albech, tak jsem je projela, no a ty nam dneska pises 🙂 v tech riflickach vypadaji uplne kouzelne a taky me dostaly ty dupacky se zelvickama, ja mam zelvi motivy hrozne rada, tak z toho jsem byla taky uplne rozneznena 🙂
a jak tam mas na tech fotkach holcicky v tom houpacim lehatku, tak to je zrejme to lehatko, o kterem tady pisete, vid?

juliet
26. bře 2008

Razi, mrkni ke mě do alba, poslední fotka

daniellka
26. bře 2008

dai - já bych odsávačku dopředu určitě nekupovala, uvidíš,jestli ji budeš vůbec potřebovat. V porodnici odsávačky mají, tam ti půjčí a já pak měla na doma pronajatou elektrickou. Namlsala jsem se v porodnici na té jejich výkonné mašině, to manuální se mi nechtělo a některý eletrický jsou slaboučký, tak jsem si pronajala takovou tu supr mašinku a byly koláče bez práce 😀

rezi - kojení double nám nešlo, protože kluci se furt pouštěli, nebli to pořádní pijani. Sedátko do koupelny jsem si nedávala já, to byla nějaká jiná mamča. Já měla jednoho v postýlce,druhej se koupal, úplně v poho, ty dětijsou hodný, když jsou malinký. A jak povyrostli, tak jsem si koupila ty sedátka do vany, comám v albíčku.

issaga - ahoj 🙂 to je mi líto, s těma srdíčkama, ale určo budou děvčátka v pořádku 🙂
Já mám taky jednovaječný a i když jsem jejich mamina, tak si je pletu pořád a jeden z kluků má dodnes na ruce šňůrku, pro identifikaci 😀 😀 A doktoři mi celý těhotenství tvrdili, že mám dvojvaječný a pak nakonec , že jsem ten vzácný případ, kdy jen několik málo procent jednovaječných dvojčat se v prvních třech dnech ještě opouzdří a jsou zvlášť. Řekla jsem to strašně laicky, ale snad mi rozumíte.

rezinka
26. bře 2008

juliet dekuju, tak je to to lehatko, co jsem myslela.

danielko vidis, varianta, ze necham jedno mimco v postylce a druhe budu koupat, me ani nenapadla, ale proc ne, kdyz si necham otevrene dvere a nebude plakat ... a ty sedatka do vany jsou taky naprosto super, to je pro me uplna novinka, ale musim rict, ze skvela !!!

rezinka
26. bře 2008

a holky maminky, pamatujete si jeste, jak jste zhruba v jakem obdobi pribiraly? a kolik jste pribraly za cele tehotenstvi?

rezinka
26. bře 2008

dvojamko, ten vas modro-ruzovy dvojkocarek je fakt prdackej 😵 !!

issaga
26. bře 2008

marrho no to si pis, ze to bylo prekvapko 😉 nastesti to byl prvni utz, na ktery se mnou sel i manzel, jinak bych asi sama ani domu nedosla 😀

dvojmamo Kacenka je tim srdickem dost fyzicky omezena, ale snazi se... a Barunka je cipera, uz si chce i sedat - ale to se ji moc nedari a dokonce, kdyz ji jako zvedame, tak sponuje nohy a chce stat... a strasne se vzteka, ze ji tam nechceme nechavat 🙂

rezinko s tim zelvim motivem je to tak i u nas. mame doma same zelvy, manzel ma dokonce i prezdivku zelva. takze mam spoustu oblecku se zelvickama 🙂 brzy budu oblecky prodavat pres mmb, tak se pak kdyztak ozvi, kdybys mela zajem 🙂 jinak to kojeni naraz u nas neslo. holky ze zacatku byly delsi dobu na jednotce intenzivni pece a tam jsem jim nosila odstrikane mlicko... a pak kdyz uz jsem je mela v nemocnici u sebe, tak jsem mohla kojit kazdou jen jednou za den, protoze je to hodne vysilovalo. takze si zvykly na lahvicku. coz mi i vyhovuje, protoze je muzu krmit zaroven.

holky kdyz je tu rec o odsavackach - urcite si nekupujte ty nejlevnejsi elektricke. ja jsem "odrovnala" dva motorky u medely electric. ale pak jsem si poridila medelu swing a ta je vyborna.

daniellko a uz mas pro kluky zenichy? 😀 ja si tak rikam, ze by jednou byla sranda, kdyby si nase holky namluvily kluky dvojcata 😀

issaga
26. bře 2008

rezinko kolik jsem pribirala vim, protoze jsem si okopirovala tehuprukazku, nez jsem jela do porodnice. jen nevim kolik jsem mela uplne pocatecni vahu, takze je to plus minus asi takto: 15.tt +3.5kg, 21.tt + 5kg, 25.tt +9kg, 27.tt +11kg, 33.tt +19kg, 35.tt +21.5kg, 36.tt +22.5kg

dvojmama
26. bře 2008

rezi: přesně, při troše tréninku jde všechno 😉 a ty lehátka jsou různý, nějaký se dají houpat, jiným zase jdou polohovat zádička atd..taky nevím co je všechno za druhy 😕
a kojící polštář je buď ten obloukovitý nebo speciální pro dvojčata 😉
kolik jsem přibírala postupně v těhu netuším, ale celkově jsem přibrala 19,5 kg 😉
a děkujem za pochvalu kočárku 😵 je lehoučkej, takže jsem si ho fakt oblíbila 😵

dvojmama
26. bře 2008

issa: to jsou holky šikovný 😉 neboj Kačenka to šechno dožene 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru